X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża na wychowawczym
Odpowiedz

Ciąża na wychowawczym

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mała2930 Autorytet
    Postów: 440 323

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytanko może któraś się orientuje czy po ciąży na wychowawczym należy sie nam płatny macierzyński po porodzie?Moja znajoma pracuje w zusie i mówi ze nalezy sie macierzyński ale obiło mi sie od dziewczyn ze nie tak więc może wy coś wiecie?

    https://www.maluchy.pl/li-69402.png
    https://www.maluchy.pl/li-72296.png
  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:40

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że się należy.

    Jak zaszłam w ciąże na wychowawczym napisałam rezygnację z owego urlopu i w pierwszym dniu planoweanego powrotu do pracy dostarczyłam l4 ciążowe. Tak więc przez te 8 mies ciązy miałam kasę z l4 i teraz macierzyńskie.

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

  • Ameiva Autorytet
    Postów: 751 726

    Wysłany: 26 grudnia 2014, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaa.just mam pytanie czy twój pracodawca wiedział ze przerywasz wychowawczy bo jestes w kolejnej ciazy, czy zyl w przekonaniu ze chcesz wrocic do pracy a dowiedzial sie o ciazy ze zwolnienia? Rozwazam zajscie w ciaze zanim minie mój roczny urlop macierzyński i ciekawi mnie czy w miedzyczasie firma moze mi jakos rozwiazac umowe i czy warto ich informowac ze tak naprawde nie mam zamiaru wracac na razie do pracy. Na moje miejsce przyjeli kogos na zastepstwo i tez nie chcialabym zeby ta osoba stracila prace. U nas najczesciej jak kobieta chce wrocic to ta nowa osoba jest zwalniana wczesniej.

    dqpr3e5e2vsf93fd.png

    w4sqs65guiprfo6k.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 27 grudnia 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedziałam wprost, że jestem w ciąży i pierwszego dnia przyniosę l4.
    Nie ma możliwości, ze coś firma może "wywinąć", albo Ci utrudnić. Jedyne co to od daty złożenia wniosku o rezygnację z wychowawzego mogą odczekać ustawowy miesiąc z podaniem daty przywrócenia do pracy. Np. składasz wnisoek o rezygnację z wych 3 listopada to najpóźniejszą datą ktorą mogą ci wyznaczyć na powrót to 3 grudnia.

  • Gabrysia84 Autorytet
    Postów: 284 366

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam dokładnie tak jak aga.just, jestem teraz na l4 i też powiedziałam wprost, że jestem w ciąży i przyniosę zwolnienie.

    1usagu9rsccneye4.png[/ur
    n59yk6nl5mxiew0c.png
    f2wliei305fu0jmo.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ