X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka a nie chcesz po macierzyńskim wracać po rodzeństwo ;-) wtedy od razu L4 i dalej masz tą samą kaskę ;-) i następne macierzyńskie ;-)
    Chcę, pewnie że tak tylko...nie wiem jak pójdzie mi z kp. Nie wolno karmić i podchodzić do transferu. Mogę się nie wyrobić na macierzyńskim i w takiej sytuacji muszę myśleć co dalej. Do obecnej firmy nie wrócę na pewno. Dlatego muszę mieć plan awaryjny i wiedzieć co jest finansowo bardziej korzystne tak na wszelki wypadek.
    Wiesz co...czy możliwe, że mamy inne karty? Ja na swojej nic takiego nie widzę. Mam tylko termin TP i to wszystko.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie gdzieś na karcie ciąży napisane że ciąża jest po IVF ?

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Dziewczyny mam do Was pytanie. Z racji tego, że nie będę wracała do pracy po macierzyńskim...a na pewno nie do tej firmy , mam pytanie. Jak jest naliczany zasiłek od macierzyńskiego? Kwota jest taka sama tylko inaczej rozłożona w czasie albo 100% albo 80% i teraz...czy ma to wpływ na wyliczenie zasiłku? Czy wylicza od podstawy, od tego co mam na umowie?
    Ps. Jeszcze nie urodziłam :P ...brak mi już cierpliwości. Zastanawiam się jak wykurzyć maleństwo z brzucha :D

    To pytanie lepiej zadaj na FB. Napewno któraś mam to przechodziła .
    Ja słyszałam ze bezrobotny jest 80% stawki ale nie wiem jak to jest w przypadku rezygnacji z pracy po macierzyńskim . Ale jeśli jesteś pewna ze do pracy nie wracasz lepiej będzie jeśli weźmiesz krótszy okres macierzyńskiego ale 100% wiem jeszcze ze jeśli nie wyślesz dziecka do przedszkola po13 miesiącu życia to dostaniesz jeszcze dodatkowo 7500.

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Macie gdzieś na karcie ciąży napisane że ciąża jest po IVF ?
    Tak ja mam.
    Aktuelt Svangerskap IVF i pod spodem termin porodu . Zaraz przed ( obok) terminu z Ultralyd

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest że strony NAV

    Jaka jest wysokość zasiłku dla bezrobotnych?


    Wysokość zasiłku dla bezrobotnych obliczana jest na podstawie dochodu i ewentualnych świadczeń społecznych z poprzedniego roku (lub na podstawie średniej z trzech ostatnich lat przed złożeniem wniosku o zasiłek). Zasiłek dla bezrobotnych wynosi około 62,4 procent dochodu przed opodatkowaniem.


    Na pewno nie 80% wiem bo znajomy dostał wyliczenie i się załamał :-(

    Gdyby to było 80% to nikomu by się nie chciało szukać nowej pracy ;-)






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 14:05

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zasiłek dla bezrobotnych w Norwegii poczytajcie sobie ;-)


    https://www.nav.no/en/Home/Benefits+and+services/Relatert+informasjon/zasiłek-dla-bezrobotnych


    mar2śka lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Chcę, pewnie że tak tylko...nie wiem jak pójdzie mi z kp. Nie wolno karmić i podchodzić do transferu. Mogę się nie wyrobić na macierzyńskim i w takiej sytuacji muszę myśleć co dalej. Do obecnej firmy nie wrócę na pewno. Dlatego muszę mieć plan awaryjny i wiedzieć co jest finansowo bardziej korzystne tak na wszelki wypadek.
    Wiesz co...czy możliwe, że mamy inne karty? Ja na swojej nic takiego nie widzę. Mam tylko termin TP i to wszystko.


    No tak zapomniałam o karmieniu :P



    mar2śka lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Tak ja mam.
    Aktuelt Svangerskap IVF i pod spodem termin porodu . Zaraz przed ( obok) terminu z Ultralyd

    IVF lekarz dopisał czy wydrukował tak oryginalnie ?

    Wychodzi na to że każda ma co innego :P



    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Macie gdzieś na karcie ciąży napisane że ciąża jest po IVF ?
    Mi lekarz wpisał ręcznie do karty wszystko i na dokumencie z połówkowych w szpitalu też mi wpisano.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2018, 14:25

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    To jest że strony NAV

    Jaka jest wysokość zasiłku dla bezrobotnych?


    Wysokość zasiłku dla bezrobotnych obliczana jest na podstawie dochodu i ewentualnych świadczeń społecznych z poprzedniego roku (lub na podstawie średniej z trzech ostatnich lat przed złożeniem wniosku o zasiłek). Zasiłek dla bezrobotnych wynosi około 62,4 procent dochodu przed opodatkowaniem.


    Na pewno nie 80% wiem bo znajomy dostał wyliczenie i się załamał :-(

    Gdyby to było 80% to nikomu by się nie chciało szukać nowej pracy ;-)
    A to racja też wiem, że jest to 60%. Więc wydaje mi się, że lepiej wybrać macierzyński na 100% ;) bo wtedy od tych 100% wyliczą to 60 a nie od 80%...to duża różnica.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    IVF lekarz dopisał czy wydrukował tak oryginalnie ?

    Wychodzi na to że każda ma co innego :P
    Wydrukował .

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    To pytanie lepiej zadaj na FB. Napewno któraś mam to przechodziła .
    Ja słyszałam ze bezrobotny jest 80% stawki ale nie wiem jak to jest w przypadku rezygnacji z pracy po macierzyńskim . Ale jeśli jesteś pewna ze do pracy nie wracasz lepiej będzie jeśli weźmiesz krótszy okres macierzyńskiego ale 100% wiem jeszcze ze jeśli nie wyślesz dziecka do przedszkola po13 miesiącu życia to dostaniesz jeszcze dodatkowo 7500.
    To prawda jeśli oboje rodziców pracuje i mieszka minimum 5 lat w NO to się dostanie. A jeśli nie to niestety nie dostanie się nic. W tym roku się przepisy zmieniły.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli zwolnisz sie sama to masz 3 miesace karencji ( czyli zero kasy z nav) oraz 62 procent z ostatniego roku lub 3 lat wylicAja co jest bardziej korzystne dla ciebie i wtedy z tej kwoty nasz przyznany zasilek na rok lub dwa, z czego sysla cie na kursy itp

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Jesli zwolnisz sie sama to masz 3 miesace karencji ( czyli zero kasy z nav) oraz 62 procent z ostatniego roku lub 3 lat wylicAja co jest bardziej korzystne dla ciebie i wtedy z tej kwoty nasz przyznany zasilek na rok lub dwa, z czego sysla cie na kursy itp
    wiem na jakich zasadach jest przyznawany zasiłek dla bezrobotnych. Ciekawiło mnie jak jest wyliczany po macierzyńskim bo macierzyński jest w 2 opcjach 80% płatny lub 100% ale tak naprawdę kwota która jest wypłacana jest ta sama tylko czas pobierania świadczenia inny.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak ci napisapam z ostatniego roku lub 3 lat i tam gdzie wyjdzie lepsza kwota otrzymujesz 62 procent, to oblicza sie z dochowdu jaki osiagniesz

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny po IVF w karcie ciąży jest "rubryczka" Assister befruktning jaką macie wpisaną datę - punkcji , transferu czy jeszcze co innego ?
    Ja mam datę transferu

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Macie gdzieś na karcie ciąży napisane że ciąża jest po IVF ?
    Poza wspomnianą rubryczka mam jeszcze wpisane w polu "Merknader tidligere sv.sk." ;) I tu mi napisał " Gravid med IVF"

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak się ogólnie czujecie dziewczyny? Jakieś nowe doznania zaobserwowałyście? Dzisiaj Mikołajki ...Święta już tuż tuż. Jakie macie plany? Zostajecie na miejscu, wyjeżdżacie a może przyjmujecie rodzinę?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyczekuje na ruchy :) co prawda czuje jakies tam bulgotki raz na czas ale nie wiem czy to to , swieta spedzamy tutaj natomist na nowy rok jedziemy na pare dni do pl do rodzicow i tez mam polowkowe w polsce na co bardzo sie ciesze oraz troche denerwuje czy wszytsko bedzie ok w zwiazku z tym niskim pappa a prawidlowym sanco ... zycze wan milych mikolajek

    Mała czrna, Alutka 32 lubią tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 6 grudnia 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Ja wyczekuje na ruchy :) co prawda czuje jakies tam bulgotki raz na czas ale nie wiem czy to to , swieta spedzamy tutaj natomist na nowy rok jedziemy na pare dni do pl do rodzicow i tez mam polowkowe w polsce na co bardzo sie ciesze oraz troche denerwuje czy wszytsko bedzie ok w zwiazku z tym niskim pappa a prawidlowym sanco ... zycze wan milych mikolajek
    Te bulgotki to pewnie jest to ;) Zaraz kończysz 19tc więc na pewno już niedługo poczujesz ruchy i będziesz pewna, że to Maluch. A w Norwegii jakoś niebawem masz połówkowe?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 586 587 588 589 590 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ