X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oto fotki tłumaczeń:
    0b5d08f6e91446f9med.jpg

    9f8981d99b0df60dmed.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 12:18

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli niezbit widać, mogę każdej z Was wysłać na maila, jeśli mi tylko podacie :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja przyjmij zaproszenie , podam maila bo kiepsko widać ;-)



    Zoja36 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Dopiero co zmienili na 15 od lipca, bo było 10 A teraz jeszcze chcą dołożyć. Ja jeszcze nie zrobiłam wniosku. Raz się przymierzalam ale jakoś nie mam serca do tego. W tym tygodniu muszę się koniecznie za to zabrać. Ehh...
    No ja też się wkurzyłam . Oby ta ustawa nie przeszła . Ale dowiedziałam się ze można wnioskować o przeniesienie tych tygodni na matkę z powodów finansowych np. U nas mąż zarabia dużo więcej niż ja wiec jeśli ta ustawa wejdzie to będę składać taki wniosek . Ty masz termin na Styczeń , wiec może nie będziesz się łapać na nową ustawę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 13:09

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    Alutka
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja poprosze na maila :)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Zoja przyjmij zaproszenie , podam maila bo kiepsko widać ;-)
    Już zrobione :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Zoja poprosze na maila :)
    Wysłane :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    No ja też się wkurzyłam . Oby ta ustawa nie przeszła . Ale dowiedziałam się ze można wnioskować o przeniesienie tych tygodni na matkę z powodów finansowych np. U nas mąż zarabia dużo więcej niż ja wiec jeśli ta ustawa wejdzie to będę składać taki wniosek . Ty masz termin na Styczeń , wiec może nie będziesz się łapać na nową ustawę
    To od kiedy ta ustawa ewentualnie ma wejść, bo właśnie jak próbowałam ten wniosek robić to pokazywało mi 15 tyg na drugiego rodzica.

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    To od kiedy ta ustawa ewentualnie ma wejść, bo właśnie jak próbowałam ten wniosek robić to pokazywało mi 15 tyg na drugiego rodzica.
    Nie mogę teraz znaleść tego , mi to robiła i tłumaczyła znajoma . Gdzieś pod wnioskami Foreldrepenger jest informacja ze odbyło się już pierwsze czytanie i termin kiedy ma się odbyć kolejne czytanie. Ogólnie od Stycznia ale jeszcze nie zostało to zatwierdzone

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Nie mogę teraz znaleść tego , mi to robiła i tłumaczyła znajoma . Gdzieś pod wnioskami Foreldrepenger jest informacja ze odbyło się już pierwsze czytanie i termin kiedy ma się odbyć kolejne czytanie. Ogólnie od Stycznia ale jeszcze nie zostało to zatwierdzone
    Znalazłam info na nav, faktycznie od 1 stycznia, ale jeśli dobrze rozumiem to wydłużenie do 19 tygodni będzie wtedy gdy wybiera się opcje macierzyńskiego zredukowanego do 80% czyli wybór dłuższego okresu 59 tyg.
    Wklejam dla lepiej znających norweski:

    Det er gjort endringer i § 14-9 som innebærer en økning av lengden på kvotene ved valg av redusert sats, det vi si 80 % foreldrepenger. Fedrekvoten og mødrekvoten er økt til 19 uker. Den totale stønadsperioden er ikke endret, slik at fellesperioden er redusert til 18 uker ved valg av redusert sats. Endringen medfører også tilpasninger i § 14-12.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja , Czarodziejka miałyście spotkanie z genetykiem ?

    O co pytają ?

    O czym mówią ?


    Wszystkie informacje mile widziane :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam spotkania z genetykiem :/
    A Ty Alda masz mieć?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Ja nie miałam spotkania z genetykiem :/
    A Ty Alda masz mieć?


    Tak , mam wizytę . Jak byłam na wizycie u prywatnego ginekologa to też mi mówił że będę miała spotkanie z genetykiem . Dzisiaj był list z terminem na przyszły tydzień . I mam mieć badanie krwi , USG w innym terminie - jeszcze nie wiem kiedy .

    Myślałam że Wy też miałyście .


    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie, byłam na badaniu krwi i zrobiła też usg, potem jeszcze raz usg i były już wyniki krwi. Omówiła wyniki i to wszystko.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam na próbę wniosek o macierzyński i sprawa wygląda tak:
    Gdy wybieram 49 tyg, drugi rodzic ma 15 tyg dla siebie.
    Jeśli wybieram 59 tyg, drugi rodzic ma 19 tyg w przypadku gdy świadczenie zaczyna się w styczniu. Jeśli natomiast jeszcze w starym roku ma 15 tyg.
    Ja mam termin na 23 stycznia i moje świadczenie zaczyna się najpóźniej 2 stycznia, ale może wcześniej.
    Zrobiłam 3 symulacje i takie właśnie miałam wyniki.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Zrobiłam na próbę wniosek o macierzyński i sprawa wygląda tak:
    Gdy wybieram 49 tyg, drugi rodzic ma 15 tyg dla siebie.
    Jeśli wybieram 59 tyg, drugi rodzic ma 19 tyg w przypadku gdy świadczenie zaczyna się w styczniu. Jeśli natomiast jeszcze w starym roku ma 15 tyg.
    Ja mam termin na 23 stycznia i moje świadczenie zaczyna się najpóźniej 2 stycznia, ale może wcześniej.
    Zrobiłam 3 symulacje i takie właśnie miałam wyniki.
    Widzę, że bardzo Cię ten temat męczył :) Ja osobiście nie rozumiem tych zmian. Moim zdaniem rodzice powinni mieć możliwość wyboru i podziału tak, jak im odpowiada.

    Zoja36, Czarodziejka lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam spotkanie z genetykiem, bo mój brat ma poważną rzadką chorobę genetyczną. Na spotkaniu pani wyliczyła, że prawdopodobieństwo, że urodzę chore dziecko jest 1:100 000. Badań nie robili bo brat mieszka w Polsce. Dziękuję, do widzenia. Więc Alda nie spodziewaj się zbyt wiele...

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Ja miałam spotkanie z genetykiem, bo mój brat ma poważną rzadką chorobę genetyczną. Na spotkaniu pani wyliczyła, że prawdopodobieństwo, że urodzę chore dziecko jest 1:100 000. Badań nie robili bo brat mieszka w Polsce. Dziękuję, do widzenia. Więc Alda nie spodziewaj się zbyt wiele...


    Ja nie oczekuję niczego po tej wizycie ;-) Bo jaką pomoc mogę otrzymać od genetyka ........... Byłam ciekawa co mówią na tej wizycie i tyle ......... Jak dla mnie to strata czasu no ale ......... Może dowiem się co w przypadku złego wyniku ( zespół Downa, zespół Edwarda, Zespół Pataua ) bo tego już nie wiem , do kiedy można wykonać amniopunkcię i co w razie gdy tu też wyjdzie wynik nieprawidłowy .....

    Legalna aborcja jest do 12 tygodnia a później zaczynają się tzw "schody" bo komisja genetyczna musi wydać na to zgodę ......



    e5skzzc.png


    [**]




  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Zoja , Czarodziejka miałyście spotkanie z genetykiem ?

    O co pytają ?

    O czym mówią ?


    Wszystkie informacje mile widziane :-)


    Ja nie miałam.

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ja nie oczekuję niczego po tej wizycie ;-) Bo jaką pomoc mogę otrzymać od genetyka ........... Byłam ciekawa co mówią na tej wizycie i tyle ......... Jak dla mnie to strata czasu no ale ......... Może dowiem się co w przypadku złego wyniku ( zespół Downa, zespół Edwarda, Zespół Pataua ) bo tego już nie wiem , do kiedy można wykonać amniopunkcię i co w razie gdy tu też wyjdzie wynik nieprawidłowy .....

    Legalna aborcja jest do 12 tygodnia a później zaczynają się tzw "schody" bo komisja genetyczna musi wydać na to zgodę ......
    Nie wiem skad masz takie informacje, ja bylam u genetyka poniewaz mimo dobrego usg oraz prawidlowego sanco, test pappa wyszeld mi 1:161 dla zwspolu downac dostajesz skierwanie na amniopuncje po 16 tyg ciazy lub biopsje kosmowki przed 16 tyg ciazy, terminacja a nie aborcja bo tak to sie nazywa jest wykonaywana do 22 tyg ciazy na wyniki amniounkcji czekasz ok 3/4 tyg dokupujac fisha masz wyniki dla 3 najczestsYch wad czyli t21,t23,t18 w cigu 4/5 dni, jesli jestes starsza oraz milaas porobenia itp to wysylaja na amniopuncje w norwrgii powyzej 38 roku zycia w polsce 35 rz lub wynik testu pappa wyzszy niz 1:300 oraz okropna wiadomosc ale wiekszac ciz obaraczobych ktoras z trisomi samoistnie rozwiazuje sie do 20 tyg, oraz zaden z noweskich leakrzy nie posiada dyplomu z fetal medicine abys mogla przeprowadzic u niego badanie genetyczne 1 trysmetru w polsce jest 6 lekarzy osobocie polecam dr lipe oraz dr kosinskiego w warszawie

    n59y2n0ajnp6dihh.png
‹‹ 589 590 591 592 593 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ