X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża przed komputerem.
Odpowiedz

Ciąża przed komputerem.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 20 lipca 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    mam pytanko do dziewczyn, które na czas ciąży nie zrezygnowały z pracy, maja tzw prace siedząca najczęściej przed monitorem.
    Jak sobie radzicie?
    Czy to prawda, że promieniowanie monitora jest szkodliwe i należy ograniczyć? W internecie jak zwykle pełno sprzecznych opinii :)
    Ja mam nadzieję, że ten cały "raban" co do skróconego czasu ciężarnej wynika raczej z dbałości o zdrowie ogólnie, kręgosłup itp a nie samo promieniowanie (z którym i tak mamy wszędzie do czynienia).
    Co myślicie?
    U mnie l4 odpada, prowadzę działalność i większość rzeczy i tak muszę wykonywać sama, jest się czego bać?

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 20 lipca 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojka, ja w pierwszej ciąży pracowałam przed komputerem do 8 miesiąca, w tej ze względów zdrowotnych musiałam iść na L4 wcześniej.
    Promieniowanie monitora było szkodliwe, gdy w użyciu były monitory starego typu, te współczesne już tak nie szkodzą. A przepis o 4-godzinnym dniu pracy dla ciężarnych chyba od zeszłego roku już nie obowiązuje (chyba, że ktoś mnie poprawi? ;))

    Jedynym problemem dla mnie była niewygoda i bóle kręgosłupa ;) Pomyśl o wygodnym miejscu do siedzenia - dla mnie była to np. pufa ;)

    Ojkaojka lubi tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 20 lipca 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, uspokoiłaś mnie :)
    z tym kręgosłupem to rzeczywiście fakt, trzeba sobie robić przerwy najlepiej i częste wyjścia

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 20 lipca 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie obowiązują juz te przepisy bo po 1 monitory sa teraz bezpieczne, po drugie komputery i cala technologia jest teraz wszedzie, tv, komorki, wifi itp itp.

    Ja nie pracowalam od poczatku ciazy, ale w domu lezalam przed kompem bo co robic innego :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 20 lipca 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracowalam tez do 8 miesiaca w firmie, non stop 8h bez przerw dla ciezarnych dlatego moge powiedziec ze niewygodnie siedziec stale, trzeba sie czasem chociaz przejsc, zmienic pozycje ale jak duzo roboty to czasu brak na dluzsza przerwe. Pozniej sporadycznie z domu pomagalam jak trzeba bylo, ale w domu wiadomo mozna zrobic przerwe, zmienic pozycje itd. teraz dluzsze siedzenie powoduje ze mala szaleje i brzuch twardy wiec trzeba sie polozyc raz na jakis czas ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2018, 20:25

    event.png
    eve
  • Cukierniczka Autorytet
    Postów: 834 407

    Wysłany: 21 lipca 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero od zeszłego tygodnia jestem na L4, też pracowałam 8h przy komputerze i jedyne co to mówili mi w firmie, że powinnam 10 min w godzinie robić coś innego zamiast patrzeć w monitor, ale to wiadomo, że zawsze coś tam się jeszcze innego zrobi ;-) najgorzej pod koniec było z siedzeniem, bo już było niewygodnie i kręgosłup jak miał gorszy dzień to też nie pomagał :P ale wtedy starałam się jak najwięcej leżeć w trakcie przerw albo siedzieć na piłce zamiast w fotelu.

    atdc3e5euobdwxyo.png
    www.zcukremalbowcale.com
  • agniesja Autorytet
    Postów: 2814 1012

    Wysłany: 26 lipca 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawa, ograniczenie pracy przed monitorem do 4h na dobę już na szczęście znieśli :) Ale co każde 50 minut siedzenia trzeba sobie zrobić 10 minut przerwy. Ja pracuję i mam zamiar pracować tak długo, jak dam radę. Robię sobie częste przerwy, bo mogę i tego potrzebuję (jakieś wyjście do sklepu, na pocztę, czy lekkie ćwiczenia).

    w57v3e3k8e2cqbjo.png
    qb3ck6nllq2i9no0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ