X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez wizyty do 30 tygodnia co 4 tygodnie q potem co 2 tygodnie. W szpitalu zameldowalam sie w 31 tyg. I Papier o znoeczulenie tez tam wypelnilismy. Polozna do porodu przydziela szpital, ktora akurat ma dyzur to jest przy porodzie a dostalam dodatkowa liste poloznych ktore do domu przychodza. I powiedziano mi ze prace poloznych oplaca AOK i w zadnym wypadku mamy sie nie dac naciagac na dodatkowe koszta. A dzis bylam prywatnie u gin ale to polak wiec za USG musialam 20 Euro zaplacic ale przynajmniej jestem spokojna.

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry za pismo ale moj telefon Sam wstawia slowa i czasami przekreca

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagita super, ze z maluszkiem wszytsko ok i Twoje watpliwości się rozwiały :)
    Agatte, mój M nie ma alergii na ceny w Ikei tylko na sam sklep :) Jak tylko dziś wspomniałam, ze w Ikei sa fajne mebelki dla dziecka to aż zbladł, on nie znosi tego sklepu :) Jak tam jeżdżę to sama albo z koleżankami.
    Annaki, fajnie ze chcesz nam zdać później relacje :) To nie musi byc od razu, ale bedzie miło jak zajżysz :) Aha i o co mi dokładnie chodziło z tymi terminami o których wspomniała Agattee...wszędzie czytam, ze na kase chorych przysługują nam 3 usg (nie 3 wizyty, wizyty to odrębna rzecz) - 3 usg w czasie ciąży (pierwsze jakoś 8 do 12 tyg. drugie 18-22 tydzien, a trzecie jakos poźno, nie pamiętam, a nie chce mi się wstać po Mutterpass :)), czytałam, ze dziewczyny musiały dopłacać jak chciały mieć usg na każdej wizycie (sama mi chyba pisałaś, albo na wcześniejszych postach, ze płaciłaś). Aha dziewczyny...czy jak miałam robione pierwsze badania podstawowe, plus dodatkowo: TSH, HIV, Toksoplasmoza, Cytomegalie i coś jeszcze to mogę sie zwrócić do AOK o zwrot kasy za te badania? Mają kosztowac ok 75 e za cały ten pakiecik, to dużo czy nie?

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagita to miałaś dokładnie tak jak ja i ze szpitalem i z położną :-) , tyle że mi powiedzieli że właśnie po porodzie też oni przydzielą taką która najbliżej mieszka.
    Monika tak to ja pisalam o tym USG :-) , ja właśnie doplacilam, u mnie aok nie zwraca bo byłam ale może u Ciebie zwrócą, musialabys zapytać, ale jedno wiem że te rachunki można odpisac od podatku, ja akurat 2 miałam za zeszły rok i mam odpisane, tak samo witaminy czy inne leki kupione w aptece, tylko trzeba mieć paragon

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale np. moj Doktor robi przy kazdej wizycie USG i nigdy mu nie placilam. Zalezy na kogo sie trafi. Co do placenia to my w szpitalu chcemy mies pojedynczy pokoj i to kosztuje 51 Euro za dobe. A jakby maz ze mna nocowal to 80 Euro za dobe.

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też się płaci za pokój tzw rodzinny, czyli jak by mąż chciał ze mną spać :-) chyba ze przyjedziemy w nocy to będzie miał nocleg za darmo ale tylko tą jedną noc, ja rodzę w naprawdę malutkim szpitaliku w którym jest tylko 8 pokoi 2 os i nigdy nie są wszystkie zajęte więc jest bardzo duże prawdopodobieństwo że i tak będę sama w pokoju, ostatnio jak byłam zwiedzać oddział to były tylko 2 dziewczyny i kazdą dali do osobnego pokoiku

    agagita lubi tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze wam poradze od razu po urodzeniu dziecka meldujcie je w przedszkolu. Niby od 3 lat przyjmuja ale niektorzy po 2 lata na miejsce czekaja.

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na wsi przedszkole świeci pustkami :-) więc się nie martwię jeszcze

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihi...a my własnie wczoraj przechodziliśmy obok przedszkola, albo żłobka...i pytam się męża czy właśnie wie co to jest, i tak się zastanawiam, bo ja bym chciała iść do pracy jak maluch skończy rok, i jakby to był żłobek to strasznie blisko domku; a kompletnie nie wiem jak to u nas wygląda, ile wcześniej trzeba dziecko zapisać; fajnie byłoby mieć taki komfort jak Annaki, ale obawiam się, ze u nas będzie inaczej. Mieszkam w Nurnberg wiec miasto spore, i cała masa ludzi na utrzymaniu miasta, którzy nie wiem jak to robią - do pracy nie chodza ale dzieci do złobków i przedszkoli oddają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2014, 10:22

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A cóż tu taka cisza :-)

    agagita lubi tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za goraco :)

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe..chyba Agagita ma rację :) Ja dziś wczoraj miałam strasznie leniwy dzień. Sprzątanie zrobiłam w piątek, wczoraj tylko pranie i spacer z psem, a tak to leżenie na kanapie...nawet zadania domowego jeszcze nie zrobiłam :) A mąż nawet obiad zrobił ;) Ale dziś już planuje coś porobić bo z takiego leżenia to można sfiksować :) Może uda nam się jutro jakiegoś grilla nad wodą skombinować, oby, bo mój mąż ma cały długi weekend Homeoffice, i dziś ma telefonów całą mase jakby wszyscy oszaleli :/

    annaki lubi tę wiadomość

  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie goraco... wczoraj poszlismy rano do sklepu (w cieniu!) i tak mi slabo bylo, ze szok... Przy robieniu sniadania rowniez, az musialam co chwile wychodzic do pokoju by usiasc. Krecilo sie w glowie, slabo i fale goraca od srodka, uff...

    11 tydzien i nie ma jeszcze zadnego zaokraglenia brzuszka :P Z tego co wiem to kwestia indywidualna ale u mnie wiecej wzdec widac niz brzucha :P Zjadlam na sniadanie jogurt i banana i mam brzuch jakbym polknela balon a tak to plaski jak decha.

    annaki lubi tę wiadomość

    wff22n0ab6iac00e.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie brzuszek wyszedł dość późno bo ok 20 tyg, ale też go wypatrywałam codziennie :-) , a potem w ciągu tyg wyszedł i od tamtej pory rósł jak szalony, robilam sobie zdjęcia co 2 tyg i porownywałam :-) , teraz ciężko, zwłaszcza w te upały :-\ , ledwo chodzę a stóp to nie widzę już nie wiem od kiedy, tak więc korzystajcie ze stanu bezbrzuszkowego dopóki się da,bo potem to będzie na prawdę ciężko, golenie nóg to prawdziwe wyzwanie a wstanie z łóżka to mega wyczyn :-D , pomimo że wagowo ja mam tylko 11 kg na plusie

    MonikaDM, agagita lubią tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to prawda brzuch na pewno wyjdzie. Ja dzis 34 tydzien zaczelam i jak slon sie czuje. Wczoraj i dzisiaj bylismy nad jeziorem i az mi wstyd bylo w kostiumie chodzic :(

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agagita nie wiem jak u Ciebie ale u mnie starsze babki patrzą na mnie czasem jak bym była ufoludkiem, no nie wiem czy z brzuchem się nie chodzi czy co... Nie mówiąc o tym że w sklepach lub innych instytucjach nie ma zwyczaju przepuszczania kobiety w ciąży, mimo upału 40 st:-\ , nawet kiedyś w autobusie pełnym ludzi musiałam na chama się wbić na siedzenie na którym PAN położył sobie plecak i udawał że mnie nie widzi, a mnie się nie usmiechało jechać 40 km na stojąco

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie tylko tutaj tak jest, w PL wcale nie lepiej - znieczulica straszna. Najbardziej o dziwo ze strony starszych Pań, które kiedyś widząc moją znajomą, w ciązy w autobusie skomentowały, ze jak miała siłę nogi rozkładać i wpadać w młodym wieku to niech stoi, akurat oni o dziecko też się starali jakiś czas, a ona miała wtedy 30 lat, tylko bardzo młodo wyglądała. Kiedys w aptece, kolejka jak byk i nikt "nie zauwazył" Pani z brzuszkiem, dopiero jak się odezwałam do tej kobiety, ze skoro ona jest w ciaży to niech nie stoi w kolejce tylko podchodzi do okienka, to się odezwały głosy "tak, tak, oczywiście". Ja też nie wyglądam na moje rocznikowe 31 lat, wszyscy dają mi góra 23-24, więc psychicznie przygotowuję się na takie coś, ale musi nas cechować "tumiwisizm" i już. A to, ze ludzie dziwnie patrzą na kobietę ciażarną w stroju kąpielowym, myślę, ze wynika z tego, ze wielu ludzi a już zwłaszcza ciut starszych uważa, ze kobieta w ciaży z brzuchem to gdzie sie do ludzi ciśnie i ma w domu siedzieć i już tylko czekac a poród...niedoczekanie - pogoda ładna więc bez skrępowania pakujcie sie w stroje i dawaj nad wodę :) Oczywiście z rozsądkiem :)

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio w sklepie jakaś kobita chciała przejść przede mnie bo miała tylko 2 rzeczy, ja miałam więcej ale skoro mnie nikt z brzuchem nie miał zamiaru przepuścić to też nie wpuściłam :-) , ot taka moja wredota ciążowa

    agagita lubi tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihi...Annaki, a czemu by nie?? Popieram :) :) :)

    agagita lubi tę wiadomość

  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj bylam z corka nad jeziorem. Kazalam malej wejsc i zajac nam miejce ale ktos sie obok niej oczywiscie rozsiadl. Jak kupilam bilet to przyszlam do niej i mowie ze to moje miejsce to dostalam odpowiedz od mlodej dziewczyny ze ona byla tu pierwsza i ze w zaawanswanej ciazy przy upalach siedzi sie w domu. wzielam corcie na kolana i tak pojechalysmy. Z powrotem to samo: pchaja sie i nie patrza a jak sie zwroci uwage to oburzenie. Wszedzie znieczulica niestety.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2014, 21:40

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ