X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 16 listopada 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak Was dopytuje o wszystko, nie mam doswiadczenia z Takimi malymi dziecmi. Mam nadzieje ze szybko sie naucze. Teraz tylko myslec pozytywnie zeby zdrowe sie urodzily. W srode mam wizyte. Juz miesiac ich nie widzialam i tak teskno mi juz. W ktorym tyg. Poczulyscie ruchy dzieci?

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 16 listopada 2020, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina ja poczułam w okolicach 20tc, na pewno miałam skończony 19tc.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 16 listopada 2020, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona czytam właśnie odnośnie jednoczesnego karmienia bliźniąt i mamy piszą że często dzieci się krztuszą bo wypływ jest zbyt szybki i ciężko ogarnąć jednoczesne karmienie. Ponoć staje się to sensowne po stabilizacji laktacji i wtedy kiedy dzieci zaczynają lepiej trzymać główkę czyli po minimum 2-3 miesiącach. Ja się wstrzymam do tego czasu z zakupem poduszki bo po pierwsze nie wiem czy mi się uda kp czy nie będę potrzebować tej poduszki w kształcie litery E a po drugie jeśli uda mi się kp to nie wiem jaki system będzie dla nas optymalny. Także śmiało wystawiaj swoją poduchę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2020, 23:38

    żona_męża lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 18 listopada 2020, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Mamusie :)
    Chciałam do Was dołączyć, choć widzę, że większość z Was tuli już swoje pociechy po drugiej stronie brzuszka :)
    Jestem w 27tc. Potwierdzonych 2 chłopców, ciąża 2k2o. Mamy termin na Walentynki :) ale wiem, że jest on czysto teoretyczny. Lekarz prowadzący twierdzi, że czeka nas cc w drugiej połowie stycznia (Rucola jeśli wszystko pójdzie dobrze będziemy rodzić w podobnym terminie :))
    Już jakiś czas podczytywałam Was na forum i stwierdziłam, że chcę bardziej aktywnie dołączyć. Trzymałam i nadal trzymam mocno kciuki za Was i Wasze Maleństwa. Bardzo mi imponujecie swoją siłą, wiedzą i chęcią dzielenia się nią. Pozdrawiam wszystkie Mamy i Maluszki <3


    Rucola lubi tę wiadomość

  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 18 listopada 2020, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina chyba każda kobieta która zostaje mamą ma takie obawy. Ja mogę przyznać rację mojej koleżance, która rodziła jakiś miesiąc przede mną, że istnieje instynkt macierzyński, a on nie pozwoli żebyś swoim działaniem zrobiła dziecku krzywdę.
    Tak wigóle całe życie byłam mega śpiochem i naprawdę martwiło mnie to nocne wstawanie, ale na szczęście w trybie „matka” nie potrzebna jest taka ilość snu 😂
    Rucola słusznie, że się wstrzymujesz z zakupem 😊
    Chica witamy kokejnego trzypaczka 😊 fakt większość już rozpakowana, ale fajnie móc komuś doradzić/pomóc swoimi doświadczeniami także rozgość się 😊 i wkoncu kolejna mama spodziewająca się dwóch chłopców 💪🏻
    Halo mamuśki co u was?

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 18 listopada 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Chica :) jak ciaza przebiega? Jak sie czujesz? To Twoje pierwsze maluchy?
    Zona ja tez naleze do takich spiochow. Jakos dam rade.Musze 😄

  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 18 listopada 2020, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Rodzina, to nasze pierwsze Maluszki :)

    Do wczoraj powiedziałabym, że moja ciąża nie jest mocno uciążliwa, ale wczoraj zaczęłam przyjmować żelazo, bo hemoglobina z miesiąca na miesiąc leci w dół i chyba lekarz dał mi końską dawkę Tardyferon Fol 2x2. Wzięłam dwie pierwsze dawki i rano ledwo wyszłam o własnych siłach spod prysznica, cały dzień ból żołądka, mega osłabienie, parcie na stolec, ogólnie chyba najgorszy dzień ciąży :( na wieczór wzięłam już tylko 1 tabletkę i napisałam do prowadzącego, zgodził się żebym przyjmowała 2x1 (choć według ulotki to i tak sporo).
    Nadal tylko się głowię jak żelazo, które trzeba przyjmować 30 min przed posiłkiem, czyli rano na czczo, pogodzić z Euthyroxem, bo się naczytałam że odstęp powinien być min 2h. Może, któraś z Was miała podobną zagwostkę?

  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 18 listopada 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica ja tez dzis bylam u lekarza i mam slabe wyniki morfologi. Chcialam zeby mi przepisal zelazo, a on powiedzial ze mam brac tylko witaminy, odzywiac sie produktami z zelazem. Jestem dopiero w 17 tyg. A tu juz problemy sie zaczynaja.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 18 listopada 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica witaj! ja rozmawiałam wczoraj z lekarzem prowadzacym i powiedział mi, ze on ciąże bliźniacze lubi donosić do 37tc ;) wiadomo, ze w miarę możliwości ale czytałam, ze jeśli jest wszystko ok to rozwiązuje się je standardowo 2 tyg przed terminem.
    Chyba Wam Dziewczyny nie pisałam, ze wczoraj miałam wizytę i dzieciaczki rosną pięknie, córcia około 1375g a synek 1258g. Wiadomo, ze to bardzo orientacyjnie, czekam na dokładne pomiary na usg III trymestru 3go grudnia.
    Rodzina niestety problemy z żelazem to standard w ciąży, tym bardziej w bliźniaczej, choć ja muszę przyznać, że nie mam z tym póki co dużego problemu. Jesli mogę Ci coś polecić to podrzucam fajną stronę
    https://salaterka.pl/najlepsze-zrodla-zelaza/
    Wszyscy tak zachwalają mięso a ja mięsa nie jem od wielu lat i nigdy problemów z żelazem nie miałam, także polecam poczytać :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 18 listopada 2020, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola piękna waga 👏 u nas 1129g i 951g. Nadal spora różnica między chłopcami ale lekarz twierdzi że w ciazy 2k2o to jest to normalne.

    Rucola lubi tę wiadomość

  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 19 listopada 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola dzieki za link. Ciekawa stronka. Staram sie lepiej komponowac posilki. Coraz gorzej sie czuje. Slabo mi sie robi coraz czesciej, nie mam sily wogole.

  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 19 listopada 2020, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola - dzięi :) kojarzę tę stronkę, mega fajna i powiem szczerze przez dłuższy czas walczyłam z dietą zgodnie z tymi zaleceniami - hummus, pasta z cieciorki, buraki etc ale widać niewiele to dało :( Czasami mam wrażenie że lekarze zlecają przyjmowanie wielu leków/suplementów bez dostatecznego wyjaśnienia, jak brać, co z czym łączyć - a jak widać to podstawa sukcesu

  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 19 listopada 2020, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad, Rucola - przejrzałam wcześniejsze wiadomości i wiem, że jesteście już szczęśliwymi posiadaczkami Valco Snap Duo :) :) :)

    Kochane mam o Was ogromną prośbę o opinie.
    Nie ukrywam, że ten wózek był dla mnie #1, ALE widziałam go w sklepie i ręcę mi opadły :(
    Już tłumaczę co mnie zniechęciło. Podobnie chyba jak Rucola mam małe mieszkanie, na 3p bez windy, w starym budownictwie (czyt. wąskie klatki schodowe), co oznacza, że stelaż będziemy musieli trzymać w aucie, a biegać pod schodach z fotelikami albo gondolami (czego szczerze też sobie nie wyobrażam bo ja należę to tych małych ludzików - niecałe 160cm....ale wyjścia nie ma ;)).
    W sklepie poinformowano mnie, że po pierwsze, w wersji TREND jest możliwość wpięcia tylko 1 fotelika (a to jedyna wersja z regulowaną rączką, ..., bo żeby łatwo nie było mój mąż ma ponad 190cm), w pozostałych wersjach można wpiąć 2 foteliki, każdy wymaga osobnego adaptera. I tu zaczęły się schody :( Jak nam pokazali te adaptery to powiem szczerze mieliśmy wątpliwości czy nie powyginają się pod samym ciężarem fotelików, a co dopiero fotelików z dziećmi :( które wiadomo i tak będą na wadze przybierać. Co więcej sam adapter jest co prawda wpinany w stelaż ale foteliki nie są już wpinane w adapter tylko przywiązywane taką jakby tasiemką. Całość naprawdę wygląda mało stabilnie :(

    Nie wiem czy Wy zakupiłyście już adaptery i czy w ogóle planujecie, bo może nie będziecie miały takiej potrzeby aby wpinać foteliki w stelaż wózka, może będą jeździć na stałe w aucie. Ale proszę podzielcie się opinią, bo ten wózek pomijając ten fakt z racji wagi i kompaktowych wymiarów jest dla nas idealny, gdyby nie obawy jak powyżej.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 19 listopada 2020, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica pierwsza najważniejsza rzecz, my nie mamy polskiej wersji wózka. My mamy model Valco snap ULTRA duo a to zdecydowana różnica, obydwie zakupiłysmy wózek w Czechach. Różni się on tym, że siedziska spacerowe można przekładać przód/tył do kierunku jazdy i dzięki temu możesz kupić tylko spacerówkę do której dołączone są takie osłonki które robią pseudo gondolę. Dla mnie duża oszczędność ;) Adapterów nie kupowałam jeszcze, ale planuję z tej aukcji
    https://allegro.pl/oferta/valco-baby-snap-duo-a-b-adapter-y-do-2-fotelikow-9335773448
    Nie wiem jak to się trzyma, ale planuję kupić i najwyżej odeślę... Dzieciaczki z samochodu będę nosić w nosidełkach i mamy najlżejsze na rynku foteliki avionaut.Ale ja nie mam dużego parcia na adaptery, przy synku używałam sporadycznie...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 19 listopada 2020, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny dawno mnie nie było
    Jeżdżenie do Wiednia co tydzień na leczenie stop nas trochę wymęczyło. Ale kolejna wizyta za 3 miesiące ufffff

    Nadrabiała szybciutko i przepraszam jak kogoś omine

    Co do poduszki w stylu 3 to wpiszcie w Google „twin z pillow “‘ jest mega wygodna.

    Ja mam bugaboo z adapterem ( polecam na początek bo jest wygodnie jeśli jeździcie autem bo dziecko w nosidełko - do auta - i na wozek. Ale mi się wozek robi większy .. chyba o 10’cm z fotelikami .. bugaboo z adapterem nie przechodzi mi przez drzwi w mieszkaniu 🤷‍♀️ Ja tez targam ( mąż do tej pory ) z 1 piętra.

    U mnie tez jedna harczy jak mopsik i ma często gile, ale mi się wydaje ze przez to ze kilka razy miała poważna cofke która z nosa leciała


    Pytanie dondziwczy. Jak się czujecie po cc ? Mi mija 5 tyg i wszystko nadal czuje, najwygodniej jak mam wysokie gacie i getry obcisłe .. w pon mam kontrole ... nie mogę się doczekać kąpieli w wannie ... a mąż czegos innego 🤣🤣🤣 .. nie wiem czy mam coś z głowa ale na chwile obecna najchętniej bym zrobiła 3 dziecko 😝

    Rucola. Dzieciątka pięknie rosną ! Ja miałam 120’cm przed porodem. ... szybko mi kg spadły ale jakoś czekoladę wpieprzam po porodzie i 2 kg na plusie🤪
    Żona ale masz grubaski ! Moje w pon miały 3400 i 3700. Podbródki rosną 😻
    Poradziłaś sobie z odparzeniami ? Mi się przytrafiły u jednej pod pachami i lanolina oraz maścią z cynkiem leczyłam
    Zazdroszczę ci ptak kolek bo u mniej jedna jest strasznie biedna. Już wsYstko próbujemy jutro kolejna wizyta u pediRty. Ale czuje ze będzie to trwało do 3 miesiąca

    Coś mnie ominęło z operacja ? Czytałam ze ma przepuklinę. Do wycięcia. ?
    Virad - u mnie mąż tez jest dość aktywny. Jak potrzebuje odespać kilka godzin to robię to 21-24. Nocki sama. On czujnie w drugiej sypialni ale ktoś musi pracować

    Jedna jest aniołkiem w nocy ( wieczorami nie zawsze grzeczna ) a druga na odwrót o mimo kolki to grzeczna w dzień a w nocy daje czadu


    Chica witaj ! Jakie imiona wybralas
    Czym smarujecie pupy ?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2020, 17:28

    Chica lubi tę wiadomość


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 19 listopada 2020, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola - rozumiem, że to model Ultra, ale adaptery są niestety te same, oglądałam dokładnie te do których link podałaś :( co więcej montowaliśmy je razem z Avionaut Pixel, które są chyba najlżejsze na rynku. Daj proszę znać jeśli się zdecydujecie i będziecie mieć pierwsze doświadczenia.

    Macey - oby wizyty były coraz rzadsze a przede wszystkim owocne! <3
    Jeśli chodzi o imiona to u nas wybór dość często się zmienia (więc nie jesteśmy jakoś specjalnie zafiksowani) a na chwilę obecną czekamy na Mateusza i Jakuba :)

    Co do bugaboo to początkowo go odrzuciłam ze względu na kubełkową spacerówkę, ale mąż mnie usilnie namawia z racji, że taki intuicyjny i w przeciwieństwie do Valco wpięcie fotelików w stelaż proste, szybkie i stabilne. Ale nie wiedziałam, że wtedy się poszerza :( Jaki masz dokładnie model? Z którego roku?


  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 19 listopada 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica w wózkach bliźniaczych zawsze wpięcie 2 fotelików obok wiąże się z trudnością przejeżdżania przez drzwi, bo foteliki są szerokie. Według mnie Valco fajnie że ma taką opcję, jeden wyżej, drugi niżej. jak się zdecydujemy i kupimy to na pewno dam znać, ale tak szczerze, to moze mieć to miejsce dopiero po narodzinach dzieci. W tej ciąży zakupy robię bardzo zachowawczo, bo przy synku strasznie szalałam a potem nie mogłam sprzedać tych rzeczy takze teraz będę kupować tylko to, co będzie mi niezbędne ;)
    Macey pięknie ważą Twoje córeczki! I ogromnie się cieszę, ze tak pięknie poradziliście sobie z nóżka. Naprawdę dobra robota!A napisz mi z jakiego obwodu brzucha wychodziłaś? Po cc nie wyszły Ci rozstępy? i w którym tc miałaś rozwiązanie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2020, 19:34

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 19 listopada 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica ja mam donkey4 ale wiele się nie różni od starszego modelu. Z wózka jestem zadowolona. Po chodnikach miejskich sprawnie jedzie. Nie miałam szansy spróbować w innych terenach

    Rucola. Ja nigdy nie byłam z super szczupłych z talia ( u mnie brzuch zawsze miał trochę tłuszczu ) i wąchałam się między 60-65kg a doszłam do 80 ( wg wszyskich wyglądałam na pojedyncza do ostatniego dnia 🤷‍♀️

    Wróciłam do 67 kg, mam nadal opuchnięty brzuchu pod pępkiem. Skora Ok, żadnych rozstępów ( nie miałam i nie pojawiły się po ) linia ciemna została )

    Rucola, Chica lubią tę wiadomość


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 19 listopada 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś wyciągnęłam swoje baby bjorny leżaki i jestem miłe zaskoczona ze dziewczyny siedziały w nich zadowolone przez cała godzinę. Bo w kołysce 15 może 20 min wytrzymają

    Ja oprócz leżaków i jednej kołyski to nic nie mam. Jak wy robię radzicie w dzień

    Śpicie z dziećmi ? Ja tak ale chce powoli do łóżeczka przenieść. Tylko sobie nie wyobrażam ta z kołkami 😫


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 20 listopada 2020, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey podziwiam Cie. Tyle musialas przejsc po porodzie. Ciesze sie, ze z malutka jest lepiej. :) chcialam zapytac jak karmisz dziewczynki?

‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ