X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 listopada 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka czy wszystko Ok ? Martwi mnie ta cisza z Twojej strony ............



    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 listopada 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znacie ten sklep ;-) ?


    https://www.jollyroom.no



    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 17 listopada 2018, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka czy wszystko Ok ? Martwi mnie ta cisza z Twojej strony ............
    Hej! Wszystko Ok !! :) U nas sobota to zakupowa i jak zawsze biegamy . A wczoraj odpadłam , mam problem ze snem i od 3 w nocy byłam na nogach wiec jak wróciłam do domu to zasnęłam , potem obiad chwila z Mężem i znów zasnęłam :P późnej usiądę przy kom to napisze dokładniej o wizycie. Ja znam ten sklep kupiłam tam przewijak i dostawkę do łóżka moweo bo o wiele tańsza niż chicco a wyglada tak samo i jakość bardzo fajna . Mam jasno- szarą z odpinanym dołem :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 listopada 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Wszystko Ok !! :)

    To super ;-) bo już widziałam Cię oczami wyobraźni na porodówce ;-)


    Ten sklep ma bardzo atrakcyjne ceny ;-)




    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 17 listopada 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    To super ;-) bo już widziałam Cię oczami wyobraźni na porodówce ;-)


    Ten sklep ma bardzo atrakcyjne ceny ;-)
    Nie nie ja w grudniu będę rodziła :P to prawda ten sklep bardzo fajny jest. Mi się udało kupić jak mieli wyprzedaż przewijak z waninką (wrzuciłam link jak wyglada ) za 400 nok ... w spozywczaku więcej zostawiam :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 18 listopada 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej po usg super. Wszystko jest dobrze maluszek rozwija się prawidłowo :) całe 6,4 cm. Usg przebiegło świetnie łzy same leciały po zobaczeniu dzidziusia i usłyszeniu serduszka :D coś niesamowitego. Na badania mam poczekać tydzień. Zostałam zgłoszona do szpitala i założoną mam kartę ciążową. Ogólnie samopoczucie jest dobre, jestem mega szczęśliwa. Teraz spokojnie czekamy na wyniki badań :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 16:21

    K., Alutka 32, Zoja36, Czarodziejka, alda lubią tę wiadomość

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 19 listopada 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżżżu ... doczytalam do końca ;)

    Dziewczyny, jaki kupić odciągacz do pokarmu? Który lepszy?
    Wózka tez jeszcze nie mamy. I tak sie zastanawiam czy gondola nam będzie wogole potrzebna. U mnie na dalekiej północy w lutym zazwyczaj jest Ok -15, przy -10 można wyjść z dzieckiem na 10 minut. Moze wystarczy taka wielofunkcyjna spacerówka która można rozłożyć na płasko? Co o tym myślicie?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 19 listopada 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka może kupić taką miękką gondolę - nosidełko którą się wkłada do spacerówki ..... Nie wiem czy w Norwegii są takie gondolki ja widziałam w Polsce ;-)

    Ja dopiero "raczkuje " w tych wszystkich akcesoriach ;-) może dziewczyny podpowiedzą ;-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 15:34

    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 19 listopada 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka gondoli można używać do 6-8 miesiąca. Zależy jak długo jest u Was aż tak zimno. Mi nawet nie przyszło do głowy że nie kupować wózka bez gondoli. Zależy jaki wózek wybierzesz to gondole możesz kupić używaną. Często sprzedają samą gondole.
    To o czym napisała Alda to ja nie wiem, nie szukałam czegoś takiego.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 19 listopada 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz black friday, więc można dużo rzeczy kupić taniej. :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 19 listopada 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawiazując do wizyty u położnej...utwierdziłam się w przekonaniu, że plan porodu jest niezbędny. Warto zaplanować wcześniej jak widzimy przebieg porodu. Ja się np boję/ bałam epiduralu. Teraz wiem, że znieczulenie podawane jest tak żebyśmy dalej mogły być aktywne. Ja miałam wyobrażenie, że po znieczuleniu będę zmuszona leżeć bo zazwyczaj tak wyglada to w PL. Przeraża mnie również opcja nacinania. Warto wiec napisać , że bardzo zależy nam na uniknięciu tego. Są różne sposoby zapobiegania w trakcie porodu, zdąża się że nacinają tylko po to żeby było szybko. A wystarczy chwilkę poczekać żeby tkanka się rozluźniła . Jeśli już będzie potrzeba nacięcia to najpierw podają znieczulenie . A i jeszcze jedno podobno w 36 tc standardem jest, że robi się usg żeby upewnić się co do położenia dziecka- warto to wiedzieć i nalegać na wykonanie takiego usg nawet prostym sprzętem.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 19 listopada 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie są gondole wkładane do spacerówki w emmaljundze nxt jest takie rozwiązanie i chyba jeszcze w kilku modelach. Gondola taka jest tańszym rozwiązaniem . Ja również nie wyobrażam sobie nie mieć gondoli i tak jak podpowiada Zoja warto wybrać dłuższy model żeby posłużyła na dłużej . Ja osobiście zamierzam jak najdłużej wozić w gondoli ze względu na plecki. Nie wolno zbyt się spieszyć z sadzeniem w spacerowce . Wybór rozkładanych całkowicie na płasko jest mały i one tym bardziej nie uchronią malucha przed zimnem bo nie sa tak zabudowane jak gondola.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 19 listopada 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka dzięki za cenne informacje :-)



    Dziewczyny jaki krem do rąk polecicie ? Mój nie zdaje egzaminu mam bardzo suche dłonie :-(


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 19 listopada 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lubię neutrogenę skoncentrowany bezzapachowy krem do rąk. W sumie ostatnio używałam z lidla kremu i bardzo mi podpasował ... krem marki cien sos , tani a moim zdaniem genialny ! Ja nałogowo kremu używam ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 20 listopada 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krem do rąk z firmy La roche-posay seria lipikar xerand. Jest rewelacyjny, nie jest tani ale wydajny i naprawdę działa. Kupowałam w Polsce w aptece albo stoi na półce w Super Pharm w części aptecznej.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 21 listopada 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda a jak Ty się czujesz? Doszły Ci jeszcze jakieś ciążowe dolegliwości czy póki co na mdłościach sie skończyło? Bo mi się zaczęło mdłościami, wstrętem do mięsa a jak zaczęłam wymiotować...to myślałam, że nigdy się to nie skończy :P

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 listopada 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    alda a jak Ty się czujesz? Doszły Ci jeszcze jakieś ciążowe dolegliwości czy póki co na mdłościach sie skończyło? Bo mi się zaczęło mdłościami, wstrętem do mięsa a jak zaczęłam wymiotować...to myślałam, że nigdy się to nie skończy :P


    To może być jeszcze gorzej :/...........

    Mdłości , mdłości i jeszcze raz mdłości .......... Ugotowałam sobie DUŻO zupy pomidorowej i ona mnie trzyma przy życiu ;-)

    Śmierdzi mi dosłownie WSZYSTKO ................


    Nie przypuszczałam że tak źle się będę czuła ....... Muszę to przetrwać ;-) z nadzieją że kiedyś będzie lepiej ;-)



    Dziewczyny co u Was ???




    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 21 listopada 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    To może być jeszcze gorzej :/...........

    Mdłości , mdłości i jeszcze raz mdłości .......... Ugotowałam sobie DUŻO zupy pomidorowej i ona mnie trzyma przy życiu ;-)

    Śmierdzi mi dosłownie WSZYSTKO ................


    Nie przypuszczałam że tak źle się będę czuła ....... Muszę to przetrwać ;-) z nadzieją że kiedyś będzie lepiej ;-)



    Dziewczyny co u Was ???
    Hehehe a no może...czego Ci oczywiście nie życzę ;) Mi też pomidorowa bardzo smakowała. Przetrwasz i dasz radę, do końca życia tak nie będzie :D

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ja miałam mdłości, zawroty głowy, ciągle było mi słabo i od wszystkiego mnie odrzucało. Każdego dnia wstawałam i zastanawiałam się czy warto ;) . Trwało to tak mniej więcej do 14 tygodnia A potem było coraz lepiej. Wymioty miałam tylko raz.
    Obecnie każdego dnia mam spięty brzuch i jest mi coraz ciężej i mam wrażenie że brzuch rośnie mi w oczach ;). Długo u mnie nic nie było widać. Choć mówią że mam mały brzuch i tylko 5,5 kg na plusie to mi się wydaje że i tak jest duży i ciężki :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 22 listopada 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jako jedyna z grupy mdłości nie doświadczyłam . Nawet zła trochę byłam na początku tą sytuacją . Tylko u mnie te bóle brzucha które mam często do tej pory. I wiecznie problemy . Mam delikatnie zły przepływ w lewej tętnicy macicznej prawa idealnie, lekarz pociesza ze prawa tętnica najważniejsza. Dziś miałam ciut podwyższone ciśnienie, które spadało z kolejnym sprawdzaniem. I dodatkowo brzuch zbyt wysoko o 1 cm. A mała główkę ma ułożona bardzo nisko . Mnie ta ciąża wykończy . Tak bardzo martwię się o małą . Tyle problemów na raz .

    Alutka
‹‹ 580 581 582 583 584 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ