X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża bliźniacz
Odpowiedz

Ciąża bliźniacz

Oceń ten wątek:
  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 26 lutego 2013, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W mojej rodzinie w pokoleniu dziadków i pra pra dziadków przytrafiły się ciąże bliźniacze... któraś z Was spodziewa się bliźniąt?

    Andzia33, Natalia J., mama78 lubią tę wiadomość

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2013, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, ale moja siostra ma trojaczki choć w rodzinie nie występowały :)

    Andzia33, Foto_Anna lubią tę wiadomość

  • Anette Autorytet
    Postów: 1629 797

    Wysłany: 26 lutego 2013, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To bylo wielkie marzenie mojego Filipa.... W brzuszku mamy jak narazie jedynaka :-)

    Trzy Aniolki w niebie, jeden z nami na ziemi :-)
    Staramy sie o kolejnego...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2013, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też bym chciała bliźniaki, a tu jedno póki co w brzuchu ;)

  • monia Autorytet
    Postów: 831 618

    Wysłany: 26 lutego 2013, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego M występowały ciąże mnogie. Jego mama oczekiwała również bliźniaczek niestety zmarły 28 lat temu - poród w 7 m-e.

    1usa3e5ekxdyq5kw.png

    bfarxzdvkigpjrom.png[/url]
    img5-110_d_5_Anto%B6+%3A%29_1+z%B1bek+5.10.13r.jpg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2013, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bym nie chciala blizniakow, zeswirowalabym z bezsilnosci i zmeczenia z dwoma płaczącymi noworodkami na raz :)

    DzejKej, AnBe, Bergo, madziara0080 lubią tę wiadomość

  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 26 lutego 2013, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale z drugiej strony, przechodzisz nieprzespane noce raz i z głowy, a potem ha! jak fajnie:) Chyba dopatrywanie sie dobrych stron mam we krwi:))

    Foto_Anna lubi tę wiadomość

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2013, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) Mooze.... ale ja wlasnie wole jeszcze raz przejsc przez cud ciazy i narodzin, poprzeżywać na nowo. Testowalam jak to jest miec jedno dziecko wlasne i "pozyczone" cudze w podobnym wieku jednoczesnie przez caly dzien- dla mnie to za duzo atrakcji na raz. To zalezy co kto lubi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2013, 20:10

    Bergo lubi tę wiadomość

  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 26 lutego 2013, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uwazam blizniaki za fajna sprawe, ale jak sobie pomysle, ze trzeba podwojnie karmic, przewijac i uspokajac...
    Moja mama mowila, ze jak ja zaczynalam plakac to moj brat tez, a mial 2 latka jak sie urodzilam, a co dopiero jak sie ma blizniaki...

  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 26 lutego 2013, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm, ja pare na kuzynke która ma trójke dzieci w różnym wieku i łapie sie za głowe po godzinie, na niej cała trójka w szale zabawy nie robi wrazenia. Wszystko to kwestia organizacji i przyzwyczajenia, na to czy beda to bliźnięta czy nie nie mamy chyba zbytnio wpływu? Bardziej ciekawi mnie jak ciaza przebiega.

    Twins_88 lubi tę wiadomość

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2013, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w rodzinie bliźniaki są "obcym" zjawiskiem. I ja również nie spodziewam się dwójeczki co mnie akurat cieszy :)

  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 26 lutego 2013, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleznka urodzila niedawno blizniaki. Jest w siodmym niebie, bo przeszla in vitro, wiec sa bardzo dlugo wyczekane.
    Z tego co mi opowiadala, to rzeczywiscie nie jest latwo, bo jak jedno zasypia to drugie sie budzi, ale jest dzielna i daje rzade sama kiedy maz jest w pracy.
    Wydaje mi sie ze wszystko zalezy od organizacji.

    michaela, Nataszka2200, Klara Wysocka lubią tę wiadomość

    Q82doi09kub0318v3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2013, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo, jak juz sa to trzeba sobie poradzic.

  • Karolka Przyjaciółka
    Postów: 115 171

    Wysłany: 27 lutego 2013, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się spodziewam bliźniaków, jestem teraz w 9 tygodniu. Ponad tydzień temu dowiedziałam się o bliźniakach na pierwszym USG i był to jednocześnie wielki szok i...radość! W mojej rodzinie nie ma bliźniaków (są u męża, ale czytałam że to nie ma wpływu), z tym że ja miałam stymulowaną owulację (clostilbegyt), co zwiększyło szansę na ciążę mnogą. Mimo że mieliśmy świadomość, że mogą się pojawić bliźniaki, jakoś nie braliśmy tego za bardzo pod uwagę. Jednak kiedy okazało się, że jednak będzie dwójka, po tej chwili szoku tak na prawdę bardzo się oboje z mężem ucieszyliśmy! WIadomo, pierwsze kilka lat nie będzie łatwe, ale tak na prawdę ma to też wiele plusów: przez pieluchy przejdziemy raz a dobrze, decyzja o posiadaniu drugiego dziecka sama się za nas podjęła :), no i jak wiadomo, dzieciaki w tym samym wieku pewnie będą się dobrze rozumieć, razem bawić itp itp itp. No i RAZ bede wracać do figury po ciąży :D
    Nie ważne jak ciężko będzie na początku, już oswoiłam się z myślą o dwójce dzieci na raz, i mimo że ciąża bliźniacza jest ciążą wysokiego ryzyka (tym bardziej, że raz już poroniłam), nie wyobrażam sobie nie urodzić tych bliźniąt...już je bardzo kocham :)

    michaela, martek, Anette, anilorak, ewajoanna, muzarcia, agaciaz, kopciuszek126, Aga, Beata, mychowe, Andzia33, magdzia26, HANA, jeju, Gośśśka, Magdzialenka, Bergo, AnusiaM, kaczamila, Robotka1, sylwia1985, Agga, Jadhira, Krysti, AGA 30, anioleczka, ZakręconaOna, agnes87, Dea28, Kalia, Foto_Anna, Klara Wysocka, JustynaK90, EveM lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2013, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    www.dzieciowo.pl -> o realiach życia z bliźniakami i nie tylko, polecam wszystkim przyszłym i obecnym mamom ;)

    jeju lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2013, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_f bardzo przydatna strona i bardzo fajnie wszystko opisane, dzięki ;)

    m_f lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2013, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tam lubię opis rozwoju dziecka w każdym tygodniu ciąży. Każdy mój tydzień od tego zaczynam ;)

    Suzy Lee lubi tę wiadomość

  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 27 lutego 2013, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_f wrote:
    ja tam lubię opis rozwoju dziecka w każdym tygodniu ciąży. Każdy mój tydzień od tego zaczynam ;)

    Ja tez wlasnie zaczynam tydzien czytajac co sie dzieje z dzidziusiem.Robie kopie i przesylam dalej tatusiowi zeby poczytal ;)

    Co do blizniakow napewno super sprawa ale u mnie w rodzince niestety szans nie ma ;)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 27 lutego 2013, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_f wrote:
    ja tam lubię opis rozwoju dziecka w każdym tygodniu ciąży. Każdy mój tydzień od tego zaczynam ;)

    Ja tez wlasnie zaczynam tydzien czytajac co sie dzieje z dzidziusiem.Robie kopie i przesylam dalej tatusiowi zeby poczytal ;)

    Co do blizniakow napewno super sprawa ale u mnie w rodzince niestety szans nie ma ;)

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lutego 2013, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo ;) Tak w tamtej, jak i w tej ciazy. To mi daje poczucie kontroli sytuacji, wiem jak mam dostosowac swoja diete (np. w tygodniu gdzie rzwijal sie mozg, jadlam wiecej orzechow wloskich), na co uwazac, o co pytac, po za tym przynajmniej tyle wiem o swoim dziecku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2013, 10:22

    Kachna62 lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ