X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cc blizna
Odpowiedz

Cc blizna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 16 października 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Dziewczyny po cc, masowalyscie jakos swoja blizne? Czytalam o masazu blizny, to moja pierwsza ciaza i nieplanowane cc dlatego nie wiem jak z ta blizna postepowac.

    Chodzi mi o rehalibitacje blizny po CC.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2018, 14:40

    event.png
    eve
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 października 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie każda blizna wymaga rehabilitacji. Ja swoją myłam tylko szarym mydłem w kostce (nie żadnym w płynie) i goiło się błyskawicznie. Aczkolwiek uśmiech pod pępkiem zostanie do końca życia ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 października 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blizne mylam plynem do higieny intymnej. Nie masowalam jej. Tez sie super szybko zagoila. Aktualnie jest ciut rozowa, prawie biala, malutko ja widac.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Majowa92 Debiutantka
    Postów: 10 9

    Wysłany: 16 października 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam, że fajnie na blizny i regenerację ciała po zabiegach działają kąpiele w soli termalnej. Ogólnie przyspieszają regenerację skóry i działają bakteriobójczo. Może warto spróbować? Nawet jeżeli blizna całkowicie nie zniknie, to chociaż się zrelaksujesz w przyjemnej kąpieli i będziesz miała czas dla siebie :)

    xrot90bvw7qkneii.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 26 października 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem 3msc po cc i mam zrosty, wczoraj gin mnie uswiadomila. Boli mnie to ale musze zająć się rehabilitacja blizny. Wczoraj gin pokazala mi jak to cwiczyc. Niestety tak czulam, boli ale trzeba dzialac zeby sie rozkleilo i odeszlo w koncu bo mam wklesly usmiech i ciagnie mnie.

    event.png
    eve
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma wrote:
    Hej. Jestem 3msc po cc i mam zrosty, wczoraj gin mnie uswiadomila. Boli mnie to ale musze zająć się rehabilitacja blizny. Wczoraj gin pokazala mi jak to cwiczyc. Niestety tak czulam, boli ale trzeba dzialac zeby sie rozkleilo i odeszlo w koncu bo mam wklesly usmiech i ciagnie mnie.

    Co znaczy zrosty? W srodku czy jak?

  • ines. Autorytet
    Postów: 2747 1380

    Wysłany: 31 października 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nic nie robiłam i wszystko się super zagoiło, ale to kwestia indywidualna.

    Córcia <3 16mm->50mm->76 mm->400g->436g->1000g->1500g->2300g->3000g->3260g [39+6]
    3i49o7esn08ndlz3.png
    Synek <3 10mm->23 mm->50 mm->460 g ->820 g->1500 g -> 2180 g ->2800 g->3040 g [40+5]
    82do3e5e29ddmi8b.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 3 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja blizna wygląda ok jest różowa ale nie jest gładka tylko taki jest z niej wałeczek na środku jest płaska a dalej znowu lekko wypukła. ja myłam szarym mydłem. a na usg ginka ost powiedziała że zrosło się ok wszystko jest w normie

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 5 listopada 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam zagojona ale chodzi o zrosty czyli razem z cieciem zeosly sie tkanki w srodku i dlatego jest ta faldka. Poprawna blizna to plaska blizna, nic nie ciagnie, moja jest nieruchoma, zrosnieta ze wszystkim co bylo po drodze. Poprawna blizna odchodzi po zlapaniu skory, a mojej sie nie da zlapac i przesunac bo jest zrosnieta z reszta warstw tkanek pod nia. Da sie to rozlaczyc cwiczac masujac blizne, jest to bolesne przez to ze zroslo z innymi tkankami i dlatego boli bo chcemy to rozdzielic masujac. Stad ta faldka. To nic zlego z punktu ginekologa, tylko estetyka. Jednak do kolejnego ciecia moze byc problemem. Wystarczy wpisac w google zrost po cc.

    event.png
    eve
  • Osetta Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 12 marca 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z blizną warto wybrac się do fizjoterapeuty. Niekiedy leczenie blizn może być wspomagane zabiegami z kosmetologii lub medycyny estetycznej. Zaliczają się do nich między innymi specjalny peeling kawitacyjny, mezoterapię czy mikrodermabrazję. Ale mi osobiscie więcej dały zabiegi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2019, 09:53 Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 10 lipca 2019, 15:37

  • majóweczka83 Autorytet
    Postów: 335 184

    Wysłany: 8 lipca 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam od ściągnięcia szwów chyba tydzień po cc naklejone plastry Sutricon (wtedy majątek kosztowały 😕) i tak przez okres całego połogu, a na wizycie po 6tyg od cc usłyszałam, że wszystko tak pięknie zagojone, że mogę już zachodzić w kolejną ciążę 😏

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 5 sierpnia 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy orientujecie się po jakim czasie od cc warto wybrać się na wizytę do fizjoterapeuty / osteopaty w celu sprawdzenia i ewentualnej rehabilitacji blizny?

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem na czasie bo chodze do urofizjo z blizną.
    Ja poszłam dopiero w 10 msc po CC, najlepszy okres to tak samo jak wizyta w 6tyg po CC u gina, tak samo zaczyna się terapie u urofizjoterapeuty.

    Polecam wizyte u urofizjo z usg, mobilizacją (sprawdziła mi blizne ale i mięśnie brzucha czy nie ma rozejścia kresy - u mnie była też diagnoza postawy i ćwiczenia mięsni dna miednicy bo o ile blizna zagojona ok, to mam zrosty nad którymi pracuje, ale zawsze miałam kłopot z nietrzymaniem moczu i poród sn mi nie poszedł przez słabe, znikome mięśnie dna miednicy - które również obecnie wzmacniam dzięki konsultacji i zaleceniom urofizjoterapeuty.

    By być może kolejny poród udał się siłami natury :)

    event.png
    eve
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Poprawna blizna to plaska blizna, nic nie ciagnie, moja jest nieruchoma, zrosnieta ze wszystkim co bylo po drodze."

    Jakbym o sobie czytała... po pierwszej CC miałam super bliznę, po laparotomi w tym miejscu też ok, teraz przy drugiej ciązy CC i niestety pomimo stosowania żeli antyzrostowego (pierwszy raz kupiłam), coś poszło nie tam bo po prawej stronie blizny z brzegu mam mega zrost, zagłębienie... nie wiedziałam, że taki zrost można uwolnić, wydaje mi się to niemożliwe.. nie boli mnie w tym miejscu nic, ale oszpeca niestety.

    da8300b52b.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie nic nie bolało, ale czasem czułam takie spięcia, prądy, taki ból chwilowy np przy wysiłku, ćwiczę codziennie i trenuję z obciążeniem.

    Ogólnie podobno nie jest to niemożliwe, ale czy całkiem wróci do normy nie wiem dopóki sama się nie przekonam, moja blizna odeszła od warstw tych najbliższych, ale w środku pozostały zrośnięte - nadal to ćwiczymy, mi tam głęboko jest ciężej wyczuć, naciskać tak mocno masując. Fizjo robi to zdecydowanie lepiej i aż boli zrywanie tego :/
    Tu mi pozrywała blisko samej blizny i blizna jest ruchoma, odeszła, mogę ją przesunąć, chwycić i unieść do góry, najgorzej tu na linii pępka, tej kresce takiej, ja mam troche ciemniejszą, ale tu mam taki srost, już samo szycie w tym miejscu było takie nie płaskie tylko z nadmiarem - fizjo tłumaczyła że gdy skóra jest bardziej naciągnieta przy porodzie, więcej musieli przy szyciu jej zabrać bo coś tam ubytki to sie tak robi i w tym miejscu mam grubiej i grubszy zrost, on trzyma się jeszczew troche bardziej ale ogólnie jest lepiej niż przed wizytą, drugą wizytę mam za dwa tyg, zobaczymy jak będzie po mobilizacji :)

    event.png
    eve
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masowałam ale blizna nadal nie wyglada dobrze. NIe odczuwam z jej powodu przykrych dolegliwości ale po prostu nie podoba mi się to jak wyglada. Stosowałam wiele kremów i podziałały ale jedynie jesli chodzi o zmniejszenie jej natężenia kolorystycznego. Blizna jest już blada ale nadal jest oraz mnie denerwuje.

    Zastanawiam się obecnie nad jej laserowym usunięciem. https://www.raczkowska.pl/laser-frakcyjny-co2/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2020, 07:43

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bliznę nie po to się masuje aby dobrze wyglądala, ale żeby nie było zrostów, trzeba oddzielić ja od sąsiednich tkanek. Inaczej może się z nimi trwałe zrosnac i boleć latami. Blizna musi być ruchomą. Mi rozruszala blizne rehabilitantka, byłam dosłownie ze 3 razy. Teraz jest cienka różowa kreska i nie sprawia żadnych dolegliwości. Choć mam przy niej nieco zmniejszone czucie.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Anetpis Koleżanka
    Postów: 62 2

    Wysłany: 17 stycznia, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u fizjoterapeuty, mobilizowałam. Zależało mi na tym aby dostać szybko (ale i bezpiecznie) zielone światło do zajścia w drugą ciążę. Warto pamiętać, że blizna z zewnątrz to jedno, a blizna w środku to inna sprawa. Teraz jestem w drugiej ciąży i uważam, że dzięki odpowiedniej "pielęgnacji" raz, że jest niewidoczna z wierzchu, a dwa nie mam żadnych powikłań z nią związanych w drugiej ciąży.
    Jeśli ktoś jest z Rzeszowa, to polecam zapisanie się do pani doktor ginekolog https://ginekolog-rzeszow.pl Oceni czy jest konieczność wybrania się do fizjoterapeuty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia, 09:53

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ