X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża a własna działalność gospodarcza
Odpowiedz

Ciąża a własna działalność gospodarcza

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata :) wrote:
    ja zawiesiłam od 1.09, bo miałam być zatrudniona od 3.09, ale nie niestety tak się poskładało, że jednak nie otrzymam tego zatrudnienia, a ja głupia zawiesiłam od razu działalność, chciałam teraz odwiesić działalność po miesiącu i wejść na wyższe składki (podstawa około 3500 tys brutto), mam zamiar pracować do 7-8 miesiąca ciąży (teraz 6 tydzień) i nie wiem jak będą naliczane składki zdrowotne i macierzyńskie. czy do średniej z 12 miesięcy będzie wliczał się okres preferencyjnych składek czy tylko już tych wyższych które zapłacę sobie przez kolejne miesiące np. aż do 8 miesiąca ciąży. Czy ktoś wie jak to ugryźć? bo jeśli będą wliczać mi się z preferencyjnych to tam do średniej będzie liczone całe 300 zł za miesiąc co tragicznie obniży moje świadczenia.
    Oj :( bardzo współczuje sytuacji ... A może spróbuj znalezc etat jeszcze ???szczerze nie wiem - może zadzwoń na infolinie ZUS oni tam fajnie tłumaczą.

  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 5 września 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie znam się, ale wydaje mi się, że po pierwsze musisz odczekac te 90 dni okresu wyczekiwania zanim będzie CI przysłygiwał zasiłek chorobowy, chyba, że przerwa nie będzie dłuższa niż 30 dni, a do wypłaty zasiłku wyliczą Ci WSZYSTKIE skłądki z ostatnich 12 miesięcy (tylko pełne miesiące sa brane pod uwagę) Czyli jesli złożysz wniosek o chorobowe np w marcu, to liczą średnią ze składek luty 2018 (albo marzec 2018) do luty 2019 - tylko pełne miesiace. Jeśli w jakims miesiącu byłas chora i nie płaciłaś całości, to nie jest on brany pod uwagę, albo np jeśli odwiesić 02 paździerika, to październik tez nie będzie brany pod uwagę. Nie wiem jak to będzie w tm wrzesnie, jeśli zawiesiłas 01.09, to za ten jeden dzień wrzesnia też musiasz zapąłcić skłądkę, czy już nie?

    Maćka lubi tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 5 września 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przez rok prowadziłam działalność płacąc chorobowe, wiec jeśli teraz odwieszę działalność 30 dnia to dalej zachowam ciągłość i nie będę musiała czekać ponownie 90 dni na wypłacenie chorobowego, ale to nieistotne, ponieważ i tak muszę pracować, bo firmę ktoś musi pociągnąć.

    dzwoniłam do zus. Pani powiedziała, że jeśli zadeklaruje nowy zus rezygnując z preferencyjnego (np. najniższy dla przedsiębiorców czyli od postawy 2665 brutto - 60% średniej krajowej) to chorobowe będzie wypłacane od nowej podstawy czyli 2665 a stare chorobowe przestaje istnieć i nie jest brane do średniej z ostatnich 12 miesiecy

    czyli jeśli teraz wejdę na nowy zus i zapłacę go przez np. 6 miesięcy to moją podstawą będzie ten nowy zus do wypłaty świadczenia z 6 ostatnich miesięcy.

    pytałam się jej o to ze 100 razy, żeby sie upewnić i za każdym razem mówiła to samo, ale wciąż nie jestem przekonana i pewna więc dziś pojadę do zusu i się dowiem na 100%

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 5 września 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna wrote:
    nie znam się, ale wydaje mi się, że po pierwsze musisz odczekac te 90 dni okresu wyczekiwania zanim będzie CI przysłygiwał zasiłek chorobowy, chyba, że przerwa nie będzie dłuższa niż 30 dni, a do wypłaty zasiłku wyliczą Ci WSZYSTKIE skłądki z ostatnich 12 miesięcy (tylko pełne miesiące sa brane pod uwagę) Czyli jesli złożysz wniosek o chorobowe np w marcu, to liczą średnią ze składek luty 2018 (albo marzec 2018) do luty 2019 - tylko pełne miesiace. Jeśli w jakims miesiącu byłas chora i nie płaciłaś całości, to nie jest on brany pod uwagę, albo np jeśli odwiesić 02 paździerika, to październik tez nie będzie brany pod uwagę. Nie wiem jak to będzie w tm wrzesnie, jeśli zawiesiłas 01.09, to za ten jeden dzień wrzesnia też musiasz zapąłcić skłądkę, czy już nie?
    jeśli zawiesiłam działalność 01.09 to od tego momentu nie płacę nic. :)

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 5 września 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten okres wyczekiwania jest wtedy jeśli zrobisz przerwę w opłacaniu chorobowego min.31 dni. Nie ważne ile lat płaciłaś wcześniej. Ja jestem w innej sytuacji,bo mnie po macierzyńskim księgowa nie zgłosiła ponownie do składek chorobowych. Od 5 lat mam firmę,opłacałam max składki-ok. 3000/mies. Ponoanie do chorobowych zgłosiłam się po 27 dniach,więc nie czekał mnie okres wyczekiwania,a średnią do wypłaty wyliczyli mi z ostatnich 12 mies. A ponieważ w tych 12 mies.było macierzyńskie + 2 mies.niepełne,bo miałam opikę na dziecko,która objęła 2 dni jednego miesiąca i 3 drugiego i teraz wypłacają mi 1800 zł/rękę zamiast 7000 :)

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 5 września 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna wrote:
    Ten okres wyczekiwania jest wtedy jeśli zrobisz przerwę w opłacaniu chorobowego min.31 dni. Nie ważne ile lat płaciłaś wcześniej. Ja jestem w innej sytuacji,bo mnie po macierzyńskim księgowa nie zgłosiła ponownie do składek chorobowych. Od 5 lat mam firmę,opłacałam max składki-ok. 3000/mies. Ponoanie do chorobowych zgłosiłam się po 27 dniach,więc nie czekał mnie okres wyczekiwania,a średnią do wypłaty wyliczyli mi z ostatnich 12 mies. A ponieważ w tych 12 mies.było macierzyńskie + 2 mies.niepełne,bo miałam opikę na dziecko,która objęła 2 dni jednego miesiąca i 3 drugiego i teraz wypłacają mi 1800 zł/rękę zamiast 7000 :)

    ojejku to spora różnica :< to dlaczego 1800zł teraz skoro na macierzyński pewnie miałaś wysoki, bo nie rozumiem.... opłacając najwyższe składki pewnie mialaś wysoki ten zasiłek, to skąd taka rażąca różnica?

    ja dziś byłam w zusie, zrezygnowałam z preferencyjnych składek i przeszłam na normalny zus... w chorobowym mam ciągłość, zawsze to już będą jakieś pieniądze, a na preferencyjnym 300zł miesięcznie na l4 + zdrowotne 300zł i tak musze placic, czyli generalnie 0zł co miesiąc na l4 (I weź tu rozkręcaj firmę i zajdź w ciążę), ciekawe jak miałabym się za to utrzymać :o
    trochę mi przykro, bo rok już rozkręcam firmę i dobrze mi szło, korzystając z preferencyjnych wiadomo wszystko na luzie, a teraz... strata okresu preferencyjnego, pewnie będzie strata klientów, bo na l4 nie będę ryzykowała pracując, ale jak to się ma do tego, że będę najszczęśliwszą mamą na świecie! :D
    najważniejsza jest teraz fasolka <3

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 5 września 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macierzyński mi wypłacali od najwyższej,ale że miałam te 27 dni przerwy w podleganiu do chorobowego,to ich zdaniem musieli mi przeliczyć na nowo,wg obecnych zasad,czyli średnią z 12 mies. A że nie mieli całych mies.to policzyli mi od najniższej stawki,nie biorąc w ogóle pod uwagę składek sprzed macierzyńskiego. Złożyłam odwołanue i czekam na decyzję sądu

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 5 września 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaOna wrote:
    Macierzyński mi wypłacali od najwyższej,ale że miałam te 27 dni przerwy w podleganiu do chorobowego,to ich zdaniem musieli mi przeliczyć na nowo,wg obecnych zasad,czyli średnią z 12 mies. A że nie mieli całych mies.to policzyli mi od najniższej stawki,nie biorąc w ogóle pod uwagę składek sprzed macierzyńskiego. Złożyłam odwołanue i czekam na decyzję sądu

    ale przecież zasiłku nie nalicza się od nowa jeśli nie będzie przerwy 3 miesięcy między zwolnieniami? czy się mylę? Już tyle tego studiowałam w ostatnich dniach, wszędzie pisali, że zasiłek będzie wciąż taki sam, chyba że przerwa między wypłacaniem świadczeń będzie większa niż 3 miesiące, świadczenie jest wtedy przeliczane na nowo.

    znalezione na szybko - "Jeżeli jednak między okresami pobierania świadczeń chorobowych nie było przerwy albo przerwa była krótsza niż 3 miesiące kalendarzowe, podstawa wymiaru zasiłku chorobowego pozostaje bez zmian i nie ustala się na nowo."

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 5 września 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak,masz rację,tak głosi ustawa. Tylko oni twierdzą,że skoro przez 27 dni nie podlegałam ubezpieczeniu chorobowemu,to "wypadłam z obiegu" i muszą mi naliczyć składki na nowo. Mój prawnik twierdzi,że m gdzie nie ma takuego zapisu i że to co robią jest bezprawne. Zatem złożyliśmy odwołanie od decyzji ZUS w sprawie wysokości i teraz czekam na wyznaczenie terminu rozprawy i wyrok sądu. Mam nadzieję,że będzie na moją korzyść i ZUS będzie musiał wypłacić mi wyrównanie

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Agata :) Autorytet
    Postów: 554 651

    Wysłany: 5 września 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę, że z pewnością wygrasz! pewnie im się nie widziało dalej wypłacać takich kwot i mają niby wymówkę, ale miałaś ciągłość, więc też mi się wydaje, że nie mają takiego prawa przeliczać na nowo. Jak płacisz zus-owi wysokie kwoty to jest OK, ale jak oni mają płacić to już wojna, eh... no nic, trzymam kciuki, daj znać jak to się rozwiąże! :)

    11.2020 cb 💔 06.2022 - 7tc 💔😔
    22cs - ⏸️💚
    9.12 -> 6+4, serduszko, 5mm
    23.12 -> 8+4, serduszko, 17mm
    16.01 - > 12+0 prenatalne
    preg.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 2 października 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i mam :/ zachciało mi się sprawiedliwości :/ Zus przysłał mi pismo z 12 pytaniami. Będą próbowali udowodnić mi fikcyjnośc firmy. CZy któraś z Was już miała takie pismo? Jak to wygląda? Jak odpowiadać, żeby czegoś nie chclapnąć? Kiedy będę znała rezultat ich kontroli?

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Lilijka30 Przyjaciółka
    Postów: 133 41

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny proszę o pomoc.
    w 2015 roku otrzymałam przyznane wysokie L4 na ciążę. W 2016 poród. Następnie macierzyński, kolejna ciąża i L4 na wysokim zasiłku. Następnie macierzyński, który się skończył. Z powodu rozwodu i innych zdarzeń trafiłam do lekarza psychiatry, który zalecił mi L4 gdyż stwierdził depresję. Mam ciągłość świadczeń i teraz mam również wysoką wypłatę. Byłam 2 razy na komisji lekarskiej w ZUS ale wypłata została podtrzymana. Ostatnio odebrałam pismo o wszczęciu postępowania przeciwko mnie. Mam wykazać wszystkie dokumenty, umowy itd świadczące o tym czy prowadzę działalność itp. Dokumenty chcą za okres od roku 2015 wiec obawiam się, że będą chcieli walczyć o podważenie zasadności przyznania wysokiego L4 właśnie od roku 2015.
    Firma moja działa od roku 2007 bez przerwy, mam pracownika i osobę współpracującą, które zajmują się prowadzeniem firmy pod moją nieobecność.
    Chciałam podpytać, czy któraś z Was miała taką sytuację? Nie zdążyłam przeglądnąć forum, bo temat gorący wiec piszę do Was. Jestem strasznie zestresowana tą sytuacją. Czy miałyście lub słyszałyście o tym jak przebiega ta kontrola i jakie są finały?

    Lilijka30
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 27 listopada 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem świeżo po takiej kontroli. U mnie umorzyli postępowanie i wypłacili zasiłek. Jutro na spokojnie Ci wszystko opisze

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 28 listopada 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zatem po kolei. Fimę mam jednoosbową. Działalnośc prowadzę od 2013 roku. Do tej pory byłam na 2 macierzyńskich a przed nimi tez na L4. Od lipca 2018 jestem na kolejnym L4 ciążowym. Wypłacili dwa zasiłki, mieli wypłacić kolejny, juz była podana data i kwota na PUE, ale dostałam zawiadomienie o wszczęciu postępowania wyjaśniającego od roku 2015. Kwota i data zniknęła z PUE, dostałam 12 pytań, na które miałam odpowiedzieć. Wysłałam im wszystko, co mogłam, zeby udowodnić prowadzenie działalności. Faktury na sprzęt, który kupiłam w 2013 na rozpoczęcie, ksera wizytówek, ulotek, zdj szyldu, kopie wystawionych rachunków, przelewów, które ja wykonałam na zakup towarów, przelewów od klientów, umowy z klientami, z firma rachunkową,dołaczyłam nawet oświadczenia podpisane przez kilku klietów, że rzeczywiscie w tym czasie wykonywałam dla nich jakieś usługi. Odesłałam pismo. Czekając na decyzje odwiedziły mnie dwa panie z ZUS,żeby sprawdzić jak uzytkuja obecne L4. A na wizycie u mojej Pani dr ginekolog, dowiedziałam się, że ona też dostałą pismo, żeby napisała opisała zasadnośc mojego L4. Po jakis 2 tygodnaich dostałąm pismo, ze postepwoanie zostaó zakończone i mam prawo wglądu do zebranego materiału dowodowego. Zadzwoniłam do Pani, która prowadziła moa sprawę dopytać kiedy mogłabym zobaczyc te dowody i czy może to zrobic mój mąż, bo ja przecież jestem na L4, ale ona powiedziała, ze odradzałaby mi wgląd do materiału, bo po pierwsze tam jest tylko to, co ja im wysłałam, po drugie to wydłuży postępowanie, a oni są gotowi eszcze dzieisaj podpisac decyzje, a po trzecie prawo wglądu do materiałów mam na każdym etapie i nawet jak dostane decyzje i ona mi sie nie spodoba, to zanim się uprawomocni mogę zajrzeć do materiałow i coś jeszcze do nich dołaczyć jeśli uznam to za ważne. Dałam sobei zatem spokój z zaglądaniem do materiałów. w tym samym dniu na PUE pojawiła się zaległa kwota zasiłku idata wypłaty, a 4 dni późnie dostałąm decyzje, że na podstawie zebranych dowodów umarzają postępwoanie wyjaśniaące i że moje podleganie do ubezpieczeń uznaja za zasadne :)

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2019, 06:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym w razie choroby i macierzyństwa zmianie uległy zasady obliczania podstawy wymiaru zasiłku dla osób prowadzących działalność gospodarczą (oraz innych, dla których podstawę wymiaru składek stanowi kwota zadeklarowana), które podlegają ubezpieczeniu chorobowemu krócej niż 12 miesięcy. Dotychczas wystarczyło zapłacić tylko jedną składkę chorobową, aby uzyskać zasiłek macierzyński w zadeklarowanej kwocie. Po zmianach kobiecie prowadzącej działalność gospodarczą krócej niż 12 miesięcy i opłacającej składki przewyższające ustawowe minimum początkowo zostanie przyznany zasiłek w minimalnej wysokości, który będzie powiększany o 1/12 za każdy miesiąc opłacania składek przypadający przed nabyciem prawa do świadczenia. Tak więc matka, która prowadziła działalność 3 miesiące i opłacała podwyższone składki, otrzyma zasiłek w wysokości 60% średniego prognozowanego wynagrodzenia oraz 3/12 podwyższonej składki. Aby nabyć prawo do zasiłku w pełnej wysokości, odpowiadającej podwyższonej składce, będzie musiała opłacać wyższe składki ubezpieczeniowe przez 12 miesięcy przed porodem.
    Matka, która podlega ubezpieczeniu tylko z prowadzonej działalności, może pośrednio sama zadecydować o wysokości opłacanych składek. Im wyższe składki, tym stosunkowo wyższa podstawa wymiaru do ustalenia zasiłku. W regulowaniu wysokości składek istnieje jednak ograniczenie - na 2018 rok maksymalna wysokość podstawy składek na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe wynosi 11 107,50 zł miesięcznie (133 290 zł rocznie).

    Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zasilek-macierzynski-a-dzialalnosc-gospodarcza


    Czyli - aby nabyć prawo do zasiłku w pełnej wysokości, odpowiadającej podwyższonej składce, będzie musiała opłacać wyższe składki ubezpieczeniowe przez 12 miesięcy przed porodem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2018, 15:48

  • dietetykakasia Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór, jeszcze nie jestem Przyszłą Mamą, mam nadzieję, ze ten czas za 2 lata nadejdzie. Jestem obecnie studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską dotyczącą wiedzy i nawyków żywieniowych wśród Przyszłych Mam. Dlatego zwracam się do Was z olbrzymią prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa. Nie spodziewałam się, że przeprowadzenie ankiety przez internet wiąże się z wieloma przeszkodami, dlatego liczę na Was Przyszłe Mamy. Dzięki obecności na tym forum odzyskałam wiarę, że uda mi się przeprowadzić te badania do końca, jednak jeszcze troszkę danych mi braku. Z góry dziękuję za pomoc oraz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych maluszków.

    https://drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo

  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny sama aktualnie prowadzę swój włąsny biznes związany z rękodzielnictwem. Na początku było to jedynie hobby ale znajduję coraz więcej chętnych na swoje prace tak więc postanowiłam nieco to rozszerzyc. szczgólnie,ze praca taka przynosi mi prawdziwą przyjemność ( w przyszłości może zrezygnuje z pracy zawodowej na rzecz tej pasji.....)

    Zastanawiam się jednak w jaki sposob dotrzeć do nowych klientek....Co sądzicie o reklamie na facebooku?
    https://www.ebrodnica.pl/praca-i-biznes/10707-dlaczego-warto-reklamowac-sie-na-facebooku.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2019, 16:56

    Britka lubi tę wiadomość

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, zagląda ktoś tu jeszcze? Jestem w 9. miesiącu ciąży, od początku na L4. Prowadzę DG od 2015 roku, przy staraniach o dziecko przez pół roku płaciłam składki od maksymalnej podstawy, ZUS nie robił problemów, nie miałam kontroli. Za 9 dni mam planowa cc i będę składać wniosek o zasiłek macierzyński. Ostatnio doszły mnie słuchy, że przy DG muszę co jakiś czas wystawić fakturę, bo inaczej ZUS może zarzucić mi prowadzenie fikcyjnej działalności. Jestem zaskoczona, do tej pory myślałam, że tak jak przy umowie o pracę, urlop macierzyński mogę spożytkować na opiekę nad dzieckiem... Przez cały okres prowadzenia działalności generowalam co miesiąc przychody na stałym poziomie, więc działalność nie jest fikcyjna, ale obawiam się, że przy niemowlęciu przy piersi, nie będę w stanie generować żadnych przychodów. Czy w tej sytuacji ryzykuję utratę świadczeń? Wiecie, jak to wygląda w praktyce?

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Laura Pawlak Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 października 2023, 01:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za Twój post, ale mam też coś do dodania. Moim zdaniem najlepszą opcją dla każdego gracza byłoby skontaktowanie się z kimś, kto ma https://pl-slotsup.com/kasyno-gry-automaty/mega-jack-81-wazdan lata. Ta wskazówka pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, które mógłbyś wydać na cenne doświadczenie z niewiarygodnego miejsca do gry

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2023, 02:32

‹‹ 261 262 263 264 265
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ