X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cesarka z wyboru czyli poszukiwanie wskazań do cesarskiego cięcia
Odpowiedz

Cesarka z wyboru czyli poszukiwanie wskazań do cesarskiego cięcia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,

    Zdecydowałam, że chciałabym wydać moje dzieciątko upragnione na świat poprzez cesarskie cięcie. Wiele osób to krytykuje jednak ja boję się powikłań a przede wszystkim uszkodzeń dziecka podczas porodu siłami natury. Niestety były takie przykre przypadki w moim najbliższym otoczeniu :(
    Jestem po 5 obumarłych ciążach i teraz jestem aktualnie w 6 ciąży.
    Zapraszam do rozmów osoby, które z własnego wyboru zdecydują się na cesarkę.
    Niestety mój ginekolog jak usłyszał o cesarce to zaraz rzucił w moim kierunku kwotą 2500 zł. Prawie padłam z wrażenia w gabinecie. Zastanawiam się czy jeśli udałoby mi się otrzymać od innego specjalisty (np. kardiolog, okulista czy neurolog) zaświadczenie o wskazaniu do cesarskiego cięcia to czy wtedy również może zawołać ode mnie kasę?

    Iva79 lubi tę wiadomość

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 3 września 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i tak mało zawołał ;-) W prywatnej klinice poród cc = 8000zł

    polkosia, niania.ogg, chruszczow lubią tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 3 września 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozesz sprobowac zalatwic takie zaswiadczenie. Pytanie tylko czy szpital w ktorym bedziesz rodzic to uzna. Ja mialam cc mozna powiedziec ze na zyczenie, ale zrobil to moj lekarz proeadzacy ciaze, chodzilam do niego prywatnie na wizyty i za cc nie zawolal wiecej kasy. Sprobuj moze znalezc lekarza ktory uzna twoje ciaze obumarle za wystarczajace wskazanie. U mnie wskazaniem byl paniczny lek przed sn, pierwszy syn urodzil sie drogami natury, niestety ze wzgledu na niedotlenienie jest dzieckiem niepelnosprawnym. Moj lekarz znal nasza historie i nie robil problemu z cc.

    Iva79 lubi tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To że jakiś lekarz da skierowanie to nie znaczy że szpital uzna. Ja miałam skierowanie z powodu arytmii i oprócz tego skierowania zazyczyli sobie również wyniki badań. Najprostszym wyjsciem jest skierowanie od psychiatry ( nie od psychologa), tylko musisz się wcześniej dowiedzieć czy szpital w którym chcesz rodzić honoruje takie skierowanie.

  • asia-m-b Autorytet
    Postów: 1389 1627

    Wysłany: 4 września 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisze Anoolka najlepsze jest skierowanie od psychiatry. Masz powód, mój dr tłumaczył mi, że jeśli ktoś panicznie boi się komplikacji podczas porodu naturalnego, jak najbardziej powinien starać się o papierek od psychiatry. Nadzieja w twoim otoczeniu byłaś świadkiem takich przeżyć więc Twoja trauma jest zrozumiała. Nie powinnaś mieć problemów i jeśli takie zaświadczenie będziesz miała nie płacisz za poród.
    Ja mam możliwość wybrania cesarki, bo mamy ciążę po IVF ale nie chcę z niej skorzystać, wolałabym rodzić naturalnie, jeśli oczywiście będzie mi dane :)

    nika03 lubi tę wiadomość

    Anielka & Antek ♥
    Aniołek ♥
    211xe6yduj4ncphs.png
    "Nie war­to uciekać przed nieunik­nionym, gdyż wcześniej czy później tra­fia się w miej­sce, gdzie nieunik­nione właśnie przy­było i cze­ka."

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 września 2016, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam skierowanie od psychiatry z powodu "tokofobii" bez problemu mialam cc z umowionym terminem ze swoim lekarzem prowadzącym on dal mi skierowanie na cc do szpitala na poczatku 38tc teraz oczywiscie tez tylko i wylacznie cc w lutym :) pozdr

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2016, 23:02

    asia-m-b, Nadzieja1988!, Iva79 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka24 wrote:
    Ja mialam skierowanie od psychiatry z powodu "tokofobii" bez problemu mialam cc z umowionym terminem ze swoim lekarzem prowadzącym on dal mi skierowanie na cc do szpitala na poczatku 38tc teraz oczywiscie tez tylko i wylacznie cc w lutym :) pozdr
    A mój lekarz któremu noszę kasę d dwóch lat 150 zł za każdą wizytę a czasami były nawet 4 wizyty w miesiącu, zawołał mimo wszystko kasę :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2016, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja1988! wrote:
    A mój lekarz któremu noszę kasę d dwóch lat 150 zł za każdą wizytę a czasami były nawet 4 wizyty w miesiącu, zawołał mimo wszystko kasę :(
    Nie za bardzo rozumiem. On pracuje w prywatnej klinice czy po prostu chce łapówkę? Jeśli to drugie to ja bym szybko zmieniała lekarza.

  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 5 września 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym lapowka nie nazwala kasy,ktora chce lekarz za cesarke na zyczenie, bez jakichkolwiek wskazan zdrowotnych.

    Pamietaj,ze w skali roku jest niewiele porodow,ktore koncza sie 'uszkodzeniem' dziecka. Jezeli ciaza przebiega prawidlowo, to ja bym probowala rodzic sn. I nie mowie tego zeby Cie namawiac. Sama zylam swiadomoscia porodu przez cc, bo od 25tc wmawiali mi, ze moja corka bedzie miala min.4,5kg (lekarz prowadzacy i lekarz od usg 'dodatkowych'- oboje pracuja na Polnej). Rodzilam w sw.Rodzinie, i nagle wg usg dziecko sie skurczylo a ja rodzilam naturalnie. To byl dopiero szok,zero przygotowania:)
    Zastanow sie czy boisz sie faktycznie powiklan czy samego bolu.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 5 września 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmień lekarza .......nikt nie ma prawa za CC w państwowej placówce brać pieniędzy......w prywatnej oczywiście ale w państwowej.....nigdy....jest to karalne.....

    Nadzieja1988!, AnnaE., Est lubią tę wiadomość

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że z Wielkopolski jesteś. W Żarach jest klinika prywatna, która słynie z tego, że nie pyta o nic. Podobnie jak Eskulap w Bielsku i, bodajże, jedna klinika w Białymstoku (piszę to po to, bo może dziewczyny z innych regionów mają podobny problem).
    Ja wiem, że gdyby nie skierowanie od psychiatry (ptsd po próbie porodu SN, ogólny zły stan psychiczny), to bym wolała zapłacić te 3 tys w prywatnej klinice, niż liczyć na łaskę lekarza. I gdybym wiedziała 5 lat temu, że przy próbie sn zafundują mi coś, co będę przeżywała w koszmarach przez prawie rok, od razu decydowałabym się na ciach-ciach.
    Mój się coś fochał o moją niechęć do SN, co wizytę opowiadał, że samo bycie po cc nie jest wskazaniem. Wkurzyłam się, zmieniłam lekarza w 22tc i zupełnie inne podejście do tematu :-)

    Masz jeszcze sporo czasu :-) może znajdziesz milszego lekarza albo faktycznie pomyśl nad wizytą u psychiatry, żaden wstyd :-) bo rozumiem, że córa prawidłowo ułożona, łożysko też?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2016, 16:42

    Iva79, Nadzieja1988! lubią tę wiadomość

  • mmarzenak Autorytet
    Postów: 1231 1390

    Wysłany: 6 września 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam zaswiadczenie od psychiatry- tokofobia, bo niewyobrazałam sobie naturalnego porodu. Koszt wizyty u psychiatry 100zł, a u mnie w miescie w prywatnej klinice cc kosztuje 2500zł.

    Nadzieja1988! lubi tę wiadomość

    lprkuay3dehqwb0g.png
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 6 września 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a powiedzcie mi jak to jest z tym zaświadczeniem od psychiatry? Chodzi mi o to, czy on faktycznie się wgłębia w to czy tylko mówi się o co chodzi i on od razu wypisuje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2016, 14:37

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2016, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zasadniczo powinien się wgłębić, zrobić jakiś test psychologiczny czy coś.
    Ale nie wiem, jak sprawa wygląda przy samej tokofobii :-) U mnie strach przed sn to tylko wierzchołek góry lodowej ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wrote:
    Dziewczyny a powiedzcie mi jak to jest z tym zaświadczeniem od psychiatry? Chodzi mi o to, czy on faktycznie się wgłębia w to czy tylko mówi się o co chodzi i on od razu wypisuje?
    Jak idziesz prywatnie to w nic się nie wgłębia ;) Mówisz tylko że spać po nocach nie możesz ze strachu przed porodem i tyle :)

  • mmarzenak Autorytet
    Postów: 1231 1390

    Wysłany: 7 września 2016, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na wizycie 15 min., powiedziałam czego się boje, że poród naturalny mnie przeraza, krótki wywiad i już miałam zaswiadczenie, ale ja byłam prywatnie.

    lprkuay3dehqwb0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anoolka wrote:
    Nie za bardzo rozumiem. On pracuje w prywatnej klinice czy po prostu chce łapówkę? Jeśli to drugie to ja bym szybko zmieniała lekarza.
    On pracuje w szpitalu państwowym i chce łapówkę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2016, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagn_ wrote:
    Widzę, że z Wielkopolski jesteś. W Żarach jest klinika prywatna, która słynie z tego, że nie pyta o nic. Podobnie jak Eskulap w Bielsku i, bodajże, jedna klinika w Białymstoku (piszę to po to, bo może dziewczyny z innych regionów mają podobny problem).
    Ja wiem, że gdyby nie skierowanie od psychiatry (ptsd po próbie porodu SN, ogólny zły stan psychiczny), to bym wolała zapłacić te 3 tys w prywatnej klinice, niż liczyć na łaskę lekarza. I gdybym wiedziała 5 lat temu, że przy próbie sn zafundują mi coś, co będę przeżywała w koszmarach przez prawie rok, od razu decydowałabym się na ciach-ciach.
    Mój się coś fochał o moją niechęć do SN, co wizytę opowiadał, że samo bycie po cc nie jest wskazaniem. Wkurzyłam się, zmieniłam lekarza w 22tc i zupełnie inne podejście do tematu :-)

    Masz jeszcze sporo czasu :-) może znajdziesz milszego lekarza albo faktycznie pomyśl nad wizytą u psychiatry, żaden wstyd :-) bo rozumiem, że córa prawidłowo ułożona, łożysko też?
    Tak córka prawidłowo ułożona i łożysko też. Ale jestem po wielu stratach i nie chcę powikłań przy porodzie SN. Jestem przewrażliwiona ze względu na tyle strat

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2016, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmarzenak wrote:
    Ja byłam na wizycie 15 min., powiedziałam czego się boje, że poród naturalny mnie przeraza, krótki wywiad i już miałam zaswiadczenie, ale ja byłam prywatnie.
    Ja cały czas chodzę prywatnie. Jestem po 6 obumarłych ciążach. 3-4 razy w miesiącu nawet czasem mam wizyty a za każdą płacę 150 zł

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2016, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmarzenak wrote:
    Ja dostałam zaswiadczenie od psychiatry- tokofobia, bo niewyobrazałam sobie naturalnego porodu. Koszt wizyty u psychiatry 100zł, a u mnie w miescie w prywatnej klinice cc kosztuje 2500zł.
    U mnie psychiatra 150 zł a kolejki po 2 miesiące ale chyba się zapiszę jutro do niego

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ