X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • kafabi Autorytet
    Postów: 1045 584

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane dziewczynki, mogłaby mi któraś udzielić informacji jak naprawdę jest z tym lataniem samolotem w I trymestrze ?! Za niecaly miesiąc jedziemy do Polski samochodem + prom do Świnoujscia po tygodniu w Polsce , wylatujemy na 10 dni do Tunezji i po przeczytaniu (chyba wszystkich informacji w internecie) zaczynam się denerwować :( Czy faktycznie wylot do krajach arabskich jest tak szkodliwy !? Sama już nie wiem co mam myśleć .....


    Wycieczkę wybralismy i oplacilismy w lutym , wiec nie mozemy z niej juz zrezygnowac.

    ug37df9h1fm5w9re.png
    relgru1dwth53ixq.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem juz po pierwszej wizycie potwierdzajacej ciaze. Byłam w prywatnej klinice. Wczoraj ujzałam na duzym 30 calowym monitorze 1,43 cm szczescia i 156 uderzen serduszka. Zwrazenia zapomniałam języka i zapomniałam zapytac lekarza o niektóre rzeczy. Naszczescie Tatus zapanował nad wszystkim. Otrzymalismy podwójne gratulacje i ksiazeczke do poczytania dla Mamy i Taty. Trzeba bedzie sie podciagnac z jezyka, aby dokladnie zrozumiec co w niej pisze, a powiem ze jest ciekawa. Następna wizyte mam około 24.06 u połoznej.

    Tez czeka mnie pod koniec I trymestru latanie samolotem 4 razy i w tym 3 strefy klimatyczne. Odstep czasowy to tylko tydzien, a ostatni 2 tygodnie. Nie jest to zabronione choc jestem tym troszke zaniepokojona, ale mysle pozytywnie. Nie wiem jak zniose upały, a wybieramy sie do Grecji.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • kafabi Autorytet
    Postów: 1045 584

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cieszę się przeogromnie ,że zobaczyłaś już swoja fasolke :)U mnie jeszcze za wczesniej na usłyszenie serduszka, wiec wizyte mam dopiero 26 czerwca !! w środe jedynie zrobiłam badanie krwi przy którym zemdlałam :(

    Myszka-Minnie lubi tę wiadomość

    ug37df9h1fm5w9re.png
    relgru1dwth53ixq.png
  • maja35 Autorytet
    Postów: 1141 921

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczynki! Gdzie sie podziewacie.Dołączam w końcu do was jako przyszła mama 5-tego maleństwa,które od tygodnia zamieszkuje w moim brzuszku. Pozdrawiam was gorąco.

    kafabi, Myszka-Minnie lubią tę wiadomość

    yn3dsvl.png
    córcie 17 lat i 19 lat.
    Moi 2 Anielscy synkowie [*] [*] 20.02.2014. (18tc)
    Ciocia aniołka Julci (*) 24.01.2015 (37tc)
  • kafabi Autorytet
    Postów: 1045 584

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    juuuppi ciesze się przeogromnie i gratuluję bardzo mocno :)

    Myszka-Minnie lubi tę wiadomość

    ug37df9h1fm5w9re.png
    relgru1dwth53ixq.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 12 czerwca 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzialam Twoj wykres :-) Ciesze sie,ze do Nas dolaczylas <3

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Bara112 Ekspertka
    Postów: 172 106

    Wysłany: 17 czerwca 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    I ja będę rodziła w Norwegii. Jak na razie to jestem przerażona bo pierwsze dziecko rodziłam w Polsce i jako, ze mam niedoczynność tarczycy to byłam pod opieka ginekologa i endokrynologa a tutaj totalny brak zainteresowania :/ testy na krew zaplanowali mi dopiero na 2 trymestr a w pierwszej ciazy prawie od poczatku miałam anemię wiec się trochę martwię. Pobrali mi krew na TSH, które wyszło mi prawie 8 (a norma to max 1,2)i wysłali SMS żebym zwiększyła sobie dawkę leku. Byłam jednak dzisiaj zeby pobrali mi krew bo się bardzo złe czułam i jutro bedą wyniki. Ale pomarudzilam Pozdrawiam

    Mój aniołek [*] ❤️ 1.07.2014
    n59y20mmfn8x8tla.png
  • maja35 Autorytet
    Postów: 1141 921

    Wysłany: 19 czerwca 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde mam dylemat,bo za tydzien lecimy na 4 tyg do Polski i właśnie przeczytałam,że nie wskazane jest latać do 3-miesiąca wrr i co tu teraz zrobic jak wakacje zaplanowane i bilet kupiony. :-(

    yn3dsvl.png
    córcie 17 lat i 19 lat.
    Moi 2 Anielscy synkowie [*] [*] 20.02.2014. (18tc)
    Ciocia aniołka Julci (*) 24.01.2015 (37tc)
  • kafabi Autorytet
    Postów: 1045 584

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja z tego co sie zorientowalam to mozna latac nawet w pierwszym trymestrze jezeli ciaza przebiega prawidlowo :) ja za dwa tygodnie bede leciala na urlop i bede w pierwszym trymestrze jeszcze ;)

    ug37df9h1fm5w9re.png
    relgru1dwth53ixq.png
  • kafabi Autorytet
    Postów: 1045 584

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj bara ciesze ze ktos nowy do nas dolaczyl im nas wiecej tym lepiej :) co do lekarzy to jak pisalam twierdza ze ciaza to nie choroba i delikatnie "zlewaja" , coz zrobic co kraj to obyczaj :)

    ug37df9h1fm5w9re.png
    relgru1dwth53ixq.png
  • maja35 Autorytet
    Postów: 1141 921

    Wysłany: 20 czerwca 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki kafabi .
    Moja bratowa była dzisiaj u Ginekologa,bo też jest w ciązy i on prowadził 2 moje pierwsze ciąze i sie go zapytała czy moge leciec i on nie widzi przeciwskazań jesli dobrze sie czuje,nie plamie itd. Troszkę mi ulzyło ale jeszcze lekki stresik mnie trzyma,bo nie chciałabym drugi raz stracic maleństwa.Mam tez nadzieje,ze przez ten tydzien moje samopoczucie sie nie zmieni i będzie ok.

    Bierzecie może jakies witaminki? Ja biore kupione tu w norwegi 4 tabletki dziennie.W poprzedniej ciązy mialam niedobor żelaza i kazali mi brac witaminy plus dodatkowe zelazo.Teraz tez kupilam witaminki i je biore.

    yn3dsvl.png
    córcie 17 lat i 19 lat.
    Moi 2 Anielscy synkowie [*] [*] 20.02.2014. (18tc)
    Ciocia aniołka Julci (*) 24.01.2015 (37tc)
  • kafabi Autorytet
    Postów: 1045 584

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak narazie biorę tylko kwas foliowy w czwartek mam wizytę i zobaczymy co lekarza zadecyduje :)witaminy prenatalne brałam jak starałam się o dzidziusia, a że zaszłam w pierwszym cyklu to brałam je tylko miesiąc :)

    ug37df9h1fm5w9re.png
    relgru1dwth53ixq.png
  • Jotka85 Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 9 lipca 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam:) Widzę, że dawno tutaj nikt nie pisał, także może ktoś tu niebawem zajrzy;) I ja jestem z Norwegii. Mam za sobą pierwszy cykl starań i chyba się udało, chociaż boję się jeszcze cieszyc. Zaczynam się pomału zastanawiac nad dobrym polskim lekarzem ginekologiem. Mieszkam prawie 60 km na północny zachód od Oslo i liczę się z tym, że pewnie do takiego lekarza będę musiała dojeżdżac do Oslo albo okolic. Niedawno byłam u lekarza rodzinnego w 12 dpo i powiedział, że robią tylko badanie z moczy na hcg, a nie z krwi:( w Polsce będę dopiero za 3 tyg. niestety. W każdym bądź razie staram się byc dobrej myśli i zaczynam szukac polskiego ginekologa. Gdyby któraś z Was mogła podac namiary na dobrego, sprawdzonego to będę bardzo wdzięczna:) kilka osób mi już mówiło, że lepiej chodzic do Polaka, bo gdyby coś... to on zareaguje nawet na początku ciąży, a Norwegowie niestety nie;/

  • kafabi Autorytet
    Postów: 1045 584

    Wysłany: 21 lipca 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) my po trzytygodniowym urlopie wracamy szczęsliwie i szczęsliwi do domu :) Jak narazie ciążę przechodzę cięzko, ciągłe wymioty i zmęczenie nie dają mi spokoju :( Odliczam dni kiedy wszystko już mi przejdzie i będę mogła funcjonowac normalnie !!

    witam Jotka85 i cieszę się,że do Nas dołączyłaś :)

    ug37df9h1fm5w9re.png
    relgru1dwth53ixq.png
  • ZaRogiem Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) tez dolaczam sie do tematu. Mieszkam w Blommenholm :) z naszych obliczen jestesmy w 5 tygodniu :) tak czytam Wasze wypowiedzi i troszke sie boje o dzidziusia. Ja dzis na fast lege dowiedzialam sie, ze pierwsza wizyte u ginekologa powinnam miec dopiero w 12 tygodniu ciazy, bardzo mnie to zaniepokoilo. Wiec jak wiekszosc z Was w przyszlym tygodniu wybieramy sie prywatnie do gabinetu, zeby sprawdzic czy wszystko z naszym bąbelkiem w porzadku. Jest to moja pierwsza ciaza i wszystko wydaje mi sie podejrzane. Wiec najlepiej rozwac wszystkie niepewnosci wizyta u specjalisty. Poza tym martwi mnie tez moja praca. Wiem, ciaza to nie choroba, ale pracuje fizycznie i boje sie, ze z tego powodu moze cos stac sie zlego :( jak to jest u Was? Kiedy powiedziec w pracy o ciazy?

    Pozdrawiam :)

    f2w3w1d33bv52hhq.png
  • maja35 Autorytet
    Postów: 1141 921

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj!
    Niestety tutaj przyjmuja od 12 tygodnia.
    Ja mam pierwsza wizyte i pierwsze wyniki dopiero za tydzien a bede juz pod koniec 13 tyg. Wszystko się przeciągnleło przez wakacje,bo mieli urlopy. Dziwny mają tu system i czlowiek,żyje w nie pewności,bo nie wiem,czy wszystko ok i czy mam dobre wyniki czy nie . Miałam miec dzisiaj wizyte ale mi przełożyli na nastepny tydzień i tak czekam juz 3 tygodnie,żebym wiedziała to zrobiła bym wyniki prywatnie.Tak samo jest z USG,bo robią ok 18 tyg dlatego chodze prywatnie na samo USG.
    Co do pracy,to ja tez pracuje i pewnie będe pracowala do konca jak będe sie dobrze czuła.
    Ja powiedziałam w pracy o ciąży ok.12 tyg

    ZaRogiem lubi tę wiadomość

    yn3dsvl.png
    córcie 17 lat i 19 lat.
    Moi 2 Anielscy synkowie [*] [*] 20.02.2014. (18tc)
    Ciocia aniołka Julci (*) 24.01.2015 (37tc)
  • kafabi Autorytet
    Postów: 1045 584

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam nową forumowiczkę :)
    Coś cisza u Nas nastała, mam nadzieję,że po wakacjach coś się u Nas ruszy :)Ja od 4 tygodni jestem na zwolnieniu lekarskim , przez wymioty które mnie nawiedziły niestety :( już troszkę ze mną lepiej i myślę ze za tydzien wrócę do pracy chociaz na 50 %, bo w domu coraz bardziej mi odbija , a jeszcze zdążę się nasiedzieć :) Jutro mam wizyte u lekarza i może będziemy wiedzieć kim jest nowy lokator :)

    ZaRogiem lubi tę wiadomość

    ug37df9h1fm5w9re.png
    relgru1dwth53ixq.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno tu nie zagladalam, a widzę ze tu cisza jak makiem zasial. Gdzie się kobitki podzialyscie? Jak Wasze samopoczucie? Wiecie kto zamieszkuje Wasz skromny apartament?

    Witam 2 nowe osoby na wątku.

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • kafabi Autorytet
    Postów: 1045 584

    Wysłany: 15 września 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)
    Ja wróciłam do pracy na 50% i jak narazie wszzystko z Nami w porządku :) Byłam na USG w tamtym tygodniu i położna swierdzila ze spokojem ,że będzie dziewczynka, ale ja jakoś sceptycznie podeszłam i do niej i do jej znajomosci obsługi aparatury !!! Policzyła jakieś trzy kreski jakie jej sie ukazały i powiedziala ze to dziewucha , a może to fałdki na udzie były (żart). Do Polski za 2 tygodnie jedziemy , wiec tam konkretne zrobię uSG i może cos wiecej będę wiedzieć ....ale najwazniesze , że zdrowe :)

    ug37df9h1fm5w9re.png
    relgru1dwth53ixq.png
  • kafabi Autorytet
    Postów: 1045 584

    Wysłany: 15 września 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze mam pytanie do którego tygodnia trzeba złożyć wniosek do Navu o macieżyńskie !?! :)

    ug37df9h1fm5w9re.png
    relgru1dwth53ixq.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ