X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️BLIŹNIAKI 2022❤️
Odpowiedz

❤️BLIŹNIAKI 2022❤️

Oceń ten wątek:
  • KasiaL Koleżanka
    Postów: 31 43

    Wysłany: 10 listopada 2021, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Czy są tu mamy które w 2022 powitają na świecie bliźnięta?
    Mam w domu rocznego synka który jest naszym oczkiem w głowie (wcześniej 2 ciążę biochemiczne i jeden poród w 21 tc - synek zmarł po 2h). Bardzo chcieliśmy 2 dziecko a tu taka niespodzianka. Wczoraj na wizycie u lekarza dwa piękne pęcherzyki. Aktualnie 5+2 tc. Liczymy na to, że za 2 tygodnie zobaczę dwa bijące serduszka.

  • Elenka Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 10 listopada 2021, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kasia! Nieśmiało się dołączam - u mnie aktualnie 7+0tc, wczoraj pierwszy raz widziałam serduszka. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i zostanę w tym wątku i Tobie też tego życzę.🤗

    04.2020 (*) 6tc
    02.2021 stymulacja, punkcja, brak transferu
    10.2021 ciąża bliźniacza 2k2o
    0d1yhqvkf3z468jf.png
  • KasiaL Koleżanka
    Postów: 31 43

    Wysłany: 12 listopada 2021, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Elenka. Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama :) To twoja pierwsza ciąża czy masz już dzieci? Zaskoczona bliźniakami? Bo ja bardzo :)

  • Elenka Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 12 listopada 2021, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Druga ciąża, ale pierwszą straciłam na początku zeszłego roku. I ta ciąża i fakt bliźniaków to dla mnie zaskoczenie i jakoś to jeszcze do mnie nie dociera po tych długich staraniach... W sumie nawet się jeszcze nie cieszę za bardzo, tylko mówię do Maluchów żeby ze mną zostały 🙈

    Swoją drogą dziwne, że nie ma nas tu więcej bliźniakowych, bo dla porównania zeszłoroczny wątek był bardzo ożywiony. 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2021, 17:50

    04.2020 (*) 6tc
    02.2021 stymulacja, punkcja, brak transferu
    10.2021 ciąża bliźniacza 2k2o
    0d1yhqvkf3z468jf.png
  • KasiaL Koleżanka
    Postów: 31 43

    Wysłany: 13 listopada 2021, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem po stracie. Teraz każda ciąża to stres żeby wszystko się udało. A podwójna ciąża to podwójna troska. Ale myślę że tam na górze wie co robi :)

    Elenka lubi tę wiadomość

  • KasiaL Koleżanka
    Postów: 31 43

    Wysłany: 18 listopada 2021, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzone. Widziałam dziś na usg dwa serduszka :)

    Azjak, Elenka lubią tę wiadomość

  • agatagd93 Znajoma
    Postów: 26 43

    Wysłany: 19 listopada 2021, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Również jestem w ciąży bliźniaczej. W środę zobaczyłam dwa pięknie bijące serduszka <3 <3 termin na 01.07.2022. W domu prawie 3latka- będzie wesoło :)

    j36regz2fzoe228r.png
    iv09gu1r0v7avkau.png
    0d1y3e3kd1khvov5.png

    PCOS
  • KasiaL Koleżanka
    Postów: 31 43

    Wysłany: 19 listopada 2021, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć agatagd93. Gratulacje. Widok tych dwóch serduszek jest niesamowity prawda? (trochę przerażający ale wciąż niesamowity)
    Jaka ciąża u Ciebie? U mnie 2k2o. A w domu roczniak :)
    Też będzie wesoło ale powtarzam sobie ze najgorsze będą pierwsze dwa lata. Potem pójdzie z górki :D

  • KasiaL Koleżanka
    Postów: 31 43

    Wysłany: 23 listopada 2021, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba będę musiała niedługo opuścić ten wątek. Na dzisiejszej wizycie jeden zarodek 9 mm a drugi 4.3 mm i za duży pęcherzyk żółtkowy :( jeszcze serduszko bilo więc zobaczymy za trzy tygodnie.

  • Marzensia Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: 24 listopada 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Kochane ;)
    Witam serdecznie mamusie bliźniaków :)
    Ja obecnie jestem w piątej niespodziewanej ciąży bliźniaczej (11 tc) ale jak to każda mama bardzo się boję. Mam trzech synów (14,9,1 lat) i jedno poronienie w 15 tc.(córeczka). Najmłodszy synek ma 13 miesięcy o trochę jestem przerażona jak sobie poradzić z taką gromadką. Za dwa tygodnie mam badanie prenatalne i boję się czy wszystko będzie ok.
    Pozdrawiam

    Kikimiki lubi tę wiadomość

  • Elenka Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 24 listopada 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasiaL, ojej... przykra wiadomość :( Może jeszcze jest szansa? Trzymam mocno kciuki!

    04.2020 (*) 6tc
    02.2021 stymulacja, punkcja, brak transferu
    10.2021 ciąża bliźniacza 2k2o
    0d1yhqvkf3z468jf.png
  • Elenka Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 24 listopada 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć agatagd93, cześć Marzensia :) Witajcie w bliźniakowym gronie :)

    U mnie dziś 9+0tc, wczoraj byłam na USG i Maluchy rosną ładnie i równo, serduszka ładnie biją. Na ten moment wszystko ok.🤞

    Czekam tylko z utęsknieniem na ustąpienie mdłości, bo ostatnie dwa tygodnie mnie wymęczyły. 🙈
    A jak u Was z tym? Bardziej Wam doskwierają niż w pojedynczej ciąży?

    Marzensia lubi tę wiadomość

    04.2020 (*) 6tc
    02.2021 stymulacja, punkcja, brak transferu
    10.2021 ciąża bliźniacza 2k2o
    0d1yhqvkf3z468jf.png
  • agatagd93 Znajoma
    Postów: 26 43

    Wysłany: 24 listopada 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elenka wrote:
    Cześć agatagd93, cześć Marzensia :) Witajcie w bliźniakowym gronie :)

    U mnie dziś 9+0tc, wczoraj byłam na USG i Maluchy rosną ładnie i równo, serduszka ładnie biją. Na ten moment wszystko ok.🤞

    Czekam tylko z utęsknieniem na ustąpienie mdłości, bo ostatnie dwa tygodnie mnie wymęczyły. 🙈
    A jak u Was z tym? Bardziej Wam doskwierają niż w pojedynczej ciąży?


    Cześć! 🤗 u mnie 8t6d 😁 Na wizycie byłam tydzień temu i również wszystko ok.
    U mnie w pierwszej pojedynczej ciąży tylko senność, a teraz do senności dołączył szybko rosnący brzuszek.
    Mam wrażenie, ze jest tak duży jak był w 4 miesiącu pierwszej ciąży 🤪
    Wczoraj powiedziałam przełożonemu i mam zgodę na prace zdalna. Wreszcie mogę pospać dłużej 😁

    j36regz2fzoe228r.png
    iv09gu1r0v7avkau.png
    0d1y3e3kd1khvov5.png

    PCOS
  • Marzensia Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: 25 listopada 2021, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane, witaj Elenka :)
    Co do objawów to ja bardziej odczuwam niż w pojedynczej ciąży. Ciągły taki niesmak, czuję żołądek ale nie wymiotuję. Mam nadzieję, że będzie dobrze 😊 jak przybierałyście w ciąży? Ja co ciąża to grubsza i więcej kilo... Pierwsza 16kg, druga 25 kg i ostatnia 30 kg.... Ciekawe ile tym razem bo to dwa bobaski.

  • KasiaL Koleżanka
    Postów: 31 43

    Wysłany: 25 listopada 2021, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elenka wrote:
    KasiaL, ojej... przykra wiadomość :( Może jeszcze jest szansa? Trzymam mocno kciuki!

    Szansa zawsze jest. Czekamy do następnego usg. Ja się przede wszystkim cieszę że chociaż jedno rozwija się dobrze. Może drugie dogoni - zobaczymy.

    Cześć Marzensia. Niezła załoga się u ciebie szykuje. Gratulacje. Dzieci to skarb. Też chciałabym mieć ich dużo ale zobaczymy czy wiek pozwoli :)

    U mnie na chwilę obecną żadnych mdłości. Jedyne co, to jestem częściej głodna i jak już jestem głodna to tak bardzo że aż mi słabo. W pierwszej ciąży byłam bardzo senna, teraz tego nie zauważam ale może dlatego że mój roczniak nie daje mi czasu żeby o tym myśleć :)

  • Marzensia Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: 26 listopada 2021, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć KasiaL :) jak jestem głodna to tak jak ty słabo mi itp. Co do gromadki to bliźniaki nas zaskoczyły zupełnie. Mamy roczniaka teraz i gdzieś tam była mowa, że może za rok lub dwa ostatni bobas a tu niespodzianka :)
    Wiem, że sie martwisz mam podobnie po stracie niestety taki strach zawsze zostanie staram się za dużo nie myśleć a, że pracy koło malucha jest to mnie to pochłania. Czekam na usg prenantalne 7.12 i zobaczymy jak się dzieci rozwijają.
    Mam nadzieję, że szczęśliwie dotrwamy wszystkie z maleństwami 😘

  • Oriaana Ekspertka
    Postów: 167 474

    Wysłany: 26 listopada 2021, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej !

    U mnie taka sytuacja , ze na pierwszym usg w 6 tyg był jeden pęcherzyk , w 9 tyg jeden pęcherzyk , a jak poszłam w 12 to już nagle dwie fasolki ! 😍

    Moje dwie siostry maja bliźniaki także … No ;)

    Byłam na prenatalnych w Poznaniu na NFZ i wg wymiarów wszystko w porządku ;)
    W domu dwie córki - 4 i 7 lat
    Termin wg OM 2 czerwiec

    Kikimiki lubi tę wiadomość

    dhi49jcgge2ty5ys.png
    Eliza 🥰 18.08.2014 💋
    Kaja 🥰 05.02.2017 💋

  • Marzensia Znajoma
    Postów: 19 7

    Wysłany: 27 listopada 2021, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Oriaana :) gratuluję bliźniaków! :)
    No to naprawdę musiałaś być w szoku gdy nagle na kolejnej wizycie okazuje się, że jest kolejna niespodzianka w brzuszku u mnie od pierwszej wizyty w 5 tc było widać dwa pęcherzyki. Ja byłam w szoku lekkim i mówię, że nie możliwe 😉ale geny to geny moja babcia od strony mamy miała podwójne bliźniaki.
    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2021, 18:14

  • Elenka Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 28 listopada 2021, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane, u mnie wczoraj trochę się skomplikowało... Zaczęłam krwawić i okazuje się, że u jednego Malucha odkleja się trofoblast 😔 Muszę bezwzględnie leżeć i czekać na rozwój sytuacji. Dziś od rana jakby lepiej, oby ustąpiło.
    Na szczęście dzieciaczki są całe i zdrowe, ale ciąża i tak zagrożona.
    Czy któraś z Was miała podobną sytuację?

    04.2020 (*) 6tc
    02.2021 stymulacja, punkcja, brak transferu
    10.2021 ciąża bliźniacza 2k2o
    0d1yhqvkf3z468jf.png
  • KasiaL Koleżanka
    Postów: 31 43

    Wysłany: 28 listopada 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elenka trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze. Nie miałam nigdy takiej sytuacji ale wierzę że w tak wczesnejciazy wszystko może się naprawić i donosisz oba maluszki.
    A co mówi lekarz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2021, 20:39

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ