X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźnięta 2023
Odpowiedz

Bliźnięta 2023

Oceń ten wątek:
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 21 września 2022, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cslza dobry pomysł ;)

    Nie wchodziłam tutaj kilka dni, bo zaliczyłam dwudniowe wesele, chyba domyślacie się jak wyglądał mój poniedziałek 🤣 Samopoczucie podobne, jakbym na tej imprezie piła alko. Do tego złapał nas ból gardła i takie ogólne rozbicie. A wczoraj miałam jeden dzień pracy w biurze w mieście i wróciłam tak wykończona, że już nie mam wątpliwości odnośnie poproszenia o zwolnienie ;)
    Właśnie dzisiaj idę na wizytę (8+4) i jestem strasznie ciekawa co tam u dzieci!
    Nie jestem chudziutka, raczej taka w normie, ale tkanka tłuszczowa odkłada mi się poniżej pępka i przez to trudniej mi ocenić czy brzuszek rośnie ;) Wydaje mi się, że powolutku można coś zauważyć, szczególnie wieczorem, ale zastanawiam się czy to od nie progesteronu.

    Roksi lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2022, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala idziemy totalnie rowno! Ciekawe czy rodzic będziemy w ten sam dzień! Daj znać co u lekarza. Ja mam budowę ciała też normalna (57kg,163cm) i brzuch jest większy ale dalej myślę że to od mojego niepohamowanego apetytu :) korzystacie z jakiś aplikacji? Ja dzień zaczynam od ciaza + bardzo fajna aplikacja, chociaż tak jak inne niestety nie są dostosowane do ciaz bliźniaczych ale spoko artykuły i inne ciekawostki

  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 21 września 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cslza też podobnie, bo chyba tylko 1 dzien do przodu ;) super!
    Na ostatniej wizycie byłam w takim szoku, że o nic nie spytałam, teraz już mam przygotowaną listę ;) Dam znać co i jak.
    Też mam ciąza+ i jeszcze Preglife, w tej drugiej podoba mi się że jest przejrzyście napisane, który to miesiąc itd a dodatkowo można w przód podejrzeć cotygodniowe zmiany u dziecka i mamy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2022, 09:05

  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 21 września 2022, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej, czekajcie 😁 ja szłam równo z Alą, to my wszystkie mamy ten sam termin OM? 24 lipca? 😂

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 21 września 2022, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A aplikację mam tylko FLO, tam też jest info o ciąży. Akurat nie wiem czemu, ale apka mi pokazuje 8+4, a suwaczek 8+3.

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 21 września 2022, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak u mnie OM 24 lipca :D 😂
    Jestem po wizycie i znowu jestem w szoku.
    Jest tylko jeden dzidziuś! Lekarka powiedziała, że tak się po prostu czasem zdarza, że w jednojajowych jeden bliźniak jest słabszy i nie daje rady, a na takim wczesnym etapie to nie daje żadnych objawów. W przeciągu tych dwóch tygodni od poprzedniej wizyty on zniknął, dzisiaj nie dało się znaleźć nawet śladu po nim... Aż ciężko mi to pojąć. Ledwo przyzwyczaiłam się do myśli o dwójce, a tu takie wiadomości :O
    Najważniejsze, że z dzieckiem jest wszystko dobrze, wymiarowo jest nawet dzień do przodu (ma 2,11 cm) i serce bije 162 ud/min. Wygląda jak malutki miś <3

    73a90fa80f94.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2022, 13:57

  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 21 września 2022, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_d wrote:
    Tak u mnie OM 24 lipca :D 😂
    Jestem po wizycie i znowu jestem w szoku.
    Jest tylko jeden dzidziuś! Lekarka powiedziała, że tak się po prostu czasem zdarza, że w jednojajowych jeden bliźniak jest słabszy i nie daje rady, a na takim wczesnym etapie to nie daje żadnych objawów. W przeciągu tych dwóch tygodni od poprzedniej wizyty on zniknął, dzisiaj nie dało się znaleźć nawet śladu po nim... Aż ciężko mi to pojąć. Ledwo przyzwyczaiłam się do myśli o dwójce, a tu takie wiadomości :O
    Najważniejsze, że z dzieckiem jest wszystko dobrze, wymiarowo jest nawet dzień do przodu (ma 2,11 cm) i serce bije 162 ud/min. Wygląda jak malutki miś <3

    73a90fa80f94.jpg

    OMG Ala... z jednej strony cieszę się, że wszystko ok, z drugiej szkoda tego drugiego.... ale mi tez o tym mówiono, że jest coś takiego jak syndrom znikającego bliźniaka i wtedy tak się dzieje. Jak się z tym czujesz?

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • Ala_d Autorytet
    Postów: 405 307

    Wysłany: 23 września 2022, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co, tak jak piszesz. Brakuje mi tego drugiego bliźniaka, już zupełnie oswoiłam się z tą myślą i byłam pewna że zobaczę dwójkę. Jednocześnie jestem ogromnie wdzięczna że wszystko jest dobrze z tym który został...

    Wzięłam L4 na 3 tygodnie, mam nadzieję że odpocznę i później jeszcze popracuję. Aktualnie rozłożyło nas z mężem jakieś choróbsko, najpierw (w środę) on miał gorączkę, wczoraj ja miałam ponad 38, dziś ja się czuję już o wiele lepiej. Ale wczoraj przy tej temperaturze miałam taki ogromny stres czy z dzieckiem wszystko będzie w porządku, stresowało mnie każde pójście do toalety :/

  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 24 września 2022, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Witam się z Wami :) u mnie leci 15 tydzień, a w brzuchu buszuje dwóch chłopaków 🥰
    To moja druga ciąża- mam już jednego synka.

    Ala. Najważniejsze, że chociaż jeden dzidzia jest zdrowy. U mnie było podobnie na 1 usg- lekarz widziala 3 serca, a na kolejnej wizycie już dwa. Z tym że mi bardziej ulżyło, jakkolwiek to zabrzmi :)

    Podwiatrdoprzodu tez jestem z Łodzi 😎

    cmllp2.png
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 24 września 2022, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej chicaloca :) rozgość się, jest nas mało, ale może coś się tu zmieni jeszcze ;) opowiesz nam cos o sobie?

    Ala zdrowiej i jeśli będziesz chciała do nas zaglądać to zapraszamy :)

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • South Autorytet
    Postów: 439 166

    Wysłany: 25 września 2022, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka! Ja dzisiaj zauważyłam, ze powstał takie wątek na forum z czego bardzo się ciesze :) Ja to jestem najstarsza starzem bo właśnie dzisiaj zaczynam 24tydzień wiec jakbyście miały jakieś pytanka to zapraszam :) U nas ciaza 2k2o z terminem +/- 22 stycznia 2023, ale wiadomo, że będzie wcześniej (oby po nowym roku). Ciąża po pierwszej udanej inseminacji i odrazu z taka niespodzianka, na pokładzie 2 chłopców ❤️

    chicaloca, cslza lubią tę wiadomość

    age.png
    bHCG: 18.05 430mIU/ml, 20.05 888mIU/ml, progesteron 55ng/ml
    04.06 2 zarodki z serduszkami ❤️❤️
    Czekamy na dwóch chlopakow 💙💙
  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 25 września 2022, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    South gratulacje !

    Moja ciąża jest raczej niespodzianką 🙈 żeby nie powiedzieć wpadką, a podwójne szczęście to już w ogóle był dla mnie olbrzymi szok :D

    Ja również już na zwolnieniu, ale kończę duży projekt nad którym pracuje już 6 lat i mam nadzieję, że uda mi się zamknąć temat przed porodem :) nie powiem, ale jest mi super ciężko, bo caaaały czas czuje się słabo.


    South jak planujesz rodzic ?
    Ja pierwsze o czym pomyślałam dowiadując się o bliźniakach (z tych pozytywnych myśli) to : o jak dobrze, nie będę musiała rodzic naturalnie (mój pierwszy poród był naturalny i pomimo, ze wszystko było okej to jakaś mała trauma została).
    Im dłużej czytam i dużej myśle to jednak coraz czesciej mysle, żeby spróbować SN.

    Dziewczyny jak często macie wizyty ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2022, 14:31

    cmllp2.png
  • South Autorytet
    Postów: 439 166

    Wysłany: 25 września 2022, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej jestem nastawiona na cc. Dużo zależy od tego jak dzieciaki beda ułożone, a zmienia sie to co wizytę. Wiem tylko tyle ze jeden jest po lewej a drugi po lewej stronie i ostatnio na usg jeden kopał drugiego po głowie 😂 Boje sie, ze podejście do porodu SN skończy sie tym, ze jedne urodizni sie naturalnie, a drugi przez CC i będę miała full pakiet powikłań i skutków ubocznych. U mnie to pierwsza ciaza wiec nie mam żadnych wspomnień. Bardziej skłaniam sie do cesarki.

    Ja do 23 tygodnia miałam wizytę raz na miesiąc, a teraz jestem umówiona na za 3tyg. Chociaz ja mam pakiet z pracy i chodzę tez prywatnie do lekarza, który urzęduje w szpitalu gdzie chce rodzic wiec wizyty wychodzą częściej. Ale dużo zależy czy to ciaza 1k czy 2k, przy 1k powinny chyba być trochę częściej niż co 4 tyg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2022, 15:32

    age.png
    bHCG: 18.05 430mIU/ml, 20.05 888mIU/ml, progesteron 55ng/ml
    04.06 2 zarodki z serduszkami ❤️❤️
    Czekamy na dwóch chlopakow 💙💙
  • a.ky.ska Autorytet
    Postów: 271 524

    Wysłany: 25 września 2022, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!
    Ja w lipcu zostałam mamą dwóch wspaniałych dziewczynek 🥰
    Trzymam za wszystkie mocno kciuki!! 😁

    chicaloca, cslza lubią tę wiadomość

    💑+😺
    11 cs - 2cs z CLO.
    3.12 - 12 dpo ⏸
    5.01 Dwa maluszki 🥰
    👶 1,99 cm 💕👶 1,92 cm 💕
    07.07.2022 (34+4)
    💖Oliwia 1920g 💖Lilianna 2620g
  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 26 września 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki South za odpowiedz !
    Ja mam jutro wizytę i postaram się porozmawiać z moją lekarz o tym, jak ona widzi ten poród 😅
    Jestem tez ciekawa co słuchać u moich maluchów 🥰 aaa No i poproszę tez o oficjalne zwolnienie, bo do tej pory nie pracowałam, ale zwolnienia nie doniosłam 🙈

    A.ky.ska- dzięki za kciuki :)

    cslza lubi tę wiadomość

    cmllp2.png
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 27 września 2022, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy macie już wybranego lekarza prowadzącego, który ma praktykę w szpitalu? Ja ciągle szukam i nie mogę na nikogo konkretnego trafić... prowadzę ciążę w enelmed, ale chcę prywatnie kogoś, kto będzie w razie co dostępny pod telefonem. W Warszawie ceny konsultacji od czapy, a jak mowie, ze ciąża bliźniacza to od razu cena do góry :/

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 27 września 2022, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chocaloca kciuki za wizytę! 🤞🤞

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2022, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu tlok! Super :) a.ky.sky opowiedz proszę jak wygląda życie z bliźniaczkami! Bo jak ja myślę o logistyce to mnie to przerwza typu jak się karmi( dwie na raz czy wybiera się te która lubi się bardziej?:p) I ogólnie sprawy organizacyjne z 2 która ma potrzeby zakładam w tym samym czasie. Jak masz chwilkę poopowiadaj trochę bo ja nie umiem sobie tego wyobrazić! Clzsa u nas w lodzi polecono mi aby dostać się po 1 trymestrze do matki polki i prof. Grzesiaka który zajmuje się ciążami mnogimi. Zobaczymy co z tego wyjdzie ale też chce trafić do specjalisty że względu na jedną kosmowke. W czwartek rano mam wizytę u lekarza i już sie stresuje, mam nadzieję że wszystko jest ok bo bardzo długo czekałam na te maluchy! Jak wasze samopoczucie? Ja musiałam na mdlosci wziac leki bo nie byłam w stanie funkcjonować (xonovea) ale mam wątpliwości czy mi pomaga, nie czuje się super świetnie dalej popołudniami mam mdlosci, bóle głowy i spadek mocy. Mam nadzieje ze u was wszystko dobrze (chicaloca może jakaś wspolna joga dla ciężarnych?:D)

  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 27 września 2022, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cslza ja chodzę do lekarza, który prowadził mnie od połowy drugiej ciąży. Spotkałam ją w szpitalu, w którym wylądowałam. Pamiętam, że wtedy mój lekarz prowadzący traktował mój problem błaho i trochę z niego heheszkował (W Łodzi jest wychwalany i polecany, niestety nie ma praktyki szpitalnej i dla mnie to był minus, bo zostałam w tym wszystkim sama). Tej lekarz ufam. Jest super dokładna, zarówno jeśli chodzi o dzieci jak i moje zdrowie (może aż przesadnie). Wizyty co dwa tygodnie, zawsze badanie ginekologiczne + usg. Zawsze dokładny wywiad. Za każdym razem kontroluje mi wagę hehe (mam małą nadwagę i spore żylaki na nogach)i sprawdza, czy już włączyć acard, czy jeszcze poczekać. No ogólnie czuje się z nią bezpiecznie i zaopiekowana.

    Do dr Grzesiaka chodziła żona mojego kuzyna. Była bardzo zadowolona. On jest chyba od tych trudniejszych przypadków. Ona akurat zaraziła się cytomegalią i mały też był chory. Jeździła nawet do Włoch na jakieś wlewki. Do tej pory (już prawie rok po narodzinach) próbują ogarnąć to paskudztwo. Z tego co kojarzę jedyne co jej nie pasowało to szczepienie na covid. Powiedział jej wtedy, że albo się zaszczepi, albo on nie będzie prowadził jej tej ciąży.. no ale jakiś czas temu to był taki bum na te szczepienia.

    Podwiatrdoprzodu z której części Łodzi jesteś? Ja mieszkam na Marysinie (Bałuty). Znalazłaś jakieś fajne zajęcia? Miałam nawet dzisiaj iść na jogę na Orlej przy Galerii Łódzkiej. Niestety pomieszałam godziny i zajęcia kolidują mi z wizytą. Ale może za tydzień, jak syn będzie zdrowy :D

    Jeśli chodzi o samopoczucie to jest lepiej, ale nadal bez szału. Do 14 tygodnia zdychałam i to bardzo.

    cmllp2.png
  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 28 września 2022, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie samopoczucie lepsze, chociaż nie powiem żebym miała mnóstwo energii. Męczy mnie senność, brak energii, mdłości, zapachy i muszę myć zęby pastą imbirową,bo po miętowej 🤮

    A jak u Was z suplementy? Biorę Pueria Uno, ale zastanawiam się czy pojedyncza dawka jest ok?

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ