X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża c.d. ciężkie chwile długie starania
Odpowiedz

Ciąża c.d. ciężkie chwile długie starania

Oceń ten wątek:
  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 2 lutego 2021, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa Mama wrote:
    Turkusowa, pięknie❤️ bardzo się cieszę!
    Pracuj jeśli lekarz nie widzi przeszkód i dopóki dobrze się czujesz,szybciej leci czas. Ja na l4 zwiałam dość szybko bo w przedszkolu zaczął się wtedy akurat sezon na ospę.A czułam się rewelacyjnie, prawie całą ciąże śmigałam aż furczało.Nudnej ciąży - oj tak, to najlepsze życzenia dla ciężarnych 😚

    Kiedy egzamin?
    Ja jakbym była mianowania to bym już poszła na ciągle l4. Staż kończę 31.05. Egzamin pewnie pod koniec lipca ale słyszałam, że można pisać do Kuratorium o wcześniejszy termin w takiej sytuacji. Jeszcze mam egzamin z podyplomowki oligofreno w czerwcu. Także trochę nabrałam sobie roboty, żeby nie myśleć.

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 9 lutego 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkusowa, jak samopoczucie,wszystko w porządku?

    zOsia, a malutka jak? Bardzo trzymam kciuki za Ciebie i waszą kruszynkę.

    Iskierka, co słychać?

    Odezwijcie się co u Was... Ja jestem po kolejnym usg, wszystko ok, prawdopodobnie będzie druga dziewczynka 😊.

  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 10 lutego 2021, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Jagodowa, córeczka! Gratulacje! ❤️

    U mnie wszystko ok nadal brak mdłości, nie drażnią mnie zapachy, jem wszystko tylko w mniejszych porcjach. Coś mnie zaczyna rozkładać, chyba zatoki ruszyły. Na razie chodzę do pracy, ale zastanawiam się nad l4 na tydzień. Na razie kuruję się domowymi sposobami.

    Jagodowa Mama lubi tę wiadomość

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2021, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mała zaczęła rosnąc ale mama też będę miała co zrzucać

    Jagodowa Mama lubi tę wiadomość

  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 10 lutego 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, to wspaniale, same dobre wieści😊.

    Turkusowa, postaraj się jakoś zadziałać na te zatoki. Wiele lat z tym dziadostwem miałam problem i niestety zwykle kończyło się antybiotykiem. Oby u Ciebie było inaczej.L4 to dobry pomysł 👍.

    Z0sia, Ty się wagą wcale nie przejmuj. Jejku widzisz? Rośnie królewna,bardzo się cieszę 😊😍 Jeszcze tylko trochę, chociaż do tego 36 - 37 tygodnia dotrwajcie.Ale wierzę że wszystko będzie dobrze 😊.

  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 10 lutego 2021, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia, mała walczy😍 kochana! Rośnijcie, wagą się nie przejmuj😘

    zOsIa88 lubi tę wiadomość

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa oj chciałabym co najmniej do 37 bo jeszcze mam obronę. Jestem w trakcie porządkowania rzeczy i jestem zmęczona ciaza dała mi w kość i nie ukrywam że już marze o chwili kiedy nie będę miała przykrych dolegliwości żebra to mi chce rozerwać ponoć bolą bo mała ułożona pośladkowo i głowka naciska na żebra.

  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 11 lutego 2021, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zOsia, no to masz co robić... Mnie z kolei córa na boki chciała rozerwać bo była ułożona poprzecznie. Brzuch kwadratowy.

  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 23 lutego 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam u Was słychać? Ja dziś byłam u dentysty. Trochę bolał mnie ząb, okazało się, że tylko kieszeń mnie bolała, został przepłukany. Ale przy okazji wyleczono mi innego zęba. Mam się jeszcze zgłosić na usuwanie kamienia, ale trochę się boję, bo raz robił mi to praktykant i prawie zemdlałam na fotelu. Jak znoszę borowanie bez znieczulenia, tak tego nie mogłam wytrzymać.

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkusowa ja chciałam usunąć kamień to się nie zgodzili i mam przyjść dopiero po ciąży tłumaczyła to ultradźwiękami że mogą wpłynąć na płod i pandemia tez pewnie miała na to wplyw.
    U mnie nic ciekawego wydaje mi się że jestem daleko w lesie ze wszystkim dzisiaj na wizycie mała urosła prawie 300 g w tydzień nie wiem jak to możliwe że ruszyła tak z kopyta ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2021, 18:54

    Turkusowa90 lubi tę wiadomość

  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 23 lutego 2021, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zOsIa88 wrote:
    Turkusowa ja chciałam usunąć kamień to się nie zgodzili i mam przyjść dopiero po ciąży tłumaczyła to ultradźwiękami że mogą wpłynąć na płod i pandemia tez pewnie miała na to wplyw.
    U mnie nic ciekawego wydaje mi się że jestem daleko w lesie ze wszystkim dzisiaj na wizycie mała urosła prawie 300 g w tydzień nie wiem jak to możliwe że ruszyła tak z kopyta ;)
    Nadrabia, to dobrze, dzielna jest❤️
    mi sama dentystka polecała, wiedząc, że jestem w ciąży, ale właśnie różne zdania na ten temat czytam i chyba na razie z tym poczekam.

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że może to poczekać moja lekarka proponowała mi szczepienie na covid ale nie skorzystałam natomiast zaszczepiłam się na krztusiec. Turkusowa a Ty jak się czujesz jakieś dolegliwości ;) u mnie ten 3 trymestr najlepszy jest

  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 24 lutego 2021, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam żadnych dolegliwości. Jak dłużej nie zjem to delikatnie jest mi niedobrze, ale to bardzo lekko wtedy jem i przechodzi. Czuję jakby burczenie w brzuchu. Czasem kręci mi się w głowie, ale to pewnie od siedzenia w domu, bo 2tydzien jestem na l4. Czasem brzuch mnie zakluje, ale też lekko. Nie mam jakiegoś wstrętu do niektórych produktów czy zapachów, może u teściowej przeszkadzało mi smażenie schabowych na smalcu, ale o dziwo wszystko zjadłam. Także nie czuję się w ciąży w ogóle. Czekam na poniedziałkową wizytę z niecierpliwością, bo nie wiem, czego się spodziewać....

    zOsIa88 lubi tę wiadomość

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2021, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Ci zazdroszczę w takim razie mnie tak wynordowały wymioty że już myślałam że nigdy się to nie skończy. Trzymam kciuki ;)

  • Turkusowa90 Autorytet
    Postów: 1357 1378

    Wysłany: 25 lutego 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś byłam na badaniach krwi i moczu i na szczęście progesteron podskoczył do 31, Beta wysoka, żelazo morfologia wszystko ok w moczu aby wyszło coś, ale ponoć od cytrusów, a wczoraj jadłam grejpfruta😏 także ograniczę cytrusy.

    17u99vvjozlosqi5.png




    30.09.2021r. Iga❤️
  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Turkusowa,ale mam wieści, Sleepy jest w ciąży!!! Weszłam dziś na wątek a tam taki news!

    A Ty kochana niedługo 12 tygodni... Kiedy prenatalne? Jak się czujesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2021, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widziałam wieści ekstra ;) ja najprawdopodobniej za 2 tyg juz zobacze malutka leze w szpitalu juz tydzień i w tym tygodniu będą planować termin cc. Końcówka ciąży zdecydowanie lepsza ale tez nie qierze że tak szybko to zleciało.

  • Jagodowa Mama Autorytet
    Postów: 1093 936

    Wysłany: 7 marca 2021, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zOsia, no widzisz, z przebojami ale jednak dotrwałyście 😊.Daj koniecznie znać kiedy cc, będę mocno trzymać kciuki! A czemu jesteś w szpitalu, profilaktycznie czy coś się wydarzyło?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, witam się nieśmiało ❤️

    Iskierka87, Jagodowa Mama, Turkusowa90 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2021, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaglądam tu bardzo rzadko bo nic się nie dzieje ale dziś mnie coś naszło i proszę jaka niespodzianka Sleepy jak miło Cię widzieć na fioletowej w końcu się doczekałaś Gratulacje!!! Bardzo się cieszę 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2021, 09:27

    Sleepy lubi tę wiadomość

‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ