X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 16 października 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa nie ma tak ze cos polskie jest lepsze lub niemieckie ;)

    Ja z ol zamawialam tylko to, czego nie doatalabym tutaj lub co sie duzo batdziej oplacalo finansowo...
    Cala reszte kupowalam tutaj...
    Z wiekszych, drozszych rzeczy mam z pl tylko wozek, cala reszta tutaj, bo co jak np sie popsuje? Reklamowac ciezej za granica ;)


    Co do wozkow, to nie jest kwestia tego czy lepsze, a tego czego od wozka sie oczekuje ;) a kazda kobieta ma inny gust jesli chodzi o wyglad, inne wymagania jeali chodzi o funkcjonalnosc... nawer co do amortyzacji kazdy bedzie podchodzil do tego inaczej w zaleznosci od tego po jakich terenach sie porusza...
    Jak ktos jezdzi tylko po prostych drogach, ma oboj siebie tylko utwardzone prostym asfaltem nawiwrzchnie i proste jak stol chodniki to amortyzacja nie bedzie dla tej osoby tak wazna, jak dla kogos kto spaceruje po parku, lesie, drogami zwirkowymi itp...
    Kazda inaczej podejdzie do wysokosci wozka, czy nawer sprawy kosza pod wozkiem...
    I tak bedzie z kazda funkcja wozka ;)
    To naprawde bardzo indywidualna sprawa...
    Ja przekrzalam i wymacalam bardzo wielw wozkow i wiele z tych ktore po przeczytaniu internetow mialyby same zachwyty byly kompletnie nie dla mnie i w zyciu bym sie nie zdecydowala...

    Moj np mial opinie i dobre i zle, w ogole na to noe patrzylam.. ryzyk fizyk... i jestem bardzo zadowolona ma wszystko to czego oczekiwalam od wozka...
    Ale nie zaglebialam sie w to kto co o nim pisze i kto co mysli, a kierowalam sie tylko i wylacznie tym czego ja od wozka oczekiwalam...


    Magdalena co u ciebie? Jak mala?

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 16 października 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena, troche faktycznie glupio bo sie nawet nie przedstawilam.

    Mieszkam w Berlinie, a pochodze z Poznania, od 12 lat zyje w DE.
    Mam 31 lat i po wielu latach staran udalo mi sie zajsc w ciaze po 3 podejsciu ivf.

    A Ty skad jestes napisz cos o sobie

    Termin Porodu mam na 03.02.2019 i spodziewamy sie dziewczynki :)

    Cierpliwa oczywiscie masz racje. Ja kupije wszystkie akcesoria, kocyki, peluchy itd. W polsce lacznie z lozeczkiem i Materacem, bo te rzeczy SA po prostu duzo tansze niz tutaj.
    Zamawiam wszystko do dziadka i kiedy wszystko dojdzie pojedziemy i odbierzemy.

    Jesli chodzi o nianie, monitor oddechu i inne tego typu rzeczy bede rowniez tutaj kupowac. Chyba ze roznica CEN bedzie spora.

    Co do wozka to mam swoj Typ wizualny i macie racje ze wozek musi mi sie podobac i spelniac te warunki ktorych wymaga moj styl zycia.
    bylam juz w kilku sklepach wyprobowac ale decyzja jeszcze nie zapadla.
    Nie spodziewalam sie ze tak ciezko bedzie mi wybrac wozek.

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 16 października 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa wozek wbrew pozora to chyba najciezszy wybor ;)
    Ja kupilam w pl bo tutaj nie znalazlam zadnego, ktory spelnialby wszystko na czym mi zalezalo, a do tego wizualnie malo ktory mi sie podobal, chociaz pod tym wzgledem jakis bym znalazla... no ale jak jiz mi sie podobal, to czegos innego bylo mu brak...

    Od strony finansowej tez wyszlam na tym lepiej jakby nie bylo, bo jednak wyszedl duzo taniej, jak te ktore tutaj ewentualnie bylyby dla mnie do przejscia...


    Kocyki tez zamawialam w pl bo chcialam konkretne a tutaj ich nie dostalam...

    No i rzeczy aptecznych kilka... pieluszki tetrowe i to chyba na tyle co mam z pl... w sumie to takie rzeczy, kyore nie moga sie zepsuc procz wozka, termometru i aspiratora do noska...

    Lozeczko i materac kupowalam tutaj... zawsze cos sie moze z tym stac, ze trzeba bedzie reklamowac a akurat pod tym wzgledem mam doświadczenie i wiwm ze reklamacja na odleglosc jest w zasadzie niemozliwa (juz sie nacielam i kupilam tak kurtke, firmowe buty, czy droga suszarke do wlosow... a i nasze poprzedni materac, z poprzedniego lozka sypialnianego sie odksztalcil mimo ze tani nie byl i tez nie bylo jak zareklamowac... w sumie stelaz lozja tez maz musial wzmacniac niestety a meble byly ze znanej polskiej firmy ;) )

    Monitor oddechu, podgrzewacz do butelek, mebelki itp wszystko kupowalam tutaj bo nigdy nie wiadomo jak to bedzie sie sprawowalo...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2018, 19:39

    Aleksa87 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 17 października 2018, 05:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa
    U nas różnie :) pierwsze to ciężko czasem z dwójka . Jedna przy cycku drugi akurat zrobił kupe Haha
    Młodzik zaczął chodzić do przedszkola przynosi chorobę za choroba. Teraz walczymy z grypa jelitowa.
    Giulia jest przekochana je śpi i chce oglądać świat .
    Niestety trafiło mi się dziecko antywozkowe czyli spacery na rękach . W aucie tez problem żeby zasnęła . Nie znam tego tak . Colin na „ sam widok „ auta i wózka zasypiał w 2 sekundy .
    Musimy przeżyć :)
    Noce pięknie przesypia . Dostaje na spaniu cycocha i śpi dalej
    Dzisisj kończymy miesiąc

    Co u was jak malutka :)?
    Ty doszłas do siebie ?

    Aleksa
    Jaki jest twój faworyt w wózkach ?

    Ja mieszkam w okolicach Bonn . Jestem tu ponad 5 lat . :)
    Wózek z PL a DE
    Otóż moi rodzice pierw zamówili w PL ( prezent dla Giuli ) ale ze względu opóźnienia z produkcja czas urlopu , nasz wyjazd , wyjazd rodziców wózek dostała bym za późno szybko zrezygnowali i pojechałam do toys r us . Cena ta sama wózek dostępny od ręki .
    Kocyki zamawiałam na ebayu -polska firma
    O jedyna rzecz to pieluchy tetrowe mama z PL mi nazwozila :)
    Cała reszta sterylizatory podgrzewacze babyphone tu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 05:35

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 17 października 2018, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, ze wszystko dobrze!
    Ehhh z tymi chorobami :/
    My tez w zeszlym tygodniu chorowalismy, na szczescie tylko ja i maz...
    Ale 2 dni z goraczka walczylam...

    Ja sie tego najbardziej balam ze mala bedzie antywozkowa, ale na szczescie wozek uwielbia, chociaz nie zawsze spi (czaaem wyspi sie w domu przed spacerem, ale to bardzo rzadko) to i tak grzecznie lezy ufff... samochod tez uwielbia, pod warunkiem, ze nie stoi na czerqonym swietle haha... wtedy kesli nie api jeszcze twardo jest afera czemu nie jedzie...
    Na szczescie chuste tez uwielbia i mimo, ze moment motania sie troche kreci, wiec jak juz zamotamy powierzchownie to dociagamy juz chodzac, a jak jesteśmy z motaniem gotowe i matka rusza w droge to Mia w sekundzie zasypia...

    Ogolnie to straszna z niej wiercipieta, odkad skonczyla 9 dni co noc znajduje ja spiaca w poprzek kolyski, a czasem w nogach haha... Jak ja pierwszy raz tydzien po powrocie do domu zobaczylam w poprzek z glowa na szczebelkach, a kolejnej nocy z nogami za szczebelkami (mielismy tylko dlugi bok kolyski stojacy od strony lozka bez ochraniaczy) odrazu pomyslalam o stwierdzeniu, ze przy noworodku ochraniacze zbedne, bo taki maluch sie nie wierci haha...
    Jak w dzien spi u siebie w pokoju w lozeczku, czy jak spala w turystycznym jak bylismy na weekend u mojej cioci to dopiero ma miejsca i pole do popisu... potrafi sie o 360 stopni przekrecic w ciagu drzemki haha...
    W dzien raczej malo drzemkuje, zawsze na spacerze, a w domu raz tak, a raz nie to roznie...
    Za to w nocy na szczescie spi bardzo dobrze... potrafi od polnocy dociagnac do 5 czasem 6 z jedzeniem, a pozniej zjesc kolo 8-9 i dospac czesto jeszcze do 10-11 takze super, bo moge albo sama sie wyspac, albo wstac wczesniej j w spokoju wypic kawe, zjesc i sie umyc/przebrac...

    Karmimy sie tez bardzo pomieszanie bo i cyc i odciagam i z butli podaje, a i mm tez czasem wjezdza...
    Mia ulewa, wiec często na zakonczenie cyca dostaje jeszcze troszke mm z zagestnikiem, bo wtedy to ulanie jak aie zdarzy to jest mniejsze...czasem daje jej moje odciagniete z tym zagestnikiem bo nasza panna jada zazwyczaj strasznie dlugo i na raty... jak zasnie to juz cycka do buzi nie wezmie, a za 30 minut znow by jadla bo pociagnela kilka razy nim zasnela, a przy odciagnietym chociaz wiem ile zjadla no i po zasnieciu nie wypluwa odrazu jak cycka (przy cycku otwiera buzie cycek wylatuje, mleko ktore naciagnela a nie polknela przy okazji tez haha) wiec jeszcze dociagnie do konca...

    Tydzien temu bylysmy na u3 mala miala 57,5cm i 4800g takze urosla i przybrala...

    A jutro konczymy 2 miesiace a ja sie zastanawiam kiedy to zlecialo, przeciez dopiero ja urodzilam...


    Ja do siebie doszlam bardzo szybko, bo w zasadzie juz w dzien porodu latalam jak nakrecona, ze mnie pytali czy napewno dopiero co urodzilam haha...
    Jedyne co to od doby po porodzie strasznie mnie szwy ciagnely bo bylam szyta od srodka... i to dosyc dlugo mnie ciagnely, pozniej jak juz sie goilo to w srodku nawet swedzialo, ze zastanawialam sie czy to nie jakas infekcja...
    Teraz juz od dlugiego czasu ok, ale bywa ze mam czasem takie dziwne uczucie w srodku jakby blizna mnie pobolewala lekko...
    W przyszlym tygodniu ginekolog to sie okaze...
    Natomiast bolu porodowego jeszcze nie zapomnialam...
    Heparyne tez moglam 2 tygodnie temu odstawic, wiec wkoncu zaczelam zyc bez zastrzykow, pierwsze dwa tygodnie wolnosci od listopada zeszlego roku...

    A no i strasznie tesknie za brzuszkiem i stanem ciazy... nie ze chcialabym byc w niej po raz kolejny ale tak ze chcialabym wrocic do tej w ktorej bylam i pochodzic w niej troche dluzej... jakies za krotkie te 9 miesiecy mi bylo haha... tak dobrze ciaze znosilam, tak dibrze mi robila na samopoczucie i nawet na figure, ze zlecialo mi to zbyt szybko...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 17 października 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa ja sie Tak zaczelam zastanawiac na ile czasu wystarczy fotelik samochodowy skoro jest do 13kg...

    Teraz jak napisalas ze Mia przy 2 miesiacach ma prawie 5kg to zastanawiam sie czy on na rok chociaz wystarczy... Raczej nie, co?

    Ogolnie dziecko w tej poczatkowej fazie najszybciej przybiera.
    Nie mialam zadnego wyobrazenia w tej kwestii.

    A te foteliki teraz podskoczyly w cenach znowu... Brrr juz siegaja ponad 400€
    Mozna znalezc jakos za 350 a najtanszy wczoraj widhiala. Za 295,99€

    Zastanawiam sie czy czekac na koniec roku i po swietach kupic przy tych promocjach Black Friday przykladowo.

    Magdalena jesli chodzi o moj faworyt tylko pod wzgledem wizualnym to podobaja mi sie przykladowo "Anex Sport" albo Kinder kraft PRIME ale ten Moov w ogole mi sie nie podoba bo gondola jest scieta na Dole to nie moj styl...

    Na razie nie möge sobie wyobrazic jak to bedzie z jednym dzieckiem a Ty musisz poradzic sobie z dwojka, to jest wyzwanie.

    Cierpliwa a jakiego zageszczacza do mleka uzywasz? Pierwszy raz o tym slysze.

    Jak dobrze jest was TU miec :)

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 17 października 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak choroby przedszkolne i naszą zmorą. Dopiero co sie uporalam ze smarkami i kaszlem u obu a tu znowu Lena chora, zaoalenie oskrzeli ech....
    We wtorek przyjeżdżają moi rodzice do nas tak na tydzien moze 2 bo ja 26.10 ide na zabieg na przepuklinę i zszycie mięśni brzucha ktore mi sie rozeszły w ciąży przez ci właśnie jest teraz przepuklina.
    Sara dostała napędu, raczkuje ale do tyłu haha, zdarza jej sie usiąść z podparciem.
    Śpi cale noce ale to akurat tak juz mam odkąd skończyła 2 miesiące. Zasypia między 19-20 i spi do 7 w tygodniu bo wtedy wstajemy do przedszkola a jak nie idziemy to i do 8 lub po sie udaje. Ogólnie duza baba bo 10kg i prawie 80cm. Jesli chodzi o gotelik to bedzie jak z Leną do roku powinien starczyc bo głowa juz blisko konca a później przesiadziemy sie na 9-18 który mamy po Lenie. Spacery czy auto tez lubi zresztą od początku. No wiadomo juz w wozku nie spi tylko siedzi i ogląda świat. Czasem jej oko spadnie ale na pół godz. Drzemki załatwiamy w domu

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 17 października 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa ten fotelik do ok roku spokojnie starczy ;) dzieci rosna i przybieraja, pozniej stoja z waga czy wzrostem pozniej znow zaczynaja i tak naprzemiennie...
    No i dziecko nie koniecznie moze waga wyrosnac z niego... moze wazyc 9kg ale glowa juz wystawac ;)
    Mia ma 5kg dopiero a juz 3 tygodnie temu musielismy sie pizbyc wkladki redukującej bo bylo jej juz ciasno...

    Znam dzieci ktore na pol roku wazyly 8kg a na tok 9kg ;)

    Pozniej jak robia sie coraz bardziej mobilne to zaczynaja wszystko spalac ;)

    Kuzynki maly skonczyl we wrzesniu rok i nadal jezdzi w lupinie ;)

    Naprawde nie znam osobiscie dziecko ktore przesiadloby sie na kolejny fotelik ze wzgledu na wage...
    Szybciej ze wzgledu na wzrost, bo wlowa juz wystawala, albo dlatego, ze w lupinie nie lubilo jezdzic i sie darlo wiec jak mialo te powiedzmy 10 miesiecy to przesiadlo sie na taki 0-18 zeby byl spokoj przy podrozach ;)


    Co do zakupu to im pozniej tym lepiej ;) nie leci ci niepotrzebnie gwarancja...
    Tylko koniecznie zmierz do samochodu wczesniej ;)


    A ck do ceny to jesli bez wzgledu na to jaki bys kupila mialabys zamiar uzywac bazy to cena nie jest wygorowana ;)
    Tu kupujesz za ok 300€ fotelik razem z baza, a np maxi cosi cabriofix kupisz za 129€ powiedzmy to fakt ale jesli chcesz uzywac bazy to musisz ja tez dokupic i np ostatnio w gazetce z babyone widzialam baze maxi cosi za 159€ wiec lacznie tez wychodzi 300€ mimo, ze wydawaloby sie fotelik duzo tanszy ;)
    Ale duzo taniej wychodzi tylko jesli nie ma sie w planach uzywania bazy tylko zapinanue na pasy...


    A zageszczacza uzywam dla dzieci ulewajacych badz z refluxem ;) ma za zadanie zagescic troszke pokarm w zoladku zeby nie mogl tak latwo podejsc do gory i co za tym idzie nieco zmniejszyc ulewanie...



    Annaki rosnie ta twoja pannica, zreszta obie pannice, ze w szoku jestem patrzac na suwaczki...
    Jak pomysle zd jestem tu z wami od 2015 roku, kiedy to Lena jeszcze taki malutki szkrab byla, a tu juz Sara zaraz rok :O

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 17 października 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa
    Przy synku fotelik na większy zmieniliśmy po roczku . Jeszcze nawet miał trochę luzu w nim ale denerwowało go siedzenie tyłem zr nic nie widzi .
    Co do cen warto poszukać paru rzeczy używanych
    Maxi Cosi pebble plus kupiliśmy jak nowy za 130€. Podgrzewacz z philipsa kupiłam za całe 10€ :)
    Wózek przy synu stokke nowy ponad 1000€ a my kupiliśmy za 550 z Maxi Cosi i basa do auta
    Takie male dzieci nie niszczą . Ja sama będę za jakiś czas sprzedawać łóżeczko odstawianie nowe . Niestety Giulia ani razu w nim nie chciała spać dłużej niż 1 godzinę .
    Dasz sobie radę z maleństwem :) to nic takiego :)

    Annaki
    Powodzenia na operacji i szybkiego powrotu do zdrowia


    Cierpliwa u nas Giulia ma już 4,4 kg :) była ważona w poniedziałek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 13:01

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 17 października 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaki
    Powiedz mi bo dzieci tak w podobnym wieku są . Jak ogarnialas dwójkę na początku ? Co było jak Lena coś chciała a Sara jadła ? Nie czuła się większa odrzucona ?

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 17 października 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena no często tak bylo i jest nadal że Lena chce cos w momencie jak Sara je. Ale Sara na butli od urodzenia to u nas karmienie trwa max 5 min a tyle jest w stanie wytrzymac. Ewentualnie jak np wiem ze będę zaraz karmic a Lena juz cos chce to najpierw obsluguje Lene bo szybciej hehe ale juz tez więcej rozumie i często czeka cierpliwie a nawet podaje mi co tam pitrzebuję

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 17 października 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez kupilam podgrzewacz do butelek uzywany, kolyske mam pozyczona od kuzynki meza... wozek jakbym miala okazje tez uzywany bym kupila jakby byl w super stanie, ale niestety nie bylo mojego wozka nigdzie w okolicy uzywanego...
    Bujaczek mozna tez kupic uzywany... dzieci naprawde malo tego uzywaja i noe zniszcza...

    Ale fotelika nigdy nie kupilabym uzywanego, chyba ze od kogos zaprzyjaznionego...
    Niestety foteliki czesto sa sprzedawane po stluczkach, nie widac tego bo czesto wygladaja nadal idealnie, ale gdzies tam naruszony i nikt nie powie, ze jest powypadkowy, baaa nawet wiele ludzi nadal w takim wozi dzieci, bo przeciez wyglada ok... a to juz moze byc niebezpieczne...

    Znajoma miala raz wypadek 5 minut od dojechania do domu, zderzenie czolowe, samochod do kasacji, a fotelik wygladal jak gdyby nigdy nic... oczywiscie zaraz kupila nowy, a ten wyrzucila, ale wielw osob by taki sprzedalo...


    Magdalena to tez juz spora dziewczynka! Goni Mie, bo my na u3 bylismy w zeszly poniedzialek...
    Super ze tak wszystko do przodu!

    Najpierw ciaze lecialy tak, ze do teraz czuje taki niedoayt, ze zdecydowanie za krotko trwala... a teraz dzieciaczki rosna jak szalone...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 17 października 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa ja już miałam dojść ciąży :) nie dosc ze przenoszona to Colin był wymagający i ciężko było się ruszać .
    Dwie ciąże mi wystarcza . Nie planuje więcej
    Zreszta z trójka dzieci chyba bym oszalała Haha

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 17 października 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena wiadomo druga przy maluszku ciezej napewno...
    Ja zalowalam ze musze miec w terminie wywolana, bo chetnie bym przenosila... naprawde smuteczek byl, ze to juz koniec...

    Ja kolejnej tez nie planuje, ale to przez starania... drugi raz nie chce wszystkiego przechodzic...
    Nie wykluczam jednak opcji ze zycie nas zaskoczy, wkoncu wyoadki chodza po ludziach :P ale za wczesniej jak 3 lata nie chcialabym zeby nas cos zaskakiwalo hehe chyba bym sie zaplakala jakbym miala miec mniejsza roznice wieku jak 3-4 lata

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Aleksa87 Autorytet
    Postów: 987 339

    Wysłany: 17 października 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaki, zycze Ci szybkiego powrotu do zdrowia, bo to dosc powazna operacja. Jednak szycie miesni brzucha to nie maly zabieg i przepuklina tez...
    A gdzie mieszkacie i ile masz lat?
    Ja z Berlina, 31 lat, pierwsza ciaza.


    Cierpliwa ja pamietam jak pisalas juz o tym kiedy sama kupowalas kiddy lupinke i zapamietalam oczywiscie dlaczego nie powinno sie uzywanej kupowac! Masz absolutna racje.

    To wstrzymam sie jeszcze z kupnem dla tej gwarancji.
    Chcialam rowniez Kiddy kupic ta evolune bo faktycznie nie ma na rynku konkurencyjnego modelu.

    W berlinie Beda niedlugo Targi Babywelt i chcialam sie na nie wybrac. Zobaczyc co Nowego bedzie w sprzedaz wchodzilo. Czasami mozna kupic taniej rzeczy ktore wysrawcy maja na stoisku.
    Kto wie moze i kiddy bedzie..

    A ja dzis dostalam pierwszy Prozent w pracy od kolezanki... U nas pracuje wielu redaktorow. Srednia wieku 24/5 lat. Takie slodkie dzieciaki :D
    I jedna z noch przyniosla dzis pieknie zapakowane 2 smoczki nuka od 0-6 mies. I taka Bluze rozpinana rozowa z uszkami na kapturku. Do tego slodycze bo ostatnio mnie wypytywala na co mam zachcianki i mowilam ze na slodkie.
    Na kazdy slodych poprzyklejala karteczki z napisami. Naprawde bylam bardzo zaskoczona.

    Magdalena masz racje niektore rzeczy mozna kupic uzywane.
    Co do tego dostawianego lozeczka to na poczatku bylo na mojej liscie ale teraz juz Wiem ze go nie kupie, choc chcialam kupic uzywane to i tak rezygnuje bo wszyscy mi odradzaja i zrozumialam ze maja racje.

    Matko juz nie möge sie odczekac kiedy mala bedzie z nami.

    Od dwoch dni czuje ja wyzej juz nad pepkiem sie rozpycha i naprawde ma wiecej sily i dzieki temu jeszcze bardziej ja kocham.
    Jest przeslodka. <3

    I puszczamy jej ta pozytywke Wieczorem, mysle ze ja rozpoznaje bo od razu zaczynam sie ruszac.

    Cierpliwa naprawde rozumiem ze tak bardzo tesknisz za brzucholkiem bo ja tez swoj uwielbiam.
    To jest przepiekny czas. I ja rowniez czuje sie atrakcyjniejsza z nim.
    Maz jest zachwycony i naprawde brzuch dziala na niego jak afrodyzjak. Juz mi nastepna ciaze proponuje. ;D

    Ale ja mam do tego takie podejscie jak i ty. Jesli sie z przypadku uda to super ale te procedury z zastrzykami ehhh... Dobrze ze to juz za nami.

    Fajnie ze juz Heparyny nie musisz wstrzykiwac - teraz masz wolnosc!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 19:33

    1) 16.01.18 crio ivf - 1 mrozaczek ;(,
    2) 27.03.18 transfer- 1 embrio ;(
    3) 18.05.18 Crio-transfer-2 mrozaczki 5-dni UDALO SIE!
    [*]14.02.19 Annabelle-Aniolek - cichy porod w 42tc
    4) 30.07.19 transfer- 1 embrio ;(
    5) 21.09.19 Crio-transfer- 1 embrio UDALO SIE!
    8599gov33b6h6gc5.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 17 października 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa kiddy jest na Babywelt bo bylam niedaleko nas, messe byla w kwietniu... ale cen konkurencyjnych brak i ogolnie nie bylo jakiegos szalu jesli chodzi o te rzeczy wszystkie... intrrnet mial zdecydowanie atrakcyjniejsze ceny

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 17 października 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksa ja z Bawarii, lat 38 (stara dupa haha) i 2 dzieci na karku ;-)
    Ja to będę miala robione ambulatoryjnie ale pod pełną narkozą, nie wiem moze laparoskopowo czy jak? Dowiem sie w poniedziałek bo mam rozmowę z anestezjologiem. Na pewno przyjde rano a popoludniu mnie wypuszczą wiec myślę ze to moze nie bedzie jakoś bardzo inwazyjne skoro tak?

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 17 października 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiec dziewczyny wychodzi ze się nie znam i za bardzo ufam ludzia bo ja tam nic przeciw używanym
    Maxi Cosi do auta nie mam i jak napisałam ufam ze są bez wypadkowe :)
    Możecie mnie zrabac taka jestem :)

    Annaki oj to dobrze ze taki szybki zabieg ja miałam wizje wielkiej operacji i pobyty w szpitalu tydzien

    Chyba jestem najmłodsza z towarzystwa :) 26 lat i tez dwójka dzieci na karku :)

    Aleksa
    Przy synu miałam tez dostawiane łóżeczko ale spał w nim pare razy . Teraz mieliśmy wizje spać rodzinnie wszyscy w sypialni w tym Giulia w swoim łóżeczku ale plany poszły gdzieś i każdy został rozdzielony do innego pokoju :) ja z mała wylądowałam w gościnnym i przyszłym pokoju małej . Mam tu przewijak pod reka i całe jej graty .

    Cierpliwa teraz jak będziecie mieć chec kolejnego bąbelka gdzieś daleko w głowie to a noz uda się za pierwszym razem przez przypadek hehe bez zbędnych wizyt i zastrzyków

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 17 października 2018, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena no chyba faktycznie najmlodsza ;) jejku 26 lat to juz troche temu bylo...
    Wtedy to ja mialam milion planow i optymizmu jesli o starania chodzi... bylismy swiezo po alubie i juz w trakcie staran z mysla, ze kolo mojej 30 postaramy sie o drugie...

    Teraz mam 31 i jestem szczesliwa, ze wkoncu mamy wystarana coreczke...

    Ty to kochana w kwiecie wieku!
    Chociaz ja tam tez sie staro ani trochę nie czuje...


    Taka wlasnie mamy teraz mysl, ze wypadki chodza po ludziach, moze nas czasem poniesie kiedya, a zycie przyniesie niespodzianke...
    A moze postanowimy jak Mia podrosnie ze damy sobie kilka miesiecy bez zabezpieczenia i albo sie uda, albo tak mialo byc...
    Najwazniejsze, ze mamy juz to jedno takie wyczekane, wystarane...
    Nawet jakby zostala tylko ona to juz i tak pelnia szczescia...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 23:42

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 18 października 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja stwierdzam że jestem chyba za stara na pierwsze dziecko. No cóż, chciałam wcześniej ale nie wyszło ;)
    I raczej nie zdecyduję się na kolejne dziecko. Już teraz płacze razem z Benim kiedy on się z brzuszkiem męczy i chyba nie chce tego przechodzić jeszcze raz.
    Zresztą jak sobie pomyślę o tych zastrzykach, punkcji i tym cholernym oczekiwaniu na wynik bety to mi się słabo robi :/ Może, ale to takie ogromne może, pozwolimy zadziałać naturze i jak się uda naturalnie bez lekarzy.


    Dodatkowo wczoraj mieliśmy pierwsze szczepienie na rota i strasznie się bałam, że z brzuchem będzie jeszcze bardziej źle, ale chyba nas to ominęło. Dolegliwości brzuszkowy się nie nasiliły. Mogą Jeszcze? I ewentualnie do ilu dni po?


    Aleksa Hej!
    Z fotelikiem poczekaj jeszcze trochę i pilnuj czy będzie znów promocja. Mi się udało to kupić za 260 , regularnie zaglądałam na stronę i udało się trafić :)


    A z dobrych wieści, to ostatnio Bożka się pochwaliła pozytywnym testem :) Pewnie tu jest mało znana nasza Bożka z różowej strony ;)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
‹‹ 993 994 995 996 997 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ