X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża bliźniacz
Odpowiedz

Ciąża bliźniacz

Oceń ten wątek:
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 27 lutego 2013, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm, moja teściowa ma siostrę bliźniaczkę i mój M. bardzo liczył, że może nam się trafi taka "kumulacja" po kazdym usg dopytywał się czy na pewno gdzieś się drugie nie schowało:) ponoć tę możliwość dziedziczy się po linii żeńskiej???


  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 27 lutego 2013, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze kobieta musi miec dwa dojrzale jajeczka i zdolne do zaplodnienia zeby zajsc w ciaze blizniacza dwujajowa.
    Ale jezeli chodzi o ciaze blizniacza jednojajowa to napewno musze dwa silne plemniki dotrzec do jednej komorki jajowej ;)

    Suzy Lee, samira lubią tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2013, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to chyba jednoczesnie, bo przeciez komorka jajowa twardnieje jak juz jakis plemnik do neij przeniknie i staje sie niedostpena dla pozostalych :)To jest dopiero cud !

  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 27 lutego 2013, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ciaza jednojajowa powstaje wyniku podziału jednej komórki jajowej zapłodnionej przez jeden plemnik, dlatego dzieciaczki sa identycne, bo maja taki sam material genetyczny.

    m_f, vivien, magdzia26, ZakręconaOna, Fairuza lubią tę wiadomość

    Q82doi09kub0318v3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, Ella ma rację.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2013, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    och, no przeciez tak... to sie nazywa sledzic forum jednoczesnie bedac w pracy ;P

    Karolina1111 lubi tę wiadomość

  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 27 lutego 2013, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazlam w sieci fragment artykułu

    "Przyjmuje się, że zapłodnienie, z którego rodzą się bliźnięta jednojajowe, jest dziełem czystego przypadku. Nie mają na to wpływu ani dziedziczność, ani czynniki wewnętrzne czy zewnętrzne. Ich liczba jest względnie stała i wynosi około 0,4% ogółu porodów. Według niektórych naukowców, na 80 porodów przypada jeden poród bliźniaczy.

    Częstość występowania bliźniąt dwujajowych zależy od wielu czynników. Do najważniejszych zalicza się: dziedziczność, rasę, środowisko, wiek matki i jej płodność oraz stosowanie preparatów hormonalnych pobudzających owulację.

    Na częstość występowania ciąż wielopłodowych duży wpływ ma wiek matki. Najniższy odsetek (0,3%) stwierdzano u kobiet poniżej 20. i powyżej 40. roku życia, zaś najwyższy (1,2-1,8%) w wieku 31-39 lat. Prawdopodobieństwo ciąży wielopłodowej wzrasta także z liczbą odbytych porodów. Stwierdzono, że możliwość jej wystąpienia jest największa w przypadku trzeciego lub następnego porodu.

    Matkami bliźniąt zostają częściej kobiety niezamężne, a także wysokie i otyłe oraz te, które odbyły stosunek zapładniający "późno" w cyklu owulacyjnym. Powstawaniu ciąży wielopłodowej ma sprzyjać również wysoka liczba stosunków płciowych. Więcej bliźniąt rodzi się z ciąż poczętych w miesiącach letnich. Ma na to wpływ także miesiąc urodzenia się matki; wśród kobiet urodzonych od stycznia do maja częściej stwierdzano ciąże bliźniacze.

    Na ogół uważa się, że ciąża wielopłodowa ma tendencje do powtarzania się. Wyliczono, że po porodzie bliźniąt dwuzygotycznych prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnej ciąży wielopłodowej jest od 2 do 10 razy wyższe. Te dziedziczne predyspozycje jeszcze bardziej uwidaczniają się w małżeństwach, w których oboje rodzice pochodzą z ciąż wielopłodowych.

    Ciąże mnogie częściej zdarzają się też u kobiet, u których stosowano w leczeniu cyklów bezowulacyjnych cytrynian klomifenu (7%) lub gonadotropiny (20-40%).

    Od początku lat 70. naszego stulecia obserwuje się na świecie wyraźny wzrost częstości ciąży mnogiej. Przyczyn tego zjawiska upatruje się w coraz szerszym i bardziej skutecznym wykorzystywaniu sztucznych metod zapłodnienia (zwłaszcza zapłodnienia pozaustrojowego) i hormonalnej terapii niepłodności. Sztuczne metody prokreacji doprowadziły do sytuacji, w której w krajach wysoko rozwiniętych 50% porodów bliźniaczych, 7ł,6% trojaczych, 92,8% czworaczych i 95,7% pięcioraczych jest wynikiem ingerencji lekarskiej."

    cały artykuł tutaj: http://www.resmedica.pl/zdart4017.html

    Nina lubi tę wiadomość

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 27 lutego 2013, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella wrote:
    Dziewczyny, ciaza jednojajowa powstaje wyniku podziału jednej komórki jajowej zapłodnionej przez jeden plemnik, dlatego dzieciaczki sa identycne, bo maja taki sam material genetyczny.

    Fakt,
    Ale palnelam zonka:P

    Ella lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • anilorak Autorytet
    Postów: 2792 3075

    Wysłany: 28 lutego 2013, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    f

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2015, 07:35

  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 28 lutego 2013, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matkami bliźniąt zostają częściej kobiety niezamężne, a także wysokie i otyłe oraz te, które odbyły stosunek zapładniający "późno" w cyklu owulacyjnym. Powstawaniu ciąży wielopłodowej ma sprzyjać również wysoka liczba stosunków płciowych. Więcej bliźniąt rodzi się z ciąż poczętych w miesiącach letnich. Ma na to wpływ także miesiąc urodzenia się matki; wśród kobiet urodzonych od stycznia do maja częściej stwierdzano ciąże bliźniacze.

    Cos w tym jest: bo moja babcia miała bliżniaczki i była dobrze zbudowana i wysoka( jak piszą w tym artykule) w ciążę faktycznie zaszła w lecie, a sama była urodzona w styczniu:) jednak statystyki nie kłamią:)

    Krysti lubi tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 1 marca 2013, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jeszcze mi sie przypomnialo lekarze rozrozniaja ciaze jednojajowe (o identycznym materiale genetycznym) bliźniaki oraz dwujajowe (to dwa genetycznie różniące się maluszki) dwojaczki.

    Q82doi09kub0318v3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2013, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra, jak już pisałam ma 4 dzieci w tym 3-jajowe trojaczki i w tych statystykach średnio się mieści, bo ani nie poddawała się leczeniu, ani nie zaszła w ciążę latem ani nie jest urodzona wiosną, fakt, jest wysoka jak wszyscy w mojej rodzinie :)
    Raz na jakiś czas zdarzają się takie sytuacje, że owulacja jest nadprogramowa, uwalnia się kilka jajeczek na raz, a oni akurat w tym cyklu się starali. Są to ciąże wysokiego ryzyka aczkolwiek jednojajowe wiążą się z większym ryzykiem a zwłaszcza ciąże w których dzieci korzystają z tego samego łożyska. Często zdarza się, że po takiej ciąży rodzi się jedno dziecko a drugi płód obumiera.

    Andzia33, Fairuza lubią tę wiadomość

  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 1 marca 2013, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoku jak Twoja siostra sobie radzi z trojka na raz?

    Q82doi09kub0318v3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2013, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teraz jest w miarę spoko, chłopaki chodzą do 2 klasy podstawówki ale pierwsze lata to była masakra... nawet 12 karmień każdej nocy przez pierwsze miesiące, mieli babcie do pomocy, zatrudnili nianię która z nimi mieszkała i ogólnie bardzo kosztowna to jest impreza ;)

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 2 marca 2013, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoku mam male pytanko co do twojej siostry,dostala pierw trojaczki a potem czwarte dziecko czy odwrotnie?
    Slyszalam ze kobiety ktore zaszly w ciaze w czasie kiedy karmily piersia maja wieksze prawdopodobienstwo na wiecej niz jedno jajeczko w brzuchu :)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2013, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze dziecko miało 1 rok i 3 m-ce jak siostra znów zaszła w ciążę, z tego co pamietam nie karmiła juz piersią.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2013, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    Wiem ze kobieta musi miec dwa dojrzale jajeczka i zdolne do zaplodnienia zeby zajsc w ciaze blizniacza dwujajowa.
    Ale jezeli chodzi o ciaze blizniacza jednojajowa to napewno musze dwa silne plemniki dotrzec do jednej komorki jajowej ;)

    dwujajowa =dwa plemniki + dwie komórki (dzieci są podobne do siebie nie bardziej jak zwykłe rodzeństwo i mogą być różnej lub tej samej płci)

    jednojajowe = jeden plemnik + jedna komórka !!! zapłodniona dzieli się we wczesnym stadium na dwie identyczne - takie bliźnięta są takie same i jednej płci i mają ten sam kod genetyczny (a ty napisałaś dwa plemniki i jedna komórka co jest nie możliwe wniknięcie dwóch do jednej komórki jajowej :O )to by było nieprawidłowe i niemożliwe :D

    Wosebka lubi tę wiadomość

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 7 marca 2013, 05:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samira przeczytaj wyzej... ;)
    Ella juz mnie poprawila.. (rumieniec) moja wypowiedz zostala juz skorygowana
    I przyznalam sie ze strzelilam parola.. :P

    P.S. Na forum istnieje mozliwosc edycji textu,nie zrobilam tego bo uwazalam ze czlowiem moze byc omylny ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2013, 05:09

    Ella, samira lubią tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2013, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vivien wrote:
    Samira przeczytaj wyzej... ;)
    Ella juz mnie poprawila.. (rumieniec) moja wypowiedz zostala juz skorygowana
    I przyznalam sie ze strzelilam parola.. :P

    P.S. Na forum istnieje mozliwosc edycji textu,nie zrobilam tego bo uwazalam ze czlowiem moze byc omylny ;)

    tak wiem ,jak go napisałam i zatwierdziłam to doczytałam ze już jest parę razy sprawa wyjaśniona :D ;)

  • Smutas Autorytet
    Postów: 613 459

    Wysłany: 18 marca 2013, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam moje drogie. Mam takie pytanko a chodzi mi o bete hcg. W srode mój wynik wynosił 113 a po 24 h 322 czyli prawie 200% a norma to podobno od 66 do 100%. Czy któraś tak z was miała.

    Bardzo prosze o pomoxc bo sie zamartwiam :(

    f2w3rjjg2c3oph75.png
    f2wl3e5enx7sd16m.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ