X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 9 listopada 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewetka skad dokladnie jestes?
    Co do szpitala to twoj wybor gdzie bedziesz rodzic ;)
    Ja przy wyborze szpitala kierowalam sie tym ze ogolnie persolnel porodowki i lekarze super ale tez tym ze sa oolaczeni z super klinika dziecieca ;) i to bylo dla mnie najwazniejsze

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Ewe tka Ekspertka
    Postów: 128 83

    Wysłany: 9 listopada 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Ewetka skad dokladnie jestes?
    Co do szpitala to twoj wybor gdzie bedziesz rodzic ;)
    Ja przy wyborze szpitala kierowalam sie tym ze ogolnie persolnel porodowki i lekarze super ale tez tym ze sa oolaczeni z super klinika dziecieca ;) i to bylo dla mnie najwazniejsze

    jestem z Marl kreis Recklinghausen.

    3jgxgywlzf6m2wze.png
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 9 listopada 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewe tka jedz do szpitala który ty wybrałaś zamelduj się i Olej lekarza którzy ci coś narzuca .
    Chybs ze to rzeczywiście najlepszy szpital z opieka dla bliźniaków lub wcześniaków .
    Czasem opinie w internecie są do dupy
    Warto jechać i zobaczyć na własne oczy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 13:46

    Ewe tka lubi tę wiadomość

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 9 listopada 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewe tka wrote:
    czesc dziewczyny jestem z nrw nordrhein westfalen.

    Na ostatniej wizycie lekarka wprost ale w delikatny sposob zarzuciła mi gdzie mam rodzic z racji tego ze tam niby jest lepsza opieka i zespół prenatal klinik. ale ja słyszałam i tez czytałam bardzo złe opinie o tym szpitalu wlasnie odnośnie porodów a wiem ze ona tak chce bo ma jakąs spółe z nimi....co mam robic? bardzo sie boje tam jechac i ten szpital tez jest daleko od mojego miejsca zamieszkania....a nie chce tez popełnic błedu zeby nic złego nie stało sie moim blizniakom...nie wiem co mam robic ....? czu któras z was miała podobna sytuacje?

    ps. dziewczyny POMOCY jak mam napisac do pracodawcy prośbe o wysyłanie mi paska z wypłaty na adres domowy z reacj tego ze jestem na Mutterschutz???
    No ciąże bliźniacze, to ciąze większego ryzyka. Chyba faktycznie lepiej jest wybrać ten o podniesionym stopniu referencyjności. Ale ja u siebie (w promieniu 50 km) mialalam 2 min 2 takie szpitale. Idź na infoabend i ocen sama. Ja za pierwszym razem rodziłam w takim szpitalu, za drugim się nie zdecydowałam właśnie dlatego, że to takie trochę taśmówki. Nawet z wypowiedzi lekarza odniosłam wrażenie, że jarają go trudne historie chorobowe, a te normalne go „nudzą”;) Wiadomo, dla mnie poród naturalny bez komplikacji był przeżyciem i nie chciałabym byc znów olewana, czy czekać w parku, bo mają za dużo rodzących w stosunku do ilości wolnych miejsc itp. Druga kwestia, to to jak ty sobie wyobrażasz poród, jakie masz preferencje i oczekiwania.

    Ewe tka lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 9 listopada 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewetka rowniez polecam Infoabend ;) dowiesz sie wszystkiego, poogladasz oddzial, bedzie okazja do zadania pytan

    Ewe tka lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • sarina Koleżanka
    Postów: 111 14

    Wysłany: 9 listopada 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga. wrote:
    Wybierz taki szpital, który tego nie stosuje. Rodziłam w 2 różnych i nic takiego nie stosowano. Tu na wszystko wyrażasz zgodę, jeśli wybierzesz szpital, który z szacunkiem podchodzi do rodzącej, raczej będą to szpitale nastawione na naturalne porody, bez ingerencji, z małym odsetkiem cc i np nacięć krocza. Wszystko omawiasz z położną, która będzie ci towarzyszyć (czasem może być ich kilka, jeśli pierwsza skończy zmianę). Obejrzyj kilka szpitali , zapytaj o podejście personelu do tej praktyki itp.

    Niestety nie mam wyboru bo kolejny szpital jest oddalony o ponad 30 km A ja ostatni poród miałam ekspresowy w godzinę i boję się że nie dojadę. Tutaj krocza nie nacinaja ale jak to położna tłumaczyła żeby nie robić cesarke to wciskają dzieci. Dwie moje koleżanki to przeżyły. Ja czytałem się o skutkach ubocznych to aż skóra się na głowie jeży i lepiej w przypadku komplikacji cesarke zrobić. Podjadę jeszcze do tego szpitala i tam spróbuje z położonymi porozmawiać. Nie chce się nakręcać na poród hak z horroru i mam nadzieję że będzie ok ale wolę się zabezpieczyć ;)

    w57vyx8dwmyikagn.png
    Styczeń 2007 synek ❤
    Październik 2010 córcia ❤
    Luty 2017 początek starań o 3 maluszka
    Listopad 2018 synek 💗
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 10 listopada 2018, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarina wrote:
    Niestety nie mam wyboru bo kolejny szpital jest oddalony o ponad 30 km A ja ostatni poród miałam ekspresowy w godzinę i boję się że nie dojadę. Tutaj krocza nie nacinaja ale jak to położna tłumaczyła żeby nie robić cesarke to wciskają dzieci. Dwie moje koleżanki to przeżyły. Ja czytałem się o skutkach ubocznych to aż skóra się na głowie jeży i lepiej w przypadku komplikacji cesarke zrobić. Podjadę jeszcze do tego szpitala i tam spróbuje z położonymi porozmawiać. Nie chce się nakręcać na poród hak z horroru i mam nadzieję że będzie ok ale wolę się zabezpieczyć ;)
    Kochana 2 głębokie oddechy. Nie miałam nacinanego krocza i dało radę bez wyciskania. Co najwyżej sama możesz sobie np docisnąć nogę, ale to nie jest to samo co np chwyt kesslera. Dzieci wyciska się tylko wtedy, gdy się zaklinują, spada tętno, a jest za nisko by zrobić cc, w takich sytuacjach trzeba się liczyć z możliwością nacięcia, vaccum itp. Inna sprawa, że przy bliźniakach oboje muszą się dobrze ustawić (to nie jest takie oczywiste, dlatego odsetek cesarek jest w tych ciązach zdecydowanie większy i może się okazać że niepotrzebnie się stresujesz. Może pomyś o masażu krocza czy herbacie z malin. Mój pierwszy poród poszedł super łatwo i przyjemnie (2-faza), drugi był trudniejszy więc moim zdaniem nie ma reguły ze pójdzie tak łatwo i gładko jak za pierwszym razem.

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 10 listopada 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarina wrote:
    Niestety nie mam wyboru bo kolejny szpital jest oddalony o ponad 30 km A ja ostatni poród miałam ekspresowy w godzinę i boję się że nie dojadę. Tutaj krocza nie nacinaja ale jak to położna tłumaczyła żeby nie robić cesarke to wciskają dzieci. Dwie moje koleżanki to przeżyły. Ja czytałem się o skutkach ubocznych to aż skóra się na głowie jeży i lepiej w przypadku komplikacji cesarke zrobić. Podjadę jeszcze do tego szpitala i tam spróbuje z położonymi porozmawiać. Nie chce się nakręcać na poród hak z horroru i mam nadzieję że będzie ok ale wolę się zabezpieczyć ;)

    Ja to przeżyłam dwa razy i moje dzieci maja się świetnie . Może nie czytaj tyle internetu tylko zaufaj lekarza . Oni wiedza co robią . To nie Afryka gdzie lekarze są lekarzami bo przeczytali wie książki . Wypychaniem chce tobie i dziecku pomoc .

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • Monika_DM Ekspertka
    Postów: 264 58

    Wysłany: 17 listopada 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ich bitte Sie, mein Gehaltszettel mir nach Hause zu senden, da ich momentan schwanger bin und ein Arbeitsverbot habe.

    Ewetka raczej powinni Ci automatycznie do domu wysłać.

    Ewe tka lubi tę wiadomość

    n9b5huo.png
  • MRC Przyjaciółka
    Postów: 159 44

    Wysłany: 22 listopada 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy mogłaby któraś z was podrzucić słownictwo niemieckie związane z porodem? Jakiś link może...

    3jgxxzkrhn461kom.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 22:04

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 24 listopada 2018, 03:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MRC wrote:
    Witam. Czy mogłaby któraś z was podrzucić słownictwo niemieckie związane z porodem? Jakiś link może...

    3jgxxzkrhn461kom.png
    Ja się przygotowywałam z tej książki Meine Schwangerschaft: Tag für Tag faszinierende Bilder und umfassender Rat, a do tego oglądałam Greys anatomy żeby osłuchać się z językiem medycznym. Jak było jakieś słowo, które uważałam za potrzebne, to sprawdzałam w słowniku

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • gondi Autorytet
    Postów: 297 178

    Wysłany: 24 listopada 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na tej stronie jest też kilka artykułów

    http://jezykowyprecel.pl/2015/05/ciaza-i-porod-po-niemiecku-1-przydatne-filmiki/

    3jvz3e5e9hsogjgk.png

    qdkkanlis2ttu8uo.png
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 25 listopada 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akilegna
    Jak mały :)
    Cierpliwa ? :) co z Toba :)?

    Annaki jak ogarniasz co raz starsza dwójkę ? U was jeszcze trochę i roczek ?

    Monika pokazuj kolejne dzieła szyte :)

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 25 listopada 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena no jakos powoli do przodu. Od miesiąca mam luz bo jestem po tej operacji zszycia mięsni i przepuklinie i najpierw byli moi rodzice 2 tyg a teraz 4 tyg opieki ma moj mąż bo ja 6 tyg nie moge nosic wiecej niz 10kg a Sara ma juz z 12 chyba wiec on wkłada do łóżeczka wyciąga kąpie nosi jak trzeba usypia karmi itp ;)
    Poza tym choroby nam nie odpuszczają. Lena ma problem z oskrzelami i musi miec codziennoe inhalacje. Teraz doszły sterydy ktore raczej będzie musiala robic przez całą zime no ale coz...byle jej pomogło bo na prawdę co 2 tyg byl problem ze strasznym duszącym kaszlem. Prawdopodobnie to astma oskrzelowa
    Za 3 tyg jedziemy do pl, 30.12 mamy chrzciny z roczkiem no i jakos tak leci

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Barbarossa Koleżanka
    Postów: 39 7

    Wysłany: 26 listopada 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Mam kilka pytań do osób, które niedawno rodziły. Do porodu zostal mi miesiąc i chciałabym wiedzieć jak spakowac torbę do szpitala? Co dla mnie a co dla maluszka.:)

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 26 listopada 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaki współczuję tych chorób. Niech już wam odpuszcza

    Barbarossa do szpitala dla dziecka potrzebujesz tylko ciuszki na wyjście. Dla siebie swoje kosmetyki i ręcznik. Oraz wygodne ciuchy, klapki. Żadnych podkładów, podpasek czy koszul do karmienia - no chyba że lubisz ;)

    Magdalena, dzięki że pytasz, u nas wszystko się w miarę uregulowalo. Skończyły się kolki i problemy brzuszkowe. Mały ma już swój rytm, swoje przyzwyczajenia. Rozwija się dobrze, choć raczej z lekkim opóźnieniem do swoich rówieśników. Fizjoterapeuta liczy jego wiek z terminem porodu z om A nie faktycznym dniu narodzin. Wychodzi na to że Beni ma 7 tygodni A nie 12. Mimo to, jak na 7 tygodni jest dobrze rozwinięty ale na 12 robi za mało. Ja się tym nie przejmuje i nie wymuszam na nim nic. Niech się rozwija swoim tempem.
    Za to wagowo rozwija się aż nadto. Ostatnio ważył 6200, teraz ma już spokojnie 7 kg. W cm też mu przybyło dużo, nie wiem ile dokładnie ale coś koło 60cm powinien mieć. Body na 62 tylko troszkę luzu mają A spodenki i bluzki to już 68 ;)
    Za dwa tygodnie z hakiem mamy u4 , więc dowiem się dokładnie ile ten mój klops już mierzy ;)

    A co u Was? Jak dzieciaczki?

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 26 listopada 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena, u nas wszystko ok... Mia rosnie, juz coraz bardziej kumata, zaczyna sie powoli obracac z plecow na brzuszek i bardzo namietnie ostatnio to cwiczy, tak samo jak podciaganie sie do gory, a raczej podskakiwanie po zaparciu sie nozkami o podloze hehe...
    Nadal lubi spacery w wozku, juz nie zawsze wtedy spi, a czesto poprostu lezy i sie rozglada, uwielbia zasypiac w chuscie, noce przesypia naprawde super bo potrafi pospac do 10 nawet... dzis spala od 22 do 11:15 w tym dwie pobudki na jedzenie a raz nakarmilam ja na spiocha jak ja sie juz kladlam... w dzien tez ok, teraz akurat zalicza druga drzemke...
    Z ubranek nadal w wiekszosci 56, niektore spodenki i pajace nosi juz na 62 i grube misiowe bluzy bo te moga byc luzniejsze i za duze, ale bodziaki i bluzeczki nadal 56 jeszcze, w 62 plywa nadal...
    Ostatnio na szczepieniach wazyla 5510g , za tydzien mamy U4 to zobaczymy jak wagowo i wzrostowo...
    Porcje jak na swoj wiek zjada nadal male bo czy moje mleko czy mm to zjada 90-100ml, sporadycznie zdarza sie 120... Ale przybiera dobrze bo 140-200g tygodniowo, wiec widac wiecej nie potrzebuje...
    No i nadal mamy problem ulewania, powoli podejrzewamy reflux, bo Mia od jakuegos czasu zaczyna sie przy ulewaniu denerwowac, czsem zaplacze, ale jeszcze do U4 obserwujemy i zobaczymy na czym stanie...
    Zaczyna sie juz tez smiac w glos przy zabawie i wyglupkach z laskotaniem czy pierdkami w brzuszek...
    No a w kapieli wyprawia takie cuda, ze pol lazienki mokre haha...

    A jak twoje maluchy?


    Annaki zdrowka dla was!


    Barbarossa ja dla malej do szpitala nie mialam nic, ubranka na wyjscie przywozl maz, a dla siebie mialam kosmetyki (szampon, zel pod prysznic, antyperspirant itp), dluzsza koszulke do porodu (z ktorej nie skorzystalam bo jak juz bylo rozwarcie to nawet o tym nie myslalam w srodku nocy sie przebierac, pizame do karmienia na noc, a na dzien dresy, legginsy i wygodne koszulki do karmienia i miekki biustonosz do karmienia... a no i reczniki, ciemne i osobne na dol i osobno na reszte ciala...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akilegna
    Na kiedy miałaś termin a kiedy miały się urodził ? Są jakies normy co w jakim wieku ma robić ? Może podpowiesz co dziecko w 11 tyg ma?
    Macie jakies problemy ze do fizjoteraupety chodzicie ?

    Cierpliwa
    Super :)
    Ale mała ma spanie :)
    Karmisz piersią?



    Annaki
    U nas tez ciagle choroby . Młody przynosi z przedszkola


    U nas od kiedy Giulia skończyła 2 miesiące naprawiło się moje dziecko . Prędzej był sajgon . Non stop płacz smoczka nie akceptowała przy cycku wiła się jak ryba ! Nic nie umiałam zrobić . Do tero wieczorny ryk od około 18do 20. Boże ile ja km w aucie z nią przejezdzilam..
    Stawałam na zebach byłam blisko depresji serio .

    Aż nagle przyszedł
    Moment kiedy ona złapała smoczka , zaakceptowała wózek , leży i pół godziny na macie a drugie pół w bujaczku i gapi się gdzie się da a ja żyje i nie pęka mo łeb . Pięknie się uśmiecha i pięknie pije z piersi .
    Nie życzę nikomu takich dwóch miesięcy jak nasze były ...
    nie chce zapeszać ale mam nadzieje ze
    Moje dziecko takie zostanie . Uśmiechnięte i spokojne

    Jedyne plus od urodzenia zawsze około 20:00 idzie spać i śpi do 8-9 rano . Niestety w nocy karmimy się z 3,4 razy :) ale wystawiam piers je a ja właściwie śpię dalej aż do następnego karmienia gdzie zmieniam stronę i karmie z drugiego .

    Dzisiaj wyjątkowo moje dziecko śpi już trzecia godzinę ... wróciliśmy z spaceru i śpi jak zabita .

    Tydzien temu mieliśmy szczepienie . A U4 mamy dopiero 12.01.2019

    W grudniu przyjeżdża mój brat będę mialam pomocnika do zrobienia świat i Colin będzie miał kumpla do zabawy ( kochają się razem )

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena super ze ci sie mala naprawila!
    My sie karmimy mieszanie przez ten problem z ulewaniem... daje jej piers ale pije tez moje z butelki zageszczone specjalnym proszkiem zeby jej tak nie wylatywalo i nie podchodzilo, a jak jestem poza domem to daje jej mm z tym proszkiem bo inaczej pewnie musialybysmy sie przebierac obie... ona jak ulewa to fontanna idzie, wiec czesto jestesmy obie do przebrania...

    A spanie ma naprawde super i to wlasciwie od urodzenia, tyle ze wczesniej jadla raz wiecej...
    A i zdarzylo jej sie zjesc o polnocy czy 1 i do 9 ciagnac sen

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2018, 17:41

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pare razy była fontanna na cały pokój która nawet szła nosem jak za dużo zjadła i za często

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
‹‹ 999 1000 1001 1002 1003 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ