X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 14 lutego 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niechciałam do lekarza polaka,potem po porodzie należy nam się gratis pompa do odciągania mleka i wiele zajęć poporodowych dla kobiet zapoznajcie się bo warto ;-)

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 15 lutego 2014, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niunia wrote:
    Ja niechciałam do lekarza polaka,potem po porodzie należy nam się gratis pompa do odciągania mleka i wiele zajęć poporodowych dla kobiet zapoznajcie się bo warto ;-)
    o to super, dobrze że masz takie wieści :), ja slyszałam tylko o zajęciach poporodowych że to chyba u położnej trzeba byłoby się dowiedzieć ale nie wiem dokładnie, o pompie nie słyszałam niestety

    niunia lubi tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • mała M Koleżanka
    Postów: 109 18

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja właśnie wczoraj potwierdziłam swoją ciążę, to 6 tydzień! Niestety w mojej okolicy nie ma polskiego ginekologa, więc muszę jakoś sobie poradzić posługując się tylko moim nie najlepszym niemieckim lub angielskim. W związku z tym mam wiele wątpliwości bo nie zawsze wszztsko dokładnie zrozumiem. Do domu dostałam do poczytania i ewentualnego podpisania listę płatnych badań i tak:
    Varizellen IgG 35 eURO
    Parvovirus B19 IgG 39
    Toxoplasmose Suchtest 43
    Toxoplasmose IgG 36
    Cytomegalie 35
    przezierność karku 220+53 Laboratorium
    Myco Ureaplasmosen 55
    Blutzucker 43
    Babyfernsehen 1 +foto 57
    Babyfernsehen 2 3D/4D 78
    Dopplerultraschall 90
    Strptokokkenabstrich 24
    Akupunktur 39
    Cevixlagenmessung 70
    Homoopathisches Gesprach 20.

    Co Wy na to? Nie liczyłam ile wyjdzie całość bo na oko widzę że mnie na to nie stać. Zastanawiam się które z tych badań warto wykonać, i jak to możliwe że niektóre z Was płacą dużo mniej albo w ogóle?... Dodam że mieszkam w landzie Badenia Wirtembergia.

    29.11.2014 - Simon - moje Szczęście
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 8 kwietnia 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj
    ja robiłam toxoplazmoze 32e(bo miałam styczność z kotami), przezierność karku 150e(dla własnego spokoju, bo ewentualne wady można leczyć zaraz po porodzie), widzę że u Ciebie cena za przezierność jest bardzo wysoka, a ja myślalam że to ja dużo zapłaciłam. dopłacałam do tego aby mieć usg na każdej wizycie 150e(w ramach kasy chorych są tylko 3-chyba podobnie jak w Polsce)i jakoś przed porodem będę miała badanie na paciorkowca za ok 30e(chyba to bedzie to, nie pamiętam bo nie mam tego wydruku z badaniami), własnie tydzień temu miałam badanie na glukozę ale moja lekarka powiedziała że to jest standardowe badanie i miałam je bezpłatne. Widzę że masz dość wysokie te kwoty za badania, ale może co land to jest inaczej, nie wiem, ja mieszkam na Bawarii-ok 40km od Augsburga, a lekarkę mam Polkę, w razie pytań służę pomocą jak to u mnie wygląda :), u mnie leci 26tydz.

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od kiedy trzeba placic za dodatkowe usg? Moja corka ma 7,5 roku i jet urodzona w niemczech a teraz jestem w 25 tygodniu ciazy i zarowno za pierwszym razem jak i teraz zawsze mam robione usg. Przy corci po 30 tygodniu zawsze bylo ctg. Tylko za 3d trzerba extra placic. Ale w AOK jest tak ze kasa chorych pokrywa 100 euro za dodatkowe badania niewazne czy 3d cz szkola rodzenia czy pojedynczy pokoj w szpitalu.

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no niestety widac nie wszędzie tak jest, ja się dowiadywałam w AOK i u mnie nie zwracają :(, owszem szkołę rodzenia i jakieś baseny mam za darmo ale dodatkowe usg nie, dowiedziałam sie tylko że czasem w niektórych landach sa takie programy (baby programm chyba się to nazywa) i wtedy zwracają+badania są za darmo

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ctg mam od 19 tyg już

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok ja mieszkam we Frankfurcie nad Menem

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • Furia Autorytet
    Postów: 944 748

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz 1 ciaze cala przebylam w de, i za nic nigdy nie placilam. Usg 3x przez brzuch, na kazdej wizycie dowcipne, 2 razy doppler zpitalu, CTG od 3trymestru co 3 tygodnie.

    https://www.maluchy.pl/li-69537.png

    tkzgeyx.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to tak jak pisalam za 3 USG się nie płaci, za badania obowiązkowe też nie, inna sprawa jak ktoś jednak chce mieć dodatkowe...ale jest to sprawa indywidualna, tak jak i w Polsce, jak komuś wystarcza 3 USG to jego sprawa...

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 20 kwietnia 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ktg od 28 tyg ciąży co tydzień ;-) i cesarke na rządanie ;-) więc niema co narzekać ;-)

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja dopiero 3 dzien wiem, ze jestem w ciazy (wychodzi 5 tydzien). Mieszkam w Berlinie.
    Dzis bylam w Praxis u ginekologa gdzie zrobili mi Schwangerschafts Test aus Blut i jutro mam sie zglosic po wyniki. Myslalam ze tu tez nazywa sie to Beta HCG ale jak chca to moze i byc test ciazowy z krwi :P
    Tak wiec jutro wyniki i mam nadzieje, ze beda dobre no i zastanawia mnie czy zrobia mi od razu termin na pierwsza wizyte. To moja pierwsza ciaza i troche sie w tym chyba jeszcze gubie, mam na mysli badania itd, a pozniej wybieranie kliniki i poloznej. Wszystko przede mna ale troche informacji warto juz pojac bo czas pewnie szybko zleci. Mam nadzieje, ze dowiem sie od Was kilku rzeczy i jak to wszystko funkcjonuje w DE.

    Pozdrawiam,
    Agata.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2014, 19:04

    wff22n0ab6iac00e.png
  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj agattee :-)
    Ciezko napisac konkretnie co Cie czekaa, bo duzo zalezy od lekarza.
    Ja w piatek zrobilam test i dzwonilam sie umowic na wizyte , mialam ja juz w srode i jeszcze nie bylo nic widac.
    O ile dobrze pamietam to zaraz mialam pobrane 4 probki krwii w tym do bety, mocz i zmierzone cisnienie i wage.
    Najsmieszniejsze ze dostalam tez Mutter Pass i torbe z gazetami,probkami itp, chociaz ciazy jeszcze widac nie bylo.
    Tylko ja staralam sie z ta Ginka od kwietnia 2013, to chyba podeszla do mojej ciazy jak do pewniaka.
    Ginka powiedziala zebym przyszla za 2 tygodnie bo juz powinno byc cos widac.
    Kolejne wizyty mam juz co miesiac.
    Z platnych badan robilam toksoplazmoze , badania pierwszego trymestru i poczworny test.
    Co wizyta mierzone mam cisnienie, wage i oddaje mocz. Badanie u Ginki na koziolku i USG.
    To wszystko co do tej pory moge napisac, reszta przede mna:-)
    Pewnie przeczytalas juz temat i jak widzisz co Land/lekarz kobietki maja inne doswiadczenia.
    Trzymam kciuki za Twoja bete i niech dzidzius rosnie.
    Przepraszam za bley ,pisze na tableie i ciezkomi idzie.

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z płatnych miałam jakoś podobnie jak Ty, no umnie jeszcze USG jest dodatkowo płatne (tzn to żeby mieć na każdej wizycie bo kasa chorych refunduje u mnie tylko 3), ja już mam 30 tydz więc z górki :-) , z badań miałam jeszcze test glukozy-bezpłatny a i jeszcze z płatnych to badanie na paciorkowca ale to będzie chyba ok 35 tyg. Polecam zarejestrować się na str z produktami dla dzieci np hipp, humana, to dostaniecie do domku próbki itp :-) oraz klub babydream w rossmanie, przy kasie otrzymuje się pudełko z próbkami, ulotkami itp:-)

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 1 maja 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za informacje. Ja rowniez ze swoja ginka staram sie od grudnia 2013 ale czy od razu dostane MutterPass to nie mam pojecia, wyjdzie w praniu. Poki co zrobilam we wtorek bete (13dpo) i wynik to 102. Jutro (16dpo) mam bete powtorzyc a wyniki zapewne odbiore w poniedzialek i wtedy tez zrobie termin na pierwsza wizyte. Mam nadzieje ze jutrzejsza beta bedzie juz ladnie przyrosnieta :)

    wff22n0ab6iac00e.png
  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 1 maja 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaki- ale zlecialo juz 30tc,super :-) Czekamy na dalsze wskazowki-a jak sie macie?
    Ja juz sie zarejestrowalam gdzie sie dalo , w DM tez daja pudelko.
    Agattee- niech beta rosnie jak trzeba a dzidzia razem z nia:-)

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 3 maja 2014, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wlasnie weszlam na strone Hipp, zarejestrowalam sie i nie wiem za cholere gdzie znalezc bezplatne probki :(

    wff22n0ab6iac00e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2014, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny. Ja dopiero co dowiedziałam się o ciąży :)
    Ten wątek bardzo mi sie przyda. Ja mieszkam na Bawarii w Norymbergii. Lekarza mam polaka, który jest tu już chyba ze 30 lat, starałam się z nim - no...starałam się z mężem ale z pomoca ginka :) - od grudnia 2013. Wcześiej byłam tu też u jednego polaka ale taki gburowaty był, nie miał czasu zeby pogadać a ja miałąm mase pytań, a jak już wydębiłam od niego 10 minut to traktował mnie jak koleżankę. Mój obecny lekarz jest bardzo rzeczowy i to mi strasznie odpowiada. Wizytę mam na 27.05. miałąm ją umówioną dużo wcześniej bo lekarz chciał zobaczyć jak sie miewa owulacja, to zobaczy jak się miewa dzidzia :) jak dzwoniłam to powiedział że nie ma sensu przychodzic wcześniej bo tego 27.05 może już będzie serduszko; ale jakbum się źle czułą albo czymś niepokoiła to zaraz mam przylecieć do niego.
    Aha...jestem ubezpieczona w AOK, po pierwszej wizycie zdam relację :)

    Pozdrówka!

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 11 maja 2014, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja też mieszkam na Bawarii a dokładnie to w okolicach Augsburga, u mnie już wizyty co 2 tyg bo ja już jedną nogą na porodówce :-) , szpital wybrany, już jestem tam zameldowana, położna niby wybrana ale szpital i tak podeśle mi tą która akurat nie będzie na urlopie, wyprawka prawie gotowa, we wtorek jeszcze krotki urlop w Polsce i wtedy przywiozę to co tam mam zgromadzone :-) , a i szkołę rodzenia jeszcze zaliczę za 2 tyg :-) , gratuluje i Tobie i życzę żeby wszystko było dobrze :-)

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaki, to mamy do siebie jakieś 140-150 km. A który u Ciebie już tydzień? Opisz prosze kiedy wybrałaś szpital i położną. Tzn. że bedziesz miałą dwie położne czy może tej wybranej nie być bo bedzie np. na urlopie i podeślą, jakieś zastępstwo? Wiem też ze tu papiery na Kindergeld i Elterngeld się składa ale to o tym poczytam później bo teraz za wcześnie. A płacisz za USG, bo dużo dziewczyn pisze, ze tylko 3 mają w ramach AOK (czy innej kasy chorych) i ze często dopłacają, kwoty słyszałam różne. To prawda, ze do szpitala musisz dla malucha nic nie miec tylko ciuszki na wyjście? Przepraszam, że tak dopytuję ale jesteś pierwszą osobą z Bawarii, któa jest w stanie coś mi napisać. Kiedyś czytałam takie forum porodowe w Niemczech i tam były dziewczyny z całych niemczech chyba tylko nie z Bawarii :)

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ