X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 27 listopada 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny jestem po USG :-) MALEŃSTWO ma 1,5 cm i pięknie bijące serduszko łzy mi leciały jak grochy ;-)
    To co , najwyższy czas na suwaczek ;) łatwiej nam będzie ogarnąć na jakim etapie jesteś . Myślałam , że w grudniu masz podglądanie. 1,5 cm to już kawał maleństwa :) pamietam, że u nas na pierwszym usg było 0,47 cm :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 16:57

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 listopada 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest ci on - suwaczek ;-)

    Miałam mieć w grudniu ;-) ale poprosiłam o inny termin ;-) i dobrze że mi zmienili bo dzisiaj usg robiła lekarka którą bardzo lubię a w grudniu miałam wizytę do szefa - a nie chciałam u niego mieć ........




    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 27 listopada 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Jest ci on - suwaczek ;-)

    Miałam mieć w grudniu ;-) ale poprosiłam o inny termin ;-) i dobrze że mi zmienili bo dzisiaj usg robiła lekarka którą bardzo lubię a w grudniu miałam wizytę do szefa - a nie chciałam u niego mieć ........
    Najważniejsze, że wszystko u malucha dobrze :) a Ty jak się czujesz ?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 listopada 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Ty jak się czujesz ?


    Nie pytaj :P Jeszcze nie miałam bliskiego spotkania z "porcelaną" ;-) ale te mdłości są strasze najlepiej się czuję jak śpię :P
    I moja skóra jest w strasznym stanie , nie jem jak powinnam i nie mogę się niczym smarować dosłownie niczym - czego ja już nie kupiłam......... wszystko mi śmierdzi , widok wszystkich kosmetyków wywołuje u mnie odruch wymiotny .... no to sobie ponarzekałam ;-)

    A jak u Ciebie samopoczucie ? Wizyta u położnej w piątek ?






    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 27 listopada 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak to jest z tymi mdlosciami :/ pamietam , że sama rezygnowałem z kosmetyków a perfum nie używałam żadnych bo wszystkie były zbyt intensywne . Tak wizyta w piątek ;) Mała właśnie dokazuje więc leżę bo ciężko mi chodzić jak tak szaleje, mój pęcherz cierpi ;) ogólnie jest Ok tylko mam nawrót mdłości. Dopadają mnie w tych samych godzinach co wcześniej ... a myślałam, że takie przyjemności już za mną hehe Oczekuję z niecierpliwością kiedy nadejdzie TEN moment ale nie ukrywam, trochę się stresuję.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 27 listopada 2018, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pefrumy meskie smieerdzialy ogorkiem !! Ja czulam sie okropnie do 9 tyg a pozniej jak reka odjal, zdarza sie raz na czas ze zrobi mi sie nie dobrze, kazda z nas jest inna, moja siaotra do 12 tyg nie wiedziala ze jest w ciazy bo nic a nic nie odczuwala a miesiaczka sie spozniala jak myslala ze stresu i z odstawiania tabletek a tu okazalo sie ze ciaza :)

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 28 listopada 2018, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie imiona żeście wybrały dla Wasztch pociech ?

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 listopada 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Jakie imiona żeście wybrały dla Wasztch pociech ?


    My jeszcze nie wybieraliśmy ;-)



    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dla Was filmiki na temat karmienia. Wczoraj dostałam od położnej. Dzisiaj sama obejrzałam i polecam. Są w języku angielskim.


    https://www.youtube.com/watch?v=uMcgJR8ESRc



    https://www.youtube.com/watch?v=wjt-Ashodw8&feature=share&app=desktop



    https://globalhealthmedia.org/portfolio-items/is-your-baby-getting-enough-milk/?portfolioID=5623



    mar2śka, alda lubią tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro ma być paskudna pogoda, w sam raz na edukacje ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 listopada 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wkłady poporodowe kupiłyście tutaj czy w Polsce - jakie ?

    Jakie koszule do porodu - jednorazowa , jaka do karmienia może piżama ? Proszę o linki ;-)


    Co ciekawego jest w gratis paczkach ?




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 18:26

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 listopada 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupowałam w Polsce jak komletowqlam wyprawkę , wszystko za jednym zamachem. Bella mama i canpol - wdaje mi się, że canpol jest w NO dostępny . Piżamy do porodu nie biorę bo dają w szpitalu i kazali nie brać . Po porodzie mam koszulę z kilkoma guzikami na dekolcie a druga bluzka z guzikami + luźne spodnie. Specjalnie nic nie kupowałam jeszcze. Mam tylko 2 koszulki do karmienia + jeden materiałowy biustonosz . Lepiej za wczesne nie kupować bo nie wiadomo jaki rozmiar będą miały piersi po porodzie i jak się laktacja rozkręci .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 19:17

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 listopada 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W którym tygodniu ciąży byłyście w Polsce ostatni raz - samochodem ? Miałyście / macie adapter do pasów ?



    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 listopada 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    W którym tygodniu ciąży byłyście w Polsce ostatni raz - samochodem ? Miałyście / macie adapter do pasów ?
    Co do paczek to sa kosmetyki, mokre chusteczki, jałowe gazy, próbki wkładek laktacyjnych, pieluchy, smoczki i butelki. Moim zdaniem warto je zamówić. Nie wszystkie pieluchy pasuja każdemu maluszkowi. Dzięki tym gratisom masz możliwość wypróbowania różnych marek. W paczce z name it są body,spodenki,przytulanka. Ja ostatnim razem byłam ok 24tc. Jechaliśmy autem. Później jeśli by była taka potrzeba to tylko samolot. To też sprawa indywidualna, zależy jak się będziesz czuła. Mi brzuszek już trochę przeszkadzał i w bardziej zaawansowanej ciąży już bym nie wysiedziała tyle godzin. Adaptera używam praktycznie od początku i naprawdę robi robotę. Po pierwsze jest o wiele wygodniej a po drugie bezpieczniej.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 listopada 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka jaki masz ?

    Ja znalazlam taki :

    https://www.barnashus.no/besafe-pregnant-izi-fix-gravidebelte.html


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 listopada 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam przy okazji pobytu w PL z Allegro https://allegro.pl/adapter-pasow-dla-kobiet-w-ciazy-c29-i6740595061.html. I bardzo mi się sprawdził.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 listopada 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy fastlege badał Was ginekologicznie na pierwszej wizycie - w ciąży ?

    e5skzzc.png


    [**]




  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 28 listopada 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka jaki masz ?

    Ja znalazlam taki :

    https://www.barnashus.no/besafe-pregnant-izi-fix-gravidebelte.html
    Ja mam ten sam dokladnie, mozna go uzywac od 8 tyg chyba o ile dobrze pamietam jutro zobacze na opakowaniu

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 28 listopada 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny czy fastlege badał Was ginekologicznie na pierwszej wizycie - w ciąży ?
    Mnie do dzis nikt nie badal w norwegii, mam usg za tydzien to panstwowe ale wydaje mi sie ze opieka po invitro jest dokldniejsza niz przy naturalnym poczeciu a taki fastlege co ja mam to mi tylko brauch uciska i kostki sprawdza ...

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 listopada 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny czy fastlege badał Was ginekologicznie na pierwszej wizycie - w ciąży ?
    Mój nigdy nie badał mnie ginekologicznie. Nawet ginekolog mnie nie badał , tylko usg.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 582 583 584 585 586 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ