X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh, niestety. To ciekawe co powiedza jak same beda w ciazy (te ktore jeszcze nie byly). Albo madre te, ktore juz nie pamietaja jak to bylo, pfff... Nie ma co sie przejmowac tylko olac i robic swoje.

    W nocy obudzil mnie taki wiatr, mimo iz bylo cieplo to poprosilam swojego R. by zamknal okno bo sam dzwiek przerazal. Ale z tego co widzialam w tv, to w niektorych czesciach Niemiec dzialo sie sporo... a jak tam u Was?
    Ja akurat jestem z Berlina wiec tu tylko powialo i przeszlo, nawet burzy chyba nie bylo bo nic nie slyszalam.

    Ahh, no i jutro zaczynam 12 tydzien i pojutrze druga wizyta. Nie moge sie doczekac :D

    wff22n0ab6iac00e.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zero wiatru, zero deszczu, upał :-( mam dość ledwo żyję w te upały i mam nadzieję że lipiec będzie chlodniejszy bo to dorosły ledwo zipie a co dopiero noworodek

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas upał...ale ja tak jak Annaki też z Bawarii, teraz zaczęło padac ale słońce grzeje nadal niemiłosiernie...temp. 38 st. ale akurat grzeje na termometr, a w domu 28 st. więc niewiele mniej.

    Też jestem ciekawa jak ta młoda o której pisała Agagita bedzie się zachowywała jak ona będzie w ciąży! Cóz począć, młode nie rozumieją (w sensie te co ciaży nie planują jeszcze albo w niej nie są)a starsze to chyba raczej pamietać nie chcą.

  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w nocy straszna burza byla i dzis do poludniu padalo. Ale potem zaczal sie znow upal wiec o 14:00 pojechalam z corka na basen.

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas burza była popołudniu, fajnie lało a dziś znowu dorąc, choć ciutkę wiatru jest więc na pewno lepiej niż wczoraj.

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajcie trochę burzy, deszczu czegokolwiek :-) , u mnie burza była w nocy, przez pól godz było fajnie ale od rana znowu duchota

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie fajnie, popadalo i w koncu przez okno wlatuje chlodek, tego mi bylo trzeba :)

    Trzymac kciuki za moja jutrzejsza wizyte, licze na same dobre wiesci :)

    agagita lubi tę wiadomość

    wff22n0ab6iac00e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dopiero teraz się ochładza, i mam nadzieję, ze jutro nie bedzie takiej hicy jak dziś...mamy jutro z kursu wycieczkę do muzeum...Nudna atrakcja :)

    Agattee - na ewno wszystko będzie dobrze, czekam na same dobre wieści :)

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej i jak po wizycie? Ja zabieram się za pakowanie torby, odłożyła bym to jeszcze w czasie ale mąż świruje :-P i codziennie każe mi się spakowac, więc dla swojego spokoju ( i jego oczywiście :-D ) biorę się

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihi, Annaki a może dobrze że on tak świruje :) Choć tu w DE nie potrzeba tyle rzeczy co w PL więc na pewno pakowanie idzie szybko i sprawnie :)
    Wreszcie pogoda się ciut "ochłodziła" oddychać można i nie chodze spocona jak dzika świnka ;) U mnie za tydzień wizyta, nie mogę sie doczekać zeby zobaczyc jak urosło moje maleństwo :) dziewczyny w którym tygodniu poznałyscie płeć? Mojej znajomej lekarz już w 12 tyg. powiedział, ze chyba to dziewczynka, ale później na usg powiedział, ze nie potwierdzi im tego, a ona twierdzi ze widziała coś "dyndającego" między nóżkami :)

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt ja potrzebuję tylko koszulkę do porodu, pizame, dresik ( bo w dzień preferują chodzenie w normalnych ciuchach co dla mnie jest lepsze niż parada w koszuli), klapki, swoje kosmetyki, mogę mieć płytę z ulubioną muzyką, cukierki i kanapkę dla męża :-) , oczywiście przypominają o takich rzeczach jak aparat fot itp a i dla dziecka stary ciemny ręcznik żeby tuż po porodzie można je było wytrzec z tej mazi i krwi i wyrzucić do kosza, później dają swój. Cieszę się bo moja torba jest mini, biedne me koleżanki z Polski które nawet sztućce musiały brać lub np swój rożek, kocyk, kosmetyki dla dziecka i po 2 paczki pampersów, no porażka, przecież to trzeba brać co najmniej 2 walizy!
    Ja płeć poznałam w 17 tyg jakoś i było to na 90% więc takie pewne, moja lekarka w 13 tyg nic nie widziała i mówiła że to za szybko i też tak myślę że 12 tydz to raczej się nie zobaczy, to będzie takie 50/50 :-)

    agagita, MonikaDM lubią tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie dopiero na usg polowkowym dowiedzialam ze bedzie chlopczyk. W torbie dla siebie tez tylko koszulke do porodu, pizame, ubranai na dzien , kosmetyki i bh do karmienia spakuje (i smoczek dla maluszka na wszelki wypadek). Rzeczy dla malego maz dowiezie i fotelik tez jak bedziemy do domu wychodzic.

    annaki lubi tę wiadomość

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agattee odezwij się jak po wizycie?

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agattee pisała ze wszystko ok, przypomnę jej żeby się tutaj odezwała :)

    Co do torby w PL to pamiętam jedną koleżankę, któa miała spakowaną torbę w połowie 8 miesiąca, torba była tak wielka jak nasza jak jechaliśmy na urlop na 2,5 tygodnia plus pampersy - masakra jakaś :)

    agagita, annaki lubią tę wiadomość

  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz jestem, jestem dzieki Monia za przypomnienie wybaczta ze o was zapomnialam :)

    Na wizycie wszystko ok, maluszek ma 3cm i ginka powiedziala ze wg USG to jest 10 tydz, ciaza jest tydzien mlodsza ale to juz uslyszalam na pierwszej wizycie. Tak poza tym to wszystko w jak najlepszym porzadku, kolejna wizyta za 4 tygodnie, ginka mowila ze mozliwe ze bedziemy mogli poznac tez plec, czego nie moge sie juz doczekac ;) No i wg USG termin jest na 7.01

    Piszecie o wyprawce to wlasnie ostatnio czytalam na ten temat, dziewczyny na kilku stronach podaja liste co brac i niektore wydaja mi sie jakies mega dlugie. Moze wy macie wieksze doswiadczenie i wiecie co brac a czego nie? Bo raczej z waliza nie chcialabym sie tluc. Chodzi mi glownie co wziac dla maluszka a co bedzie zbedne, bo dla siebie to wiem. Spotkalam sie z opiniami ze w wielu szpitalach dla maluszka daja jakies rzeczy ale czy w kazdym?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2014, 20:51

    annaki, MonikaDM lubią tę wiadomość

    wff22n0ab6iac00e.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agattee u mnie listę dawała położna na szkole rodzenia i oprócz rzeczy dla mnie, ubrania i kosmetyki nie było tam nic dla dziecka, nawet jeszcze się upewniałam i okazało się że faktycznie szpital wszystko dla dzieci zapewnia, muszę wziąć tylko jakiś ręcznik w ciemnym kolorze w który wytrą na szybko dziecko i będzie można go wyrzucić poza tym nic kompletnie. Ubranka na wyjście mam mieć dowiezione dzień przed wyjściem ale to mnie uprzedzą w szpitalu. Jak już będziesz się meldowała w szpitalu to możesz zapytać na oddziale co potrzeba lub na szkole rodzenia jeśli idziesz ewentualnie możesz zobaczyć w necie bo czasem na str szpitala podają.

    agagita, agattee lubią tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe...ja już się zorientowałam który szpital mam najbliżej :) Ale w piątek na wizycie po pierwsze podpytam ginka o tą cesarkę bom ciekawa jak nie wiem co, a o szpital to póki co się chyba nie bedę zbytnio interesować. Odwiedziny w szpitalu to chyba i tak w drugiej połowie ciaży dopiero??

  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do odwiedzin w szpitalu to slyszalam rozne opinie. Ze dopiero w 28 tyg, ktos pisal ze trzeba isc dopiero 2 tyg przed porodem (nie za pozno?!), a nawet jedna dziewczyna raz piasla ze w 12tyg (tylko po co tak wczesnie?) tak wiec tez bylabym ciekawa w ktorym tygodniu najlepiej sie udac i jak tam wyglada sytuacja. Musze wziac tylko Mutterpass czy cos jeszcze? No i pewnie trzeba tam wypelnic jakis papier? Mam nadzieje, ze znajdzie sie tam jakas polska polozna co bedzie mi mogla wytlumaczyc co tam pisze.

    Druga sprawa, zagladam w Mutterpass na stronie Ultraschall-Untersuchungen i chcialabym dowiedziec sie, co oznaczaja skroty:
    BPD, FOD/KU, ATD, APD/AU i FL.
    Znalazlam tylko skroty w Polsce a tych tutaj niestety nie. Bede wiec wdzieczna za pomoc :)

    wff22n0ab6iac00e.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w szpitalu byłam 7 maja, to gdzieś było przed 30 tyg chyba... Albo w pobliżu :-) , ale ja tam poszlam w kwietniu się dowiedzieć kiedy mam przyjść i tak mi kazali, termin ustalili na podstawie daty porodu, mowili ze to wystarczy tak 2 mies przed, w sumie to byłam nie na oddziale tylko u lekarza gin takiego który przyjmuje w szpitalu, w recepcji chcieli tylko mutterpass, pani sobie spisała sama co chciała i tyle i na tej podstawie jestem tam w bazie, nic nie musiałam wypełnić itp, lekarz powiedział jak tam wszystko wygląda i kiedy mam przyjechać gdyby poród się nie zaczął w terminie. Odpowiedział jeszcze na moje pytania dot nacięcia itp, papiery wypelniałam tylko na znieczulenie u anestezjologa ale to w innym terminie bo to musiałam się osobno umówić i tu juz przyda się znajomość języka lub ktoś kto przetłumaczy, u mnie w szpitalu nie ma wogole Polakow ale mój mąż mówi dobrze to on mi wszędzie służy za tłumacza :-) .

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BPD to wymiar dwuciemieniowy główki
    FL to długość kości udowej
    KU obwód głowy
    ATD to coś ze średnica brzuszka
    Reszty tłumacz nie tłumaczy :-) a tu masz stronke na której kilka jest

    www.9monate.de/Sono_daten.html

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ