X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica wrote:
    Virad

    Jedno nie zastanawia, zawsze na szkole rodzenia powtarzano że przy blizniakach najważniejsza jest synchronizacja ale dla mnie to dopiero armagedon gdy jestem z nimi sama i w jednej chwili chcą na przykład jesc.
    ja karmie jednoczesnie dwoma butlami gdy oboje sa mocno głodni.

  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica wrote:
    Dziewczyny jak wygląda u Was spanie nocne?
    U mnie Mati już regularnie przesypia 6-7h a Kubuś też już coraz częściej te 5-6h. Problem w tym że to oni decydują kiedy idą na ten dłuższy sen (My ich nie budzimy na karmienie). No i ostatnio idą "na noc" o 17-18. Wtedy budzą się po północy ale potem znowu co 3h. Jak ich przestawic aby zasypiali na dłużej ale np po 21?
    hmm to dziwne bo u mnie pija miedzy 22 a 23, potem 1-3 w nocy. Nigdy nie spali dluzej niz 5h ciagiem...maja prawie 5 mcy.
    za to zaobserwowqałam ze potem rano niechetnie pija... wypijaja polowe tego co noca... nie wiem jak ich przestawic.
    Dla mnie najtrudniejsze jest ich usypianie bo zazwyczaj obaj chca isc spac na raz.
    z rozszerzania diety lipa pi\oki co, wypychaja jezykiem lyczeczke. Moze sprobuje w maju (w czerwcu na poczatku koncza 6 mcy).

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica wrote:
    Dziewczyny jak wygląda u Was spanie nocne?
    U mnie Mati już regularnie przesypia 6-7h a Kubuś też już coraz częściej te 5-6h. Problem w tym że to oni decydują kiedy idą na ten dłuższy sen (My ich nie budzimy na karmienie). No i ostatnio idą "na noc" o 17-18. Wtedy budzą się po północy ale potem znowu co 3h. Jak ich przestawic aby zasypiali na dłużej ale np po 21?

    Wczesnie chodzą spać 🙈
    O której maja ostatnia drzemkę? Może tu coś trzeba zmienić.
    21 to taka pozna pora na zasypianie dla takiego malucha. Myśle ze poprawa bedzie jak zaczną chodzić spać o tej 19 nawet.
    Nie oczekuj od takich maluchów by zasypiali na dłużej. Masz i tak super godziny :)

    U nas ostatnio spanie jest około 19:30, a karmienie około 4 rano. Śpią roznie, czasem do 6 czasem do 7

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martysia28 wrote:
    ja karmie jednoczesnie dwoma butlami gdy oboje sa mocno głodni.

    U mnie się tak nie da 😂zawsze znajda coś do pociągnięcia, obejrzenia 🙈

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martysia28 wrote:
    za to zaobserwowqałam ze potem rano niechetnie pija... wypijaja polowe tego co noca... nie wiem jak ich przestawic.
    Dla mnie najtrudniejsze jest ich usypianie bo zazwyczaj obaj chca isc spac na raz.
    z rozszerzania diety lipa pi\oki co, wypychaja jezykiem lyczeczke. Moze sprobuje w maju (w czerwcu na poczatku koncza 6 mcy).

    A ile godzin upływa pomiedzy ostatnim nocnym karmieniem a porannym? Może jeszcze nie są wystarczająco głodne..

    Nie ma co z rozszerzaniem się spieszyć. Spróbuj za tydzień/dwa... jak nie będą chcieli jeść, to zrób kolejna próbę za tydzień znów.
    W międzyczasie, możesz próbować podawac im np. witaminę D na łyżeczce... żeby nabrali z nia obycia ;)

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, że nie ma co się spieszyć. Po prostu chciałam spróbować bo pytałam o to lekarza. Spróbuję jeszcze do czasu ukończenia 6 m-ca.
    Teraz przygotowałam na mleku kleik ryżowy i go wypili na wieczór z butli.
    hmm pili po godz. 1:00/2:00 a potem o 8:30 nie byli głodni...
    A póki co udaje mi się karmić dwoma butlami :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2021, 21:14

  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad wrote:
    U nas ostatnio spanie jest około 19:30, a karmienie około 4 rano. Śpią roznie, czasem do 6 czasem do 7
    kurcze, u mnie jest codzienny cyrk z zasypianiem... albo są batdzo zmęczeni albo nie wiem o co chodzi- przychodzi godzina 19.00 i próbuję ich uspać bo widzę że trą oczy/ziewają. Ale krzyczą i odstawiają niezłe szopki, a gdy już uda mi się ich uspać (kołysaniem bo sami z siebie po odłożeniu do łóżka nie chcą spać) to po 30 minutach budzą się znów. i tak potrafi to trwać do 21...
    A co do karmienia, jak nakarmię o 19:00, to koło 22-23 znów się budzą, potem gdzieś koło 2:00 i o 6:00. Nie wiem czy to tak standardowo... a wczoraj po kleiku na mleku obudzili się ale nie chcieli pić mleka.
    Dodam, że sen dzienny im się popsuł- jeden z nich śpi max 25 minut na drzemkach. I właśnie on często budzi się w nocy a nie chce pić mleka. Więc nie wiem, laczego się budzi. Temperatura w pokoju 19 stopni, więc chyba nie jest za gorąco.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2021, 07:00

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 2 maja 2021, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martysia28 o której maja pierwsza poranna drzemkę? A o której te ostatnia?
    I jak dugo one trwają?
    Pierwsza poranna drzemka wyznacza rytm dobowy dziecka.
    Jak wyglada ich aktywnosc w ciągu dnia? Co ze spacerami?

    Może one nie chcą spać o 19 tylko o 20 ;)
    A może krzyczą bo chcą coś zjeść.

    Ps. A witaminę D o jakiej porze podajesz? Zbyt późne dawanie tez może wpływać na problemy ze snem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 maja 2021, 12:06

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 2 maja 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaminę podaję maksymalnie do południa. Pierwszą drzemkę mają gdzieś koło 8-9:00, zależnie o której się obudzą. Ale próbując budzić ich powiedzmy po godzinie drzemki to niestety strasznie marudzą, dziś miałam wrażenie że non stop by spali w dzień. Wcześniej tak nie było, udawało mi się odsłonić rolety i budzili się z drzemek bez krzyków. Teraz mam wrażenie, jakby drzemka godzinna im nie wystarczała, trą oczy, zachowują się jakb się nie wyspali...
    spaceruję jeśli mam siły, zazwyczaj około 13:00. Dziś padało cały dzień więc bez spaceru. Zazwyczaj są aktywni około 2h, niestety od kilku dni robią się zmęczeni po 1-1,5 godziny i ciężko mi ich czymkolwiek zająć. A jedzenia nie chcą, dziś próbowałam podać mleko po 19:00 i nie chcieli wypić, tylko marudzili. Umęczona ich usypianiem, uspałam ich w wózku... na rękach odpychają się ode mnie, wyrywają a po odłożeniu do łóżek niestety nie zasną sami. Nawet z pieluchą tetrową i szumem.

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 3 maja 2021, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @martysia ta pierwsza drzemka jest za długa. One są w innej fazie snu i dlatego nie możesz ich dobudzić a jak się obudza to są marudni i śpiący.
    Spróbuj wybudzać ich po maks 45 minutach. Ta drzemka nie jest na wyspanie, a na zregerowanie się. 30-40 minut to idealny czas.
    Rozpoczeta drzemka im bliżej 9 tym lepiej. Ogólnie, obserwuj i testuj ;)
    Co do ich ogólnego zachowania, może maja jakiś skok rozwojowy. Może zęby zaczynaja się.. to by tłumaczyło problem z jedzeniem.
    Dzieci bardzo roznie potrafią się zachowywać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2021, 11:17

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 maja 2021, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w szoku że wybudzacie dzieci z drzemki 😅 ja pozwalam spać ile chcą, bo one najlepiej wiedzą ile potrzebują. I co dziwne, bardzo często jak dużo śpią w dzień, mają dobrą noc. Jak idą spać zmęczone to noc jest zazwyczaj do doopy.
    Marzy mi się przespane 3-4 godziny ciągiem. Mam bardzo przerywany sen, bo albo karmię albo odciągam także budzę się najrzadziej co 2h...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 3 maja 2021, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rucola tak z ciekawości ile śpią twoje maluchy w ciągu dnia? I w jakich godzinach mają drzemki? I ile w nocy?

    Jak moje maluchy były małe tez spały ile chciały 😅 teraz nie ma takiej opcji.
    Poza tym, planuje je posłać do żłobka a tam pory drzemek są stałe.

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 3 maja 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wybudzam bo jak tego nie robiłam to spali po 3-4h ciągiem w dzień i tak ze 4 razy a w nocy była imprezka... nie chciały mleka i nie spały.
    wystarczy poczytać książki na ten temat jest to rabowanie snu nocnego...

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 4 maja 2021, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wstają 6-7, potem koło 8-9 mają drzemkę o różnej długości, 30-60 minut i jak nie wychodzimy na spacer to jeszcze 3 podobne drzemki w ciągu dnia. Jeśli wychodzimy na spacer to zazwyczaj trwa on 2-2,5 godziny i śpią cały czas. Potem jeszcze mają jedną drzemkę. Na noc idą spać 20-21. Pierwsza pobudka koło 23, potem synek 2-3 a córka wytrzyma już teraz nawet do 4-5.
    Co do żłobka to on rządzi się swoimi prawami... Synek chodzi tam na drzemkę o 11.30 a jak jest w domu to najczęściej 13-14 o ile w ogóle pójdzie... U nas się to jakoś samo układa ale na pewno nie będę wybudzać w celu rabowania(?)snu nocnego- cokolwiek to znaczy. Po synku wiem, że to tak nie działa. Im dziecko bardziej zmęczone i zirytowane w dzień (ja bym była gdyby ktoś mnie budził) tym gorzej śpi w nocy....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2021, 16:01

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 4 maja 2021, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to Ty jesteś matką więc ty decydujesz o swoich dzieciach. Pozwól, że ja będę decydowała o swoich- czy będę je wybudzać czy nie, czy będę rozszerzać im dietę przed 6mc czy nie, czy będę karmić butlą czy nie i tak dalej :)
    U mnie lepiej śpią w nocy odkąd je wybudzam. Przedtem spali po 3-4h trzy razy dziennie, łatwo policzyć ze w ciągu dnia spali nawet 11 godzin! łatwo się domyślić, że w nocy nie spali.
    Poza tym jak byłam w szpitalu to nie wiedziałam, że należy je wybudzać na karmienia, przez co oni spali cały czas a ja nie wiedziałam, co robić. Nikt na początku mi nie mówił, że należy karmić co 3h a to był mój pierwszy poród. Niestety lipnie się skończyło bo spadli z wagi poniżej dopuszczalnego 10% i nagle wtedy się wszyscy zainteresowali czemu się tak dzieje.
    ps. wybudza się nie w celu rabowania snu nocnego tylko w celu zapobiegania temuż.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2021, 17:01

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 4 maja 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martysia a czy ja Ci coś każe robić? chętnie się dowiem w którym momencie to zrobiłam.To oczywiste że same decydujemy co będziemy robić z naszymi dziećmi. Uważam, że forum jest po to, aby kulturalnie wymieniać poglądy.
    Edit. Gdyby moje dzieci spały ciągiem 3-4 godziny to pewnie bym budziła, ale u mnie nie było takiej opcji, ja walczę o każde 15 minut snu. Z synkiem też nie miałam problemu z tym że za dużo spał 😅 Ciężko mi sobie nawet wyobrazić taką sytuację 🤭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2021, 19:14

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 5 maja 2021, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rucola z tym wybudzaniem to jest trochę inaczej niż myślisz. Nie budzę ich na sile.
    Stwarzam maluchom warunki by same się obudziły 😅 jak za długo drzemka trwa ;)
    Często budza się same wcześniej 😁

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 5 maja 2021, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad wrote:
    @rucola z tym wybudzaniem to jest trochę inaczej niż myślisz. Nie budzę ich na sile.
    Stwarzam maluchom warunki by same się obudziły 😅 jak za długo drzemka trwa ;)
    Często budza się same wcześniej 😁
    No ja nie mam za bardzo doświadczenia w tym temacie 😅 ale jak zdarzyło mi się starszaka obudzić bo np. musieliśmy wyjść to była tragedia do końca dnia i problem z zaśnięciem na noc....
    Moje bliźniaki śpią jak zające. Cały czas tryb czuwania. Jak przysnie jeden to wynoszę do drugiego pokoju żeby drugi go nie obudził 🙄. W nocy to samo, jeden spi ze mną a drugi z mężem, inaczej byłaby masakra.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2021, 09:54

    Virad lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 5 maja 2021, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak ruchowo rozwijają się Wasze dzieci? Kiedy zaczęły się obracać na brzuszek? Moje kiepsko sobie radzą, chłodzimy do fizjo co 6 tygodni na kontrolę i zestawy ćwiczeń, ale słabo to wszystko idzie...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 5 maja 2021, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Martysia a czy ja Ci coś każe robić? chętnie się dowiem w którym momencie to zrobiłam.To oczywiste że same decydujemy co będziemy robić z naszymi dziećmi. Uważam, że forum jest po to, aby kulturalnie wymieniać poglądy.
    Edit. Gdyby moje dzieci spały ciągiem 3-4 godziny to pewnie bym budziła, ale u mnie nie było takiej opcji, ja walczę o każde 15 minut snu. Z synkiem też nie miałam problemu z tym że za dużo spał 😅 Ciężko mi sobie nawet wyobrazić taką sytuację 🤭
    nie miałam zamiaru pisać niczego niekulturalnego i mam nadzieję że tak nie zabrzmiało. Niemniej odniosłam wrażenie, że wszystko co pisałam spotkało się z krytyką- a to jak pisałam o terrorze laktacyjnym w szpitalu a to o rozszerzaniu diety...
    więc moje dzieciaki spały po te 3-4 h a jeśli budziły się same po tym czasie, to z krzykiem wielkim bo były już mega głodne. Zresztą takie zalecenie dostałam w szpitalu przy wypisie.

‹‹ 77 78 79 80 81
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ