X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cholestaza ciążowa 2018/19
Odpowiedz

Cholestaza ciążowa 2018/19

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ania11 Przyjaciółka
    Postów: 205 25

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey . Chciałam się skonsultować co do wyników ALT i AST mam podwyższone Alt 74 a AST 43 Lekarze wykluczają cholestaze ale nie wiem co o tym myśleć . Strasznie się boje o dzieciątko bo to dopiero 17 tydzień wiec chyba za wczas na cholestaze w pierwszej ciąży z tego co czytałam. I wyniki z dnia na dzień potrafią kosmicznie wzrosnąć . A wizyta dopiero po sylwestrze . Ktoś może coś wie ? Pomocy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierzesz progesteron?

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A swędzi Cię skóra, bo to taki pierwszy objaw? zbadaj wszystkie próby wątrobowe czyli niedrogi pakiet za ok 25zł w Diagnostyce (ALT, AST, GGTP, bilirubine całkowita, fosfataza zasadowa). Da ci całkowity obraz.. wykluczyć nie można, choc zwykle pojawaia się trzecim trymstrze kiedy wątroba nie wytrzymuje burzy hormonów, ućisku i żle reaguje na tłuste rzeczy w diecie. Radzę przejść na diete wątrobową !!! bardzo lekkostrawną, kupic sobie zimnotłoczyny olej z ostropestu i przynajmniej raz dziennie pić łyżkę ok pólgodziny przed głównym posiłkiem. On świetnie chroni wątrobę, regeneruje ją bo zawiera sylimarynę. Możesz tez napary z ostropestu pić choć smaczne to one nie są..

    da8300b52b.png
  • Ania11 Przyjaciółka
    Postów: 205 25

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie biorę progesteronu ani żadnych tego typu rzeczy . Robiłam wcZoraj całościowe badanie z prób wątrobowych i wszystko w normie oprócz alat i aspat .. nic mnie nie swędzi wogole . Chyba ze pomyśle tylko o tym to wszystko mnie swędzi. Właśnie zakupiłam olej i będę starać się samodzielnie to obniżyć przynajmniej do nowego roku bo jak nie pomoże to tylko szpital . A to bardzo groźne jest dla dziecka ?

  • Ania11 Przyjaciółka
    Postów: 205 25

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na internecie wypisują ze to śmiertelne jest i aż się boje czytać ...

  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania11 wrote:
    Nie biorę progesteronu ani żadnych tego typu rzeczy . Robiłam wcZoraj całościowe badanie z prób wątrobowych i wszystko w normie oprócz alat i aspat .. nic mnie nie swędzi wogole . Chyba ze pomyśle tylko o tym to wszystko mnie swędzi. Właśnie zakupiłam olej i będę starać się samodzielnie to obniżyć przynajmniej do nowego roku bo jak nie pomoże to tylko szpital . A to bardzo groźne jest dla dziecka ?

    Jeśli tylko aspat/alat jest podwyższony to nie jest tak źle. Dbaj o zdrową dietę i zobaczysz, czy spadną wyniki. Ja miałam cholestazę po 35tc w pierwszej ciąży i miałam hardcore z objawami. Musiałam na silnych lekach wylądować + dieta. Jest groźne, ale objawy miałabyś, to nie jest bezobjawowe. Trzymam kciuki żebyś tego ustrojstwa nie dostała i powodzenia w obniżaniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 19:12

    Ania11 lubi tę wiadomość

    da8300b52b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ