X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża a bezrobocie. czy coś mi przysługuje?
Odpowiedz

Ciąża a bezrobocie. czy coś mi przysługuje?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Flexi Autorytet
    Postów: 619 457

    Wysłany: 26 listopada 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam takie pytanie.
    PO ciązy byłam na macierzyńskim ale niestety nie udało mi się pójść na wychowawczy po firma padła i przeszłam na bezrobocie z prawem do zasiłku do 15 lutego. i teraz czy mi wolno iść na jakieś zwolnienie ciążowe albo coś w tym stylu czy jakiś zasiłek po tym 15 lutym mi się należy? o co pytać w UP?
    Miałam otwierać własną działalność ale raczej nie dam rady wysiedzieć przy maszynie więc odpuszczam na razie.

    f2w3rjjgkobxpkau.png
    7a1668a4ff.png
    relgi09kqit9qz9a.png
  • Flexi Autorytet
    Postów: 619 457

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikt nic?

    f2w3rjjgkobxpkau.png
    7a1668a4ff.png
    relgi09kqit9qz9a.png
  • Bea_tina Autorytet
    Postów: 2760 3068

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zaleznosci ile macie dochodu. Bo jak jestes bezrobotna to na zwolnienie nie masz jak isc, bo nie masz pracodawcy.

    1usapiqvs8bdmaac.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 15:24

  • Flexi Autorytet
    Postów: 619 457

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jest ponoć jakiś zasiłek z up z tytułu ciązy i wląsnie ciekawa jestem co i jak i gdzi o to pytać. bo ja np nie moge podjąc pracy bo zaraz bym miała L4 przez lekarza wypisane więc no niby UP jest po to by pomóc w znalezieniu roboty..

    f2w3rjjgkobxpkau.png
    7a1668a4ff.png
    relgi09kqit9qz9a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2014, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2015, 11:45

  • Flexi Autorytet
    Postów: 619 457

    Wysłany: 27 listopada 2014, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki :)

    f2w3rjjgkobxpkau.png
    7a1668a4ff.png
    relgi09kqit9qz9a.png
  • radiszka Autorytet
    Postów: 834 366

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flexi jakbyś sie czegoś dowiedziała w tym temacie daj znać. Ja tez jestem na bezrobociu, niestety bez prawa do zasiłku... :/

    zrz63e5exqf8isey.png

    ex2bgu1r8d1oj5e0.png
  • kusiczka Autorytet
    Postów: 365 229

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    działalność gospodarcza- po 3 miesiącach opłacania składek chorobowych możesz przejść na l4, a potem na macierzyński.

    f2w3gov3j7kctpp8.png
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też polecam działalność gospodarczą opłacisz trzy składki ( 90 dni ) a potem na L4 do porodu a potem na macierzyński przez rok . Składkami możesz manewrować (ich wysokością) i wtedy różna jest też wysokość świadczenia ale nawet jak opłacisz najniższe składki to przynajmniej masz jakiś stały dochód przez pewien czas.
    Więcej czytaj w wątku : ciąża a własność działalność gospodarcza

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • radiszka Autorytet
    Postów: 834 366

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy wiecie jak to jest, jeśli bym teraz znalazła pracę i pracowała przez te pare miesiecy to czy mogłabym dostać ten macierzyński?

    zrz63e5exqf8isey.png

    ex2bgu1r8d1oj5e0.png
  • Eklerka Autorytet
    Postów: 1330 1252

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    radiszka wrote:
    Dziewczyny a czy wiecie jak to jest, jeśli bym teraz znalazła pracę i pracowała przez te pare miesiecy to czy mogłabym dostać ten macierzyński?
    Tak, wystarczy ze bys dostala umowe o prace na czas okreslony na miesiac i mialabys automatycznie przedluzona umowe do dnia porodu, a potem mozesz isc nawet na roczny macierzynski :-) ale to musi byc umowa o prace, bron Boze nie na zastepstwo ;-) gdyby teraz ktos podpisal z Toba umowe, bedziesz nie do ruszenia, bo ukonczylas 12 tydzien ciazy :-)

    radiszka lubi tę wiadomość

    5fjzaeq.png
    6d4a1fa03ada290f9163e68d0b61b673.png
  • radiszka Autorytet
    Postów: 834 366

    Wysłany: 22 stycznia 2015, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eklerka wrote:
    Tak, wystarczy ze bys dostala umowe o prace na czas okreslony na miesiac i mialabys automatycznie przedluzona umowe do dnia porodu, a potem mozesz isc nawet na roczny macierzynski :-) ale to musi byc umowa o prace, bron Boze nie na zastepstwo ;-) gdyby teraz ktos podpisal z Toba umowe, bedziesz nie do ruszenia, bo ukonczylas 12 tydzien ciazy :-)

    Dziękuję, Eklerka - ja jestem zupełnie zielona w tym temacie. W swoim zawodzie nie zdążyłam jeszcze znaleźć pracy bo jestem świeżo po studiach, a zależało mi bardzo na tym. Ale skoro tak jest to póki co postaram się znaleźć "jakąkolwiek" pracę...

    zrz63e5exqf8isey.png

    ex2bgu1r8d1oj5e0.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ