X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża mamy a szczepienie starszego dziecka
Odpowiedz

Ciąża mamy a szczepienie starszego dziecka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 18 marca 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie przyszłe mamy :) Pytanie kieruję do mam spodziewających się drugiego lub kolejnego dziecka. Czy słyszałyście może o jakimś ryzyku dla ciężarnej mamy w związku ze szczepieniem starszego dziecka? Ja się dopiero staram o drugie maleństwo, i w tym okresie starań wypadły nam już szczepienia MMR, pneumokoki a niedługo 6w1. Szczepiłyście Wasze dzieci? Lekarze coś mówili?
    Z tego co ja wyciągnęłam od naszej pediatry to jedyne ryzyko stanowią szczepienia na ospę i żywe polio (OPV) jeśli mama nie byłą szczepiona/nie chorowała. Ale zdążyłam się już najeść strachu jak córcia miała różyczkę poszczepienną...
    Podzielcie się doświadczeniami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 marca 2014, 10:22

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • fizjo Autorytet
    Postów: 560 476

    Wysłany: 18 marca 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczerze nic nie słyszałam....ale na szczepienia wysyłałam tatusia z dzieckiem :-)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ