X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża po konizacji
Odpowiedz

Ciąża po konizacji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Butterfly02 Autorytet
    Postów: 271 279

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po konizacji, które są w trakcie ciąży lub po porodzie, dajcie znać jak u Was wszystko przebiegło? Spotkałam się ze skrajnymi opiniamii lekarzy. Jedna dr powiedziała, że zabieg był bardzo oszczędny i zazwyczaj taka szyjka z blizna dobrze trzyma, natomiast drugi lekarz stwierdził, że ciaza jest zagrożona od początku do końca. Jestem dopiero w 7 tyg.

    thgfe6hhx1actwcv.png
    4 cykl 🍀
    28 dc ⏸️
    27.07. 💉 Beta 6,720 mIU/ml
    03.08. 💉 Beta 277,600 mIU/ml
  • Lililove Ekspertka
    Postów: 223 119

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może dobrze by było zabezpieczyć szyjke szwem ? Ale to ok 16 tc chyba. Lezalam kiedyś w szpitalu z dziewczyną po kanonizacji i prof właśnie chciał jej założyć szew w razie "W".

    w5wqjw4ztew8tr3m.png
    8p3ougpjn79q0i9u.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly02 wrote:
    Dziewczyny po konizacji, które są w trakcie ciąży lub po porodzie, dajcie znać jak u Was wszystko przebiegło? Spotkałam się ze skrajnymi opiniamii lekarzy. Jedna dr powiedziała, że zabieg był bardzo oszczędny i zazwyczaj taka szyjka z blizna dobrze trzyma, natomiast drugi lekarz stwierdził, że ciaza jest zagrożona od początku do końca. Jestem dopiero w 7 tyg.
    Jestem po konizacji, w ciaze zaszlam 3 lata po zabiegu, cala ciaze zylam bardzo aktywnie, rozne wypady za miasto, zoo itl spacery po 10km, jezdzilismy nad wode, zdjecia znad jeziora mam jeszcze z 4 dni przed porodem...
    Szyjka trzymala dobrze, byla dluga i zamknieta do konca, porod zaczynalam od skracania szyjki i zerowego rozwarcia. Urodzilam dokladnie w dniu terminu porodu 40+0
    Kilka miesiecy po konizacji bylam w ciazy, ktors poronilam i tez potrzebny byl zabieg i oksytocyna podczas zabiegu, bo szyjka tak dobrze trzymala, ze tabletki zmiekczajace i rozwierajace nie daly rady

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Butterfly02 Autorytet
    Postów: 271 279

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, dobrze wiedzieć :)

    thgfe6hhx1actwcv.png
    4 cykl 🍀
    28 dc ⏸️
    27.07. 💉 Beta 6,720 mIU/ml
    03.08. 💉 Beta 277,600 mIU/ml
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ