X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża a własna działalność gospodarcza
Odpowiedz

Ciąża a własna działalność gospodarcza

Oceń ten wątek:
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 10 lipca 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzialanosc prowadze juz ponad rok ale mam zus najnizszy - jesli zostalabym przy takich skladkach to mialabym niecale 300 zl wiec jednak trzeba kombinowac skoro jest taka mozliwosc.

    atdcqtkf2affvuei.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 10 lipca 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy preferencyjnym ZUS-ie rzeczywiście zasiłek jest żenująco niski, przy "normalnym" (tzn. najniższym niepreferencyjnym + chorobowe) jest już przyzwoity (biorąc pod uwagę, że można działać).

    Popatrzyłam teraz na Twój suwaczek - od 2015 mają być zmiany i z tego, co się orientuję i tak będzie brana pod uwagę średnia z 12 miesięcy (również jeśli się nie działało/nie opłacało chorobowego), więc zawieszenie opłacania chorobowego na miesiąc może spowodować, że dostaniesz niższy zasiłek.

  • olaaaa88 Znajoma
    Postów: 23 7

    Wysłany: 11 lipca 2014, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej a ja mam pytanie sklep jest teraz na narzeczonego, ja jestem zarejestrowana w urzędzie pracy przysługuje mi zasiłek, zamierzam pobierać do 3 miesięcy a potem działalność na mnie jestem w 8tygodniu ciąży i jak to ze mną będzie chodzi o macierzyński :) zamierzam chyba do końca ciąży pracować.

    c0ad754131219d11bd03014db77e4c5b.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane,
    chciałabym zdementować wszelkie uwagi typu "kontrola z ZUSu" i że rzekomo "ma na celowniku takie numery" - mówię tu o podwyższaniu celowo składki zdrowotnej do podstawy 9365 zł (obecnie najwyższej możliwej). Jestem tuż po wizycie w ZUSie (oddział na ul. Wrocławskie jw Warszawie). Rozmowa z Panią Urzędniczką wyglądała tak:
    Ja: - Dzień dobry, chciałabym podwyższyć składkę chorobową.
    Urzędniczka z uśmiechem: - A kiedy Pani rodzi?
    Ja z opadniętą szczęką: - No, w styczniu 2015.
    Urzędniczka: - To teraz Pani sobie podwyższy, może Pani maksymalnie do podstawy 9365 zł i za 90 dni może sobie Pani spokojnie iść na zwolnienie, a my wypłacimy Pani 60-70% z tej podstawy.
    Ja: - To poproszę :)

    Widzicie tutaj jakąkolwiek nieprzychylność do takeigo procederu w ZUSie? To tylko mit i zastraszanie, zwłaszcza tych, którzy zazdroszczą tym, którzy tak zrobili i potem przez ponad rok mają po kilka tysięcy zł miesięcznie z ZUSu. TO JEST CAŁKOWICIE LEGALNE I ZUS SAM PODPOWIADA JAK TO DOBRZE PRZEPROWADZIĆ!!!!
    WIĘC, JEŚLI MASZ DZIAŁALNOŚĆ GOSODARCZĄ TO IDŹ DO ZUSU I TAM CI POWIEDZĄ, CO MASZ ZROBIĆ :)

    lwuska55592, Ewelcia, jenny88 lubią tę wiadomość

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A CZY ty WYBIERASZ SIE NA ZWOLNIENEI PLATNE?

    na ile bylas wyrejestrowana z chorobowego? 31 dni czy 30?

    bo jesli oplacisz jedna duza skladke i pojdziesz na zwolnienie to chyba nie jest ono platne prawda? dopiero 3 skladki umowzliwiaja pojsscie na platne zwolnienie?

    prawda???

    atdcqtkf2affvuei.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słoneczna 85 wrote:
    A CZY ty WYBIERASZ SIE NA ZWOLNIENEI PLATNE?

    na ile bylas wyrejestrowana z chorobowego? 31 dni czy 30?

    bo jesli oplacisz jedna duza skladke i pojdziesz na zwolnienie to chyba nie jest ono platne prawda? dopiero 3 skladki umowzliwiaja pojsscie na platne zwolnienie?

    prawda???

    Tak, wyrejestrowali mnie na miesiąc - sama Pani w ZUSie mi to podpowiedziała. I TAK dopiero 3 pełne składki pozwalają iść na zwolnienie - to jest te 90 dni i Pani w ZUSie mi dokładnie wyliczyła datę, od której mogę iść na zwolnienie.

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli wyrejestrowqanie na 31 dni i zaplacenie po tym 3 duzych skladek pozwoli mi isc na platne zwolnienie

    zgadza sie?

    bo niekotrzy mowili ze jedna skladka do zwolnienia- ale to chyba nieprawda

    jedna to do macierzynskiego.

    atdcqtkf2affvuei.png
  • ania_29 Autorytet
    Postów: 2302 2720

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karen657 wrote:
    Kochane,
    chciałabym zdementować wszelkie uwagi typu "kontrola z ZUSu" i że rzekomo "ma na celowniku takie numery" - mówię tu o podwyższaniu celowo składki zdrowotnej do podstawy 9365 zł (obecnie najwyższej możliwej). Jestem tuż po wizycie w ZUSie (oddział na ul. Wrocławskie jw Warszawie). Rozmowa z Panią Urzędniczką wyglądała tak:
    Ja: - Dzień dobry, chciałabym podwyższyć składkę chorobową.
    Urzędniczka z uśmiechem: - A kiedy Pani rodzi?
    Ja z opadniętą szczęką: - No, w styczniu 2015.
    Urzędniczka: - To teraz Pani sobie podwyższy, może Pani maksymalnie do podstawy 9365 zł i za 90 dni może sobie Pani spokojnie iść na zwolnienie, a my wypłacimy Pani 60-70% z tej podstawy.
    Ja: - To poproszę :)

    Widzicie tutaj jakąkolwiek nieprzychylność do takeigo procederu w ZUSie? To tylko mit i zastraszanie, zwłaszcza tych, którzy zazdroszczą tym, którzy tak zrobili i potem przez ponad rok mają po kilka tysięcy zł miesięcznie z ZUSu. TO JEST CAŁKOWICIE LEGALNE I ZUS SAM PODPOWIADA JAK TO DOBRZE PRZEPROWADZIĆ!!!!
    WIĘC, JEŚLI MASZ DZIAŁALNOŚĆ GOSODARCZĄ TO IDŹ DO ZUSU I TAM CI POWIEDZĄ, CO MASZ ZROBIĆ :)

    Wybacz, ale pani w okienku nie rozpatruje wypłaty świadczeń. I owszem, ZUS lubi się czepiać, kontrolować. Jednym się uda bez problemu, inni mają przeboje... W moim oddziale panie na sali obsługi też są miłe, ale to nie daje mi gwarancji, że pójdzie wszystko jak po maśle.

    201501145565.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 7 sierpnia 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania_29 wrote:
    Wybacz, ale pani w okienku nie rozpatruje wypłaty świadczeń. I owszem, ZUS lubi się czepiać, kontrolować. Jednym się uda bez problemu, inni mają przeboje... W moim oddziale panie na sali obsługi też są miłe, ale to nie daje mi gwarancji, że pójdzie wszystko jak po maśle.

    Ale tutaj nie ma niczego niezgodnego z prawem. Nie symulujesz przecież ciąży! A urzędnik obsługujący na sali jest odpowiedzialny za to, co przekazuje petentowi i chyba dużo bardziej zorientowany niż niektóre nadmiernie wystraszone osoby ;)

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • ania_29 Autorytet
    Postów: 2302 2720

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ktoś napisał, że jest to działanie niezgodne z prawem? Gdyby tak było, to w ogóle nie byłoby o czym rozmawiać, bo takie "zabiegi" by nie przechodziły. Móc możesz, ale ZUS może też podać w wątpliwość zasadność wypłaty świadczenia, przede wszystkim pod kątem wyłudzenia. A tak nawiasem mówiąc - ciąża to nie choroba. Niekoniecznie ciężarna musi być niezdolna do wykonywania pracy ;)
    U mnie panie z okienka też były miłe i pomogły odpowiednio wypełnić wniosek, ale jednocześnie same stwierdziły, że jednostka rozpatrująca zasiłki lubi przeprowadzać kontrole. Może się zdarzyć, że o świadczenia trzeba będzie powalczyć. Sprawy są do wygrania, ale się ciągną i zostaje się przez ten okres bez żadnych środków.
    Troszkę niepoważne jak dla mnie jest stwierdzenie, że te wszystkie problemy, widmo kontroli to bujda, bo panie w okienku same zaproponowały najwyższą stawkę i zapewniły o pięknej przyszłości na L4 i macierzyńskim ;)
    W internecie można spokojnie znaleźć opinie osób, które miały z ZUSem przeprawy, więc to nie są historie wyssane z palca...

    201501145565.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tia.... niektórzy lubią wierzyć, że świat jest wrogi, wszędzie widzą teorie spiskowe i boją sie nawet urzędnika na poczcie. Każdy ma dokładnie takei życie, jakie sam sobie kreuje. Pozdrawiam :)

    kusiczka lubi tę wiadomość

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 8 sierpnia 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karen a powiedz mi jeszcze - bo napisalas, ze wyrejestrowana bylas miesiac - pamietasz ktory? chodzi mi dokladnie czy bylo 31 dni ( jak mowi wiekszosc) czy nie przekroczylo 31 dni.

    ja tez bede sie starac, mam nadzieje ze sie uda - w sumie dzialanosc prowadze i kazdy ma prawo podniesc skaldki skoro jest taka mozliwosc i stag go na to by az takie oplacic.

    jesli nic bym nie zakombinowala i siedziala na zusie najnizszym to dostane 294- wiec chyba nei ma co sie zastanawiac.

    atdcqtkf2affvuei.png
  • ania_29 Autorytet
    Postów: 2302 2720

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karen657 wrote:
    tia.... niektórzy lubią wierzyć, że świat jest wrogi, wszędzie widzą teorie spiskowe i boją sie nawet urzędnika na poczcie. Każdy ma dokładnie takei życie, jakie sam sobie kreuje. Pozdrawiam :)
    Chyba szkoda z Tobą dyskutować ;)
    Powodzenia wszystkim życzę! Sama podniosłam podstawę, ale liczę się z tym, że mogą być problemy po drodze.
    Tak samo jak pracodawca ma prawo zatrudnić nową pracownicę, będącą w ciąży, która po miesiącu idzie na L4. Albo podwyższyć pensję ciężarnej, która niedługo po tym idzie na L4. Wszystko zgodnie z prawem. Ale mimo wszystko ZUS wstrzymuje wypłatę świadczenia i wzywa płatnika i ubezpieczonego do wyjaśnień a na ten czas ciężarna pozostaje bez żadnych środków.
    To, że ktoś się liczy z takimi konsekwencjami oznacza że jest rozsądny, a nie panicznie boi się urzędników ;)

    201501145565.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 9 sierpnia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    słoneczna 85 wrote:
    Karen a powiedz mi jeszcze - bo napisalas, ze wyrejestrowana bylas miesiac - pamietasz ktory? chodzi mi dokladnie czy bylo 31 dni ( jak mowi wiekszosc) czy nie przekroczylo 31 dni.

    ja tez bede sie starac, mam nadzieje ze sie uda - w sumie dzialanosc prowadze i kazdy ma prawo podniesc skaldki skoro jest taka mozliwosc i stag go na to by az takie oplacic.

    jesli nic bym nie zakombinowala i siedziala na zusie najnizszym to dostane 294- wiec chyba nei ma co sie zastanawiac.

    Ja po prostu poszłam do ZUSu i powiedziałam, że chcę zwiększyć składki. To Pani Urzędniczka mi powiedziała, jak i co, no ile i czemu się wyrejestrować i kiedy przyjść zmienić stawkę itd. Więc myślę, że najlepiej zrobisz, jak po prostu pójdziesz i Pani Ci powie, co w Twoim przypadku trzeba zrobić :)

    lwuska55592 lubi tę wiadomość

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • lwuska55592 Autorytet
    Postów: 459 393

    Wysłany: 16 października 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ja pracowałam do 6 miesiąca byłam w ciąży, nie poszłam na zwolnienie pracowałam sumiennie, starałam się. Stażu mi nie przedłużyli stanowisko dostał syn jednego pana w ogóle nie był tam na stażu, miał gorsze wykształcenie, referencje miał plecy i wszyscy go znali.. ja zostałam na lodzie. Nie pracuje od dwóch tygodni, nikt mnie nie chce przyjąć bo jestem w ciąży. Ciotka księgowa chce mi pomóc założyć działalność i ja zamierzam skorzystać zostało mi nie wiele czasu ale będę kombinować bo uczciwie się nie da..

    ex2bo7ess0m327wq.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 16 października 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to chyba musisz sie spieszyc ale na zwolnienie platne w tym roku juz nei zdazysz.....
    nowa firma i jedna duza skladka to pewnie bedziesz na celowniku.

    ja bym chyba zaplacila wwiecej niz 1 skladke w tym wypadku - nawet do macierzynskeigo bo moga sie przyczepic do nowej firmy.

    no i trzeba jakos udokumentowac ze firma naprawde dziala....

    to chyba nie tak prosto teraz bedzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2014, 20:28

    atdcqtkf2affvuei.png
  • karen657 Ekspertka
    Postów: 167 91

    Wysłany: 16 października 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwuska - pisz na priva, jakbyś potrzebowała pomocy :)

    tb73mg7ynzddudc6.png

    tb73zbmh5ajb03hr.png
  • słoneczna 85 Autorytet
    Postów: 6477 4096

    Wysłany: 16 października 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karen a Ty juz jestes na zwolnieniu? ja dopiero od 1 grudnia.

    bola mnie te 3 skladki. ciekawe jak to wyjdzie z tym macierzynskim jak urodze w lutym.

    atdcqtkf2affvuei.png
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 17 października 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ze kontrole są to potwierdzam jestem na zwolnieniu od 10 lipca i już miałam trzy wizyty domowe z zusu ( choć nie mam L4 lezącego o dziwo) i do tego na samym początku musiałam udokumentować że działalność nie jest fikcyjna ja na to wszystko byłam przygotowana więc mi to krwi nie zepsuło teraz już nie robią problemów z tym ze ja podstawę ustaliłam taką po środku nie tą najwyższą moze to też ma wpływ. Słyszałam również że problemy się zaczynają po zakończonym macierzyńskim jak co nie które mamy nagle działalność zamykają wtedy też trzeba z rozsądkiem do tego podejść bo sprawa może się w sądzie skończyć i niestety może się to skończyć nakazem zwrotu pieniędzy do zus. Ja się tego nie obawiam bo działalność prowadzę na prawdę i nie zamierzam jej zamykać a zawsze mogę na nizsze składki przejść i tego mi nikt nie może zababrać.

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • Ewelcia Autorytet
    Postów: 2050 2915

    Wysłany: 17 października 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2015, 18:08

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ