X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Belgii
Odpowiedz

Ciaza w Belgii

Oceń ten wątek:
  • Marciocha Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 13 października 2016, 03:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Czy któraś z pan ma jakaś wiedzę na temat ubezpieczenia w Belgii? Jestem na zwolnieniu od początku ciąży czyli już 3 miesiąc leci a nie dostałam jeszcze ani grosza z Mutuelle?

  • Marciocha Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 13 października 2016, 03:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam ze pracuje legalnie od 5 lat i płace wszystkie składki wiec nie wiem o co chodzi? Co więcej nie mogę pracować do końca ciąży czyli do kwietnia

  • Karolka14 Ekspertka
    Postów: 211 98

    Wysłany: 13 października 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej a byłaś u nich że zwolnieniem od gin? Jaka masz ubezpieczalnie

    7u22s65gmika7d3f.png
  • Marciocha Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 13 października 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wysłałam poczta bo tak trzeba pierwsze zwolnieniektore miałam do15 października a ostatnio wysłałam przedłużenie zwolnienia do 14 kwietnia. Mutuelle Chretienne, Saint Michele MC

  • Magdalena1403 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 14 października 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej żeby Pani osobiście do nich pojechała i wyjaśniła sprawę bo moim zdaniem coś za długo nie płacą. Ja również jestem od dzisiaj na zwolnieniu :( ale tylko na razie do końca następnego tygodnia. Życzę dużo zdrówka Pani i maleństwu :)

    Magdalena1403
  • Karolka14 Ekspertka
    Postów: 211 98

    Wysłany: 14 października 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej proszę do nich podejść bo normalnie czeka się ok mc

    7u22s65gmika7d3f.png
  • massa Przyjaciółka
    Postów: 99 87

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ,czy jest tu jeszcze ktoś??
    Ja jestem w 7 tyg, jestem z Limburg :)

    w4sqskjorh0yfkun.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo kochane!!
    Temat bardzo ciekawy, tylko czy ktos tu jeszcze zaglada?? Dzis zrobilam test i jest pozytywny. Planowalismy, wiec mysle ,ze 4-5 tydz. Z lekarzem jeszcze poczekam, ale jak z kwasem foliowym? Musi przepisac lekarz?? Jesli mozna kupic w aptece to jak sie nazywa?mieszkam w Aalst. Pozdrawiam wszystkie mamusie przyszle

  • Magdalena1403 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 4 marca 2017, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanderka kwas foliowy ja kupowałam sama bez żadnej recepty. Są tu takie tabletki jak folavit. Proszę kupić w aptece opakowanie na 3miesiące bardziej się opłaca. Ja zaczełam brać przed planowaną ciążą 3miesiące. Potem twój lekarz przepisze ci omnimbionta +dha.

    Magdalena1403
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje bardzo za informacje! Dzis lece do apteki:) a jak tutaj z macierzynskim? Cos tam sie orientuje, ale kazdy mowi co onnego.. pracuje od lipca na umowe o prace, wczesniej pracowalam w tym samym moejscu ,tyle ze przez agencje. Czego moge sie spodziewac?? I co przy komplikacjach? Np jak nie bede mogla pracowac ze wzgledow zdrowotnych? Pracuje jako sprzataczka w hotelu i na restauracji na zmywakach. Bywa ciezko..

  • Magdalena1403 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 5 marca 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również pracuje jako sprzątaczka w titres services. Termin mam na połowę maja i za tydzien ide na zwolnienie z tego wzgledu ze robi sie coraz ciezej. Co do macierzynskiego to jak piszesz kazdy mowi cos innego:) Jeśli idzie się wcześniej przed terminem rozwiazania na zwolnienie miesiąc,dwa czy jeszcze wiecej to niestety ale odliczaja kilka tygodni macierzynskiego:( no cóż trudno ale ja nie zamierzam pracowac aż do samego końca aby miec ten miesiac do przodu. To już myślę że jest indywidualna sprawa. Niktóre dziewczyny całe ciąże siedza w domu bo im "ciężko" niektóre pracują do końca.Ja postanowiłam 2 miesiace wcześniej akurat miesiąc przygotuję wszystko dla maluszka póki mam siły:) a ostatni będę już spokojnie siedziała :)

    Magdalena1403
  • Magdalena1403 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 5 marca 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze dodam że moi klienci sami wyganiaja mnie już na zwolnienie z tego względu że nie chcą aby cos się stało mi w pracy. Wiadomo że nie jestem juz tak wydajna jak wcześniej:) nie umyję okien itp za tydzien mam wizyte i biore zwolnienie:)

    Magdalena1403
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2017, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiscie! Szkoda sie szarpac za ten miesiac.. a z drugiej strony jakos tu dziwnie jest zorganizowane. Potem takiego maluszka najlepiej do zlobka i sru do pracy.. ja chce pracowac jak najdluzej,bo mysle, ze tak bez przyczyny siedziec w domu to po prostu bym kota dostala:) bardzo dobrze sobie to zaplanowalas, 2 miesiace na załatwienie wszystkiego i przygotowanie sie:) jesli chodzi o pierwszą ciaze to czułam sie wspaniale i do 8 mca pracowalam. Tyle, ze nie fizycznie. Trzeba po prostu sluchac siebie i na biezaco decydowac co jest dobre. A szpital juz masz wybrany?? Ile wczesniej trzeba to zrobic?? Chodzisz do polskiego lekarza,czy do belga, jesli moge spytac?

  • JustynaSm Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 maja 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, pytanie do pani ktora napisala post z 3marca! Napisaas, ze Jestes z Aalst, ja tez jestem z Aalst i jestem w 3miesiach ciazy, moze wymienimy sie informacjami??? Ja mam peno pytan zapewne tak samo jak Ty!
    Pytanie tez do reszty, jak wyglada zwolnienie w ciazy? Z tego co wiem jest macierzyński 15tyg ktory mozna zacząć Max 6tyg przed porodem, większość dziewczyn jednak kończy prace w 6miesiacu ciszy jak to wówczas jest wypłacane? Jaki to urlop???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2017, 11:45

  • asiq Przyjaciółka
    Postów: 71 113

    Wysłany: 18 września 2017, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy są tu jakieś nowe przyszłe mamusie? Jestem w 3 miesiącu ciąży, chętnie bym się wymieniła doświadczeniami

  • Kajoinka Znajoma
    Postów: 22 0

    Wysłany: 14 maja 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bruksela się kłania :) są na forum ...jakieś przyszłe mamusie z okolicy??? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2018, 16:11

    Aniołek 7tc (*) 27.08.2017

    201901047252.png
‹‹ 21 22 23 24 25
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ