X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 listopada 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny wkłady poporodowe kupiłyście tutaj czy w Polsce - jakie ?

    Jakie koszule do porodu - jednorazowa , jaka do karmienia może piżama ? Proszę o linki ;-)


    Co ciekawego jest w gratis paczkach ?
    Wkłady poporodowe mam i Bella i Canpol, kupione w Polsce.
    Do porodu to tak jak Mar2śka napisała.
    Do karmienia mam i koszule z guzikami i piżame z bonprix
    https://www.bonprix.pl/style/pizama-dla-ciezarnych-i-karmiacych-2-czesci-20220808/?catalogueNumber=935716&type=image&category=1431&return=ref
    Na norweskiej stronie też jest taka sama.
    Koszulki do karmienia są fajne:
    https://www.bonprix.pl/style/top-do-karmienia-piersia-2-szt-458168260/?catalogueNumber=961678&type=image&source=2&return=ref
    Biustonosze też mają, niedawno kupiłam. Są elastyczne więc myślę że będą też ok po porodzie. Na teraz mega wygodne:
    https://www.bonprix.pl/style/wygodny-biustonosz-dla-karmiacych-2-szt-159413842/?catalogueNumber=915905&type=image&source=2&return=ref
    Mają spory wybór. Już zamawiałam i na polskiej i na norweskiej stronie.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 listopada 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    W którym tygodniu ciąży byłyście w Polsce ostatni raz - samochodem ? Miałyście / macie adapter do pasów ?
    Gratis paczki fajnie opisała Mar2śka, nie polecam Ci tylko paczki z barnasegenbokverden. Tam się płaci tylko za przesyłkę i niby tylko trzeba być medlem rok czasu. Ale jest coś takiego jak hovedbok i generują się automatycznie zamówienia. Można je anulować, ale zanim to ogarnęłam dwa mi przyszły do domu z fakturą. Co prawda odesłałam, ale koszty przesyłki poniosłam. Nie opłaca się.
    Na stronie babypakker.no wszystko fajnie sobie poczytasz o babypakach.
    Ostatni raz w Polsce byłam w 30 tygodniu. Leciałam samolotem, miałam zaświadczenie od lekarza ale nikt nie pytał i nie sprawdzał, ale ja mam niewielki brzuszek jak na ten tydzień ciąży.
    Jeszcze samolotem leciałam ok 18 tygodnia.
    A samochodem do Polski ok 20 tyg i spowrotem ok 23 tygodnia.
    Adapter do pasów mam z bysafe, rewelacja, kupiłam używany.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 22:47

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 listopada 2018, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ;-)

    To dobrze że fastlege nie bada ;-) bo nie mam na to ochoty :P tym bardziej że biorę Lutinus .........

    Idę w przyszłym tygodniu - pewnie odeśle mnie z "kwitkiem" ale niech mi zrobi chociaż badanie krwi ;-)








    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 06:26

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 listopada 2018, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja jak z rozmiarówką ubrań dla ciężarnych w bonprix ? Trzeba kupować rozmiar mniejszy czy swój ? Ja u nich zawsze mam z tym problem ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny czy fastlege badał Was ginekologicznie na pierwszej wizycie - w ciąży ?
    Nigdy mnie nie badał. Położna też nie i nawet ostatnio o to zapytałam, to mi powiedziała, że unikają tego typu badania, jeśli nie ma wskazań. Według niej, jeśli jest to pierwsza ciąża, nie ma ryzyka że rozwarcie będzie wcześniej. Oczywiście w Polsce mają inne podejście, no ale ;)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 listopada 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Zoja jak z rozmiarówką ubrań dla ciężarnych w bonprix ? Trzeba kupować rozmiar mniejszy czy swój ? Ja u nich zawsze mam z tym problem ;-)
    Ostatnio zamówiłam bluzkę na ciążę i potem do karmienia w rozmiarze 36/38 (noszę 36) i byłam rozczarowana że za duża, ale jak brzuszek trochę podrosl, a teraz to mam wrażenie że z dnia na dzień rośnie ;), to teraz jest akurat.
    Piżama też jest 36/38, to ma dłuższe nogawki. W sumie mogłaby być mniejsza.
    Koszulki mi podpasowały i fajne są bo nie trzeba do nich nosić biustonosza, są fajne elastyczne.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się właśnie zastanawiałam jak wypada rozmiarówka bo ja mam problem np z bielizną. Zazwyczaj zaczyna się od 75 pod biustem a ja mam 70 czasami nawet 65. Mogę polecić h&m . Koszulki do karmienia mają fajne . Bieliznę również . A odzież ciążowa już zupełnie jest super. Mi się udało kupić sporo rzeczy na wyprzedaży latem. Bluzy, sweterki itp I tyle co kupiłam wystarczyło bo niektóre rzeczy pasują z przed ciąży . Spodnie są bardzo fajne gdyby nie gumka to wyglądają jak normalne rurki. Pewnie po ciąży będą służyły chwilę bo brzuch z dnia na dzień nie będzie na tyle płaski żeby ubrać stare spodnie. Ja prawie wszystkie mam z wysokim stanem dopasowane i prawie od razu poszły w odstawkę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 12:18

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Ostatnio zamówiłam bluzkę na ciążę i potem do karmienia w rozmiarze 36/38 (noszę 36) i byłam rozczarowana że za duża, ale jak brzuszek trochę podrosl, a teraz to mam wrażenie że z dnia na dzień rośnie ;), to teraz jest akurat.
    Piżama też jest 36/38, to ma dłuższe nogawki. W sumie mogłaby być mniejsza.
    Koszulki mi podpasowały i fajne są bo nie trzeba do nich nosić biustonosza, są fajne elastyczne.
    A biustonosze pod biustem są Ok ? Bo jak dla mnie to Ty chyba 34 rozmiar nosisz ubrań tak na oko :)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola poopowiadaj nam jak mijają pierwsze dni w domu z Maleństwem. Jak się odnajdujecie w nowej rzeczywistości? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 13:34

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    A biustonosze pod biustem są Ok ? Bo jak dla mnie to Ty chyba 34 rozmiar nosisz ubrań tak na oko :)
    36 noszę ;). Pod biustem najczęściej 70, niestety w bonprix mają od 75 ale te co wzięłam, gdy zapinam na ostatnie zapięcie jest ok.
    W H&M nie patrzyłam i nic stamtąd nie mam. Teraz już to co mam mi starczy, ale szkoda że nigdy tam nie zajrzałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 15:33

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    36 noszę ;). Pod biustem najczęściej 70, niestety w bonprix mają od 75 ale te co wzięłam, gdy zapinam na ostatnie zapięcie jest ok.
    W H&M nie patrzyłam i nic stamtąd nie mam. Teraz już to co mam mi starczy, ale szkoda że nigdy tam nie zajrzałam.
    Ja się w wakacje na wyprzedaży na jesień i zimę zaopatrzyłam za grosze :) a to zobaczę jakie Ty masz biustonosze z bonprix może sobie dokupię bo mam jeden tylko ;). W hm jak jest 75 to na mnie za duży, nawet te do karmienia.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Wy jesteście filigranowe ;-)

    Ja mam 170cm przed stymulacjami 56kg po 3 stymulacjach 62kg teraz schudłam - bo mało jem i mam 60kg :P
    Najbardziej przytulam w udach :/



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 15:56

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ale Wy jesteście filigranowe ;-)

    Ja mam 170cm przed stymulacjami 56kg po 3 stymulacjach 62kg teraz schudłam - bo mało jem i mam 60kg :P
    Najbardziej przytulam w udach :/
    170 i 56 kg .. to Ty przecież szczupła jesteś ! Mi tez po tych stymulacjach zostało kilka dodatkowych kg. Narazie o tym nie myśle ! Jak już się Malutka urodzi, będę karmić , chodzić na spacery i wszystko wróci do normy. U Ciebie na pewno tez tak będzie!

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    56kg było przed stymulacjami ;-) wtedy się czułam najlepiej ale to 62kg dało się odczuć - było co dźwigać ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    56kg było przed stymulacjami ;-) wtedy się czułam najlepiej ale to 62kg dało się odczuć - było co dźwigać ;-)
    No ale już 2 kg zgubiłaś , maluch dba o Twoją formę widać :D

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ale Ty chudziutka, ojejku. Ja 162 cm i waga 58 przed ciążą. Na początku schudłam do 56 A teraz 64 hihihi. Na szczęście u mnie tylko jedna stymulacja była więc na kg się nie odbiło. ;)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Ja się w wakacje na wyprzedaży na jesień i zimę zaopatrzyłam za grosze :) a to zobaczę jakie Ty masz biustonosze z bonprix może sobie dokupię bo mam jeden tylko ;). W hm jak jest 75 to na mnie za duży, nawet te do karmienia.
    Jeśli uda nam się spotkać zanim na porodowke pojedziesz to dam Ci przymierzyć ;) Te co kupiłam jedyne miały małą miseczkę, a mnie natura zbytnio nie wyposażyła hihihi ;)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Jeśli uda nam się spotkać zanim na porodowke pojedziesz to dam Ci przymierzyć ;) Te co kupiłam jedyne miały małą miseczkę, a mnie natura zbytnio nie wyposażyła hihihi ;)
    Hahaha Ok :) wiesz, po porodzie może się sporo zmienić z rozmiarem także może jeszcze z nich wyrośniesz :D

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Alda ale Ty chudziutka, ojejku. Ja 162 cm i waga 58 przed ciążą. Na początku schudłam do 56 A teraz 64 hihihi. Na szczęście u mnie tylko jedna stymulacja była więc na kg się nie odbiło. ;)
    To gdzie Ty te kg masz ? Bo wzrost mamy ten sam a Ty szczuplejsza ode mnie jesteś . Ja ważyłam przed stymulacjami 47. Chyba coś oszukujesz albo w butach się ważysz :P

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    To gdzie Ty te kg masz ? Bo wzrost mamy ten sam a Ty szczuplejsza ode mnie jesteś . Ja ważyłam przed stymulacjami 47. Chyba coś oszukujesz albo w butach się ważysz :P
    No coś Ty hihihi ;) Już po noszonym rozmiarze widać, że jednak Ty szczuplejsza jesteś ;) Nie ma co się licytować. Ja w swojej wadze czułam się idealnie. A był kiedyś czas że ważyłam 48 to źle się czułam, jak nastolatka a nie jak kobieta hihihi. Najważniejsze żeby dobrze się czuć samym ze sobą :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 20:01

    k0kdx1hpz2nssibk.png
‹‹ 583 584 585 586 587 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ