X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad update. Synek 2 dni pod rząd miał na liczniku 2kg i wczoraj został zaszczepiony. Dziś mam dzwonić koło 10 do lekarza dyżurnego i pytać ile chcą Go jeszcze obserwować

    Virad lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola gratulacje. Pamiętam że zawsze wspominałaś o dzisiejszej dacie 21.01.2021 i mimo że może dziś jeszcze Tytuska nie wypiszą to jest to dzień dobrych wieści 😃😃😃

    Virad ja jestem z Wawy 😉 (Okecie/Stara Ochota). W którym szpitalu rodzilas? Ja będę na Starynkiewicza

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rucola No niech ten synek przybiera więcej ✊✊ mam nadzieje ze lada moment będzie razem 🥰

    @chica ja w tym szpitalu miałam cc 😅 Nie ma super warunkow ale opieka dzieci była super.. No i ogromny plus dla nich, ze w czasach covidnikt nie wypisał mnie bez dzieci.
    Ps. Jedzenie jest okroooopne

    Rucola lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad słyszałam o tych warunkach ale tak jak piszesz najważniejsi są specjaliści a resztę jakoś się przeżyje. Czy Twój mąż miał szansę zobaczyć dzieci i Ciebie po cc?
    Robili Ci testy na Covida?

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @chica tak, bo dzieciaki wylądowały na noworodkach.
    I był test na wejściu 😜
    Edit. Zobaczył, ale nie bezpośrednio po CC oczywiście, tylko innego dnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 21:28

    Chica lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry mamuśki!
    Chyba ze sto razy próbowałam do was napisać ale co napisałam kilkanaście linijek i odniosłam się do każdej po kolei to musiałam odejść od telefonu a po powrocie wszystko skasowane...
    Virad jestem oczywiście 😊 dziękuję za wywołanie 😊 jak ty to robisz, że tyle ci śpią? U mnie podobnie po kładą się koło 20/21 i śpią tak do 7-8 ale pobudek na jedzenie jest minimum 2 a czasem i 4 🤷🏻‍♀️😊
    Rucola witam twoje cudowne dzieciaki na świecie! Kochana ogromne gratulacje! Mam nadzieję, że lada moment będziecie w domu w komplecie! 👶🏻👶🏻😘🥰❤️ Co do kpi tak jak piszesz na początku to było mega odciążające jak mąż karmił w nocy a ja mogłam się regenerować po cc.
    Martysiu tak jak dziewczyny powyżej - musisz zaangażować męża koniecznie. Mój się sam zaangażował i od samego początku jeździł na zakupy, gotował wieczorami, a po powrocie do pracy zawsze popołudniami zajmuje się dziećmi na równi ze mną i obowiązkami domowymi. Ja już teraz jestem bardziej zorganizowana więc staram się jak najwięcej działać w ciągu dnia 😊 a kpi tak jak też już pisały dziewczyny to minimum 8 razy na dobę ale jak chcesz rozkręcać laktację to przydałoby się takie 10-12 razy. U mnie aktualnie jeden synek na piersi (sporadycznie dostaje z butelki) a deugi sporadycznie z piersi więc odciągam zawsze po karmieniu i w nocy wstaję jeśli śpią. A na laktację polecam piwko 0%, sok jabłkowy tłoczony i płatki owsiane 😊
    Chica kochana trzymam za was kciuki ✊🏻 To już tak strasznie niedługo do waszego spotkania!
    Już donoszę co u nas! Wszystko w jak najlepszym porządku 😊 moi chłopcy to najcudowniejsze dzieci pod słońcem. Zawsze mam czas posprzątać, poprasować i się pomalować, poza tym codziennie spacer 😊 wiadomo miewają gorsze dni ale to naprawdę sporadycznie. Wspomnę, że od samego początku jestem z nimi sama (poza mężem oczywiście). Kilka dni temu wybiło im 3 miesiące i ważą niecałe 6 kg. Karmię moim mlekiem (jeden wyłącznie pierś, a drugi butelką) dłuuugo nie mogłam się pogodzić, że nie karmię prosto z piersi ale trudno. Mam zamiar umówić się jeszcze z cdl i podpytać co robię źle 🤷🏻‍♀️ Poza tym ostatni tydzień to walka z katarem u obu, a u jednego z zapaleniem jamy ustnej, a ja dalej na diecie bez białka mleka krowiego i w sumie to nie wiem czy to coś pomogło bo jakiejś większej poprawy nie widzę więc chyba pomału wrócę do niego (co kilka dni pojawia się u jednego szorstka skóra, a u drugiego zaczerwienienie w pachwinach).
    Pochwalcie się swoimi pociechami

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2021, 14:00

    Chica, Virad lubią tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zona <3 rozwaliłaś mnie tym wpisem i zdjęciem - CUUUDOOOWNI :)
    Bardzo się cieszę, że u Was tak sprawnie to przebiega, dajesz nadzieję, że i my sobie jakoś poradzimy - bo nie ukrywam, że ja jestem już mega przerażona ;)
    Oby tak dalej, zdrowo i bez większych problemów. Szczerze podziwiam!!!

    żona_męża lubi tę wiadomość

  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica dziękuję ci bardzo 😊 oj wiem o czym mówisz bo wiele nocy przepłakałam na myśl, że to będzie dwójka dzieci a ja jestem jedna. Oczywiście są wokół nas osoby które służą pomocą ale doszłam do wniosku, że muszę się sama nauczyć z nimi funkcjonować bo to przecież teraz moja rola 😊 czekam z niecierpliwością na zdjęcie twoich maluchów echhh dopiero co moi mieli po te 3 kg i wszystko było za duże! A aktualnie drugi raz zmieniamy „garderobę” 😂
    Kurczę planujecie jeszcze dzieci? Jakoś nabieram ochoty na kolejne! 🤦🏻‍♀️
    Rucola co do termosu to nie używam tylko wkładam butelkę obok dzidziusia do śpiworka i przeważnie zachowuje temperaturę, poza tym moi od początku są nauczeni picia mleka w temp pokojowej

    Chica lubi tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona Twoi chłopcy są obłędni!!!!
    Ja się melduję w komplecie w domu, dziś po południu zabraliśmy naszego Wojownika ❤️

    żona_męża, Virad lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 23 stycznia 2021, 02:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola dziękuję ❤️ Cudowne wieści kochana! Super czyta się takie wieści po nocnym karmieniu i odciąganiu 😂 jestem z wami myślami, przed wami same cudowne chwile! 🥰👶🏻👶🏻

    Rucola lubi tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 stycznia 2021, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona dziękuję ❤️ Ja już nie planuję dzieci, przechodzę właśnie bunt 2-3 latka i zastanawiam się nad skuteczną metodą antykoncepcji 😅

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, czy udaje wam się przespać w nocy kilka godzin, chociaż 3 czy 4 (łącznie)? U mnie wygląda to tak, że cała noc jest do niczego bo karmienie schodzi jakieś 2 godziny na obu a potem się kręcą i nie śpią więc po jedzeniu i tak nie mogę się przespać.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martysia28 wrote:
    dziewczyny, czy udaje wam się przespać w nocy kilka godzin, chociaż 3 czy 4 (łącznie)? U mnie wygląda to tak, że cała noc jest do niczego bo karmienie schodzi jakieś 2 godziny na obu a potem się kręcą i nie śpią więc po jedzeniu i tak nie mogę się przespać.
    u mnie od 2.30 do 6 opiekę nad dziećmi sprawuje mąż, wcześniej ja, także oboje mamy trochę snu ciągiem. Mąż na razie nie chodzi do pracy więc jakoś tak ogarniamy a co będzie potem to nie wiem, choc ja i tak nie spię 23-23.30 2.30-3.00 i od 6-7.30 bo odciagam a rano odciągam i wyprawiam starszaka do żłobka. Takze nie jesteś sama ;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martysiu u mnie dzieciaki po nocnym jedzeniu od razu zasypiają (ze smoczkiem) więc może spróbuj smoczka? No i podstawą jest wyznaczyć im dzień i noc 😊
    Halooo mamasity co u was?

    💙💙 bliźniacza mama
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 27 stycznia 2021, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, smoczka próbujemy. problemem jest zamiana dnia z nocą. W dzień próbuję ich aktywować ale często zasypiają albo ziewają a jak ich nie położę gdy ziewają to poźniej nie mogą zasnąć- krzyczą w lóżeczku. Mąż pracuje już a ja chciałabym spać chociaż 2x po 2h w ciągu nocy a nie w ogóle nic.

  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    @zona 😍😍 nareszcie 🤪a już myslam że zaginelas w czeluściach pieluch 😂
    No jestem dumna z ciebie, bravo. Nieźle ich ogarniasz 🥰 ale żeby w makijażu 😜
    Ładnie ci przybierają na wadze i oby tak dalej. Piwka 0 na laktacje nie potrzebuje 😂 ale wieczorem czasem z mężem sobie takie pijemy 😅 wczoraj kupiłam nam sery wiec czeka nas wieczor z deska serów i jakimś bezalkoholowym trunkiem.
    Co do snu dzieciaczków. To chyba takie egzemplarze mam 😉 ogólnie, staram się pilnować ich rytuałów. I pod żadnym pozorem nie puszczać żadnych dźwięków z zabawek od popołudnia. Wtedy dobrze śpią.
    I ja więcej dzieci nie planuje 🥶

    @rucola mega informacje 😍😍 mam nadzieje, że rodzeństwo dobrze przyjęło nowych członków rodziny 😁
    Jak się ogarniacie?

    @chica za szczęśliwe rozpakowanie ✊

    @martysia u mnie początek był taki trudny. Pamietam to wstawanie co 3h 🙈 No ale takie był zalecenie ze szpitala, by je często karmić. Wiec czy dzień czy noc karmilismy co 3h. Przy tym systemie udawało nam się przespac jednak kilka h łącznie, ale o jakości snu nie było mowy. Odkąd karmie dzieci na rządanie to i one się wysypiają i my. W nocy jest 1, góra 2 pobudki.
    co do ziewania.. u mnie od ziewania do snu może minąć ponad 1h. Zależy jak bardzo zangażuje dzieci w zabawę czy ćwiczenia. Także może spróbuj ich nieco przeciągnąć zabawą. One musza być czymś żywo zainteresowane. U mnie czasem padają jak muchy po kilkunastu minutach od ziewania, czuja kiedy jest pora drzemki 😅
    można tez ograniczyć liczbę godzin snu w ciągu dnia, jeżeli przesypiają za dużo. Może to jest powód tego że nie śpią w nocy. U mnie ostatnia drzemka w ciągu dnia kończy się ostatnio około 16:30.

    Ktoś wie co u @macey???

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 3 lutego 2021, 05:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rucola mam nadzieje, że adaptacja nowych człowieków 😜 w rodzinie przebiegła sprawnie.
    Jak sobie radzicie?

    jeżeli podczytujesz jeszcze ten jakże wymarły wątek to napisz kiedy z synkiem rozpoczęłaś rozszerzanie diety... i na co warto zwrócić uwagę na początku?

    nie wiem gdzie wy wszystkie laski-mateczki się podziałyście 🤷‍♀️

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 4 lutego 2021, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad oczywiście makijaż przy wyjściach do ludzi - bez przesady dla dzieciaków to pewnie nie ma znaczenia 😂🤦🏻‍♀️
    Ja tu cały czas jestem, czekam na fotki waszych maluszków ale nikt się nie chwali 🤷🏻‍♀️
    Właśnie ciekawe gdzie ta macey zniknęła, jakbym znała adres to bym wpadła do niej na kontrolę 😂
    U nas dobrze, jakoś nam leci i walczymy dalej z alergią i wysypką. Pora chyba się zapisać do lekarza bo pomysły mi się kończą.
    Virad wy już będziecie rozszerzać dietę? Strasznie to leci...
    Martysiu jak tam wasze noce?

    💙💙 bliźniacza mama
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 4 lutego 2021, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie,

    dwie noce z rzędu udało się osiągnąć dłuższy sen. Po karmieniu o 23:00, obudzili się 3:00 i około 7:00. Nie wiem jeszcze,co powoduje że zdarzają się noce bezsenne. Ale staram się budzić ich częściej w ciągu dnia nawet jeśli dużo marudzą i chcą wciąż spać. Gdyby tak pozostało, to byłoby znośnie (w ciągu dnia nie potrzebowałam odsypiać, położyłam się dopiero koł 21:00).
    czesto w dzien nie chca pic wiecej mleka niż w nocy.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 4 lutego 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad ja zaczęłam po skończonym 6tym miesiącu :) i u nas szło to w sumie ok, trochę blw ale potem już sama Młodego dokarmialam łyżeczka bo nie miałam cierpliwości patrzeć na to co się dzieje 😂😂😂 zaczęłam od warzyw, potem jakieś kaszki ale nie te z ogromną ilością cukru, owoce... Tak szczerze to nie pamiętam dokładnie... Jakoś bardzo mnie to nie stresowało, samo szło....

    Virad lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 76 77 78 79 80 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ