X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w czasie karmienia piersia??
Odpowiedz

Ciaza w czasie karmienia piersia??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 9 grudnia 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,

    Czy jest tutaj przyszla lub obecna mama, ktora zaszla w ciaze w czasie karmienia piersia? Mam pieciomiesieczne dziecko i chcialabym zaczac starania o kolejna ciaze (bo nie wiem jak dlugo mi to zajmie), ale nie maialam jeszcze @ i nie wiem czy to w ogole ma sens teraz? Nie moge wyznaczyt terminu owulacji, bo nie bylo miesiaczki, nie wiem czy mierzenie temperatury ma sens? Jak to bylo u Was?

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 8 lutego 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może spróbuj testy owulacyjne. Karmiące mamy mają wysoką prolaktynę i to ona hamuje jajeczkowanie. Jeśli nie masz @ to prawdopodobnie nie dochodzi u ciebie do owulacji, ale to możesz sprawdzić testami owu. Musiałabyś je robić co kilka dni i sprawdzić czy występuje pik LH.
    Powodzenia.

    Summerka lubi tę wiadomość

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 10 lutego 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zaszłam karmiąc wyłącznie piersią, ale po pierwszej miesiączce. mierzyłam temperaturę wcześniej i u mnie nie było owulacji przed pierwszą @. a z nią bardzo różnie, czasem pojawia się karmiąc bardzo szybko, a czasem nawet jedno karmienie dziennie może skutecznie blokować.

    miałam dość długie przerwy nocne w karmieniu (7 godzin) może wiec dlatego tak szybko miesiączka wróciła. i zaszłam przy pierwszej owulacji :)

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 12 lutego 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam pierwszą miesiączkę 4 miesiące po porodzie. Lekarz na usg stwierdził jajeczkowanie, cykle mam regularne i rozpoczynamy właśnie starania (8,5 miesiąca po porodzie). Nie zamierzam rezygnować z karmienia piersią :).

  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 13 lutego 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tez nie miałam zamiaru, ale konsultowałam to z 3 lekarzami i każdy stanowczo kazał odstawiać. w końcu nie chciałam ryzykować, bo jakby cos było z maleństwem to wypominałabym sobie ze może to moja wina ze nie posłuchałam lekarzy.

    uważali ze to za duże obciążenie dla organizmu i dodatkowe zagrożenie dla ciąży. dużo czytałam na ten temat i wiem, że w Internecie sporo piszą ze można całą ciąże karmic i obalają takie opinie, ale sama wolałam jednak ufac lekarzom tym bardziej ze 3 powiedziało mi dokładnie to samo

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 14 lutego 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu, to zupełnie inna sytuacja. Ty zaszłaś w ciążę, gdy miałaś malutkie dziecko i karmiłaś wyłącznie piersią. Dla Twojego dziecka to było jedyne pożywienie. Mój syn kończy za moment 9 miesięcy, rozszerzanie diety mamy już za sobą, w ciągu dnia zjada 4 posiłki inne, niż moje mleko, nawet po piersiach widać, że zapotrzebowanie zdecydowanie nie jest już tak duże, jak było. Rzadko kiedy są tak naprawdę pełne.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ