X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 1 listopada 2020, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa jak nie trzeba dźwigać to super sprawa, wózek na każdy teren. Na początku tez rzucił mi się w oczy ale do mieszkania się nie nadaje. Jak tam remont łazienki? Działacie już?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 1 listopada 2020, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Dziewczyny mam wizytę dopiero 17go listopada i trochę mnie to stresuje, bo z każdym dniem jest mi coraz ciężej i chciałbym wiedzieć jak się ma moja szyjka. Wierzę że ma możliwości żeby dać radę bo jak rodziłam synka to po wielu godzinach skurczy nie chciała puścić i w zasadzie od 3cm do 10 miałam masaż szyjki bo tak trzymała. Na szczęście dostałam zzo bo chyba bym umarła z bólu....
    Niestety sytuacja epidemiologiczna jest taka jaka jest i oboje z lekarzem postanowiliśmy unikać spotkań nadprogramowych, chyba że coś się faktycznie będzie dziać...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 1 listopada 2020, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie szyjka ponad 5 cm, wiec lekarz śmieje się, ze mierzenie to w ogóle nie ma sensu :p
    A wózek potrzebujemy na każdy teren, bo nasze miasto ma beznadziejnie wąskie chodniki i trzeba gdzieś bokami łazić a też mam blisko jezioro, a tam gruntowa droga.
    A remont... no idzie, niestety tynki i wylewka przy tej pogodzie ledwie schną... a nie ma u nas gdzie pożyczyć osuszacza/pochłaniacza wilgoci. Odpływ wanny jeszcze jest do poprawki bo cieknie i to mocno, wiec ja się wymoczyłam w wannie i tyle :) ale moze w tym tygodniu bedzie koniec prac.
    Najgorsze to codzienne mycie podłóg... bo wszędzie pył

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 1 listopada 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa jaka długa szyjka super. U mnie 3,78cm. Powodzenia przy remoncie 🙂

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3421

    Wysłany: 1 listopada 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę Wam tego etapu, już wózki wybieracie🤩 u mnie od kilku dni zaczęło się porządne 🤮🤮🤮... Czyli lokatorzy rosną w siłę😅

    Piękne macie te szyjki, kciuki żeby takie pancerne jak najdłużej zostały✊✊

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 listopada 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa niestety mnie to też nie ominęło, mam nadzieję, ze choć szybko się skonczy u Ciebie....
    My wczoraj zapłacilismy już za wózek i mam nadzieje, ze nieługo do nas dotrze :) Postawiliśmy na Valco snap ultra duo, niedostępny na polskim rynku ale udało się go zamówić w Czechach, choć jest to towar mocno deficytowy.... Przy wyborze sugerowaliśmy się kilkoma wzgledami. Pierwszy najważniejszy to siedziska rozkładane na płasko, nie akceptuję kubełków. Poza tym kupiliśmy tylko spacerówkę, bo dzięki dołączonym do zestawu osłonkom można go przerobić na gondolę. Przerobienie na gondolę jest też możliwe bo siedziska można przełożyć tyłem do kierunku jazdy, co jest bardzo rzadkie w wózkach bliźniaczych (jak komuś na tym zależy to warto poczytać, bo np. polskie Valco snapy nie mają takiej opcji). Poza tym waga (w zestawie z siedziskami waży niecałe 14kg) i szerokość, około 75cm, mieści się w każde drzwi (najwęższe drzwi to 80cm). Amortyzacja ze średniej półki, ale my nie potrzebujemy cudów, mieszkamy w mieście, w mieszkaniu, więc są tu ważniejsze tematy ;) mam nadzieję, ze komuś pomogę przy wyborze wózka, bo naprawdę trudno jest podjąć decyzję... aaa i jeszcze jedno, ja nie brałam pod uwagę wózków jeden za drugim, nie wyobrażam sobie nie widzieć dwójki jednocześnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2020, 10:35

    Jaksa lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 3 listopada 2020, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa, początek ciąży mnie tak przeorał, że powiedziałam, ze nigdy więcej ciąży! No to mamy bliźniaczki i temat załatwiony 🤣
    Rucola, ja też jeden za drugim nie chce, ostatnio widziałam taki i upewniłam się w swoim przekonaniu. Dla mnie to jedno dziecko byłoby takie samotne, ciężko mi z tym, ze spacerówki nie bede miała obracanej, no ale w gondoli muszę widzieć dwojkę na raz :)

    Jaksa lubi tę wiadomość

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 5 listopada 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Chcialabym sie przylaczyc do Waszego grona. Jestem w ciazy 2o2k 15 tydz. Strasznie sie boje bo to moja pierwsza ciaza i to podwojna.

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 5 listopada 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina wrote:
    Witajcie. Chcialabym sie przylaczyc do Waszego grona. Jestem w ciazy 2o2k 15 tydz. Strasznie sie boje bo to moja pierwsza ciaza i to podwojna.
    Hej Rodzina! Akurat na ciążach bliźniaczych 2021 póki co są mamy które już mają dzieci po drugiej stronie brzucha ale bliźniaki 2020 to masa pierworódek :) w każdym razie miło że chcesz się przyłączyć :) ja mam obawy od pierwszego usg i wcale się nie zmniejszają, wręcz przeciwnie.... Na kiedy masz termin? Znasz już płeć?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 6 listopada 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin mam na 3 maja. Na 80 % chlopczyk i dziewczynka tak mi lekarz powiedzial na badaniach prenatalnych. Mam nadzieje ze sie nic nie zmieni. Chodze do 2 lekarzy na nfz i prywatnie. Najgorzej boje sie o komplikacje jakie moga wystapic. Na razie dobrze sie czuje tylko kosc ogonowa boli i czuje takie ciagniecie od pepka w brzuchu. A Ty Rucola jaki rodzaj ciazy? Bierzesz jakies leki na podtrzymanie?

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 6 listopada 2020, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina u mnie też parka, więc ciążą 2k2o. Do tej pory ciąża prowadzona bez wspomagania, na noc biorę acard 150 z uwagi na mutację PAI-1 hetero, w pierwszym trymestrze brałam też duphaston. Teraz faszeruję się asparginem bo twardnienia brzucha mam coraz częściej... jutro zaczynam trzeci trymestr :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 6 listopada 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super 3 trymest to juz z gorki. Oby maluszki siedzialy jak najdluzej w brzuszku. Ja w 1 tr tez bralam duphaston a od 13 tyg luteine dopochwowo. Witaminy Prenatal duo a Ty? Jak sporo zjem to tez mam taki duzy i twardy brzuch. Mam nadzieje ze to zle nie wplywa na ciaze. Wybralas juz imiona dla dzieci? Bylas juz na badaniach polowkowych?

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 7 listopada 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to na asparaginie ciągnę od 1,5 miesiąca... mam takie skurcze nóg, ze biorę 4 tabletki na dzień, ale nie wiem czy nie wróce do 6...
    Robię się co raz większa, co raz ciężej mi cokolwiek zrobić w domu. Liczyłam, ze uda mi się w tej ciąży nauczyć szyć na maszynie, ale siedzenie na krześle to dla mnie za duży dyskomfort :/

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3421

    Wysłany: 7 listopada 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny😀 w poniedziałek czeka mnie ostatnia wizyta u mojego gina z kliniki (kolejne już u profesorki speca od ciąż wielopłodowych), stresik jest😬 okaże się w ilu owodniach siedzą Dzidziki.
    Justa, czyli już na tym etapie robi się ciężko...ech z córką do końca skakałam jak sarenka😅 czyli trzeba się przygotować na ciężkie miesiące. Ja przyjmuje progesteron w każdej z możliwych form, dowcipnie luteinę, duphaston i luteinę podjęzykowo bleee czekam aż dostanę zielone światło od dr i coś będę mogła odstawić🙏

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 7 listopada 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa, z synem miałam wielki brzuch... a był jeden :p mam 1,64m, budowy drobnej a syna ponad 4kg urodziłam :p w tydzień po porodzie 8kg schudłam, więc widać ile tych dodatków miałam. Teraz brzuch pojawiał się w 9 tygodniu, w 13 był już wyraźny i teraz widzę, że będę ogromna... a w ciąży zadnych takich chorób nie mam, ale kiepsko znoszę... zaraz mi duszno, ciężko, teraz dziewczyny też czesto na przeponę uciskają. Cieszę się że to ostatnia ciąża :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 7 listopada 2020, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa dlaczego musisz przyjmowac tyle progesteronu?

  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3421

    Wysłany: 7 listopada 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina, moja ciąża jest po IVF na tzw cyklu sztucznym, dlatego muszę suplementować progesteron do czasu aż łożysko nie zacznie pracy na całego.

    Justa, ja jestem wysoka, mam nadzieję że dzięki temu Dzidziki nie będą się tłoczyć za bardzo🤭 jejuu jakiego dużego Synka powiłaś, ja miałam 4,5 kg jak się urodziłam, i ginekolodzy straszyli, że moja córka też będzie dużym noworodkiem, zwłaszcza, że od początku wyprzedzała sporo swój wiek płodowy, ale przy końcu ciąży zwolniła i miała idealne 3,5 kg, więc gładko poszło😁 jednak ta ciąża od początku jest zupełnie inna, więc nie wiem totalnie czego mogę się spodziewać😅

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 7 listopada 2020, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie lekarz obawia się, ze te 2 mogą być duże... przecież to technicznie niemożliwe! Uduszą mnie chyba 🙈 a liczyłam, ze drugie dziecko będzie mniejsze... wiec mam 2 :p no i ja ważyłam po urodzeniu 2,5 kg, mąż jakoś 3,5, wiec genetyka nie zadziałała.
    jesteśmy po dużych zakupach... jeszcze wypady do sklepów w ciągu tygodnia i lockdown nam niestraszny :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2020, 18:55

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 listopada 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To my z mężem ważyliśmy 3500-3600 a nasz synek 3180. Jeśli chodzi o bliźniaki to marzy mi się minimum 2,5kg na dziecko, mam nadzieję, że się uda :)
    Rodzina ja biorę prenatal classic i omega z alg (w prenatal duo są z ryb a my nie jemy w domu mięsa). Poza tym biorę żelazo, nie jakoś regularnie, ale dorzucam co jakiś czas i staram się w miarę regularnie brać probiotyki. Czytałam, ze mają dobry wpływ na układ pokarmowy dzieci. Z synkiem brałam i ominęły nas kolki czy alergie pokarmowe.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 8 listopada 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co ile czasu macie wizyty u lekarza? Jak sie czujecie? 😄

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ