X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 13 lutego 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Nie mam monitora, ale bywało, że żałowałam, że nie mam. Często nasłuchiwałam Małego, mimo że nigdy nic się nie działo.


    Ja chyba kupię 2 monitory :P do łóżeczka i pieluszkowy ;-) bez nich chyba nie dam rady ;-)

    majola lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 lutego 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati daj znać po wizycie ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 14 lutego 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati daj znać po wizycie ;-)

    Alda nic nie wiem, nie zrobil mi usg. Powiedział że za szybko A on ma kiepski aparat. Mam czekać do ginekologa. :-)

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 lutego 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Mam czekać do ginekologa. :-)


    To czekamy z Tobą ;-)


    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 15 lutego 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie mam monitora . Kilka pierwszych dni wydawało mi się , że jednak muszę kupić . Po porodzie ogólnie przez kilka dni czuje się większy strasz. Ostatecznie przeszło i zapomniałam nawet , że milama zamiar zakupu. Chociaż moje dziecko śpi tak aktywnie, że ciężko mi przy niej usnąć :P. Majola a jak u Ciebie wyglądały pierwsze tygodnie ? Nie wiem jaki temperament ma Twój Maluch i może od początku był spokojny ale ciekawa jestem kiedy zauważyłaś, że wszystko się normuje :drzemki karmienia itp.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 15 lutego 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już kupiłam monitor oddechu do łóżeczka BABYSENSE trafiła się okazja :P na finn.no nawet nie musiałam wychodzić z domu ;-) Pan mi przywiózł bo pracuje blisko ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 10:59

    majola lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 15 lutego 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2ska, mój na początku spał głośno. Dużo ciamkał i ssał bez smoka, sam język. Teraz czasem jęknie lub westchnień, ale już nie ciamka.
    Nie pamiętam, od kiedy rozpoznaje, że jest noc. Budzi się, je i zasypia ponownie. A w dzień ma drzemki po 40 minut. Spacerowa drzemka jest tylko wydłużona o czas spaceru plus dośpi coś w wózku w domu jeszcze. Od początku w ciągu dnia jak jest szary dzień zostawiałam mu lampkę, żeby wiedział, że jest dzień.
    Mój Maluch jest bardzo ruchliwy I rozgadany od samego początku. Niestety karmienia nam się nie unormowały do tej pory. Je co 3h. W dzień poprzez spacer czy zabawę można go przeciągnąć ciut dłużej, ale w nocy rzadko kiedy. Moje koleżanki pod tym względem mają lepiej, bo Maluchy śpią nawet po 5-6h. Teraz jesteśmy na wyjeździe i budzi się jeszcze częściej i jeszcze więcej chce jeść . Dziś wstawałam 8 razy... Albo skok rozwojowy, albo wyjazdy mu nie służą
    Twoja Mała ma niecałe dwa miesiące. To niedługo będzie się zabawkami interesować. Nasz tak śmiesznie pukał w zabawki na początku jak kotek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 21:17

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 18 lutego 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja miałam straszny weekend. Wszystko mnie bolało, dreszcze z falą gorącą na zmianę. Z łóżka nie mogłam się podnieść. Do tego mdlosci i znalazły mi piersi. Czyli powtórka z przed 4 lat. Panika i szybka decyzja prywatny ginekolog. Właśnie wracam i byłam pewna że już będę się z wami zegnala. A tu nawet serduszko już zobaczyłam. Tak twierdzi pani doktor że coś tam się dzieje i wygląda wszystko dobrze. Kolejna wizyta za dwa tygodnie. Ale mogę spać trochę spokojniej. :-)

    majola, Zoja36 lubią tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 18 lutego 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    A tu nawet serduszko już zobaczyłam. Tak twierdzi pani doktor że coś tam się dzieje i wygląda wszystko dobrze. Kolejna wizyta za dwa tygodnie. Ale mogę spać trochę spokojniej. :-)


    Super :-) że wszystko dobrze :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 20 lutego 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat jak się trzymasz?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 20 lutego 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Mar2ska, mój na początku spał głośno. Dużo ciamkał i ssał bez smoka, sam język. Teraz czasem jęknie lub westchnień, ale już nie ciamka.
    Nie pamiętam, od kiedy rozpoznaje, że jest noc. Budzi się, je i zasypia ponownie. A w dzień ma drzemki po 40 minut. Spacerowa drzemka jest tylko wydłużona o czas spaceru plus dośpi coś w wózku w domu jeszcze. Od początku w ciągu dnia jak jest szary dzień zostawiałam mu lampkę, żeby wiedział, że jest dzień.
    Mój Maluch jest bardzo ruchliwy I rozgadany od samego początku. Niestety karmienia nam się nie unormowały do tej pory. Je co 3h. W dzień poprzez spacer czy zabawę można go przeciągnąć ciut dłużej, ale w nocy rzadko kiedy. Moje koleżanki pod tym względem mają lepiej, bo Maluchy śpią nawet po 5-6h. Teraz jesteśmy na wyjeździe i budzi się jeszcze częściej i jeszcze więcej chce jeść . Dziś wstawałam 8 razy... Albo skok rozwojowy, albo wyjazdy mu nie służą
    Twoja Mała ma niecałe dwa miesiące. To niedługo będzie się zabawkami interesować. Nasz tak śmiesznie pukał w zabawki na początku jak kotek.
    U nas noce przesypia całe tylko bardzo aktywna jest. Kręci się przeciąga macha rękami . Samo cmokanie by było u nas luksusem ;) w dzień śpi różnie . Jedzenie co 3 h tez super ... u nas różnie ale często chce jeść co 1,5-2h . Zabawkami już się interesuje i właśnie tak puka w nie jak kotek i gada niesamowicie dużo :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 20 lutego 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Akurat jak się trzymasz?

    To chyba do mnie ;)

    Czekam na ten wielki dzien!! 38+5 według terminu kliniki. A tak to ciężko. malutka to taki wielkoludek z usg z tamtego tygodnia wychodziło 3.6 kg !!! Nie wiem jak ona wyjdzie hehe ... dziś będe okna myć hehe może to jakoś przyspiesze;)... kontrole mam co tydzień bo albo trochę krwi, albo białko które pojawia się i znika . Dobrze ze niewielkie ilości. Na weekend byłam w szpitalu bo mnie tak głowa bolała ze myślałam ze nie wytrzymam . Takie zalecenia dostałam od lekarza prowadzącego przy bólu głowy w moim przypadku. Stan przedrzucawkowy wykluczyli wiec pozwolili kontynuować ciąże . Jakąś infekcje wykryli dostalam antybiotyk . U mnie jak zwykle dużo się dzieje .
    A Ty mamusia jak sobie radzisz ?

    Ps . Alda zapomniałam ostatnio dodać ze w 36 tygodniu po odstawieniu Albyl E dostałam podwójną dawkę klexane.

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 lutego 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:

    Ps . Alda zapomniałam ostatnio dodać ze w 36 tygodniu po odstawieniu Albyl E dostałam podwójną dawkę klexane.


    Super :-) Dobrze że "podeszli" do sprawy poważnie .
    Już niebawem będziesz tulić córeczkę :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ma mieć robioną glukozę. Czy mogę jechać sama czy musi być ktoś ze mną?

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 21 lutego 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała czrna wrote:
    Hej dziewczyny ma mieć robioną glukozę. Czy mogę jechać sama czy musi być ktoś ze mną?
    Możesz być sama ale weź sobie coś do zjedzenia bo będziesz mega głodna. I kup wcześniej glukozę u mnie Fastlege nie posiadał przez co musiałam pedzic do apteki a łatwo nie było , z rana to większość była pozamykana . Ale byłam
    wściekła

    Mała czrna lubi tę wiadomość

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 21 lutego 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam sama, ale pojechałam autobusem w razie czego. Wzięłam coś do jedzenia na potem i rzeczywiście byłam głodna. Czułam się super. Ale położna mówiła, żeby nie planować pracy na ten dzień (ja jeszcze wtedy pracowałam), bo dziewczyny różnie się czują. Glukozę mamy w laboratorium.

    Mała czrna lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 21 lutego 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    To chyba do mnie ;)

    Czekam na ten wielki dzien!! 38+5 według terminu kliniki. A tak to ciężko. malutka to taki wielkoludek z usg z tamtego tygodnia wychodziło 3.6 kg !!! Nie wiem jak ona wyjdzie hehe ... dziś będe okna myć hehe może to jakoś przyspiesze;)... kontrole mam co tydzień bo albo trochę krwi, albo białko które pojawia się i znika . Dobrze ze niewielkie ilości. Na weekend byłam w szpitalu bo mnie tak głowa bolała ze myślałam ze nie wytrzymam . Takie zalecenia dostałam od lekarza prowadzącego przy bólu głowy w moim przypadku. Stan przedrzucawkowy wykluczyli wiec pozwolili kontynuować ciąże . Jakąś infekcje wykryli dostalam antybiotyk . U mnie jak zwykle dużo się dzieje .
    A Ty mamusia jak sobie radzisz ?

    Ps . Alda zapomniałam ostatnio dodać ze w 36 tygodniu po odstawieniu Albyl E dostałam podwójną dawkę klexane.
    Tak tak do Ciebie, ach ten słownik w telefonie ;)
    To czekamy razem z Tobą i zaciskam kciuki żebyś miała bezproblemowy poród.
    A ja, a raczej my uczymy się wzajemnie każdego dnia. Są chwile kryzysu wynikające ze zmęczenia A tak poza tym ta cudowna istoka zawładnela całym naszym światem. Cudowne uczucie. Fajnie patrzeć jak rośnie, jak się rozwija każdego dnia. Zaraz sama zobaczysz.
    Powodzenia Alutka :)

    Alutka 32, Mała czrna lubią tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 21 lutego 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Możesz być sama ale weź sobie coś do zjedzenia bo będziesz mega głodna. I kup wcześniej glukozę u mnie Fastlege nie posiadał przez co musiałam pedzic do apteki a łatwo nie było , z rana to większość była pozamykana . Ale byłam
    wściekła
    U mnie glukoze mieli na miejscu, ale wcześniej lekarza zapytałam czy mają czy mam kupić w aptece.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 14:36

    Mała czrna lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, bylam wczoraj na badaniu usg III trym. I maluszek wazy 1500gr, szyjka jest dluga i lozysko wysoko. Serduszko i cala reszta anatomii tez bez zastrzezen, juz nie mkge doczekac sie az bede miec mojego brzdaca w ramionach, zycze wam milego weekendu

    Zoja36, Mała czrna, Alutka 32, mar2śka lubią tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 22 lutego 2019, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie się zastanawiałam czy sama dam radę. Szwagierka mnie trochę przestraszyła, że musi ktoś byś ze mną,bo będę się źle czuła i w ogóle. Dzięki dziewczyny i ciesze się, że zawsze można na was liczyć :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 08:59

‹‹ 601 602 603 604 605 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ