BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Ciąża a własna działalność gospodarcza
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Paolaaa
Autorytet
188

Wysłany: 19 marca 2017, 20:58
Cytuj | (1) | Zgłoś
Apka- rozumiem kontrolowanie nowych firm, ale jak ktoś prowadzi kilka lat? To już jest śmieszne.
Są oddziały, które podchodzą do sprawy "po ludzku", ale czytałam o przypadkach gdzie pomimo przedstawienia szeregu dokumentów potwierdzających prowadzenie firmy ZUS odmawial wypłaty zasiłku bo ma zupełna swobodę w wydawaniu decyzji. OK, pójdziesz do sądu i wygrasz, ale zostajesz rok albo dwa bez kasy.

Muszę jednak pezyznac- zmiana przepisów i te kontrolę zniechęcają do oszustw czyli do zakładania fikcyjnych firm. Tylko szkoda, że ci uczciwi tez dostają po dupie.

Wredotka, jestem pewna że u Ciebie to tylko formalność :-) będzie dobrze.

Wredotka lubi tę wiadomość

4c3t9n73nr884ilb.png
01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)

Wredotka
Autorytet
673

Wysłany: 19 marca 2017, 21:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nie no, ja też rozumiem kontrole, nie czaję tylko czemu kontroluje się dwa razy ten sam okres. I słyszałam o paru przypadkach, gdzie ktoś prowadził firmę, miał faktury, a ZUS stwierdził, że działalność prowadzona pozornie w celu wyłudzenia zasiłku. Po drugie, w tamtym roku ZUS odmawiając zasiłków z różnych powodów podobno zyskał 200 milionów i wypłacił premię pracownikom w tej kwocie. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jestem skłonna uwierzyć ;)

Opłacam normalny ZUS, bo wcześniej płaciłam wysokie składki.

Dzięki dziewczyny, dam znać jak coś będę wiedzieć :)

mhsv9vvjkvt7orzf.png
gannyx8d5dc65pou.png

Paolaaa
Autorytet
188

Wysłany: 20 marca 2017, 11:15
Cytuj | (1) | Zgłoś
Wredotka dla mnie kontrola dwa razy tego samego okresu też nie ma większego sensu. Bardziej wydaje mi się, że ktoś z rozpędu napisał datę biorąc cały okres prowadzenia DG albo ktoś chce coś porównywać. Nawet nie wiem czy oni mogą zrobić tak, że raz zasiłek przyznali po kontoli, a później zmieniają zdanie. Wydaje mi się, że nie. Pewnie inaczej przyznanie zasiłku bez kontroli- w tedy mogą jak najbardziej sprawdzić nawet 5 lat po przyznaniu zasiłku czy nie była prowadzona fikcyjnie ... No nic, trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze :) Daj znać jak się rozwinęła sprawa ...

4c3t9n73nr884ilb.png
01.03.2016- test HARMONY- zdrowa dziewucha :*
15.08.2016- WITAJ KSIĘŻNICZKO :-)

hexa
Koleżanka
45

Wysłany: 29 marca 2017, 18:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
dziewczyny a spotkałyście się z kontrolą czy przedsiębiorca po chorobie odzyskał zdolność do pracy??
byłam na macierzyńskim, zaraz potem na chorobowym a potem wróciłam do pracy, normalnie prowadziłam działalność i po jakimś czasie odezwał się zespół cieśni nadgarstka i znowu poszłam na chorobowe - z powodu innej jednostki chorobowej niż te pierwsze zwolnienie. dziś się dowiedziałam, że ZUS wysłał do pierwszego lekarza zapytanie czy odzyskałam zdolność do pracy...wiecie może o co może im chodzić??znacie przepisy w temacie??
jak widać szukają dziury w całym na różne sposoby..

hexa

hexa
Koleżanka
45

Wysłany: 29 marca 2017, 18:01
Cytuj | (1) | Zgłoś
Wredotka, a jak u Ciebie?? odpowiedzieli Ci coś?? ja po przeczytaniu Twoich postów się właśnie spodziewałam takiej kontroli jak Ty masz.. a oni do lekarza uderzają:)

hexa

Wredotka
Autorytet
673

Wysłany: 29 marca 2017, 20:30
Cytuj | (1) | Zgłoś
Wczoraj dostałam pismo, że umorzono postępowanie, dziś pojawiły się kwoty w PUE i wszystko się zgadza. Ciekawe czy jeszcze raz będą mnie kontrolować przy następnym zwolnieniu ;) Dzięki dziewczyny za pamięć!

Hexa - nie spotkałam się z takim przypadkiem. Może być tak, że wezwą Cię do orzecznika, ale mam nadzieję, że skończy się tylko na kontroli lekarza.

Paolaaa lubi tę wiadomość

mhsv9vvjkvt7orzf.png
gannyx8d5dc65pou.png

hexa
Koleżanka
45

Wysłany: 29 marca 2017, 21:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
o to super, że umorzyli:)
a możesz napisać czy w trakcie macierzyńskiego miałaś przychód w każdym miesiącu??? ja w sierpniu urodziłam i mimo szczerych chęci w październiku i listopadzie nie mam żadnego przychodu, a przez resztę miesięcy coś tam miałam ale nie za wiele - wiadomo ciężko pogodzić macierzyństwo z pracą i nieraz się to nie udaje. Kurcze i boję się kontroli :(

hexa

Wredotka
Autorytet
673

Wysłany: 30 marca 2017, 22:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
Miałam przychód, ale nieduży. Przez dwa miesiące nie miałam przychodu, bo wakacje to dla mnie martwy sezon. Trzymam kciuki, aby u Ciebie zakończyło się szybko i bez problemu :)

mhsv9vvjkvt7orzf.png
gannyx8d5dc65pou.png

MMartaa
Ekspertka
66

Wysłany: 13 kwietnia 2017, 21:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
hej
czy mógłby mi ktoś napisać jak wygląda przejście z l4 na macierzyński??? wiem , że paręnaście stron wstecz znalazłabym odpowiedź ale tyle do przekopania... :/
czy papiery składa się tak samo jak zacząć macierzyński bez l4?? i jak to jest z ewentualnym nakładaniem się dat??? mam termin na połowę maja, zwolnienie na razie do 25 kwietnia i nie wiem jak dalej brać od lekarza....

3i49io4pumnm9gni.png

Wredotka
Autorytet
673

Wysłany: 3 października 2017, 23:14
Cytuj | (1) | Zgłoś
Śpieszę z informacjami, że u mnie kontroli ciąg dalszy - tym razem proszą mojego gina o dokumentację. Jestem na zwolnieniu jakoś od 10 tc, bo delikatnie plamiłam. Ja pierniczę, ciekawe co jeszcze wymyślą :/ Żeby nawet w ciąży kobietę stresować.

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 października 2017, 23:14

polkosia lubi tę wiadomość

mhsv9vvjkvt7orzf.png
gannyx8d5dc65pou.png

Sarrrra
Autorytet
775

Wysłany: 21 października 2017, 10:55
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny macie wiedzę co zrobić aby powyższyc zasiłek macierzyński niskim kosztem?

[*] aniołek 21.08.17 (7 tc)
23.05.2018 r. Wojtuś 49 cm, 2,450 kg (35 t. 1 d.)

Tęskniąca
Autorytet
2505

Wysłany: 24 października 2017, 12:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej,
o kurcze 263 strony do nadrobienia....nie wiem czy dam rade...
nie macie jakiegos kompensum wiedzy na ten temat ? ;)
bede wdzieczna ;)

nqtko7eswtot5kmm.png

Asiula89
Nowa
0

Wysłany: 24 października 2017, 14:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny, czy miała któraś z was sytuacje w której zus niesłusznie pomniejszyl wcześniejsza wysoka podstawę do zasiłku przy kolejnej niezdolności do pracy. A to z powodu chwilowej przerwy w ciągłości ubezpieczenia chorobowego dobrowolnego która powstała przez spóźnienie się z przerejestrowaniem się z preferencyjnych składek na normalne? A może ktoś z was był na drodze sądowej z zus? Poradźcie co robić jak to w ogóle wszystko wygląda w sadach?

polkosia
Autorytet
7374

Wysłany: 8 grudnia 2017, 12:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wredotka napisała:
Śpieszę z informacjami, że u mnie kontroli ciąg dalszy - tym razem proszą mojego gina o dokumentację. Jestem na zwolnieniu jakoś od 10 tc, bo delikatnie plamiłam. Ja pierniczę, ciekawe co jeszcze wymyślą :/ Żeby nawet w ciąży kobietę stresować.

Rety, ale chamstwo! Jak u Ciebie dalej sprawa wygląda?

7v8rdqk3sgz2unuv.png

A_L_A
Znajoma
4

Wysłany: 29 grudnia 2017, 18:49
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć dziewczyny :)

Czy w ostatnim czasie, któraś z Was przechodziła na kolejny "wysoki" macierzyński lub chorobowy(tzn. kontynuacja podstawy ze względu na krótki okres przerwy między zasiłkami - macierzyńskim i chorobowym).

Czy zdarzyło się Wam jakieś "nieprzyjemności" - kontrole dotyczące wcześniejszych/odległych okresów itp...

Do tej pory nie miałam żadnych problemów z zasiłkami, z tym że działalność prowadziłam ponad dwa lata przed pierwszym porodem. Zastanawiam się jednak, czy w ze względu na te wcześniejsze emerytury itd. ZUS nie ma nowych pomysłów...

Ala

polkosia
Autorytet
7374

Wysłany: 30 grudnia 2017, 23:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
A_L_A napisała:
Cześć dziewczyny :)

Czy w ostatnim czasie, któraś z Was przechodziła na kolejny "wysoki" macierzyński lub chorobowy(tzn. kontynuacja podstawy ze względu na krótki okres przerwy między zasiłkami - macierzyńskim i chorobowym).

Czy zdarzyło się Wam jakieś "nieprzyjemności" - kontrole dotyczące wcześniejszych/odległych okresów itp...

Do tej pory nie miałam żadnych problemów z zasiłkami, z tym że działalność prowadziłam ponad dwa lata przed pierwszym porodem. Zastanawiam się jednak, czy w ze względu na te wcześniejsze emerytury itd. ZUS nie ma nowych pomysłów...

ALA, nic się nie martw, nic się nie zmieniło :) Moja siostra od kilku miesięcy pracuje w ZUS i nie ma żadnych zaostrzeń czy więcej kontroli dla takich przypadków, jak my ;)

7v8rdqk3sgz2unuv.png

przedszkolanka:)
Autorytet
5676

Wysłany: 19 lutego, 22:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej ;)
Czy jeszcze tu ktoś bywa? Mam pytanie a wujek google nie zna odpowiedzi..

4 cs o rodzeństwo z inofolic ,clo i duphastonem.
Długie cykle.

relg20mmmizyz3er.png
bfarxzdvg13v7me1.png

Wrzesień'18 ciąża biochemiczna :(

Marcelina85
Ekspertka
58

Wysłany: 6 marca, 15:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć przedszkolanka:) też mnie ten temat interesuje, czy któraś z Was jest może na bieżąco z tematem składek chorobowych i świadczeń przy jednoosobowej działalności? byłam w ZUSie, ale pani nie mogła mi wyliczyć ile hipotetycznie mogłabym dostać zasiłku, jeżeli nie okażę zwolnienia. Z tego co się dowiedziałam, to będzie to podstawa minus chyba 15%, czyli ok. 2300 zł. Zastanawiam się, czy jak zapłacę tylko jedną wyższą składkę chorobową zanim pójdę na zwolnienie, to w ogóle coś zmieni?

33 lata, starania od 2 lat
Ja: PAI-1 4G (układ heterozygotyczny), dodatnie ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
On: Teratozoospermia (morfologia 1%), testosteron poniżej normy

7t1d (*)

MMartaa
Ekspertka
66

Wysłany: 4 kwietnia, 12:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
witam mam pytanko, ile czasu może minąć po skończonym macierzyńskim żeby nie utracic podstawy wysokości składek i przejść potem na l4, coś mi się kojarzy, ze 90 dni ale może ktoś potwierdzić czy na pewno tak jest?? w maju koncze macierzyński i mam zamiar isc do zus zarejestrować się do chorobowej i nie wracac do pracy narazie co ze składkami? normalnie powinnam płacic 1200zł do momentu pójścia na zwolnienie?

3i49io4pumnm9gni.png

bebetka.b
Znajoma
13

Wysłany: 9 kwietnia, 12:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczyny, niestety teraz opłacenie jednej czy nawet kilku dużych składek nic nie zmieni, bo brana jest pod uwagę średnia z 12 miesięcy. Wiec jeśli opłacamy zwykły ZUS 1230 zł, to na l4 dostaniemy 1800-300 ZUS zdrowotny= 1500.
Marta, mi się wydaje ze jeśli opłacałas zupy zdrowotne z chorobowym przez okres macierzyńskiego to możesz od razu iść na chorobowe l4. Chyba ze zawiesiłas działalność i nie płaciłas zdrowotnego z chorobowym to musisz się zarejestrować i czekać 90 dni.

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)