X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cesarka z wyboru czyli poszukiwanie wskazań do cesarskiego cięcia
Odpowiedz

Cesarka z wyboru czyli poszukiwanie wskazań do cesarskiego cięcia

Oceń ten wątek:
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 10 maja 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej malwa ja nie mam takiego problemu, ale upieraj się przy cc. Skoro jeden lekarz wystawił zaświadczenie, to nie powinni podważać jego opini. Porozmawiaj tez z ginekologiem prowadzącym. Co mówi?
    Tyle dziewczyn rodzi przez cc bez wskazań, albo z powodu strachu przed bólem, a Tobie każą rodzic SN ryzykując Twoje zdrowie?? Nie dopuść do tego. Albo proznociag?! No bez przesady! Dużo siły Ci życzę i Wałcz o swoje zdrowie i swojego dziecka.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :)
    mam nadzieję, że wszystko skończy się pomyślnie.
    Ginekolog prowadzący mówi że mam iść na ten oddział żeby szpitalny okulista mnie przebadał, nie ma chyba innej opcji, najwyżej pójdę ale niezależnie od tego co mi tam powiedzą będę upierać się przy cc. Chyba że naprawdę nic nie da się zrobić to chyba rozważę prywatną klinikę.

  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 11 września 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, chciałabym odświeżyć wątek. Czy któraś z Was rodziła przez cc mając trombofilię? Mam w rodzinie 2 kobiety z trombofilią, jedna rodziła przez cc, a druga sn kilkanaście godzin. Ta druga przez tak silny wysiłek skończyła z zakrzepicą mimo, iż w ciąży i przed nigdy jej nic nie było.

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 11 września 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam trombofilie i dwa razy rodziłam przez cc, ostatni raz tydzien temu.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 11 września 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agjot1979 wrote:
    Ja mam trombofilie i dwa razy rodziłam przez cc, ostatni raz tydzien temu.

    Czy Twoim wskazaniem była właśnie trombofilia? Czy miałaś jeszcze jakieś dodatkowe? Ja będę miała jedynie zaświadczenie o tokofobii, ale podobno lekarz hematolog może wpisać jako wskazanie do cc trombofilię, ze względu na wysiłek, ale no właśnie - podobno. :)

    Co do porodu tydzień temu - gratulacje! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2019, 14:05

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 11 września 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje😊 u mnie niestety trombofilia nie była wskazaniem, przy pierwszym cc tez miałam wpisana tokofobie i zaświadczenie od psychiatry, teraz cc było po poprzednim cc. Myśle ze jak masz możliwość wpisania przez hematologa jako wskazania to niech wpisze. CC będzie robił twój lekarz prowadzący?

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 11 września 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam CC majac zakrzepice (przyplatala sie w 11tc). Ogolnie trombofilia to raczej jest powodem do nie przeprowadzania CC bo po kazdej operacji wzrasta ryzyko zakrzepicy.

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 12 września 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agjot1979 wrote:
    Dziekuje😊 u mnie niestety trombofilia nie była wskazaniem, przy pierwszym cc tez miałam wpisana tokofobie i zaświadczenie od psychiatry, teraz cc było po poprzednim cc. Myśle ze jak masz możliwość wpisania przez hematologa jako wskazania to niech wpisze. CC będzie robił twój lekarz prowadzący?

    Nie wiem czy jest opcja, spróbuje podpytać hematologa na wizycie. Tez będę miała zaświadczenie o tokofobii, ponadto mam bardzo obciążony wywiad rodzinny i to mocniej nasila lek(smierć dzieci przy porodzie sn).

    xgirl teoretycznie po cc jest większa szansa na zakrzepicę, bo to cesarka, ale jeśli poród trwa kilkanaście godzin, to wydaje mi się, ze lepsza jest szybka cesarka + profilaktyka antyzakrzepowa niż poród sn kilkunastogodzinny i tak ciężki wysiłek. Jeśli poród sn trwa szybko, to wiadomo - jest lepszy. Ale takie sytuacje się często nie zdarzają. Właśnie przy rodzaju porodu przy trombofilii lekarze są podzieleni bardzo.

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • xgirl Autorytet
    Postów: 5998 2015

    Wysłany: 12 września 2019, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunis o widzisz, tego nie wiedzialam. Mnie tylko straszyli to cesarka, ze dostane znowu zakrzepicy i proponowali sn😶

    f2wljw4zsg9z1tun.png
    27.6.19 wydobyciny mojej Hannah Florenz❤️ 48cm, 2970g
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 12 września 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia u mnie tez obciążony wywiad, pierwszy syn z porodu SN jest niepełnosprawny, dlatego wiedziałam od początku ze jeżeli będę jeszcze w ciąży to porod tylko przez cc. Trombofilia wyszła przy okazji drugiej ciąży. Miałam szczęście trafić na cudownego lekarza dla którego nie było problemem zrobić cc i który nie próbował na sile przekonywać do SN, tylko wykazał się empatia i rozumieniem danej sytuacji. Życzę ci tego samego 😊

    Alunis lubi tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ