X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża i poród w Warszawie
Odpowiedz

Ciąża i poród w Warszawie

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak niezależnie będę raz na miesiąc,dwa bądź w razie potrzeby konsultowala z lekarzem z poza enelu :) tak na wszelki wypadek

  • ewelina_d Autorytet
    Postów: 1043 2500

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hwesta wrote:
    Mi Kijewski zrobił w gabinecie podczas wizyty usg. Zobaczę jak za 2 tyg,bo kazal przyjść z wynikami. W razie czego zglosze się po namiar do Ciebie :)
    sure:) ja chodzę do Mariusza Sadowskiego, tyle, że prywatnie.

    A w Enelu oni mają USG tylko w niektórych gabinetach i nie zawsze lekarz może zrobić USG, wtedy daje skierowanie. Jak coś się dzieje, to żeby mieć "natychmiast" USG, to trzeba jechać na izbę przyjęć jakąś. Ja dzwonię do mojego lekarza i ten mnie po prostu przyjmuję, nawet jak już jest po jego godzinach:).

    Ewelina
    hhojzmj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słoneczna 85 wrote:
    ja chodze do DR Czempińskiego, ordynatora szpitala Praskiego.

    Spzital ma dobre opinie co do lekarzy i poloznych- do warunkow juz nie ale to w sumie nie o to chodzi

    tam tez sie wybiore na szkole rodzenia.

    Moja ciąże prowadził jest ekstra uwielbiam go! Lecz pomijając to to świetny fachowiec :) doprowadził moja ciąże do końca a była od początku zagrożona trafiłam do niego juz po jednym poronieniu zatrzymanym w 12 tyg
    Gdyby nie on nie donosiła bym ciazy do końca i psychicznie bym sie wykończyła

    Rodziłam w praskim chociaż porod był ciezki córka 3900 wagi 53 cm skurcze co 2 min od 4 rano do 10 bez postępu dostałam oxy i Zzo i jakoś poszło pózniej ręczne wydobycie łożyska bo wychodziło razem z macica wydobycie pod całkowita narkoza co zadko sie zdarza zazwyczaj robią to w znieczuleniu miejscowym ;) miło wspominam położnej nie miałam wykupionej ale była bardzo fajna :)
    Wiec gorąco polecam i szpital i oczywiście doktorka ;)

    Dzieki niemu mam corke przy sobie a ma juz ponad 4 miesiace ;)

    słoneczna 85 lubi tę wiadomość

  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki MIriam za takie slowa- troche mnie pocieszylas

    Ja trafilam w 6 tyg z krwawieniem do Praskiego i wlasnie tak poznalam ordynatora- mam nadzieje ze wsyztsko bedzie dobrze i tez urodze szczesliwie w Praskim!

    atdcqtkf2affvuei.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bedzie dobrze z doktorkiem na bank bedzie dobrze :)

    słoneczna 85 lubi tę wiadomość

  • betinka Autorytet
    Postów: 1827 2128

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja z Warszawy :)

    Ciaze prowadze w Enel Medzie rowniez, ktory wkurza mnie niemilosiernie. Prywatna placowka, a.czasem gorzej niz na NFZ. O wizycie na cito mozna zapomniec, to samo z nadaniamk - na USG jak dziewczyny pisaly oczekiwanie 2-3 tyg, ktg maja podobno tylko w oddziale Pulawska. Jak przyszlam do mojej lekarki ze skurczami, to mnie.wyslala do szpitala zeby zrobili usg i ktg i dzieki temu gnilam.6 dni w szpitalu. Jedyny plus to badania krwi w ramach pakietu. A o jakosci USG to az szkoda gadac - sprzet maja masakryczny, usg genetyczne jest tam o kant tylka potluc, i z dobrego serca radze omijac SZEROKIM lukiem dr Edyte Wojciechowska (baba wybitna - na poje pytanie przy usg polowkowym, czy wszystko.dobrze odpowoedziala, ze sie okaze jak sie dziecko urodzi) oraz Jacka Nita - facet mi zrobil usg 3 trym w doslownie 5 min. Jedyny sensowny czlowiek od usg tam to dr Jerzy Niewiadomski.

    Ciaze w Enelu prowadze u dr Brockiej-Zakrzewskiej. W sumie jak na standardy tej marnej kliniki moge ja polecic. Fajne jest w niej to, ze nie sieje paniki. Ale tez troche za bardzo olewa sprawe czasem, mam wrazenie. Na pewno ma duza wiedze i rozsadek.

    Jesli chodzi o USG, to moge polecic absolutnego mistrza w te klocki, dzialajacego na swietnym sprzecie - dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha. Przyjmuje w Boramedzie i Multimedzie. Facet widzi doslownie wszystko, obejrzal kazdy szczegol mojego Paczka.

    Rodzic bede w Instytucie Matki i Dziecka, cc u dr Raczynskiego, rowniez sprawdzony przez znajomych lekarz, cc u niego to moment!

    A co do Inflanckiej- moja kolezanka rodzila i po jej przejsciach tam wolalabym juz chyba urodzic w domu :/

    ewelina_d lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-68923.png
  • ewelina_d Autorytet
    Postów: 1043 2500

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betinka - potwierdzam opinie o Wojciechowskiej (usg w 11 tc "ja tu nic nie widze!!!") i o Niewiadomskim (bardzo dokladny, ale nie powiedzial mi NIC, pytalam, to uslyszalam, ze wyczytam w opisie).

    Co do badan krwi, to ja biore skierowanie od mojego lekarza i robie je w ramach pakietu w Enelu, bo akceptuja skierowania z innych miejsc, o ile nie sa to 3 warszawskie kliniki leczenia nieplodnosci. Leczylam sie w jednej z tych 3 i musialam za wszystko placic, nawet bety mi nie chcieli robic w pakiecie. Zalosne.

    Tez po opinii mojej kolezanki o Inflanckiej wolalabym rodzic przed szpitalem z obcymi, niz w srodku z ich personelem.

    Ewelina
    hhojzmj.png
  • betinka Autorytet
    Postów: 1827 2128

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, widzisz Ewelina, jednak cos w tym jest! Moja kolezanke zostawili sama na porodowce jak juz glowka dziecka wychodzila, a jak sie urodzila, miesiac przed terminem, to jej nie ubrali! Zabrali ja i ta kruszynka lezala 2 h zawinieta w cienka pieluszke, o czym kolezanka nie miala pojecia! I wpadla na sale do tej kolezanki w pewnym momencie pielegniarka z morda, czemu dziecko nie jest ubrane, a ona w szoku, bo ubranka mieli naszykowane. Musieli mala grzac pod lampami.

    A dr Niewiadomski u mnie mowil, i to sam. Mialam u niego usg, w 8 tyg chyba, jako pierwszy mnie zapytal czy wiem, ze mam miesniaka na macicy (nie mialam pojecia) i naprawde akurat jemu nie mialam nic do zarzucenia. Teraz ide do niego w 37tyg, zobaczymy jak tym razem bedzie :)

    https://www.maluchy.pl/li-68923.png
  • konwalianka Autorytet
    Postów: 4581 3644

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć i ja się witam,

    Pierwszego synka rodziłam w Instytucie Matki i Dziecka u dr T. Maciejewskiego. Bardzo sobie chwaliłam, mimo, że szpitalowi przydałby się remont. Świetna opieka okołoporodowa i poporodowa, więc i tym razem się zdecyduję.

    Ponieważ mam abonament w Medicoverze chodzę także do lekarza stamtąd, dr Ewy Filipp, także rzeczowa, choć jeszcze nie byłam na 2-giej wizycie ze względu na fakt, że jest na urlopie; w czasie ciąży byłam na szybko (plamiłam) u dr. Śliwińskiego i jest bardzo fajny, wszystko fajnie tłumaczy, do tego stopnia mi podszedł, że zastanawiałam się nad zmianą; byłam także u Jacka Maciejewskiego- ale jakoś nadajemy na innych falach..

    co do usg, wykonuję je w Medicoverze, mam świetnego lekarza, który tylko w tym się specjalizuje - prowadziłam u niego monitoring cyklu i obecnie chodzę na usg ciąży - dr Jęczeń - rewelacja! aż żałuję, że nie prowadzi on ciąży, bo to byłby mój lekarz!

    przy synku chodziłam na usg do dr. Maja, niby ok, ale jednak miałam poczucie, że mogłoby być lepiej..

    położnej raczej nie biorę, w Instytucie nie odczułam jej braku, teraz raczej też nie wezmę, na pewno jednak zdecyduję się na pojedynczy pokój po porodzie

    Nasz Tymuś

    17u99vvjrkw5nnt9.png
    PL

    Gang 18+

  • madziulka112 Autorytet
    Postów: 311 590

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co byście poradziły? bo mam taki dylemat... Chciałam rodzić na żelaznej odkąd zobaczyłam zdjęcia z prodówki (bardzo mi się tam podoba), ale mam lekarza z karowej. Karowa... szpital jak szpital, opinie są przeróżne, ale mój lekarz jest super i mam do niego 100% zaufania. Znowu jestem zapisałam się do szkoły rodzenia na Żelaznej. Nie wiem sama gdzie ja mam rodzić...

    A Ewelina koszt znieczulenia o którym piszesz jest sprawdzony? Bo ja właśnie nie znalazłam takiej informacji na stronie, jest tam chyba tylko napisane, że znieczulenie jest podawane ze względów medycznych a jeśli jest podane na życzenie to trzeba zapłacić cegiełkę na rzecz szpitala. Mogłam coś przekręcić bo dawno o tym czytałam

    ex2btv73x12fukei.png
    6sutvflo52wpzljo.png
  • betinka Autorytet
    Postów: 1827 2128

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziulka112 wrote:
    A co byście poradziły? bo mam taki dylemat... Chciałam rodzić na żelaznej odkąd zobaczyłam zdjęcia z prodówki (bardzo mi się tam podoba), ale mam lekarza z karowej. Karowa... szpital jak szpital, opinie są przeróżne, ale mój lekarz jest super i mam do niego 100% zaufania. Znowu jestem zapisałam się do szkoły rodzenia na Żelaznej. Nie wiem sama gdzie ja mam rodzić...

    A Ewelina koszt znieczulenia o którym piszesz jest sprawdzony? Bo ja właśnie nie znalazłam takiej informacji na stronie, jest tam chyba tylko napisane, że znieczulenie jest podawane ze względów medycznych a jeśli jest podane na życzenie to trzeba zapłacić cegiełkę na rzecz szpitala. Mogłam coś przekręcić bo dawno o tym czytałam
    Szansa, ze trafisz na swojego lekarza jak bedziesz rodzic sa znikome :)
    Najwazniejsza przy porodzie jest polozna. Gdybym miala rodzic sn, to bym wybrala szpital na Madalinskiego.
    W IMiD bede rodzic tylko dlatego, ze akurat tam jest lekarz od cc, na ktorym mi zalezy. Personel tam jest ekstra, ale mam wrazenie, ze tak, jak ten szpital postawli daaaaaawno temu, tak stoi bez najmniejszej zmiany. Jak trafilam na ip ze skurczami, to mnie polozyli na porodowce, z rodzaca w tym samym czasie. Traume przezylam ;) Ale personel jest naprawde wspanialy!

    https://www.maluchy.pl/li-68923.png
  • konwalianka Autorytet
    Postów: 4581 3644

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    betinka wrote:
    W IMiD bede rodzic tylko dlatego, ze akurat tam jest lekarz od cc, na ktorym mi zalezy. Personel tam jest ekstra, ale mam wrazenie, ze tak, jak ten szpital postawli daaaaaawno temu, tak stoi bez najmniejszej zmiany. Jak trafilam na ip ze skurczami, to mnie polozyli na porodowce, z rodzaca w tym samym czasie. Traume przezylam ;) Ale personel jest naprawde wspanialy!
    zdecydowanie się zgadzam..ludzie tam są świetni.. za to szpital, jak pisałam pozostawia wiele do życzenia.. gdy mnie przyjmowali - nie było miejsca na patologii i też leżałam na porodówce - łóżku porodowym..na szczęście panie oszczędziły mi traumy bo nikt nie rodził :)

    Nasz Tymuś

    17u99vvjrkw5nnt9.png
    PL

    Gang 18+

  • ofcooo Autorytet
    Postów: 466 398

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mamuśki,
    I ja jestem z Warszawy.
    Poród planuję w szpitalu św. Zofii na Żelaznej i mam już umowę podpisaną z położną Pani Beata Lubańska. Aczkolwiek zwracam uwagę tym dziewczynom, które też chcą rodzić na Żelaznej, ze podpisanie umowy wcale nie gwarantuje przyjęcia do porodu. Jeśli nie będzie wolnych miejsc to zwyczajnie Was nie wcisną. Dlatego trzeba koniecznie mieć plan B (!!!).

    Jeśli chodzi o lekarza to do 31 tygodnia ciąży miałam z NFZ lek. Tadeusz Kozak - byłam z niego bardzo zadowolona. Kierował na wszystkie niezbędne badania. Aczkolwiek przy próbie uzyskania zwolnienia (8 miesiąc - wcześniej nie byłam na żadnym i chodziłam do pracy) mimo złego samopoczucia odmówił mi. Dał do zrozumienia, że mam sobie znaleźć innego lekarza. Tak więc moją aktualną prowadzącą ciąże jest Pani Katarzyna Matuszny-Lech (Babka Medica), ale mam pakiet z PZU więc chodzę do niej bezpłatnie. Jest to lekarz, który również przyjmuje na Żelaznej w św. Zofii na czym też mi zależało. Jest super :) Jestem z niej bardzo zadowolona.

    zem3h371xcq8c2sz.png
    qdkkwn15frnb311v.png
  • ewelina_d Autorytet
    Postów: 1043 2500

    Wysłany: 10 sierpnia 2014, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziulka112 wrote:
    A Ewelina koszt znieczulenia o którym piszesz jest sprawdzony? Bo ja właśnie nie znalazłam takiej informacji na stronie, jest tam chyba tylko napisane, że znieczulenie jest podawane ze względów medycznych a jeśli jest podane na życzenie to trzeba zapłacić cegiełkę na rzecz szpitala. Mogłam coś przekręcić bo dawno o tym czytałam
    http://szpital.szpitalzelazna.pl/dla-pacjenta/cennik/uslugi-komercyjne
    w cenniku jedna z pierwszych pozycji

    Ewelina
    hhojzmj.png
  • ania.g Autorytet
    Postów: 6340 25754

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Mieszkam pod Warszawą ale rodzić będę w Warszawie na Żelaznej. Mój lekarz prowadzący to dr. Wojciech Puzyna ( szef szefów na żelaznej). To moja trzecia ciąża i druga z planowanym rozwiązaniem na Żelaznej. Mam planowe cc.
    Co do opinii że na Żelaznej jest nacisk na poród siłami natury to się z tym nie zgodzę. Rodziło tam wiele moich koleżanek i jeśli dziecko było duże a matka nie miała warunków fizycznych żeby rodzić siłami natury to robiono cc. Również z braku postępu porodu też robią cc.
    Żelazną wybrałam też dlatego że mają tam świetny oddział neonantologiczny.
    Podobno na Karowej kładą nacisk na poród siłami natury.

    Matka fantastycznej 4 :)
  • poczwarkah Autorytet
    Postów: 366 617

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja też z Warszawy :)

    Jeśli chodzi o lekarza to całą ciążę prowadzę w Medicover i jestem raczej zadowolona. W ramach pakietu mam wszystkie badania, prócz witamin ciąża mnie praktycznie nic nie kosztowała. Chodzę do dr Marka Pietraszka - jest dość specyficzny, na pewno nie dla panikar, ale jak dla mnie może być. Może jedyny jego minus to że nie zawsze mierzy szyjke na wizycie, a jedynie "maca" ;) Dopiero jak coś zauważy nie tak to mierzy.

    Jak na razie też jestem zdecydowana na poród na Żelaznej, wykupiłam już położną Dorotę Podlech - może ktoś zna? Chodzę tam też na szkołę rodzenia i tydzień temu położna powiedziała, że to jakaś głupota z tym płaceniem za ZZO i zawsze dają za darmo... Także sama nie wiem jak to już jest. Na szkole zapewniali też, że jak się przyjedzie na porodówkę z już "rozkręconym" porodem to nie odsyłają nigdy (rozkręcony czyli skurcze regularne conajmniej co 5 min). No ale jeśli mi się zdarzy, że mnie odeślą to pewnie pojadę na Inflancką.

    h84f3e5e8fuu3igl.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już miejsce zarezerwowane w szkole rodzenia położnej Magdaleny Kukulskiej, która pracuje na Żelaznej. Tutaj jest link: http://www.polozna.com.pl/szkola_rodzenia.php
    Miejsc jest mało i trzeba z dużym wyprzedzeniem rezerwować.
    Miejsce mam na listopad, bo czytałam że powinno się na miesiąc przed planowanym porodem miec szkołę rodzenia zakończoną, a szkoła trwa 5-6 tygodni. JA mam termin na styczeń.
    Myślę też o porodzie właśnie na Żelaznej. Mam swojego lekarza z NFZ, ale chyba pójdę jeszcze do dr Kukulskiego na żelazną (mąż tej położnej), żeby mieć w razie czego lekarza z tego szpitala.
    Mnie interesuje (jeśli oczywiście uda mi się urodzić sn) znieczulenie i ochrona krocza. A zwłaszcza ta drugie, żebym mogła być mobilna po porodzie :)

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • Wonderwall Ekspertka
    Postów: 208 124

    Wysłany: 12 września 2014, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2015, 23:20

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny
    ja również Wawa, ciążę prowadzę w Miedcover u dr Jacka Maciejewskiego. Bardzo go sobie chwalę, przy każdej wizycie mam usg, zawsze wszystko wyjaśni, mam robione systematycznie wszystkie badania. Ja potrzebowałam przyjść na cito (śluz z krwią) to przyjął mnie tego samego dnia,bez zapisu... Usg 11-14 będę miała u dr Pietrasika, czytałam opinie - pozytywne, podobno świetnie czyta usg, jest specjalistą.
    Jeśli chodzi o szpital to wybieram 3 raz Inflancką :D dwie poprzednie ciąże tam zakończyłam, wspominam super, opieka, standard wyposażenia, ważne dla mnie jest też to, że nigdy nie odsyłają rodzących, ma się zagwarantowaną osobną salę z partnerem, nie płacę za żadne znieczulenia itp.
    Oczywiście zabezpieczając się zapisałam się również do przychodni szpitalnej Inflancka i tam będę chodzić na wizyty nfz. Nie zaszkodzi mieć dwa źródła informacji, poza tym będąc ich pacjentką będę pewna, że zostanę przyjęta w dniu porodu lub "odpukać" gdyby się coś działo.
    Położnej nie zamierzam wykupować, w poprzednich porodach największym wsparciem był dla mnie partner, położna była dla mnie od badań, kontroli postępu porodu i do przywołania anestezjologa aby mi dał znieczulenie. W pierwszej ciąży znieczulenia nie miałam, urodziłam sprawnie i szybko, ale dziękuję bardzo, zaliczone, wiem jak to jest i teraz jestem zdecydowaną zwolenniczką znieczulenia...zrelaksowałam się, uspokoiłam i zbierałam siły do parcia. Ogólnie pobyt w szpitalu to dla mnie miłe, pozytywne wspomnienie i zamierzam tym razem również postawić na Inflancką.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2014, 19:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2014, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaKwiatek, mam nadzieje ze dr. MACIEJEWSKI zmienil podejscie do pacjentek...trafilam do niego na cito w 15 tc z poteznym krwawieniem z lozyska,facet kazal mi sie rozebrac ,poszlam na fotel,mimo ze fotel kolo jego biurka praktycznie i widzial ze jestem gotowa,leciala ze mnie krew,on siedzial i przegladal wiadomosci na onecie. Zrobil szybkie usg dopochwowe i stwierdzil ze co ma byc to bedzie,jak dziecko bedzie sie mialo urodzic to sie urodzic, a jak cos ma sie stac to i tak sie stanie. Nie przypisal mi niczego,nic. Wyszlam stamtad polykajac lzy. Tdgo samego dnia wyladowalam u dr. POLUJANSKIEGO tez MC,przypisal luteine,skierowal do szpitala i dzieki jego pomocy urodzilam w czerwcu zdrowego syna,ale tez mial nos bo skierowal mnie do szpitala przed terminem bo mialam cisnienie w granicach normy,ale cos mu nie dawalo spokoju. I dobrze,bo syn urodzil sie owiniety pepowina i wezlem prawdziwym na nim. Ot,taki czlowiek. Polecam. Co do usg,dr. JECZEN wymiata doslownie,szczerze polecam,jesli o Medicover chodzi :-)

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ