BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Ciąża plus czyli wiele hałasu o nic. Jakie macie doświadczenia?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Lalala
Przyjaciółka
31

Wysłany: 10 września, 12:05
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ostatnia propaganda pod tytułem ciąża plus. Zapowiedzi były takie, że "darmowe leki dla kobiet w ciąży". Niezmiernie mnie to ucieszyło, bo na sam neoparin miesięcznie wydaję 320 zł. Jeszcze bardziej byłam ucieszona, kiedy ten lek znalazł się na liście refundacyjnej (co prawda nie był za darmo ale za 4 zł zamiast 80 za 10 zastrzyków). No i zaczęły się schody. Zaznaczam, że ciążę prowadzę prywatne. Idę zadowolona na wizytę, że tym razem lek będzie tańszy. Lekarz zdziwiony, nic nie wie. Dzwonię na infolinię NFZ. Dzwoniąc tam czułam się jak astrelix próbujący załatwić jakaś sprawę urzędową w tej bajce. Każdy konsultant mówi coś innego, ale większość przekazuje informację, że ten lek mogę mieć z refundacją jak lekarz rodzinny wystawi na niego receptę. I że ogólnie lekarze rodzinni też mogą wystawiać recepty dla kobiet w ciąży. Dzwonię więc do lekarza rodzinnego. Tam napotykam na opór. Według niego ten lek tylko ginekolog może przepisywać, że nie będzie brać odpowiedzialności za prowadzenie ciąży, że tylko hematolog może wystawić receptę z refundacją po stwierdzonej zakrzepicy. Ja mając inne informację z NFZ nie dałam za wygraną. W końcu ugiął się, ale pod warunkiem przedstawienia pełnej dokumentacji,że mam zakrzepicę. w NFZ mówili, że zwykle zaświadczenie od ginekologa że biorę ten lek wystarczy... Dzwonię do mojej ginekologa i on mówi, że nie wystawi żadnego zaświadczenia, że on też się dowiadywał o ten program i nikt nic nie wie. Koniec końców dalej będę musiała wydawać 320 zł miesięcznie. Takie tam podsumowanie tego słynnego programu ciąża plus :-/ Darmowe leki, owszem, ale tylko na papierze. Nie przebiję tego muru... A jakie są Wasze doświadczenia?

4c3t3e3khuiozrva.png

Beti82
Autorytet
6053

Wysłany: 10 września, 12:36
Cytuj | (0) | Zgłoś
Polecam poszukac lekarza ginekologa na nfz
Ja prowadzilam ciaze u 2 .Jeden prywatnie a drugi na Nfz
Ten prywatny oczywiscie kazal przyjmowac neoparin ale recepta tylko bez refundacji
Sam mi powiedzial,zebym szukala lekarza na nfz (ginekologa)
Rodzinny nie wystawi bo nie bedzie sie podkladal.Oni maja jakies kontrole z ta heparyna refundowana i poprostu sie boją.Zeby rodzinny wystawil to musi miec zaswiadczenie od ginekologa ...A ginekolog,ktory nie chce dac na refundacje nie wystawi zaswiadczenia :) Kolo zamkniete
Gin na nfz bez problemu wystawial recepty na refundacje ( jeszcze kary pewnie nie zaplacil ;)
Zostalo mi 3 opakowania neoparin 0,4 po 40 zł jakbys chciala ;) TO zawsze taniej niz 80
I jedno 0.6

w5wqroeqo28oqb86.png
22.11-Będzie córeczka <3
24.01-432 (22tc)
06.02-579 (24tc)
14.02-800 (26tc)
05.03-1067 (28tc)
13.03-1250 (29tc)
27.03-1699 (31tc)
02.04-2001 (32tc)
30.04-2500 (36 tc)
13-05-3170 (38 tc )
25.05-3450 (40 tc)

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)