X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi tez coraz mądrzejsi. Mamy jedną pobudke w nocy na mleko, w dzień dwie drzemki. Chyba, ze gdzies jedziemy w goscie to popołudniu nie spią. Jedzą wszystko co im dam. Kończymy zapas mleka modyfikowanego i przechodzimy na krowie całkowicie. Chłopcy lubią pić krowie. 8 ząbków mają.

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 2 sierpnia 2022, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie Rodzina że się odezwałaś 😊a jak im podajesz mleko krowie samo? Z kaszka? W kubku? Butelce? Ja im daje ale nie za często z płatkami w sumie to nie wiem dlaczego tak malo🤷‍♀️A jak idzie wam mycie ząbków? My mamy u M 16 a Sz 12 ale idą już wszystkie 3.a z myciem tragedia.
    A wodę w czym podajecie, polecacie bidon bboxa? Zastanawiam się nad kupnem ale nie wiem czy posłuży...

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 4 sierpnia 2022, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozyczko mleko piją w butelce. Daje samo mleko przegotowane, kakao zwykłe, kasze manne, płatki na mleku. Wode podaje w bboxie. Kupiłam bardzo tanio na Shoope taki bidon. Polecam. Zęby myjemy im w czasie kąpieli raz dziennie. Taki nasz rytuał, sami otwierają buzie.

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 30 sierpnia 2022, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Chciałabym się dopytać o syndrom zanikającego bliźniaka. Czy któraś z Was miała podejrzenie, ale jednak drugi zarodek się pojawił? Jestem w 5+4tc, więc bardzo wcześnie, dziś widać było 2 pęcherzyki, ale 1 zarodek, za tydzień powtórka z USG. Nie chcę się nastawiać na nic, po prostu zastanawiam się czy to za wcześnie na drugi zarodek czy jak to wyglądało u innych mam.

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 9 października 2022, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej 😀 co słychać? Opowiadajcie. U nas właśnie u jednego synka idą cztery trójki i jest nieciekawie. Poza tym chłopcy zdrowi, rozrabjają, coraz mądrzejsi. W tym miesiącu skończą 1,5 roczku. Jak z mową Waszych pociech?

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 10 października 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już myślałam że nikt się nie odezwie🙃 My w tym miesiącu 20 m/18kor.u nas nie wiele się zmieniło oprócz tego że zakończyłam przygodę z kp w sierpniu. Chłopcy mają po 16 zębów dalej się rehabilitujemy(dostaliśmy wwr i jeździmy bliżej miejsca zamieszkania) chłopaki podstawy mówią, naśladują zwierzęta. Poza tym kombinują, mądruja, coraz lepiej wychodzi im jedzenie samemu, Sz. Dalej nie chce jeść owoców, a ogólnie to nie wiem co im przygotowywać do jedzenia czasu mało a z nimi nic nie zrobię bo cały czas są przy nogach.
    Rodzina, czy Twój synek który był bardziej płaczący poprawiło się coś?

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 11 października 2022, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez jeden ma 16 zębów, a drugiemu teraz wychodzą wszystkie trójki. Rózyczko Wojtek się bardzo zmienił. Jest o wiele mądrzejszy od brata. Duzo rozumie, bardziej słucha się. Ale jak jest coś nie po jego myśli to płacze. Teraz Adaś zato jest niedobry. Nic nie słucha kompletnie, robi co chce. Moi chłopcy nie mówią nic poza mama. Tylko po swojemu.

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 12 października 2022, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was podwójne Mamusie😘 u mnie dzieciaczki mają po 10 ząbków, ale Gai idą teraz dolne czwórki i jak na razie to jej najgorsze ząbkowanie, temperatura 38, nie chce jeść bidulka 🥺. Wcześniej to jej zęby wychodziły, nawet nie wiedziałam kiedy. Synek zawsze mocniej odczuwał ząbkowanie i u niego wiedziałam, że coś się będzie wukluwalo. Co do mowy, to Gaja tylko tata, baba, mama zrobi "papa, brawo-brawo, pokaże paluszkiem na obrazek" Igor do tego jeszcze mówi "tam" (ostatnio ulubione słowo i wszystko jeat "tam") i mówi "ee ma" co oznacza "nie ma" i rozkłada przy tym ręce, tak jak ich uczyłam.Widze, że Igor szybciej łapie słówka i gesty, co mnie trochę martwi, że Gaja nie idzie równo z nim.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 15 października 2022, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellen nie martw się, ze Gaja pózniej łapie wszystko. U mnie jest to samo Wojtek o wiele szybciej się uczy niz Adaś. Nie przejmuje się tym. Po jakims czasie i Adas zaskakuje. 😀 Fajnie Elleen, ze napisałas. Odzywajcie się co jakiś czas co u Was

  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 22 listopada 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo co u Was? 😀 U nas chłopcy rozrabiają. Ciągle musze mieć ich na oku. Mają prawie 13 kg- 19 miesiecy. Poza tym zdrowi odpukać.
    Mamuska, Elleen, Rucola, Różyczka opowiadajcie co u Was i maluszków. Pozdrawiamy

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 24 listopada 2022, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 17 miesięcy w grudniu, ale też takie małe szoguny rosną. Wszędzie ich pełno. Igor przestał cbodzic- przemieszcza się tylko biegając 😂 Gaja za nim jak dama chodzi, tak zabawnie to wygląda. Ja od stycznia wracam do pracy na 2 zmiany. Nie zapisałam dzieci do żłobka i moja mama z nimi zostanie tak na 3 godziny dziennie, ale boi się, że sobie nie da rady. Sama jestem trochę przerażona, bo jak się nic nie dzieje to jest spoko ich ogarnąć, ale jak coś się dzieje, zęby czy coś innego, to tylko na rękach chcą. Dziewczyny jak u Was wyglądał powrót do pracy? Dzieci w domu z kimś z rodziny, czy jednak żłobek?

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 25 listopada 2022, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 21,5 miesiąca zaraz 2 latka😲M-14kg,Sz.-12kg. Pomysły moich chłopców mnie przerażają, przynajmniej raz w tygodniu wybieram się do wariatkowa😜mąż po operacji kręgosłupa więc nie bardzo pomoze
    . Pracy nie mam w tamtym roku będąc na macierzyńskim straciłam bo wróciła dziewczyna która zastępowałam i jak to w budżetówce nie było dla mnie miejsca. Więc muszę jeszcze przesiedzieć rok, półtora zanim dzieci do przedszkola mi przyjmą bo nie mamy żłobka w mojej miejscowości.

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 25 listopada 2022, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina tak jak ty chciałam im dawać mleko krowie ale skubańce nie chcą i jeszcze jest teraz problem z mm hipp bo go ciężko dostać i musiałam zmienić na bebiko i mają problemy z nim.
    Jak u was jest z jedzeniem słodyczy przez dzieci.? Pozwalacie? Bo ja tłumaczę teściowej że za dużo tego a chłopaki już się przyzwyczaiły i jak tylko wchodzi przeszukują jej torbę

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 26 listopada 2022, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko u nas jest jeden żłobek publiczny na pół gminy, a do prywatnego się nie kalkuluje. Po odliczeniu wszystkiego zostanie mi tyle co na paliwo. Zakładając pewnie nie realny scenariusz, że nie będą chorować. U nas z kolei na początku był HiPP, ale nie do końca im pasował i zmieniłam ma Bebiko i było ok.
    Co do słodyczy to czasem dostają. Staram się, żeby to nie było codziennie. Daje jakieś ciastko, czy kinderka, lub jak piekę jakieś ciasto. Teściowa też mi raz zrobiła akcję, tylko wyszłam Igora przewinąć "dała ciastko no bo Gaja chciała", a mówiłam wcześniej, że ma nie dawać, z resztą za chwilę mieli jeść kolację 😤🤬

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • July Autorytet
    Postów: 549 314

    Wysłany: 27 listopada 2022, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Jestem na tym forum od ładnych kilku lat i niejednokrotnie widziałam, że siła i moc jest w kobietach 💪👯‍♀️🙏
    Moja znajoma ma synka Ksawerego, który w wieku 12 mc (obecnie 15mc) poważnie zachorował. Zdiagnozowano u niego w główce nowotwór. Chłopiec dzielnie walczy, ale niestety polski system zdrowotny nie kwalifikuje go do radioterapii protonowej, która obecnie jest mu bardzo potrzebna. Rodzice zbierają środki na leczenie w USA lub Niemczech. Są w stałym kontakcie z onkologami. Tam rokowania są zdecydowanie bardziej korzystne. Niestety "goni nas czas". Ksawery powinien zacząć radioterapię za 2 tyg ale nierealne jest zebranie 500 tys zł w takim czasie. Tyle obecnie brakuje... Dziewczyny jeśli możecie wspomóżcie. Liczy się każda złotówka i ważna jest każda pomoc, chociażby udostępnienie zbiórki lub grupy licytacyjnej.

    Poniżej podaję linki i jednocześnie przepraszam Was za spam


    https://www.siepomaga.pl/waleczny-ksawery


    https://www.facebook.com/groups/ksawerykontraguz/?ref=share

  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 27 listopada 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wracam do pracy, zostaje z dzieciakami. U mnie starałam się nie dawać słodyczy wogóle. Ale teraz zdarza się, ze zjedzą kanapke mleczną, jakąś drożdzowke, lubisia, herbatniki. Innym nie pozwalam na dawanie słodyczy, ale zawsze " no przecież kawałeczek". 😅 moje nadal piją krowie mleko, kakao,kasze manne i czasem jak nie zdąże ugotować i wystudzić to bebiko piją.

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 27 listopada 2022, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina dzięki za odpowiedź. Ja mam jeszcze ten ostatni tydzień na podjęcie decyzji, bo 21 dni przed planowanym rozpoczęciem wychowawczego muszę złożyć wniosek. I z jednej strony chciałabym być z dzieciakami, zwłaszcza teraz, jak rozwijają mowę (póki co bez jakiejś rewelacji), a z drugiej strony kredyt na 🏡 i te ciągłe podwyżki wszystkiego. Przeraża mnie do czego to zmierza. Pewnie Mój by musiał znaleźć dodatkową pracę, albo ja coś na weekendy🤷‍♀️ Ehh ciężki temat🙄

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 8 stycznia 2023, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w Nowym Roku 😀 co u Was i dzieciaczków? Ja dziś przychodzę z pytaniem jak u dzieci rozwój mowy? U mnie chłopaki już 21 miesięcy mają. Jeden naśladuje zwierzęta i mówi tata, dziadzia, dzidzia, baba,papa. Drugi nic tylko po swojemu.

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 15 stycznia 2023, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Rodzina. U nas na 18 miesięcy jest według mnie słabo u syna z mową: mama, tata, baba, pa, hau-hau, bam. Mówił jeszcze tam i nie ma, ale przestał. Tylko rozkłada ręce jak chce pokazać, że czegoś nie ma. Córcia trochę lepiej, oprócz tego co syn jeszcze powie: kotek, piesek, kuly (kury), naśladuje zwierzęta: mee, będę, koko. Kaka powie na kaczkę. Uczymy mówić "babcia" co jej wychodzi jako bacia, albo basia co akurat się zgadza 😉 A czasami Gaja powtórzy coś tak wyraźnie, że spadamy z krzeseł. W zeszłym tygodniu np było "ciasteczko", co przecież jest mega trudne. Pokazujemy książeczki, zeszyty do nauki mowy, ale u Syna nie chce ruszyć za Chiny.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 3 kwietnia 2023, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co słychać? 🙂

‹‹ 138 139 140 141 142
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ