X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1179 3416

    Wysłany: 27 października 2020, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć🙂 brzuch mi rośnie w zastraszającym tempie, poprzednio lekki brzuszek miałam około 20 tygodnia ciąży, a teraz już w 9 🤯 czuję cały czas jak się tam wszystko rozciąga😅 odliczam tygodnie do wizyty, już bym chciała wiedzieć czy Dzidziki są 1k1o czy 1k2o.
    Rucola życzę żeby udało Ci się wypocząć choć trochę, pomimo malucha w domu. Miło się czyta, że u Ciebie i Skrzatów ok🤗
    Ja błogosławię czas, gdy moja panienka, ma swoje dwugodzinne drzemki😉 Mogę w tym czasie poleżeć i bezmyślnie pogapić się na tv, jestem ostatnio tak słaba, że na bardziej ambitną formę spędzania wolnego czasu, nie mam ochoty😅

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 października 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa korzystaj póki mozesz :) Ja na twoim etapie byłam wrakiem człowieka, nawet na tv nie miałam siły...
    Teraz co prawda fizycznie nie wypocznę, ale psychicznie złapałam duży luz. Nigdzie się nie spiesze, nic nie musze. Patrzę sobie na swój Cud świata jak się rozwija i codziennie mnie czymś zaskakuje :)
    Jaksa super masz suwaczek a raczej jego tytuł :) podoba mi się Atak Klonów :P
    w ogóle chciałam się z Wami podzielić moim ostatnio ulubionym zdjęciem
    https://naforum.zapodaj.net/48eefb709c4a.jpg.html

    Jaksa lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1179 3416

    Wysłany: 27 października 2020, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, cudne zdjęcie, trzy Szczęścia w jednym kadrze🤩 u mnie psychicznie gorzej...mam halucynacje🤣 w u nocy słyszę płacz córki, wstaję żeby dać jej wieczorne mleczko a w głowie mam myśli, jak ja nakarmię te bliźniaki przecież przygotowałam tylko jedną butelkę🤦‍♀️

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 27 października 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Rucola a ty dobrze się czujesz? Pytam z racji tego przypadku potwierdzonego u ciebie w pracy.

    Jaksa piszesz ze masz już duży brzuszek ale też przytyłaś czy po prostu brzuszek bardziej widoczny?

    Rucola nie umiem podejrzeć twojego zdjęcia 🤷‍♀️🙈 zaznaczam link i nic.

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 października 2020, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko zaznacz link, najedź na niego myszką, kliknij prawym klawiszem myszki i wyszukaj tam "otwórz w nowej karcie" :) Otworzy się.
    Co do pytania o samopoczucie to ostatni kontakt z chorą miałam tydzień temu w środę, więc mija 7ma doba, czuję się dobrze, mogę z pewnością na dzień dzisiejszy powiedzieć, ze jestem zdrowa, ale wiadomo, że jeszcze z tydzień musze się bacznie obserwować ;)
    Jaksa to obawiam się, ze nie będziesz potrzebować 2 a 3 butelek :P Córcia jeszcze malutka, wiec raczej nie odstawi się od mleczka do narodzin, tak myślę.
    W temacie karmienia, macie jakieś założenia? ja synka kp 22 miesiące i w sumie nie miałam żadnych większych trudnosci w tym temacie, ale byłam też dobrze przygotowana, w sensie oczytana doświadczeniami innych mam i miałam dośc luźne, na pewno nie radykalne podejście. teraz też chciałabym kp ale zdaję sobie sprawę z tego, ze przy bliźniakach moze być dużo trudniej. ale spróbuję się przygotowac najlepiej jak umiem a co z tego wyniknie - zobaczymy ;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1179 3416

    Wysłany: 27 października 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko, tylko brzuch mi urósł, waga na razie stoi. Obawiam się jednak, że niedługo, patrząc jakie ilości jedzenia pochłaniam🤦‍♀️

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 27 października 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jutro sprawdzę na komp. Bo nijak z telefonu nie umiem🙈.Rucola to dobrze że wszystko w porządku synek pewnie zadowolony ze mama w domu jest więcej ☺️Ty i Jaksa macie takie maluszki w domu jeszcze, więc też trzeba dla nich dużo cierpliwości - ja przy moich chłopakach już powoli tracę, lekcje on-line mnie wykańczają...

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 27 października 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do karmienia też obaj byli na piersi starszy troszkę krócej bo już od 3 miesiąca go dokarmiałam butelka bo się nie najadał a drugi do 6 i tylko w nocy już później aby na piersi. Teraz moi chłopcy są tacy różni starszy jest wysoki i bardzo chudy, mlodszy 7,5 r. Jest o 4 kg grubszy od niego. Chciałabym moich bliźniaków też karmić piersią ale nie wiem jak to będzie

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1179 3416

    Wysłany: 27 października 2020, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, ja córeczkę kp 8 miesięcy, musiałam ją odstawić przed transferem. Od początku bardzo dobrze nam szło kp. Jednak przy bliźniakach może być trudniej...aczkolwiek bardzo bym chciała, to taka wygoda😃 W ciąży z córką wszystko szło idealnie, miałam cudowny poród (wiem dziwnie to brzmi, ale tak było 😁), nawet baby blusa nie doświadczyłam ani dolegliwości połogowych..
    ale teraz jestem pełna obaw😬 wyobrazić sobie tego wszystkiego, na razie, nie potrafię😅

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 28 października 2020, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo fajnie, czyli wszystkie będziemy próbować kp. No zobaczymy co z tego wyjdzie :) Jest taka poduszka do jednoczesnego karmienia bliźniaków, myślę, ze ją sobie zakupię, nazywa się twinny-lu.
    Jaksa zazdroszczę cudownego porodu, ja miałam średni i coraz bardziej się cieszę, że tym razem będzie cc, którego z jednej strony się boję ale z drugiej chyba mniej stresuję się przez cały okres ciąży :) Zresztą córeczka ułożona jest pośladkowo więc sprawa jest już raczej przesadzona a poza tym tzw. pierwszy bliźniak jest mniejszy, więc to też jest ponoć wskazanie do cc.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 29 października 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dzisiaj wizytę, dziewczyny ważą po około 450 gramów :) ciąża przebiega wzorowo. Ja kp pewnie tylko na samym początku, syna karmiłam 13 miesięcy i psychicznie to była dla mnie męka, nie wyobrażam sobie spędzić pierwszych 3 miesiecy karmiąc dziewczyny i zaniedbując starszaka. U mnie bedzie cesarka co też mnie cieszy, bo pierwszy poród, a w zasadzie jego konsekwencje odbijają się na mnie do dzisiaj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2020, 21:14

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 30 października 2020, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie kp też nie jest jakimś nieziemskim uniesieniem :P Aczkolwiek ja mam jakies takie poczucie, że jest to najzdrowsze dla dzieci, najbardziej ekologiczne (staram się być eko, jestem też wegetarianką, będe próbować też wielopielo od rozmiaru OS, mam mnóstwo pieluszek po synku) i nie mam do tego awersji (wiem, że niektóre kobiety mają) więc bardzo bym chciałam bym się udało.
    Jestem przerażona tym, że starszy synek ma mnie teraz cały czas a potem, no cóż.... Bedzie po prostu inaczej. Ale bliźniaki to też są moje dzieci, ogromnie je kocham i wierzę, ze jakoś to wszystko sobie poukładamy. Mój mąż też jest świetnym tatą i zapewne to on przejmie główną opieke nad starszakiem, na to przynajmniej liczę...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 30 października 2020, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tata już teraz pełni najważniejszą funkcję dla starszaka - "na rąćki!!!" :D ja przy kp potrafiłam siedzieć i płakać, więc no... nic dla mnie przyjemnego, no może później jak już synek na mnie patrzył w trakcie jedzenia, ale czułam się za bardzo związana i ograniczona. Pewnie teraz bede chciała nawet kp przez chwilę pociagnąć lacznie z butelką, ale to wiadomo że zobaczy się :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 30 października 2020, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas niestety mamoza i bunt dwulatka w pełni, tata tylko czasami jest ok, zazwyczaj słyszy od synka "tata idź" także póki co średnio to wygląda, ale wierzę że się zmieni. Będzie musiało.... Ludzie mają dzieci rok po roku i jakoś dają radę, więc u nas prawie 2,5 roku to luksus niemalże 😅
    Ja chyba jestem pierwsza do rozpakowania się na wątku :) termin mam na początek lutego ale CC przewidziane na drugą połowę stycznia, o ile donoszę, wiadomo. Jeśli chodzi o wyprawkę to ciuszki mam kompletne (praktycznie wszystko dostałam i miałam po synku) i jesteśmy teraz na etapie zamawiania wózka, więc powoli coś tam ogarniamy.
    Na kiedy macie terminy Dziewczyny?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 30 października 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam na 1 marca, no ale pewnie zakończymy wcześniej, jeszcze o tym z lekarzem nie rozmawiałam. Sporo rzwczy musimy podwójnie bo dom piętrowy, wiec na dole będą 2 leżaczki (jeden już mamy), wózka nie mamy keszcze, wiemy tylko jaki chcemy, łóżeczka nie mamy... w zasadzie to malo co mamy :D ubranka dostaniemy od znajomej i od mojej siostry, ale powoli trzeba to zacząć ogarniać.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 30 października 2020, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa jaki wózek planujecie kupić?
    Bardzo zazdroszczę domu i przestrzeni, u nas kolejne 2 lata na niespełna 50mkw. No ale za to później będziemy mieszkać w mieszkaniu naszych marzeń :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 31 października 2020, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja dzisiaj po wizycie dzieciaczki 220g i 212 g. Wszystko w porządku ale dostałam luteinę dopochwowo, magnez i no-spe i dalej żelazo bo anemia. Szyjka w porządku-więc bardzo się cieszę

    Mój termin to początek kwietnia więc bardziej obstawiam jednak na marzec a nawet luty - w tym mniej przyjemnym scenariuszu.

    U mnie też dom z poddaszem więc też niektóre rzeczy podwójnie ale jeszcze o tym nie myślę...

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 31 października 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko a masz jakieś skurcze? Nie chcę absolutnie podważać autorytetu lekarza ale no-spa jest lekiem kategorii C czyli niewskazanym w ciąży. Piszę to, bo wiem że lekarze przepisują ją z przyzwyczajenia a prawda jest taka że powinna być dawana w ostetcznosci. Maluchy pięknie rosną i mają imponująca wagę jak na ten tydzień ciąży !

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 31 października 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to były skurcze ale miałam takie kłucia w podbrzuszu i tak jakby prawa stroną aż pod zebra się rozchodziło...i musiałam to wyleżeć dłuższy czas żeby przeszło. 10 listopada mam wizytę więc dopytam czy jest niezbędna ta no-spa.
    Rucola udało mi się podejrzeć twoje zdjęcie🤗synio jaki przytulasek - już kocha swoje rodzeństwo w brzuszku😊

    Rucola lubi tę wiadomość

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 31 października 2020, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, celujemy w ten wózek https://www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/blizniacze/jeden-obok-drugiego/p/wozek-blizniaczy-tfk-twin-adventure-2-5476.php
    Ale w używkę.

    Rucola lubi tę wiadomość

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ