BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Ciaza w Norwegii
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

mar2śka
Autorytet
1186

Wysłany: 27 listopada, 16:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
alda napisała:
Dziewczyny jestem po USG :-) MALEŃSTWO ma 1,5 cm i pięknie bijące serduszko łzy mi leciały jak grochy ;-)
To co , najwyższy czas na suwaczek ;) łatwiej nam będzie ogarnąć na jakim etapie jesteś . Myślałam , że w grudniu masz podglądanie. 1,5 cm to już kawał maleństwa :) pamietam, że u nas na pierwszym usg było 0,47 cm :D

Wiadomość wyedytowana przez autora 27 listopada, 16:57

nzjd9jcgb4eua5aa.png

alda
Autorytet
257

Wysłany: 27 listopada, 18:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jest ci on - suwaczek ;-)

Miałam mieć w grudniu ;-) ale poprosiłam o inny termin ;-) i dobrze że mi zmienili bo dzisiaj usg robiła lekarka którą bardzo lubię a w grudniu miałam wizytę do szefa - a nie chciałam u niego mieć ........

16ud5vsmimxvy0wk.png

[**]

mar2śka
Autorytet
1186

Wysłany: 27 listopada, 19:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
alda napisała:
Jest ci on - suwaczek ;-)

Miałam mieć w grudniu ;-) ale poprosiłam o inny termin ;-) i dobrze że mi zmienili bo dzisiaj usg robiła lekarka którą bardzo lubię a w grudniu miałam wizytę do szefa - a nie chciałam u niego mieć ........
Najważniejsze, że wszystko u malucha dobrze :) a Ty jak się czujesz ?

nzjd9jcgb4eua5aa.png

alda
Autorytet
257

Wysłany: 27 listopada, 20:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
mar2śka napisała:
Ty jak się czujesz ?

Nie pytaj :P Jeszcze nie miałam bliskiego spotkania z "porcelaną" ;-) ale te mdłości są strasze najlepiej się czuję jak śpię :P
I moja skóra jest w strasznym stanie , nie jem jak powinnam i nie mogę się niczym smarować dosłownie niczym - czego ja już nie kupiłam......... wszystko mi śmierdzi , widok wszystkich kosmetyków wywołuje u mnie odruch wymiotny .... no to sobie ponarzekałam ;-)

A jak u Ciebie samopoczucie ? Wizyta u położnej w piątek ?

16ud5vsmimxvy0wk.png

[**]

mar2śka
Autorytet
1186

Wysłany: 27 listopada, 20:26
Cytuj | (0) | Zgłoś
No tak to jest z tymi mdlosciami :/ pamietam , że sama rezygnowałem z kosmetyków a perfum nie używałam żadnych bo wszystkie były zbyt intensywne . Tak wizyta w piątek ;) Mała właśnie dokazuje więc leżę bo ciężko mi chodzić jak tak szaleje, mój pęcherz cierpi ;) ogólnie jest Ok tylko mam nawrót mdłości. Dopadają mnie w tych samych godzinach co wcześniej ... a myślałam, że takie przyjemności już za mną hehe Oczekuję z niecierpliwością kiedy nadejdzie TEN moment ale nie ukrywam, trochę się stresuję.

nzjd9jcgb4eua5aa.png

K.
Ekspertka
98

Wysłany: 27 listopada, 23:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mi pefrumy meskie smieerdzialy ogorkiem !! Ja czulam sie okropnie do 9 tyg a pozniej jak reka odjal, zdarza sie raz na czas ze zrobi mi sie nie dobrze, kazda z nas jest inna, moja siaotra do 12 tyg nie wiedziala ze jest w ciazy bo nic a nic nie odczuwala a miesiaczka sie spozniala jak myslala ze stresu i z odstawiania tabletek a tu okazalo sie ze ciaza :)

859943r82jrl93jq.png

Alutka 32
Autorytet
114

Wysłany: 28 listopada, 08:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jakie imiona żeście wybrały dla Wasztch pociech ?

Alutka

alda
Autorytet
257

Wysłany: 28 listopada, 13:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Alutka 32 napisała:
Jakie imiona żeście wybrały dla Wasztch pociech ?

My jeszcze nie wybieraliśmy ;-)

16ud5vsmimxvy0wk.png

[**]

Zoja36
Autorytet
131

Wysłany: 28 listopada, 16:18
Cytuj | (2) | Zgłoś
Mam dla Was filmiki na temat karmienia. Wczoraj dostałam od położnej. Dzisiaj sama obejrzałam i polecam. Są w języku angielskim.

https://www.youtube.com/watch?v=uMcgJR8ESRc

https://www.youtube.com/watch?v=wjt-Ashodw8&feature=share&app=desktop

https://globalhealthmedia.org/portfolio-items/is-your-baby-getting-enough-milk/?portfolioID=5623

mar2śka, alda lubią tę wiadomość

gann3e3k02mct6kc.png

mar2śka
Autorytet
1186

Wysłany: 28 listopada, 16:51
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jutro ma być paskudna pogoda, w sam raz na edukacje ;)

nzjd9jcgb4eua5aa.png

alda
Autorytet
257

Wysłany: 28 listopada, 18:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny wkłady poporodowe kupiłyście tutaj czy w Polsce - jakie ?

Jakie koszule do porodu - jednorazowa , jaka do karmienia może piżama ? Proszę o linki ;-)

Co ciekawego jest w gratis paczkach ?

Wiadomość wyedytowana przez autora 28 listopada, 18:26

16ud5vsmimxvy0wk.png

[**]

mar2śka
Autorytet
1186

Wysłany: 28 listopada, 18:31
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kupowałam w Polsce jak komletowqlam wyprawkę , wszystko za jednym zamachem. Bella mama i canpol - wdaje mi się, że canpol jest w NO dostępny . Piżamy do porodu nie biorę bo dają w szpitalu i kazali nie brać . Po porodzie mam koszulę z kilkoma guzikami na dekolcie a druga bluzka z guzikami + luźne spodnie. Specjalnie nic nie kupowałam jeszcze. Mam tylko 2 koszulki do karmienia + jeden materiałowy biustonosz . Lepiej za wczesne nie kupować bo nie wiadomo jaki rozmiar będą miały piersi po porodzie i jak się laktacja rozkręci .

Wiadomość wyedytowana przez autora 28 listopada, 19:17

nzjd9jcgb4eua5aa.png

alda
Autorytet
257

Wysłany: 28 listopada, 19:01
Cytuj | (0) | Zgłoś
W którym tygodniu ciąży byłyście w Polsce ostatni raz - samochodem ? Miałyście / macie adapter do pasów ?

16ud5vsmimxvy0wk.png

[**]

mar2śka
Autorytet
1186

Wysłany: 28 listopada, 19:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
alda napisała:
W którym tygodniu ciąży byłyście w Polsce ostatni raz - samochodem ? Miałyście / macie adapter do pasów ?
Co do paczek to sa kosmetyki, mokre chusteczki, jałowe gazy, próbki wkładek laktacyjnych, pieluchy, smoczki i butelki. Moim zdaniem warto je zamówić. Nie wszystkie pieluchy pasuja każdemu maluszkowi. Dzięki tym gratisom masz możliwość wypróbowania różnych marek. W paczce z name it są body,spodenki,przytulanka. Ja ostatnim razem byłam ok 24tc. Jechaliśmy autem. Później jeśli by była taka potrzeba to tylko samolot. To też sprawa indywidualna, zależy jak się będziesz czuła. Mi brzuszek już trochę przeszkadzał i w bardziej zaawansowanej ciąży już bym nie wysiedziała tyle godzin. Adaptera używam praktycznie od początku i naprawdę robi robotę. Po pierwsze jest o wiele wygodniej a po drugie bezpieczniej.

nzjd9jcgb4eua5aa.png

alda
Autorytet
257

Wysłany: 28 listopada, 20:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Mar2śka jaki masz ?

Ja znalazlam taki :

https://www.barnashus.no/besafe-pregnant-izi-fix-gravidebelte.html

16ud5vsmimxvy0wk.png

[**]

mar2śka
Autorytet
1186

Wysłany: 28 listopada, 21:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja kupiłam przy okazji pobytu w PL z Allegro https://allegro.pl/adapter-pasow-dla-kobiet-w-ciazy-c29-i6740595061.html. I bardzo mi się sprawdził.

nzjd9jcgb4eua5aa.png

alda
Autorytet
257

Wysłany: 28 listopada, 21:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny czy fastlege badał Was ginekologicznie na pierwszej wizycie - w ciąży ?

16ud5vsmimxvy0wk.png

[**]

K.
Ekspertka
98

Wysłany: 28 listopada, 22:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
alda napisała:
Mar2śka jaki masz ?

Ja znalazlam taki :

https://www.barnashus.no/besafe-pregnant-izi-fix-gravidebelte.html
Ja mam ten sam dokladnie, mozna go uzywac od 8 tyg chyba o ile dobrze pamietam jutro zobacze na opakowaniu

859943r82jrl93jq.png

K.
Ekspertka
98

Wysłany: 28 listopada, 22:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
alda napisała:
Dziewczyny czy fastlege badał Was ginekologicznie na pierwszej wizycie - w ciąży ?
Mnie do dzis nikt nie badal w norwegii, mam usg za tydzien to panstwowe ale wydaje mi sie ze opieka po invitro jest dokldniejsza niz przy naturalnym poczeciu a taki fastlege co ja mam to mi tylko brauch uciska i kostki sprawdza ...

859943r82jrl93jq.png

mar2śka
Autorytet
1186

Wysłany: 28 listopada, 22:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
alda napisała:
Mój nigdy nie badał mnie ginekologicznie. Nawet ginekolog mnie nie badał , tylko usg.

nzjd9jcgb4eua5aa.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)