X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cesarka z wyboru czyli poszukiwanie wskazań do cesarskiego cięcia
Odpowiedz

Cesarka z wyboru czyli poszukiwanie wskazań do cesarskiego cięcia

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2016, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rownie dobrze mozna to samo powiedziec o azdsj innej operacji. Osobiechorej np. Na serce tez bys posylala artykuly o mozliwych komplikacjach budzac w niej jeszcze wiekszy stres lub strach? Pomysl moze zanim cos napiszesz ze dla niektorych cc jest jedyna mozliwoscia posiadania dzieci. I kazde narodzinymsa CUDEM nie zaleznie w jakiej formie dziecko sie wydostanie na nasz swiat. Koniec kropka.

    Dagn_ lubi tę wiadomość

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 12 września 2016, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2016, 08:26

    Dagn_, Nadzieja1988! lubią tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mimo ze po 4 latach od cc jestem, tez nie wyrazilam zgody na porod naturalny bedacmpo 1 cieciu, zbytmduze ryzyko, ze cos sie stanie malemu, a ja nie po to sie poswiecam, mecze przez 9 miesiacy gotowa nie spac kolejne tyle żeby go narazac i bujac sie z tym cale zycie.

    Dagn_, Nadzieja1988! lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarcia123 wrote:
    ANNA.E


    Mysleze jesli jestes w ciazy 1 i nie masz porownania, nie pkwinnas zabierac glosu w tej sprawie, a zwlaszcza podsuwac bzdurne teksty. Kazdy wie ze ciecie cesarskie to operacja bo nikt glupi nie jest. Chcesz rodzic sn to prosze bardzo nikt ci nie broni, tylko nie zdziw sie jak sie skonczy cc na cito i zobaczymh co wtedy bedziesz miec do pwiedzenia, a nie chcesz wszystkich pluczac wiedza z imternefu. Jestes lekarzem, przeszlas to ? No wlasnie.

    Dla mnie osoba nie majaca z czyms stycznosci a bazujaca na artykulach z internetu bo cos sobie podczytala , wybacz ale opinia takie osoby jest nic nie warta i zbyteczna, a temat watku jest zupelnie inny.
    Popieram

    sarcia123, mmarzenak lubią tę wiadomość

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 12 września 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarcia, skąd w Tobie tyle agresji? Wiesz, czasem warto naprawdę natknąć się na inne opinie, nawet jeśli Twoja jest odmienna. Wiem, nie mam prawa się wypowiadać bo urodziłam SN bez komplikacji u dziecka (u mnie krwotok), ale naprawdę nie musisz być taka uszczypliwa.

    Natka88, gabi544 lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 12 września 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BTW, cesarki na życzenie wykonują prywatnie bez wskazań i jak ktoś ma ochotę, to niech sobie po prostu zapłaci i po problemie. Wtedy w przypadku komplikacji pretensje może mieć tylko do siebie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2016, 13:48

    Natka88, enti lubią tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 12 września 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Sarcia, skąd w Tobie tyle agresji? Wiesz, czasem warto naprawdę natknąć się na inne opinie, nawet jeśli Twoja jest odmienna. Wiem, nie mam prawa się wypowiadać bo urodziłam SN bez komplikacji u dziecka (u mnie krwotok), ale naprawdę nie musisz być taka uszczypliwa.

    Jak Ty to delikatnie okreslilas :)
    A tymczasem lepiej stad znikajmy, bo nie mialysmy cc i nic nie wiemy o zyciu. Pomijajac juz fakt, ze forum jest od wymiany zdan i opini.

    Przypominam,ze w tym watku nie chodzilo o cc w podbramkowych sytuacjach ratowania zycia, o ktorych piszecie. Gdybyscie wiedzialy wczesnien,ze bedzie zle, to odrazu zdecydowalybyscie o cc. Mialyscie je, bo cos poszlo nie tak. Tak samo moze byc przy operacji cc.
    Agresja jest zbedna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2016, 14:59

    polkosia, gabi544 lubią tę wiadomość

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • kahaśka Autorytet
    Postów: 1675 1432

    Wysłany: 12 września 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym wątku nie chodzi również o to czy cc jest dobre czy złe, ale co zrobić, żeby sie na nie zakwalifikować bez dawania łapówki lekarzowi

    Dagn_, Nadzieja1988! lubią tę wiadomość

    BGRAp2.pngFBmcp2.png

  • mmarzenak Autorytet
    Postów: 1231 1390

    Wysłany: 12 września 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka88 nie musisz byc taka uszczypliwa.
    Każda kobieta może wybrac jak chce urodzic i już, każda wie jakie mogą byc powikłania. To jest indywidualna sprawa rodzacej kobiety i nikt nie powinien jej oceniac.

    Dagn_ lubi tę wiadomość

    lprkuay3dehqwb0g.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 12 września 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem uszczypliwa? Ciekawe;)
    Nie mam problemu z tym jak kto chce urodzic. Moj post odnosil sie do ataku Sarci pt. 'Nie mialas cc,siedz cicho'. Zwlaszcza, ze jej wypowiedz nie dotyczyla wybory cc jako takiego, a tego,ze jej porod sn poszedl zle i cesarka byla koniecznoscia. Nie mowiac juz o tym, ze jej prowadzacy gin powinien miec pojecie,ze budowa jego pacjentki moze spowodowac powazne problemy przy porodzie.
    Pamietajmy tez, ze jezeli pierwsza cesarķa poszla prawidlowo, to kolejna planowana ze strachu poprzednia sytuacja, nie musi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2016, 15:51

    gabi544 lubi tę wiadomość

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie forum jest od WYRAZANIA ZDAN I OPINII co tez uczynilam.

    A naprawde po co zabierac glos w sprawie w ktorej sie pojecia nie ma ?na logike co kobieta rodzaca do konca sn moze powiedziec o cesarskim cieciu ?no wlasnie-nic , a opinie bo babcia, cioci, wujka mojej mamy i prababci miala ciecie to lepiej glosu nie zabierac.


    a bede wyrazac swoje emocje tak jak sobie teho zycze , forum to nie klub wzajemnej adr0oracji tylko wolnosc wypowiedzi i przekazania emocji tak jak mam na to ochote.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jesli sie komus nie podoba to niech nie czyta i nie odpowiada na moje posty i proste :)

    Nadzieja1988! lubi tę wiadomość

  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 12 września 2016, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarcia.. widzę, że idziesz w zaparte i nadal nie rozumiesz moich intencji lub głupio Ci się wycofać, nie wiem. Trudno, masz żal do życia, musisz wyrzucić swoje frustracje.. OK. Nie gniewam się ;) Mój przekaz nie był do Ciebie więc napij się melisy. Jedynie mogę powiedzieć, że jeśli uważasz się za ekspertkę po jednym CC w życiu to też trochę się za wysoko cenisz...

    Link do artykułu podałam jako przykład.. mojej wiedzy nie czerpię z pierwszych lepszych artykułów z internetu. Sama nie jestem lekarzem, ale dietetykiem natomiast większość mojej rodziny to lekarze różnych specjalności. Pracuję w przychodni i mam styczność z różnymi pacjentami po różnych przejściach. Często bywam w szpitalu i widziałam wiele, łącznie ze śmiercią w różnej postaci.. Nie trzeba być po CC żeby coś wiedzieć na ten temat... Przebycie jednej w życiu cesarki nie upoważnia do osądzania wiedzy tych którzy tego nie przeszli.. litości.

    Poczułam potrzebę uprzedzenia o konsekwencjach CC bo taka jest moja intuicja zawodowa. Niestety ludzie nie wiedzą wszystkiego (serio! często nie wiedzą rzeczy wydawałoby się oczywistych).. a trzymają się często zlepku zasłyszanych i powtarzanych obiegowo opinii często mylnych. Do tej pory moją mamę (lekarza z 35 letnim doświadczeniem) pacjenci zaskakują wyobraźnią i plotkami..

    Jeśli coś wiem to się tym dziele.. niestety nie każdy potrafi tak normalnie na to zareagować bez emocji a z rozsądkiem... trudno.

    Pozdrawiam gorąco :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2016, 18:09

    _polin, livia30, Natka88, polkosia, Leticia, Anoolka, gabi544 lubią tę wiadomość

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna E

    to najwidoczniej czas wyciszyc intuicje haha :D bo filozofow dookola pelno, czy Ty masz ludzi za idiotow ? Jak masz jakas misje zycia i uświadamiania ludzi to pomylilas specjalizacje, najwidoczniej to miala byc psychologia, socjologia?hmmm...

    pozdrowienia, wrzuc na luz bo wybuchniesz

  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 12 września 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarcia123 wrote:
    Anna E

    to najwidoczniej czas wyciszyc intuicje haha :D bo filozofow dookola pelno, czy Ty masz ludzi za idiotow ? Jak masz jakas misje zycia i uświadamiania ludzi to pomylilas specjalizacje, najwidoczniej to miala byc psychologia, socjologia?hmmm...

    pozdrowienia, wrzuc na luz bo wybuchniesz


    Pozdrawiam gorąco jeszcze raz :)

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 12 września 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ludzie dajcie spokoj!! Kazdy porod wiaze sie z ryzykiem, niezaleznie od tego w jakiej formie przebiega. Niech kazdy decyduje sam jak chce urodzic, dla mnie porod naturalny wiaze sie sie z wiekszym ryzykiem bo jest nieprzewidywalny, cos moze pojsc nie tak w kazdym momencie, dlatego ja wybralam cc za drugim razem, bo mimo wszystko taki porod trwa krocej i jest bezpieczniejszy dla dziecka! A o to mi chodzilo, zeby moja corka przyszla na swiat bezpiecznie i tyle.

    Dagn_, Nadzieja1988! lubią tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • AnnaE. Autorytet
    Postów: 510 399

    Wysłany: 12 września 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że każda z nas wysunęła dzięki tej dyskusji już własne wnioski i może zachować je dla siebie :)

    36 lat, euthyrox 100
    2017 - syn 💙
    2019 - syn 💙
    Lipiec 2023 - córka 💖🫢
    preg.png
  • demi_01 Ekspertka
    Postów: 183 191

    Wysłany: 12 września 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prywatnie bez wskazań w warszawie to cc kosztuje 10 tys. zł. To tak dla informacji, ja płacę ze względu na mój strach.


    Myślę, że każdy powinien mieć prawo wyboru (pomimo ryzyka), ale dopóki tak nie jest pozostaje "kombinowanie" lub płacenie sporej kasy w prywatnych klinikach. Jedne kobiety wolą rodzić w domu z położną, bez znieczulenia, inne w szpitalu pod opieką lekarza, a jeszcze inne wybierają cc.

    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2016, 22:46

    AnnaE., Dagn_ lubią tę wiadomość

  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 12 września 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim skromnym zdaniem w przypadku gdy kobieta sporo przeszła walcząc o ciążę i jej utrzymanie powinna mieć możliwość 'komfortu psychicznego' i wybrać sposób w jaki chce urodzić. A ginekolog prowadzący ciążę powinien jej to umożliwić i zrobić w tym przypadku cięcie bez gadania i brania pieniędzy.
    Nie jestem zwolenniczką cc i przeraża mnie jego wizja. Mam nadzieję że i tym razem będzie mi dane bez komplikacji urodzić naturalne.
    Koleżance, która z własnego widzi mi się miała cięcie, bo nie wyobrażała sobie że miałaby być 'tam' luźna po porodzie naturalnym, jak to sama powiedziała bez ogródek powiedziałam, że w głowie jej się poprzewracało. Ale niejako jest to też wina ginekologów u których za odpowiednią kwotę znajdą się wskazania do cięcia.
    Nadzieja1988 może porozmawiaj jeszcze raz ze swoim ginekologiem. Powiedz że myśl o porodzie naturalnym Cię paraliżuje i nie dasz rady i nie wyobrażasz sobie nie daj Boże kokejnej straty dziecka tym bardziej że tyle przeszłaś i że chyba on jako Twój lekarz prowadzący nie chce mieć was na sumieniu tym bardziej że masz do niego zaufanie jako lekarza specjalisty. Może coś go ruszy i da skierowanie.

    Dagn_, Nadzieja1988!, AnnaE. lubią tę wiadomość

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2016, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja bym oddala wzystkie pieniadze zeby urodzić sn....ale zycie weryfikuje nasze plany...

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ