X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 18 maja 2022, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Innej myśli nie dopuszczam do siebie , musi być dobrze .

    Rodzina u nefrologa byliśmy z zupełnie innego powodu. Neonatolog nas skierowała bo jak się urodziła to na USG wyszło że ma jedną miedniczne troszkę za duża. To się okazało być w porządku , ale nefrolog znalazł guza.

    Różyczka moje 26 kwietnia skończyły roczek. Jedzą owoce w kawałkach praktycznie każde jakie im dam. Teraz zajadają się truskawkami. Musy też uwielbiają :)

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 18 maja 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    melduję się po dłuższej przerwie :)
    Mamuśka mam nadzieję że wszystko będzie ok u Hani, masakra że jeden lekarz coś widzi, inny nie, choć tu akurat jest nadzieja że pierwszy się pomylił. Koniecznie skonsultujcie to jeszcze z trzecim. Wierzę że wszystko się skończy dobrze :)

    U nas Chłopaki już biegają i łobuzują wraz ze starszym bratem. Wszędzie ich pełno, ostatnio godzinami jesteśmy na dworze bo w domu ciężko ich powstrzymać od wspinania się na wszystko. Ja rok i 3 mc cały czas kp, powiem Wam że oni tak lubią mleczko że obawiam się iż nigdy nie skończymy, a przecież planowałam góra do roku. Na szczęście inne rzeczy też chętnie jedzą, co do owoców to u nas też ostatnio szał na truskawki i borówki ;)Chłopaki coraz więcej rozumieją, zapytani pokazują różne domowe przedmioty, części ciała , sami się kładą do zmiany pieluch- super się takie postępy obserwuje. Ale oczywiście potrafią też sobie nieźle przywalić z zabawki lub pogryźć nawzajem ;p Nadal moje maluchy to chudzinki , jeden 10 kg , drugi 9,5 kg chyba spalają wszystko bo ciągle w ruchu.

  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 19 maja 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozyczko moi 20 kwietnia skończyli roczek. Jedzą wszystko, tylko ja ich karmie. Czasem jakies placuszki dam kawalek fo rączki. A jak u Was? Banana jedza w kawałkach, jabłko, gruszke, ogórka, rzodkiewki itp. im scieram na tarce.
    Perełko super, ze sie odezwałas. Super, ze chłopcy takie postępy robią. Jak ich nauczyłas tego kładzenia do zmiany pieluchy? Moi uciekaja bardzo jak ich chce ubrac, przebrać.

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 21 maja 2022, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełko super że takie postępy są u Twoich maluchów :) kiedy zaczęli pokazywać przedmioty i części ciała ? Bo ja uczę moje , ale niestety nic a nic. Moje maluchy też uwielbiają truskawki i borówki :). Faktycznie są szczuplutcy twoi chłopcy :) u mnie Dawid waży w tej chwili 10kg a Hania 8.5kg
    31 maja mamy wizytę u innego nefrologa także zobaczymy co on powie. Powiem Wam że staram się nie myśleć o tym , że mogłoby by być coś nie tak , ale jak patrzę na tą kruszynke to tak strasznie się boje.

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 22 maja 2022, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuska ja tez uczę czesci ciała, przedmiotow ale tez słabo im to idzie. U mnie Wojtek ma 9700g i Adas 10.5 kg. Trzymam kciuki, zeby wszystko było dobrze z Hanią. Daj znac jak po wizycie.

  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 22 maja 2022, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina nie ma w tym mojej zasługi, zawsze im mówię chłopaki zmieniamy pieluche, mam mate i zawsze w jednym miejscu w domku zmieniam aż pewnego dnia na hasło zmiana pieluchy Dominiś zaczął sam przychodzić i się kłaść, a że Kacper wszystko za nim (głównie te zakazane rzeczy) to też zaczął i tak samo wyszło. Oczywiście jak są bardzo zmęczeni to czasami też nie chcą on wtedy utrzymać ich jest nielada wyzwaniem ale ogólnie 6/8 razy sami przychodzą i jest spoko. A Jak gdzieś wychodzimy to sami mi buty przynoszą do założenia ;)

    Przedmioty w domku zaczęli pokazywać tak po skończonym roczku, początkowo zaczęliśmy od kilku typu lampa, okno, telewizor, kanapa A potem coraz więcej + zabawki np przyniescie klocka, autko, kaczuszkę itp. Części ciała tak od miesiąca ogarniają (mają prawie 1,4) wcześniej nos był ciągle na włosach pokazywany albo ucho zamiast oka;p
    Ale też staram się zaczynać od kilku i codzinnie coś dokładać;)

    Rodzina lubi tę wiadomość

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 24 maja 2022, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeeeju Dziewczyny! Czemu ja tu nie zaglądam. Świetnie się czyta o waszych maluszkach (choć już nie takie małe 😜).
    Mamuśka nic tam nie ma u Hani, i innej możliwości nie zakładamy! Idź faktycznie do innego lekarza. Ja mówię, że wolę 10 razy sprawdzić niż raz coś przeoczyć. Trzymam kciuki, będzie dobrze!
    U nas już 10- prawie 11 miesięcy. Kiedy to zleciało ja się pytam?😱 Dopiero takie maleństwa na rozmiar 50, a tu już mi buszują po domu i trzeba tylko pilnować, żeby za dużych guzów nie nabiły, bo że nie nabiją w ogóle to nawet nie liczę 😜 Igorek 10.5kg już około miesiąca przy narożniku chodzi pięknie, Gaja 9.8kg zaczęła wstawać jakiś tydzień temu. Około miesiąc później zdobywa umiejętności. Ale za to ślicznie robi, "papa", bije brawo, robi "nie, nie" i "akuku". Igorek raptem "papa" dopiero załapał. Jedzą prawie wszystko, kawałki, ale czasem jakiś słoiczek wjedzie.
    Powoli szykujemy się do imprezy roczkowej i tez nie mam pojęcia jakie prezenty określić.
    A jak wasze dzieciaczki? Jedzą sztućcami?

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 25 maja 2022, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen super,że zajrzałaś. Moi chłopcy nie jedzą sztuccami, czssrm w rączke dostają. Cały czas ich karmie ja. Ładnie rosną Ci pociechy. Odzywsj się czasem co u Was. U mnie tez chłopcy szkudują w domu. Wszystko ich ciekawi. Jeden trochę słucha, a drugi nic. Ale ogólnie fajni są, śmieszki. U nas chłopcy na roczek dostalistolik edukacyjny, 3 quady jezdziki, rowerek, taką ciężarowke w ktorej się woża nawzajem.

    Elleen lubi tę wiadomość

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 26 maja 2022, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi nie jedzą sztućcami ale czasami mi zabierają i próbują jeść z miseczki. U nas ogólnie się popsuło z jedzeniem, wcześniej chętniej coś próbowali z nowości, no i te owoce to masakra.
    Perelka ja też jeszcze KP ale już mi ciężko, mam wrażenie że organizm już nie daje rady a moje dzieci jak na złość straszne cycoholiki się zrobiły i często mi bluzkę podnoszą żeby im dac🤦‍♀️oczywiście obaj naraz no przecież nie poczeka jeden aż drugi skonczy.
    Myślę o odstawieniu i przejściu na mm ale jakoś nie mogę się zebrać.
    Ogólnie u nas panuje mamoza i jak czasami w nocy się obudzili to mąż dał radę uśpić a teraz jest ryk, wyrywanie się, dopiero jak się przytula do mnie albo dostaną cyca to zasypiaja....
    Jak ty Perelka dajesz radę z nimi sama? na dworze? Ja ich nie ogarniam rozbiegają się wokół domu

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 28 maja 2022, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jakie dajecie teraz witaminy dzieciom?

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 28 maja 2022, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podzieiam Was ,ze tak długo karmicie. BRAWO! Różyczko ja kończę wit d i odstawiam na lato. Jesienią zacznę znów podawać.

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 28 maja 2022, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczki ja też Wit d i probiotyk vivomix. Dha nie podaję bo jest w mleku modyfikowanym i przynajmniej raz w tygodniu podaje ryby.

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 13 czerwca 2022, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuska co z Hanią? Wszystko w porządku? Ile Twoje malychy mają ząbków? Ile mleka jeszcze im dajesz?

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny , trochę mnie nie było , ale zwariowany mam czas. Z Hania na szczęście wszystko jest w porządku. Byłam u radiologa i pytał i jakiego lekarza byłam , że znalazł u niej guza . Teraz już mi ulżyło i jestem spokojna. 13 lipca mamy termin do szpitala , więc pójddziemy jak już nas skierowali , ale po tej wizycie u radiologa już się nie obawiam .

    Rodzina Dawidek ma 8 ząbków i chyba idą kolejne bo jest bardzo marudny, Hania ma 5 , bardzo wolno jej wychodzą. Nawet jak już widać ząbka i wydaje mi się że za 2 dni wyjdzie to potrafi się przebijać 2 tygodnie .
    Mleko dostają tylko na noc i ewentualnie jak się obudzą w nocy.
    U nas niestety też jest mamoza , ale tylko z Hania. Wieczorem nie usnie beze mnie , w nocy też jak się obudzi to jest ryk dopóki ja jej nie wezmę .

    Moje dzieci dostały się do żłobka , idą od września a ja gdzieś w październiku wracam do pracy. A Wy dziewczyny dajecie dzieci do żłobka ?

    Hania na 13 miesięcy zaczęła chodzić :) lata wszędzie , Dawid jeszcze nie , za ciężki tyłek ma :)
    Hania waży 8,800 a Dawid 10,600.

    Dziewczyny jakie kupujecie buciki dzieciom ? Jakie kupiliście jako pierwsze jak zaczęły chodzić ?

    Rodzina, Różyczka32 lubią tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka, tak się cieszę, że z Haneczką wszystko dobrze 🥰
    Moi mają roczek za 3 tygodnie i Igor waży już prawie 11 kg, a Gaja kilogram mniej.
    Igor ma 6 ząbków, a Gai dzisiaj się przebiły górne dwójki i tez ma 6. Jej to ja muszę zaglądać do paszczy, bo w ogóle nie wiadomo kiedy idą zęby, a Igor zawsze marudny się robi na kilka dni i płaczliwy.
    Moi chodzą na razie tylko przy meblach, ale kupiłam im teraz buciki, żeby miały coś na roczek. Fajne są niektóre z CCC, Lasocki kids np. Na IG na profilu fizjomommy jest zapisana relacja, jakie powinny byc buciki. Polecam. Ja kupiłam sandałki bo teraz ciepło.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellen to Igor też jest pucuśny jak mój Dawid 😅
    Super , że Gaja nie daje odczuć ząbkowania.
    Planujecie coś na roczek ?

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuska wrote:
    Ellen to Igor też jest pucuśny jak mój Dawid 😅
    Super , że Gaja nie daje odczuć ząbkowania.
    Planujecie coś na roczek ?
    Niby kilogram tylko różnicy, ale jak podniosę Gaję po Igorze to taka leciutka się wydaje.
    Na roczek planujemy zrobić małe przyjęcie, bo i tak wszyscy chrzestni, ciocie i wujkowie chcieli przyjechać.Oby tylko pogoda dopisała, bo w domu będzie mi ciężko pomieścić towarzystwo 😅

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen u nas jest prawie 2 kg różnicy a jak wezmę Dawida po Hani to wydaje się dużo więcej .
    To trzymam kciuki za pogodę :)

    Elleen lubi tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 24 czerwca 2022, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie Mamuska, że Hania zdrowa. Nie ma co ufać jednemu lekarzowi. U mnie tez Wojtuś zaczął chodzic na 13 miesięcy, a Adas dopiero probuje kilka kroków. U mnie tez Wojtus Ma 10.5kg a Adas ponad 11 kg. Rosną nam dzieciaki jak na drozdzach. Co do zębów mają po 10 i kolejne dwa rozpulchnione dziąsła. Humory i nerwy często pokazują. Mamuska ja nie wracam do pracy, zostaje z chłopcami. Moze pózniej jak do przedszkola ruszą.
    Elleen udanej imprezy i wszystkiego naj dla dzieciaczków.

    Elleen lubi tę wiadomość

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 29 lipca 2022, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo mamusie co słychać? Jak maluszki jak wy?

    My nadal kp🙄nie chcą się odstawić a zdrowie coraz bardziej siada, eh może jeszcze trochę pociągnę...
    Chłopaki są fajni, poza tym że cycoholicy. Z jedzeniem średnio nie mają czasu ciągle w ruchu. Noce nadal z pobudkami.
    Piszcie co u was😊

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
‹‹ 138 139 140 141 142
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ