X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 2 marca 2021, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haloooo przyszłam odmieść kurz i pajęczyny 🕸🕸🧹🧹 ktoś tu jeszcze zagląda??
    Mamuśki piszcie co u was i waszych dzidziów!!

    💙💙 bliźniacza mama
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @zona nie ma co tu sprzątać. Nikt nie zagląda 🤷‍♀️

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 5 marca 2021, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad a co u was? U nas dobrze, dzieciaczki rosną i pewnie zaraz dobiją do 7 kg, poza tym już da się z nimi „pogadać”, za półtorej miesiąca rozszerzanie diety. A wy już jecie? Może jakieś wskazówki? Za chwilę będę świętować rok jak dowiedziałam się, że to bliźniaki i aż mam ciarki na samo wspomnienie 😊 a aktualnie leżymy w trójkę w łóżku bo mnie coś dopadło i mam gorączkę i okropny ból gardła a chłopcy z tego powodu są bardzo grzeczni i dają matce odpocząć 😂
    Haloooo bliźniacze mamyyyyy

    💙💙 bliźniacza mama
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 5 marca 2021, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też rośniemy 🥰 do 7kg nam jeszcze trochę brakuje :P
    Dzieciaki są mega kontaktowe już. Lubia słuchać jak gadamy. Mają swoje humorki 😉
    W nocy mamy jedno karmienie, I tak zastanawiam się już kiedy zaczną przesypiać całe noce 😅
    Zaczęliśmy rozszerzanie diety... dynia, brokuł, marchewka .. Na razie to są początki, 2-3 łyżeczki, dla posmakowania. Plus oczywiście trochę wody, żeby pomoc to strawić.
    Polecam łyżeczki z rossmana, takie szerokie i płaskie.
    Słoiczki kupuje na promocjach :P patrz na składy. Żeby nie było dodatku soków zagęszczonych, soli etc.
    No chyba ze chcesz rozszerzać dietę jako blw 😉 wtedy o słoiczkach zapomnij.

    Nie wiem jakie są u was zalecenia co do rozszerzania diety... u mnie max do 26tz
    Wiadomo, ze to tylko rekomendacje. Nie każde dziecko będzie w tym czasie gotowe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 14:17

    żona_męża lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 5 marca 2021, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad to lada chwila będziecie mieli przespaną noc! U mnie takie 2-3 pobudki ale za to kładą się spać o 18-19 i śpią z przerwami na jedzenie do 7 rano 😊 co do diety to planuje trochę blw a trochę papki i ambitny plan sama gotować a jak wyjdzie to zobaczymy 🤷🏻‍♀️ A wodę w czym podajesz? Kupiłam niby doidy cup ale czy to się sprawdzi 🤷🏻‍♀️ I siedzą w fotelikach do karmienia czy jak?

    Virad lubi tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tez pięknie ci śpią 🥰
    Jakie mają ulubione zabawki? Jak spędzacie dzień?

    Moje chodzą spać o 19 ;) i tez do 7 rano, chociaż ostatnio budza się o 6 i gadają do siebie 😅😉
    Na blw się nie zdecydowałam, bo wiem ze na tym etapie nie byłby gotowe na takie „treściwsze” kawałki. To za wcześnie dla nich.
    Wode podaje to sama butla co mleko. Podaje tak 2-3 małe porcje jedzenia, a potem trochę wody. Jak podawałam wode na koncu to widziałam ze się wcześniej przypychaly.. Moze gdzie za miesiąc dostaną jakiś kubek 😛 na razie butla daje radę.
    Karmimy na własnych nogach. Gdyby się któreś zakrztusiło to są od razu pod ręką...
    Wybrałaś foteliki do karmienia?

    żona_męża lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 5 marca 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To też przynajmniej wieczory macie dla siebie 😊 super! Moi ledwo się zauważają jak na razie 😂 a i jedzą swoje rączki nawzajem 😂 dobra myśl z tym trzymaniem na kolanach 😊 a co do fotelików to chyba kupimy te z ikei. Są bardzo łatwe do mycia i można je łatwo zdemontować 😊 jak się mieścicie w mieszkaniu? Oj mi coraz bardziej zaczyna przeszkadzać brak miejsca. Jednak jak byliśmy we dwoje to wydawało mi się takie duże 😂🤦🏻‍♀️ A teraz tu mata rozłożona, tam babygym itp co do zabawek to praktycznie nie mają. Uwielbiają matę gdzie wiszą im kontrastowe zawieszki, poza tym kilka rodzajów grzechotek, oball i mombella do gryzienia 😂 taką matę wodną też lubią jak leżą na brzuchu, balon z helem przywiązany do nózki to hit
    Rano wstają to ich ogarniam (mycie buźki, kremik i ubieranie, często też odciąganie gilów), opowiadam, że jest dzień itp potem mają drzemkę taką 40 minut to mam czas zjeść śniadanie, wstawić pranie i się ogarnąć, potem wstają to idą na brzuch, potem na mate i się bawimy (w międzyczasie drzemka 30-40 minut), a i kupiłam im jeszcze takie pacynki na palce i baardzo im się podobają 😂
    Później koło 12-13 idziemy na spacer i jak wracamy to jeszcze śpią tak do 15 więc ja wtedy ogarniam życie domowe, mąż wraca z pracy to ich przejmuje a ja mam chwilę dla „siebie”, potem chwila zabawy i idziemy się koło 18 ogarniać do snu 😊 wiadomo w międzyczasie jedzenie, ja ściągam mleko itp
    A wasz dzień jak wygląda? Zostajesz sama z nimi czy mąż jest z wami? I jak mają na imię bo chyba nie pisałaś :)

    Virad lubi tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 marca 2021, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej! Miło czytać jak dobrze sobie radzicie!
    I muszę zacząć od tego, że rozumiem że Wasze bliźniaki śpią w jednym pomieszczeniu? U nas nawet drzemki są osobno 😂😂😂 w nocy mąż śpi z synkiem, ja z córką i starszakiem. Inaczej to wcale byśmy chyba nie spali 😂😂😂 dzieci sttasznie się wzajemnie nakręcają. Ładnie rosną, ja cały czas odciagam mleko a nadmiary pije starszak i oddaje do banku mleka.
    Ogólnie lekko nie jest ale jakoś dajemy radę, śmieje się że byle do dnia matki bo w zeszłym Broku w dzień matki zaczęłam podejrzewać ciążę i zamkniemy ten bardzo trudny dla mnie rok i będzie juz z górki 😂😂😂
    Virad to Ty zaczęłaś rozszerzanie diety przed skończeniem 6ciu miesiący?

    żona_męża lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 9 marca 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola hej mamusiu 😊 moje dzieci śpią w jednym łóżeczku, często jest że jak jeden płacze/krzyczy to drugi się śmieje a po chwili zmiana 😂 więc nie wiem która opcja lepsza. A w nocy często lądują z nami w łóżku ale po karmieniu staramy się ich odkładać. Ostatnia noc była super (pomimo kataru i kaszlu i 38 stopni) tylko jedna pobudka.
    A właśnie jakieś domowe sposoby na katar podsuniecie? Oprócz inhalacji i odciągania wydzieliny... osłuchowo na szczęście czysto. Rucola świetnie dajesz sobie radę kochana 😊 rzekę mleczka masz i dbaj o nią ilościami sesji. Ja przez dwa/trzy tygodnie „odpuściłam” bo z jednej sesji miałam po 400 ml i ilości z dnia na dzień spadły... na szczęście wystarczało dla moich cudaczków. A teraz znowu wróciłam do ilości sesji i mililitry wzrastają 😊

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 10 marca 2021, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona a Ty jesteś tylko kpi? Coś.mi się kojarzy że głównie karmiłaś piersią :) ile sesji dziennie robisz? Ja jestem od początku na 8miu, od kwietnia myślę stopniowo przechodzić na 7. Mam teraz sporo mleka, ale stabilizacja trochę zmieniła sytuację, czyli czasem zdarza się ściąganie że w sumie mam tylko (albo i aż 250 ml) a wcześniej minimum to było 300ml. Jednak w ogólnym bilansie mam mleka duuuzo więcej niż potrzebują dzieci, więc nadmiary dostaje starszak, bank mleka i nawet jeszcze coś tam mroże ;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 11 marca 2021, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola po porodzie byłam tylko kpi, potem starałam się przestawiać dzieci na pierś ale tylko jeden sobie poradził a drugi to jiestety leń 😂 wierzyłam bardzo w samo kp i złapałam jakąś schizę na tym punkcie co nie było dobre... najważniejsze że obaj dostają moje mleczko. A z tymi ilościami to też na każdą sesję miałam około 350-400 ml więc robiłam ich tylko cztery na dobę (bo tyle mniej więcej przejadał synek karmiony butelką” i po jakiś dwóch tygodniach ilości mi mega spadły i znów musiałam wrócić do 8 sesji, a stabilizację miałam bardzo niedawno. Dla mnie to połączenie jednego ko a drugiego kpi ma plusy bo w nocy karmię jednego a mąż drugiego butelką, poza tym ten kp jak jest potrzeba zje też z butelki, a przy tym mogę pierwszy raz doświadczyć kp 😊 jaki masz laktator? Ja przed porodem kupiłam lionelo twee bo myślałam że to na wszelki wypadek a wyszło jak wyszło 🤷🏻‍♀️ Na razie dobrze mi się na nim ściąga i chyba przy nim pozostanę. Niedługo wybije mi 5 msc mojej mlecznej przygody 😂
    Jakie są twoje maluszki? Bardziej spokojne czy lubią noszenie?

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 13 marca 2021, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona ja mam podwójny Lansinoh, jestem bardzo zadowolona. Mam też do niego kabelek do powerbanka+ gorset więc mogę być mobilna przy ściąganiu a to się bardzo przydaje czasami :)
    Moje dzieci mają różne dni ale ogólnie nie mogę na narzekać. Synek miał problemy brzuszkowe szczególnie w nocy, od 3 dni dostaje debridat 2ml co 12h i jest niesamowity efekt, spokojne noce, kupy w normalnym kolorze nie zielone tylko jest ich zdecydowanie mniej, tak 2 na dobę a wcześniej były co chwilę. Ale jest dużo spokojniejszy, naprawdę widzę poprawę.
    Cudowne te moje dzieci :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mamusie :)
    widzę, że rzadko tu ktoś zagląda :( ale może jednak się odezwiecie :)

    Mozecie się podzielić informacją, jak często i jak dużo (mm lub kpi) jedzą Wasze dzieciaczki?
    Moje skończyły 11 tygodni i wydaje mi się, że są głomodorkami ;)
    Mati waży już ponad 6kg, je 6-7 razy na dobę, robię mu (głownie mm) 130ml i zawsze jest awantura jak butelka się kończy :( Kubuś nadal je 7-8 razy (głownie moje mleko) po 100-120ml i waży już 5,3kg

    Zamierzacie się zaszczepić?
    Słyszałam, że WHO zmieniło rekomendację i w chwili obecnej zarówno kobiety w ciąży (II i III trymestr), jak i karmiące mogą się zaszczepić. Ale sama nie wiem.
    Ja przechodziłam covid w 6 mcu ciąży ale jakoś chyba bezpieczniej bym się teraz czuła gdybym się zaszczepiła. Co sądzicie?

    Dużo zdrówka dla Was i Waszych pociech <3

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica jak jest awantura po skończonej butelce to daj więcej, co żałujesz chłopu 😅
    Przy takiej wadze może chcieć zjeść więcej. 😁 zrób mm na 150ml wody... i zobacz ile zostawi ;) i czy zostawi 😂

    Ja się szczepie w maju. Boje się powikłań po covid. Mam wielu znajomych którzy mają różne problemy a od zachorowania mineło już wiele miesięcy.

    Moje jedzą baaaardzo roznie, czasem 100, czasem 150, 200 czy 230 ;) a czasem tylko 50 ;)
    Dobowo wychodzi około 900ml. Czasem litr. Ale bywają dni ze jest tylko 700.
    Porcji jest od 6 do 8, zależy ;)
    Rozszerzamy tez dzieciakom diet, wiec to tez może wpływać na ilość wypitego mleka... one bardziej lubią wode niż mleko 🙈

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekaj czekaj Virad, rozszerzanie diety? To ile tygodni juz Twoje mają?

    A jak ze spaniem w nocy? Dają Ci się wyspać?

    Dziewczyny czy któraś szczepilas/ ma zamiar szczepic na meningokoki?

    Calujemy Was mooocno 😊

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica, u nas nie liczy się tygodni a miesiące już 😜
    Rozszerzanie zaczęliśmy w 5.5

    Śpią nieźle. Wstają na mleko kiedy są głodne. Mieliśmy już jedna całkowicie przespana noc 🥳 czekam na więcej takich 🤣Chociaż chyba to był jednorazowy wyskok

    My nie szczepilismy na meningo jeszcze. U nas obsuwa ze szczepieniami jest kilka miesięcy. Ze względu na ich niska masę urodzeniowa czekaliśmy trochę dłużej ;) i rozpoczęliśmy szczepienia później

    A jak u was? Jak zdrówko u synka, który był dłużej w szpitalu? Jak sobie radzicie?

    Pozdrawiamy, wszystkie bliźniaki i ich dzielnych rodziców 🥳😜

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 02:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad ja pamiętam że Ty byłaś sporo przede mną ale to sporo to wydawało mi się kilka tygodni a tu wyszło że 3 miechy 🤣

    Dzięki że pytasz o Kubusia 😘 póki co odpukac dobrze 😁 przybiera i goni brata pod każdym względem. Mieliśmy pierwsze kontrolne badania po operacji i póki co nie ma konieczności poszerzania przełyku.

    Ogólnie nie jest źle. Pomaga nam moja Mama więc mamy łatwiej chociażby z wizytami u lekarzy, bo u Kubka jest tego sporo. Za chwilę czeka nas akcja przeprowadzka a pod koniec roku kolejna no ale to wszystko żeby pewne rzeczy finalnie sobie ułatwić.

    Jedno nie zastanawia, zawsze na szkole rodzenia powtarzano że przy blizniakach najważniejsza jest synchronizacja ale dla mnie to dopiero armagedon gdy jestem z nimi sama i w jednej chwili chcą na przykład jesc.
    Ty karmisz jednocześnie?

    Virad lubi tę wiadomość

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica cudownie że Kubus tak dobrze sobie radzi. Mamy wojownik z niego 🥳🥳

    Przeprowadzka do większego m czy własnego domu?
    Ja marze o większej przestrzeni, ale to na razie sfera marzeń.

    Mój mąż pracuje z domu, wiec jak jest pora karmienia to pomaga.
    Jak muszę sama je nakarmić... to zwykle jedno się drze i czeka w kolejce na swoją kolej 🙈
    One są już na tyle ciekawskie wszystkiego, że to nie to samo karmienie co w 2-3 miesiącu ich życia. Teraz to jest dopiero wyzwanie..
    Obydwoje potrafią mieć humorki, wtedy jest „ciekawie”

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 01:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad póki co na okres tych ciepłych miesięcy przeprowadzamy się do innego miasta (gdzie mieszka moja mama) aby mieć pomoc przy dzieciach. Docelowo jeszcze do innego gdzie chcemy kupić dom 😉

    Virad lubi tę wiadomość

  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 01:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak wygląda u Was spanie nocne?
    U mnie Mati już regularnie przesypia 6-7h a Kubuś też już coraz częściej te 5-6h. Problem w tym że to oni decydują kiedy idą na ten dłuższy sen (My ich nie budzimy na karmienie). No i ostatnio idą "na noc" o 17-18. Wtedy budzą się po północy ale potem znowu co 3h. Jak ich przestawic aby zasypiali na dłużej ale np po 21?

‹‹ 77 78 79 80 81
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ