X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 20 listopada 2013, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Są na forum forumki, które będą rodziły w Niemczech albo już rodziły? Ja mieszkam w Niemczech i już widze róźnice w prowadzeniu ciąży w Polsce a w Niemczech nie wiem tylko czy na lepsze czy gorsze. Jeśli są jakieś forumki to niech się odezwą. Będziemy się wspierać i wymieniac doświadczeniami

    agagita, orchidea33, lucy1983, Magdalena2202 lubią tę wiadomość

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 20 listopada 2013, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja mieszkam w niemczech i jestem w pierwszej ciąży ;-) poki co nie narzekam;-) pozdrawiam

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 20 listopada 2013, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niunia powiedz mi ty chodzisz do gina w ciąży prywatnie czy na fundusz?
    Masz na każdej wizycie robione usg?

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 20 listopada 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodze normalnie i kasa choryk pokrywa ;-) jestem w AOK . i za każdym razem mam Usg ,tylko za dodatkowe badania płaciłam osobno bo niektore kasa chorych pokrywa tylko kobietą po 35 roku życia;-) np za mierzenie przezierności karkowej ekstra płacilam,kupiłam pakiet 4 badań po promocji ;-) a ty skad jesteś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2013, 14:58

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 20 listopada 2013, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niunia ja jestem z Hannoveru i tez jestem ubezpieczona w AOK. Wczoraj miałam wizyte u lekarza i miałam robiony tylko krótki wywiad i założoną to książeczke dla kobiet w ciąży Mutterpass żadnego usg mi nie robili. Czy to normalne?

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 20 listopada 2013, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nie!! Ja miałam pierwsze usg w 6tyg jak tylko dowiedziałam się o ciąży i potem 3usg co tydzień pod rząd tak wyszlo a na 3usg to było w 8 tyg jakos to biło już serduszko ;-) a mutterpass to założyła mi położna bo raz ide do gina a raz do położnej ;-)

    normalnie powinnaś oddać mocz,krew i usg czy zarodek w macicy jest ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2013, 15:47

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mindusia-jak tam???;-)

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • gdynianka Debiutantka
    Postów: 8 11

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przeprowadziłam się do Niemiec w 22.tyg ciąży (aktualnie jestem już po terminie ale Mała nie śpieszy się na świat) i szczerze mówiąc są plusy i minusy prowadzenia ciąży w Polsce i Niemczech. Ja jestem ubezpieczona w AOK i też na każdej wizycie mam robione badanie USG, jestem badana fizykalnie, ważona i mam mierzone ciśnienie krwi. Ale to samo miałam wykonywane w Polsce. Z pewnością tutaj lekarz na ubezpieczenie jest dużo milszy, więcej mówi, opowiada, wydaje się być bardziej kompetentny, czuje się u niego dużo bezpieczniej niż w Polsce. Za to co mnie negatywnie zaskoczyło to tutaj robią mniej badań laboratoryjnych. W internecie można znaleźć listę obowiązkowych badań w ciąży wg. Polskiego NFZ (tak mi się wydaje) i moim zdaniem warto je zrobić chociażby prywatnie.
    Pozdrawiam :)

  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdynianka-nie narzekam ,wykupiłam ekstra u gina pakiet eksta badań i jestem spokojna ,w sumie wykonują mi wszystkie stosowne badania na tydz ciąży ;-)

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 14 lutego 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie
    jestem tu nowa, od roku wraz z mężem mieszkamy w niemczech, obecnie jestem w 18t ciąży i także jestem ubezpieczona w AOK ale za usg na każdej wizycie musiałam zapłacić 150e, czy kasa chorych może mi to zwrócić? czy wiecie może jak to zalatwić itp?
    będę miała robioną krzywą cukrową ale spodziewam się że chyba też płatne
    a jak jest np z usg3d? czy kasa też może to zwrócić?
    a czy może orientujecie sie cos na temat eltrngeld po urodzeniu?

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 14 lutego 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annaki- za dużo Ci nie pomogę ale też jestem ubezpieczona w AOK i póki co Ginka nic mi nie mówiła że mam płacić za USG a miałam 2.
    Dała mi tylko 5 kartek które mam podpisać jeśli chce mieć te płatne badania zrobione.
    Jedna z tych kartek była właśnie o 4 USG ze zdjęciem za 20 Euro, jedna o toksoplazmozie i reszta to badania prenatalne.
    Elterngeld dostaniesz jeśli nie pracowałaś minimalną 300 Euro przez 12 miesięcy , jeśli pracowałaś więcej.

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 14 lutego 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje Ci bardzo za odpowiedź, ja pierwszy raz u lekarza byłam w 8tyg, mialam usg, krew mocz i nie płaciłam, na kolejnej wizycie dostałam taki wykaz badań dodatkowych, USG mi powiedziano że jest w ramach kasy chorych tylko 3 razy (po 1 w każdym trymestrze), a na tym wykazie byla własnie opcja usg na każdej wizycie 150e, toksoplazmoza 32e, usg 3d,4d (niestety nie pamietam ceny a kartke gdzieś zapodzialam) oraz tz badanie genetyczne (krew+przeziernośc karku) na wady genetyczne, zespół downa itp także 150e.które zrobiłam bo jednak wolałam byc spokojniejsza, no ale własnie nie wiem czy to za co płaciłam choc w części może mi zwrócić AOK :(,
    a usg 4d chyba droższe niż u Ciebie (wydaje mi sie że ok50e)
    co do pracy to pracowałam 4 mies, przez pośrednika bezpośrednio przed zajściem w ciąże, ale umowa ta skończyła się zanim się dowiedziałam że byłam w ciąży

    Koza lubi tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 14 lutego 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie drogo te USG 150 Euro , ja jak wszystko zliczyłam wyszło 404 Euro i Lekarka powiedziała mi żebym zrobiła te badania na które mnie stać bo muszę sama to zapłacić.
    Jeśli masz jakoś znajomą która niedawno urodziła i też jest ubezpieczona w AOK to moze ona lepiej by się orientowała. Ewentualnie można się dopytać w AOK ale to już najlepiej z kimś kto zna język.
    Lekarkę masz Polkę ? Może zerknij czy jest jakaś w okolicy.

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 14 lutego 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!!! To jakieś nie porozumienie z tym że za usg płacicie do tej poqy miałam ponad 10razy usg i ani razu nic nie płaciłam!!! Jeżeli chcecie usg3d to jego nie pokrywa kasa chorych i ja na początku ciąży zapłaciłam za 4d pakiet 80euro i na każdej wizycie mam zwykłe usg i 4d a po ciąży dostane wszystkie zdjęcia córci ze wszystkich usg na płytce ;-)

    Skoro jesteście tu ubezpieczone w aok to nie musicie za nic płacić chyba że za dodatkowe badania !!! Ale to każdej z nas idendywidualna sprawa!!nie dajcie się oszukać!!!!

    za pakiet ekstra badań zapłaciłam 108euro w tym te genetyczne,bo w niemczech kasa chorych pokrywa je kobietą które ukończyły 35 rok życia!!!

    Co tydzień chodze do położnej na ctg i wtedy mam robiony też mocz,krew i ciśnienie mierzone ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2014, 15:48

    Koza lubi tę wiadomość

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 14 lutego 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunia - widzę co osoba to inna sytuacja :) Twoja wygląda "najtaniej".
    Mi Ginka mówiła że te badania z kartek wg. możliwości finansowych powinnam zrobić i nic nie wspominała że jeszcze za coś mam płacić- ale to wyjdzie w praniu.
    Może lepiej się znacie ,w tej chwili jestem zdecydowana na: Ersttrimester-Test(NT) za 110Euro, te dodatkowe USG za 20 Euro ale to dopytam Ginki i Toksoplazmozę za 36,40Euro.
    Zostają jeszcze dwa testy Quadruple Test za 137 Euro i Triple-Test za 100 Euro ale to od 15 tc. W sumie nie wiem o co chodzi z tymi dwoma ostatnimi, orientujecie się ?
    Może te ceny różnią się też w zależności od Landów( mój Nadrenia Północna-Westfalia)

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 14 lutego 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koza-kasa chorych nie może być tak zróżnicowana mimo bundeslandu w którym mieszkamy! Ja wykupiĺam pakiet tych dodatkowych badań i to te 4 badańa ekstra a za reszte płaci kasa chorych i to bez niczego ;-) cesarke mam na rządanie bez marudzenia ;-) może was naciągają??? bo mam wiele znajomych które były w ciąży i różni lekarze prowadzili ciąże i żadna nie płaciła jak wy aż tyle kasy ;-)

    quadruple-test(15-20tydz ciąży) sprawdza substancje wytwarzane przez łożysko które są okreslane we krwi matki,Wykrywa wady wrodzone płodu koszt ok 70-80euro

    triple-test to test na Downa,i to w sumie to samo te dwa .

    U mnie w tym ekstra pakiecie miałam tak ;

    1x nackenfaltenmessung ca.13ssw per ultraschaluntersuchung
    1x gebärmutterhals-messung per ultraschall ca.19ssw um frühgeburtsgefahren zu erkennen
    1x früh doppler ultraschall ca.24ssw um die blutflussversorgung des babys zu überwachen
    1x ultraschall zur wachstumskontrolle ca 33ssw zur besseren geburtsplanung

    i za te 4 dodatkowe 109€

    Ten erstrimestertest nt to nie płaci się już to 110€!!! chce cie naciągnąć!!! od zeszłego roku płaci kasa chorych za to!!! Podpisujesz tylko,zgode że wyrażasz na wykonanie tego usg i że kasa chorych to pokrywa!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2014, 18:32

    Koza lubi tę wiadomość

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 14 lutego 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze to ja już sama nie wiem,czyzbym została naciągnieta... :(, papiery podpisałam no i teraz muszę zapłacić ponad 300e za to wszystko (przezierność+te usg), lekarka polka ale nic mi nie mówiła że mam to wszystko w ramach wizyty a przynajmniej to usg, może faktycznie muszę się dowiedzieć w AOK i przedstawie te rachunki od lekarza i może coś mi więcej powiedzą. Jeśli chodzi o mocz i ciśnienie to mam badane na każdej wizycie u lekarza.

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 14 lutego 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niunia a mam pytanie jeszcze w sprawie położnej i cesarki a więc
    1. czy położną powinam już wybrać, jaką chcę i gdzie chcę? czy bdzie ona do mnie przyjeżdżała czy ja mam do niej (przed porodem)
    2. też myśle nad cesarką i też słyszałam tylko opowieści z polski że bez wskazań medycznych nie ma szans na życzenie, a jak jest tutaj? Ty juz to załatwiłaś to wiesz co i jak, czy to tylko w wybranym szpitalu trzeba zgłosić czy lekarz jednak powinien mi coś napisać
    dzięki wielkie za cierpliwość :)

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 14 lutego 2014, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaki-to ja miłam przezierność w tym pakiecie,to to pierwsze co napisałaś!!!też jestem ubezpieczona w aok.mi dali u lekarza do podpisania ten formularz na usg półówkowe i tyle nigdzie po aok niechodziłam i rachunków nie dawałam;-) u mnie położne są przy lekarzu tzn w tej samej praxis ,tam teżodbywają się zajęcia w szkole rodzenia. i ja do niej chodziłam na początku co dwa tyg a teraz co tydzień i u niej bo robi mi ctg i 30min słucham serduszka mojej małej ;-) i po porodzie przez 6 tyg to ona będzie przyjeżdżać do domu do ciebie. Ja powiedziałam odrazu lekarzowi wprost że chce cesarke ,nie ma przeciwskazań u mnie ale poprostu chce,i mi ją zrobi ;-) tzn mój ginekolog 8-10dni przed terminem porodu tutaj robią ;-) i dokładny termin poznam w marcu bo nie wie kiedy będzie miał wtedy dyżur w szpitalu ;-) a będe rodzić w szpitalu w którym mój gin przyjmuje ,pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2014, 19:36

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • Koza Autorytet
    Postów: 395 222

    Wysłany: 14 lutego 2014, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niuniu dziekuje Ci za szczegolowe informacje.
    Ja rowniez chodze do polki , moze cos zle zrozumialam? Pani D. Mowila wyraznie zebym porozmawiala z mezem na co sie decydowac pod wzgledem pieniedzy.
    No nic , zdrowka kobietki dla was i dziekuje :-)

    https://www.maluchy.pl/li-68999.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ