X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźnięta 2023
Odpowiedz

Bliźnięta 2023

Oceń ten wątek:
  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może psycholog dla siebie? Ja ostatnio miałam taki trefny humor u gineski, a ona do mnie-
    „Wizyta u psychologa zaliczona?” . Myśle sobie wtf, No już bez przesady. A ona do mnie: tu nie ma co się śmiać- ciąża bliźniacza to jednak spore wyzwanie, dlatego takie wsparcie może być potrzebne. W sumie ma racje..

    Ja słabo śpię w nocy, bo bolą „mnie dzieci” i znowu nie mogę oddychać… bo mnie cisną
    Najlepiej mi się spi od 8 do 10:30… dziś niestety obudził mnie telefon z przedszkola ze syn super chory. Odebrałam go, a ten okaz zdrowia 🤬🤬🤬 odebrałam go i jestem wsciekla bo siedzi i się gapi w tv bo ja przecież nie mam sił na nic innego ….

    cmllp2.png
  • Karola95 Koleżanka
    Postów: 128 12

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    20lona ja też mam często poczucie, że sobie nie radzę z dzieckiem :( ale po kryzysie zawsze jest u nas lepiej i dzięki temu funkcjonuję. A co do psychologa to się zgadzam, sama miałam się wybrać, ale poradziłam sobie i mam nadzieję, że psychicznie już będzie stabilnie.

    Chicaloca to jak to możliwe? Co Ci powiedzieli w przedszkolu? :O

  • Kasiunnia Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam na konsultacjach zdalnych z Pania psycholog , raz .... nie poczułam

  • Kasiunnia Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani przeurocza może jeszcze się zdecyduje
    Maiala wtedy bardzo ciężki dzień, po spotkaniu z nią dowiedziałam się, że ryzyko trisommi było pośrednie,więc generalnie nie dałam jej szansy

  • Kasiunnia Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid036scBJzNFU1kYyDVuQp2a9rkLB9WPHZZG4TbXCGU1ZkVEXSoNNyZdgir4hBb5HYV8l&id=100048941617317

  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak, co do spania to przybijam piątkę!!!
    Ja w nocy "spie" 7 godzin ale z pobudka co 1,5h na siku. Nie wiem czy to można spaniem nazwać. Próbuję tych chłopaków jakoś wyciągać spod żeber bo się pchają i tak co chwilę.

    Dziś byłam u gineski i noszę już 2x2,5kg!
    Szok, powiedziała że te moje chłopaki chcą być tak jak w pojedynczej ciąży. Nie patrzą na to że mamie ciężko 🤷‍♀️

    Niby macica wytrzyma 6 kg... mam wrażenie że moja już nie wytrzymuje. Jest napięta do granic możliwości. No i moja szyjka z 3cm w zeszłym tygodniu ma teraz 1,7 😀

    Karola95 lubi tę wiadomość

  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chicaloca jak ja Ciebie rozumiem... najlepiej śpię od 8-9 do nawet 13. Jak nie ma nikogo w domu ;)
    Współczuję takich rewelacji z przedszkolem... ale może mały już przeżywa że będzie miał rodzeństwo?

  • Kasiunnia Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 1 lutego 2023, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jak tam u Was ?
    Ja wczoraj krzywa cukrowa do teraz czuje ten smak . ..

  • Karola95 Koleżanka
    Postów: 128 12

    Wysłany: 1 lutego 2023, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiunnia i jak Twoja krzywa?

    Ja właśnie byłam na wizycie u lekarza i maluchy w porządku, mają nieco ponad 1 kg, ale ja niestety muszę leżeć bo szyjka zaczyna się rozwierać :(

  • Kasiunnia Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 1 lutego 2023, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje wyniki ok
    Wizytę mam w pt u swojego lekarza
    Juz się denerwuje strasznie
    Karola trzymam kciuki, zeby się poprawiło 😘

    Karola95 lubi tę wiadomość

  • Kasiunnia Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 1 lutego 2023, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a chodziłyście/chodzicie do szkoły rodzenia ? Stacjonarnie , online???

  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 1 lutego 2023, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola oszczędzaj się, żeby dzieciaczki posiedziały jak najdłużej w brzuszku. Będę trzymac za Was kciuki!
    Weszłam dziś na wagę - 9,5 kg na plusie. 😁 pewnie dobije do 15
    Kasiula ja się nie zapisuje. Nawet nie mam czasu na umówienie się z położną. Rozmawiałam z nią w przychodni na początku grudnia, jak byłam z synem bo miał zapalenie płuc. Powiedziała, żeby dzwonić to się umówimy na spotkanie.
    Jest luty, a ja nadal nie zadzwoniłam 🥴

    Mam dziś słaby dzień, po wczorajszej wizycie rodziców, gdzie zrobiłam obiad (starszak miał zaległe występy w przedszkolu z okazji dnia babci i dziadka, także potem do nas wpadli) czuję się jak wypluta. Spać nie mogłam, dziś tez nie. Jestem super zmęczona, brzuch mnie boli, skóra napięta, a chłopaki tak mocno kopią, że tylko krzyżuje nogi, żeby te kopniaki zamortyzować albo łapę się za brzuch.
    Ciężko mi się leży, siedzi, o staniu nie wspominając.
    Stary jest na etapie zmiany roboty, która miała nam pomoc w lepszej organizacji czasu.
    Dziś był w niej pierwszy raz i znowu wrócił w kij późno. Nie wiem co z nim jest nie tak 🥴😳 mamy jakiś słaby czas..

    W ramach pocieszenia zamówiłam wanienkę, bo wleciała na konto pensja 😁
    Zaraz będę tez obczajać biustonosze do karmienia i piżamy. Jak kupie te rzeczy dla siebie to spakuje torby… i wyprowadzę się z mieszkania 😂😂😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2023, 21:16

    cmllp2.png
  • Karola95 Koleżanka
    Postów: 128 12

    Wysłany: 1 lutego 2023, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny! Chcę chociaż dociągnąć do tego 34 tygodnia. A teraz mam 28 tygodni i już 9 na plusie także ten… a maluchy już w ogóle ułożone główkowo

    Ja szukałam szkoły rodzenia dla bliźniaków, ale niestety nic na Śląsku nie ma więc zrezygnowaliśmy. Mam nadzieję, że nie zapomniałam podstaw po pierwszym dziecku.

    Chicaloca pocieszę Cię, że my też mamy ciężki okres i aż mi szkoda zrzucać wszystko na męża :( a dodatkowo dzisiaj w nocy pobiłam rekord bo spałam aż 3 godziny więc dzisiaj jestem mumią. Oby ten luty szybko zleciał!!!

    Pochwal się, jaką wanienkę zamówilas? Bo ja też już wczoraj kupiłam żeby mieć z głowy :D szukam też właśnie jakiejś fajnej koszuli do szpitala, na wszelki wypadek chyba już lepiej mieć i widziałam, że na stronie dolce sonno mają w miarę fajne i niedrogie

  • Kasiunnia Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 1 lutego 2023, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja koszule (2) kupilam w reserved , na promoci były na ramiączkach
    Fajne polecam

  • Kasiunnia Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 1 lutego 2023, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadal są dostępne za 40 i 60 zł

  • Kasiunnia Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 1 lutego 2023, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam o tym ile przytylyscie i się zalamalam ja już 14 a mamy 26 tydzień, :((((

  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 1 lutego 2023, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam na początku ciazy dolce sono i ogólnie dramat. Po dwóch praniach tak się skurczyły jakby były mniejsze o dwa rozmiary. Z koszul zrobiły się koszulki i nie była to ani kwestia temperatury prania ani rosnącego brzucha. Gatunkowo słabe. Nie polecam. Pewnie kupię z dr nap. Większość koszul mam od nich- i ciążowych i nieciazowych i tylko jedna była słaba. Reszta super.

    Ja bym chciała nie zrzucać na męża, ale zrzucam bo to wyłącznie jego wina. Wczoraj go zapytałam czemu mi nigdy nie odpisuje ani nie odbiera. Spytałam co by było jakbym zaczęła rodzic, a on że jakbym rodziła to bym i tak nie czekała aż odpisze. Zrobiło mi się mega przykro…

    Kasiunia ja startowałam z mała nadwagą, także te przyrosty tez inaczej wyglądają. Jestem niska i te dzieci mi wszystko gniotą. Zwyczajnie nie mam ochoty i miejsca na to jedzenie. Są dni, gdzie zjem np tylko obiad mały, albo dwa małe posiłki. To pewnie dlatego. Potem mi burczy pol nocy 🥴 i jem o 3 jogurt lub banana 🤦🏻‍♀️ ale jakbym mogła to bym normalnie jadła i pewnie ta waga tez byłaby wyzsza.

    cmllp2.png
  • Karola95 Koleżanka
    Postów: 128 12

    Wysłany: 1 lutego 2023, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chicaloca dobrze, że piszesz! Ja ogólnie w samych piżamach śpię więc jakiekolwiek koszule to dla mnie czarna magia.

    Rozumiem Cię, bo ja też miałam podobnie kilka lat temu, ale mąż zmienił nastawienie i odbiera, chociaż często zostawi telefon w samochodzie jak coś załatwia i nie ma go kilka h i kontaktu też brak, za to w domu telefon przyklejony do ręki 🤣

    Kasiunnia nie przejmuj się wagą, każda przybiera inaczej. Ja też nie mam w ogóle ochoty jesc i mam często wyrzuty sumienia, że powinnam się lepiej odżywiać No ale jakoś nie umiem :( w 1ciazy to samo miałam, że koło 7 miesiąca totalny brak apetytu. Ale teraz maluchy będą intensywnie rosnąć i ja przy tym pewnie też

  • Kasiunnia Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 2 lutego 2023, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wy twz tak często macie stany zapalne , leukocyty czy bakterie w moczu? U mnie to już staje się norma
    Co do tej wagi , żebyście nie myślały, że jestem przewrażliwiona na tym punkcie, tylko martwiłam się przyrostem tak dużym bo bywalo 4,5 kg w miesiąc, myslalam ,że cis jest nie tak , a moj lekarz nie widział w tym problemu

  • Karola95 Koleżanka
    Postów: 128 12

    Wysłany: 2 lutego 2023, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja często coś mam, ale ostatnio brałam przez tydzień urosept i teraz biorę żurawint i nareszcie nie mam dolegliwości ani nic nie wychodzi w moczu.

    Ja na początku przytyłam dużo a potem tak co wizyta czyli co Ok 3tyg+1kg, ale koszulki ciążowe są mi już ciasne w brzuchu i spodnie to samo. Ostatnio tylko w legginsach popylam i w koszulkach męża bo mnie ciśnie wszystko 🤦🏼‍♀️

‹‹ 23 24 25 26 27 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ