X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    No coś Ty hihihi ;) Już po noszonym rozmiarze widać, że jednak Ty szczuplejsza jesteś ;) Nie ma co się licytować. Ja w swojej wadze czułam się idealnie. A był kiedyś czas że ważyłam 48 to źle się czułam, jak nastolatka a nie jak kobieta hihihi. Najważniejsze żeby dobrze się czuć samym ze sobą :)
    Pewnie, że to najważniejsze ! Jestem tylko zdziwiona, bo w życiu bym nie strzeliła ile ważysz . To właśnie pokazuje jak widzimy siebie a jak innych :) Waga też nie jest wyznacznikiem wyglądu do końca . Mam kuzynkę która zawsze wyglądała jak szczypiorek a wagowo była cięższa niż ja. Jak to możliwe nie wiem ;)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    majola poopowiadaj nam jak mijają pierwsze dni w domu z Maleństwem. Jak się odnajdujecie w nowej rzeczywistości? :)
    Minęło już sześć tygodni. Dziewczyny, jestem tak zmęczona, że nie dam rady wszystkiego opowiedzieć.
    Po krótce, nie wyszło mi z laktacją :( Coś tam w piersi jeszcze mam, ale karmimy głównie mm. Mały ma jakąś alergie lub nietolerancje. Już trzecie mleko testujemy, tym razem na receptę z apteki. I czekamy na zaproszenie na badania. Zanim miał to mleko to miał bóle przy bąkach, płakał tak żałośnie a że już zaczął produkować łzy to ja płakałam razem z nim. Każdy bąk go wybudzał, więc bardzo mało spał. Na obecnym mleku ma nieśmierdzące i bolesne bąki, za to ulewa okrutnie i ma dziwne kupy. Tym razem budzi go często refluks. Podobno od trzeciego miesiąca będzie lepiej. Za to zaczną się zęby :)
    Poza tym jest pogodny, w połowie czwartego tygodnia zaczął uśmiechać się świadomie. Rośnie jak na drożdżach. Tu też oczywiście się martwię,czy go nie tuczę na tym mleku. W przypadku kp nie miałabym takich zmartwień. No ale starałam się bardzo i próbowałam wszystkiego, a mimo niewielkiej ilości mleka dopadło mnie na koniec zapalenie piersi. Uroki macierzyńswa ;) Ale uśmiech i gaworzenie wynagradza wszystko :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 22:53

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 29 listopada 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie badań przez pochwę to tu się nie praktykuje. Dopóki nie ma krwawień, to znaczy że szyjka zamknięta i wszystko jest ok.
    Ja też byłam w Polsce autem jakoś koło 24 tygodnia i miałam ten adapter do pasów - super sprawa, ale dwa tygodnie później już ciężko było wysiedzieć tyle godzin w aucie. A na koniec ciąży to miałam taki ból kręgosłupa, że pół h w samochodzie nie mogłam wysiedzieć.
    Aaa, najlepsza jest podróż do porodu w bólach. I to za wcześnie do szpitala nie można pojechać, bo odsyłają :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 23:00

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 30 listopada 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola ale się u Was dzieje. Niestety bardzo dużo maluszków ma problemy z brzuszkiem zwłaszcza bolesne kolki. W rodzinie też był przypadek baaardzo bolesnych kolek. Po jakimś czasie przeszło samo ale co się Maluch namęczył to szkoda gadać...o rodzicach nie wspomnę. Mam nadzieję, że szybko się u Was sprawa unormuje. A próbowałaś z probiotykami albo espumisan dla dzieci na wzdęcia? może coś pomoże. O ile dobrze pamiętam brałaś epidural przy porodzie. Jak się czułaś po podaniu? Nie pamiętam czy już Cie o to pytałam :/ jeśli tak to przepraszam...lekko nieogarnięta jestem ostatnio. Jakby mi połowy mózgu brakowało :D Mi też plecy wyjątkowo zaczęły dokuczać, taki chyba urok tej końcówki ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 15:43

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 listopada 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka jakie wieści po wizycie ? :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 30 listopada 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka jakie wieści po wizycie ? :-)
    W sumie nic ciekawego. Podstawowe badania , mała pogadanka i jeśli nie urodzę do tego czasu ( a mam nadzieję, że tak) to kolejna wizyta 10.12. Ta końcówka ciąży trochę się ciągnie ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 30 listopada 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    W sumie nic ciekawego. Podstawowe badania , mała pogadanka i jeśli nie urodzę do tego czasu ( a mam nadzieję, że tak) to kolejna wizyta 10.12. Ta końcówka ciąży trochę się ciągnie ;)
    A my czekamy razem z Toba :)

    mar2śka lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 05:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, używamy espumisan/SAB SIMPLEX z Niemiec. W sumie nie wiem, czy pomagają, ale jak mieszam mleko w butelce to pęcherzyki znikają, więc pewnie tak samo łączy pęcherzyki w jelitach. To jest substancja simetikon. Jak mi się zapas skończy to tu jest dostępny dimetikon (krople miniform).
    Odnośnie epiduralu, nie miałam żadnego bólu głowy ani nic z tych rzeczy. Tylko miejsce wkłucia jeszcze na drugi dzień mnie bolało. Epiduralem jestem zachwycona, bardzo mi pomógł, ale nie do końca czułam bóle parte nawet i chyba niektóre przegapiałam. Śmiesznie, bo mimo znieczulenia i tak czułam jak zakładały mi cewnik czy jak mnie szyły. Po cewniku też czułam na drugi dzień.
    Ale znam osobę, której źle się wkłuli i ma problem z kręgosłupem nadal po kilku latach. Innej znajomej z kolei znieczuliło tylko jedną stronę. Dlatego się nad tym zastanawiałam i z pewnymi obawami poprosiłam o znieczulenie. No i cieszyłam się, że u mnie też akcji porodowej nie zwolniło, bo tak też mogło być.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 05:13

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja też mam obawy bo różnie może być z tym epiduralem. Najchętniej bym nic nie brała ale ciężko mi sobie wyobrazić jak silny może być ból i czy na tyle silny, że strach przed epidualem i wkłuciem nagle nie będzie miał znaczenia ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie macie torby do wózka ?
    Mi się podobają skip hop :-)


    Dziewczyny czekamy na relację ze "szkoły" :-)






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2018, 19:26

    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Jakie macie torby do wózka ?
    Mi się podobają skip hop :-)


    Dziewczyny czekamy na relację ze "szkoły" :-)
    Ja mam Stokke, bardzo mi się podoba. Jest z funkcją plecaka.

    W szkole było bardzo fajnie. Zobaczyłysmy dwa oddziały porodowe, wyglądają jak sypialnie. Widziałam wannę, duża narożna. Potem na sali opowiadanie o etapach porodu, jakie są praktyki w szpitalu w trakcie i po porodzie. Było o karmieniu, znieczuleniu, połogu. Co mówić jak będziemy dzwonić, kiedy dzwonić, o co pytają. Generalnie polecam, sporo rozjaśnia taki kurs. Wiadomo gdzie się udać i jest na pewno mniej wątpliwości.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Tak, używamy espumisan/SAB SIMPLEX z Niemiec. W sumie nie wiem, czy pomagają, ale jak mieszam mleko w butelce to pęcherzyki znikają, więc pewnie tak samo łączy pęcherzyki w jelitach. To jest substancja simetikon. Jak mi się zapas skończy to tu jest dostępny dimetikon (krople miniform).
    Odnośnie epiduralu, nie miałam żadnego bólu głowy ani nic z tych rzeczy. Tylko miejsce wkłucia jeszcze na drugi dzień mnie bolało. Epiduralem jestem zachwycona, bardzo mi pomógł, ale nie do końca czułam bóle parte nawet i chyba niektóre przegapiałam. Śmiesznie, bo mimo znieczulenia i tak czułam jak zakładały mi cewnik czy jak mnie szyły. Po cewniku też czułam na drugi dzień.
    Ale znam osobę, której źle się wkłuli i ma problem z kręgosłupem nadal po kilku latach. Innej znajomej z kolei znieczuliło tylko jedną stronę. Dlatego się nad tym zastanawiałam i z pewnymi obawami poprosiłam o znieczulenie. No i cieszyłam się, że u mnie też akcji porodowej nie zwolniło, bo tak też mogło być.
    Bratowa mi poleciła probiotyk w krokach, żeby używać do 3 m-ca życia:
    https://www.doz.pl/apteka/p122299-Dicoflor_krople_5_ml
    Jak czytałam na forach to jest podobno bardzo pomocny na jelita. Może to warto spróbować?

    majola lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:

    W szkole było bardzo fajnie. Co mówić jak będziemy dzwonić, kiedy dzwonić, o co pytają.

    Możesz napisać coś więcej ;-)

    Co mówić jak będziemy dzwonić ?

    Kiedy dzwonić ?

    O co pytają ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja wyslalam ci prywatna wiadomosc :)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Bratowa mi poleciła probiotyk w krokach, żeby używać do 3 m-ca życia:
    https://www.doz.pl/apteka/p122299-Dicoflor_krople_5_ml
    Jak czytałam na forach to jest podobno bardzo pomocny na jelita. Może to warto spróbować?
    Tak, zamierzamy zacząć stosować. Tylko na razie jeszcze obserwujemy reakcję na mleko. Ogólnie to żałuję, że wcześniej tego nie wprowadziłam. Kuzynka mi ostatnio mówiła, że w Polsce zalecają probiotyki tak jak i witaminę D od pierwszych dni życia. No ale nie wiedziałam :(

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny i ja dołączę do pytania

    Zoja36 napisała:

    W szkole było bardzo fajnie. Co mówić jak będziemy dzwonić, kiedy dzwonić, o co pytają.

    Możesz napisać coś więcej ;-)

    Co mówić jak będziemy dzwonić ?
    Kiedy dzwonić ?
    O co pytają ?
    Ja mam na 3.01.2019. na usg do szpitala już się doczekać nie mogę. Choć nie wiem co mnie tam czeka czy tylko usg czy jeszcze jakieś badania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 15:12

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Możesz napisać coś więcej ;-)

    Co mówić jak będziemy dzwonić ?

    Kiedy dzwonić ?

    O co pytają ?
    Już dziewczyny wstawiam foto:

    036b3470fbdc9211med.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 12:18

    K., alda lubią tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej dzwonić jak zacznie się faza aktywna i zawsze wtedy kiedy mamy wątpliwości. Jeśli macie możliwość, idźcie na taki kurs. Organizowane są też po norwesku i angielsku. Najlepiej zapytać położnej ze swojego helsestasjon. Tam też organizują tylko właśnie po norwesku. Ja wolałam iść po polsku dlatego poszłam prywatnie. Koszt śmieszny 500 za jedną osobę, 800 za dwie.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy zmienił Wam się termin porodu po USG połówkowym jak tak to o ile dni i w "którą strone" - szybciej , później? ;-)



    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny czy zmienił Wam się termin porodu po USG połówkowym jak tak to o ile dni i w "którą strone" - szybciej , później? ;-)
    Mi zmienili o 3 dni później . Połozna powiedziała że zawsze tak robią !

    Alutka
‹‹ 584 585 586 587 588 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ