X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 25 września 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję, żona uspokoiłas mnie z tym, ze u Ciebie było praktycznie identycznie <3
    Justyna odezwiję się!!!!!
    Macie moze z nią jakiś kontakt poza forum?

    żona_męża lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 25 września 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziękuję że pytacie. U nas bez większych zmian. Ale we mnie coraz więcej nadzieji. Co prawda rycze za każdym razem jak je odwiedzam ale zaczynaja byc tontez lzy radosci. Np dzisiaj zobaczylam jak naluchy sie ruszają A do tej pory leżały bez ruchu. Mogłam oboje dotknąć. Mateusz się pezeciagali a Marcelina otworzyła na pare sekund oczka. Robią kupki, siku. Takie zwykle rzeczy a tak bardzo mnie cieszą. Ja rokrecam laktacje. Powoli mi się to udaje. Strasznie mnie to cieszy bo to jedyne co mogę dla nich robić. co prawda sa jeszcze karmione przez sonde i roznie to wychodzi ale na wszystko trzeba czasu. Pani Doktor mnie uspokaja że ogólnie są zdrowe tylko wiadomo że niedojrzale i trzeba dac im czas. Najbardziej martwi mnie to oddychanie ale wierzę że z tego wyjdziemy i nie bedzie potrzeba tego całego sprzętu. Panie pielegniarki mówiły że synek jest grzeczny A córeczka daje im popalić. Podobno strasznie się drze przy prewijaniu. A ja się poplakalam że szczęścia że ona umie sobie ryknąć;) wiem, że jeszcze wszystko może się zdarzyć, podchodzę do wszystkiego ostrożnie ale czasem warto sie chociaz trochę w tej trudnej sytuacji pocieszyć. No bo przecież mam dwójkę uroczych maluchów które kocham ponad wszystko.

    Jeśli chodzi o mnie to caly czas dochodzę do siebie, miałam dzisiaj zostać wypisane ale okazało się ze crp mi skoczylo do 40. Dostałam antybiotyk i zobaczymy co będzie jutro. Mam nadzieję, że rana ładnie się zagoi.

    21.09.2020 - ❤❤
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 26 września 2020, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @justyna pięknie, że twoje maluszki robią takie postępy. Niech dobrze się rozwiaja ✊✊ Z każdym dniem będą juz tylko silniejsze 🥰 A ty mamusiu cudownie ich wspierasz ❤️❤️ I super, że laktacja idzie do przodu. 👏
    Jesteś mega dzielną mamą 😗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2020, 11:08

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 26 września 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynko cudowne postępy 😊 jesteś super silna 😘
    Virad oł noł szkoda, że nie będziesz ze mną gadać o kupkach i ząbkach... 😢 😂 oczywiście dopiero za kilka tygodni, a nie dziś czy jutro! A co do męża to mój też nie może się doczekać i jest mega pozytywnie nastawiony, że ze wszystkim sobie poradzimy i
    wogóle będzie cudownie! Tylko ja go w każdej chwili sprowadzam na ziemię, że nie ma co się oszukiwać i będzie nam mega trudno itp 🤷🏻‍♀️

    💙💙 bliźniacza mama
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 26 września 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #niedzieciowe
    Dostałam od rodziców metrową eko-dynię i potrzebuję przepisu na najlepszą zupę (bez mleka kokosowego, tylko „tradycyjne” składniki) może podeślecie przepis? 🎃🎃🎃🎃🎃

    💙💙 bliźniacza mama
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 26 września 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @zona nie lubie dyniowej zupy 🤮
    Ale ... na stronie jadlonomia znajdziesz kilka przepisów. Może akurat coś co trafi w twój gust 😉
    A co do rozmow o pieluszkach ... to jesteśmy umówione za kilka tygodni 😚
    Mój mąż tez taki optymista 🙈 ale myśle ze to się nieco zmieni jak obydwoje będziemy mega zmęczeni po kilku pierwszych nocach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2020, 17:29

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 26 września 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola
    Twoje dzieciaki to przy moich są ogromne. Moje ważyły 286g 306g, miały 7% różnicy. Najważniejsze, że ładnie przybierają bo lekarze głównie na to patrzą. Tak w ogóle gratuluję parki i tego, że wszystko przebiega prawidłowo.

    Justynko dobrze, że jesteś dzielna dzieciaki potrzebują teraz pozytywnej energii od mamy. Mam nadzieję, że ten najtrudniejszy dla Was czas szybko minie a potem będziecie w pełni cieszyć się już w domku obecnością Waszych Skarbów 😘

    Pozostałe dziewczyny czas zapewne leci Wam szybko, za chwilę powitacie swoje Kruszynki na świecie. Mam nadzieję, że będziecie na bieżąco nas informować jak się czujecie i co z maleństwami.

    Wybaczcie, że dopiero teraz się odzywam ale ostatnie dni były dla mnie ciężkie. Niestety prawdopodobnie kolejny raz zrobił mi się zastój w nerce, uwierzcie nie polecam tego bólu żadnemu wrogowi. Dzisiaj dopiero wracam do życia, od wtorku mnie męczylo z dnia na dzień intensywniejszy ból. Liczę, że do końca ciąży już mnie to nie spotka.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 września 2020, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justynko wczoraj od razu przeczytałam wiadomość od Ciebie i kamień spadł mi z serca tylko nie miałam czasu nic napisać. Ogromnie się cieszę że dzieciaczki dają o sobie znać, niech rosną w siłę!!! Co do laktacji to jesteś bardzo bardzo dzielna, tak trzymaj!!!
    Przytulanko współczuję zastoju :( masz tendencję czy to tylko w ciąży tak Ci się zdarza? Dziękuję za gratulacje i ciepłe słowa w moim kierunku, staram się bardzo nie martwić, we wtorek mam kolejną wizytę to zobaczymy co lekarz prowadzący powie.
    Ja się wczoraj spiełam z mężem, chciałam żeby dziś zamówił wózek a najprawdopodobniej nie będziemy dziś rozmawiać. Lipa ale cóż zrobić....
    Ja Wam napiszę Dziewczyny że ja uważam że do macierzyństwa czy tacierzynstwa nie da się przygotować. Tym bardziej w ciąży bliźniaczej. My mieliśmy nieco inne wyobrażenie o rodzicielstwie, synek mimo tego, że jest bezproblemowym dzieckiem sprowadził nas na ziemię... I wiem jeszcze jedno, na pewno łatwiej jest z dwójką spokojnych dzieci niż z jednym tzn hajnidem ;) Nie zastanawiajcie się jak będzie, po prostu łapcie każdy dzień i uczcie się swoich dzieci a one będą uczyć się Was :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 28 września 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w 35 tc 😊 jak wasze samopoczucie?
    Przytulanko bardzo ci współczuję tego zastoju 😢 osobiście nie doświadczyłam, ale zdaję sobie sprawę ile to sprawia cierpienia... mam nadzieję, że to tylko chwilowe 😊
    Justynko jak twoi wojownicy?
    Rucola przykro mi z powodu waszych cichych dni. Oby szybko minęły bo maluchy muszą mieć wypatrzoną przez ciebie furkę 👶🏻👶🏻😊
    Virad a ty jaką decyzję z wózkiem podjęłaś? 😊
    Mam pytanie. Kupujecie maluchom leki typu witamina D, coś na gorączkę, jakiś probiotyk i coś na kolki? Jedynie to mi zostało i staniki do karmienia (już mam upatrzone) i nie wiem czy poczekać do porodu i wtedy wysłać męża czy jak robicie?
    Proszę o wolne kciuki dzisiaj dla nas bo idziemy na wizytę do prowadzącego, a i idę przed odebrać wyniki mojego ULUBIONEGO badania czyli CRP 😂😊🤦🏻‍♀️

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 28 września 2020, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona kciuki ogromne za wyniki CRP!
    Co do wit.D to ja miałam w domu devikap i tak naprawdę po prostu go nie otwierałam tylko czekał sobie grzecznie na dziecko :) Z probiotyków kupiłam biogaję i nawet zaczęłam dawać profilaktycznie, aczkolwiek jak zaczęłam dawać to dośc szybko zaczęły się problemy brzuszkowe i musiałam dokupić ten najmocniejszy espumisan na kolki i dość szybko uporaliśmy się z problemami brzuszkowymi, więc tym razem chyba nie będe dawać probiotyków profilaktycznie. Ja w ciąży cały czas stosuję probiotyki doustne, ponoć to ma dobry wpływ na rozwój ukladu pokarmowego u dziecka. Nie wiem ile w tym prawdy ale na pewno nie zaszkodzi ;) Jakie staniki do karmienia planujesz kupić?
    My się wczoraj w sumie po południu pogodziliśmy z emkiem, ale zaraz przyszli goście więc wózka nie ma nadal, ale teraz będe mocno cisnąć temat.

    żona_męża lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 28 września 2020, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola i Żona
    Przed ciążą nie miałam takich przygód, raczej należę do okazu zdrowia nie licząc sezonowych infekcji 😂 Cieszę się bo jest poprawa i liczę, że już tak zostanie.

    Żona to już 35 tc 🥰 tylko pozazdrościć 😉 trzymam mocno 👍 za dzisiejsze badania i wynik CRP 😅 Jeśli chodzi o witaminy inne niezbędne akcesoria to nie pomogę, bo dopiero jestem na etapie kompletowania wyprawki. Więc najwięcej korzystam z Waszych porad 😘

    W czym planujecie kłaść do snu Wasze dzieci? Rożek, śpiworek czy otulacz? Jakie macie zdanie na ten temat?

    Justynko jak sobie dajecie radę?

  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 28 września 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola a po porodzie dali ci wskazówki jaką dawkę masz podawać maluszkowi? I jak i kiedy podaje się taką witaminę jak się karmi piersią? Probiotyki też zażywam prawie całą ciążę więc zobaczymy jaki to ma wpływ na dzidziowy układ pokarmowy 😊 masz rację skoro pogodzeni to teraz go męcz zamówieniem wózka 😊👶🏻👶🏻
    Stanik kupiłam z bon prix (nie chciałam wydawać za dużo kasy) jakościowo bardzo fajny, ale już go nie widzę na stronie, a miałam zamiar dokupić takie same (niżej zdjęcie)
    ccfb34db164e.png
    I polecam wam rajstopy ciążowe też z bon prix. Wczoraj je miałam na sobie bo mieliśmy gości i kompletnie nie cisną w brzuszek, a mam już naprawdę spory 😊 tylko widzę, że rozmiary nietypowe zostały 🤷🏻‍♀️ Może się pojawią
    https://www.bonprix.pl/style/rajstopy-ciazowe-100den-413591192/?catalogueNumber=903089&type=image&category=779&return=ref
    Przytulanko niech nerki dadzą sobie już spokój! ✊🏻 Dziękuję za miłe słowa 😊 co ostatnio kupiłaś swoim maluszkom? Ja na samym początku planuję w rożku (taki 2w1 później posłuży jako kołderka), ale mam też śpiworek więc zobaczymy co będą woleli, poza tym dwa kocyki i otulacze muślinowe więc będę próbować 😊

    💙💙 bliźniacza mama
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 28 września 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona
    Niestety jestem na dalekim końcu z zakupami przez moje ostatnie problemy zdrowotne. Zamierzam teraz nadrobić zaległości. Na chwilę obecną mam tylko ciuszki, rożki i wózek 😭😂😂 Zaczynam zamawiać wszystkie niezbędne rzeczy do szpitala i akcesoria dla dzieci. Koszule nocne też zamawiałaś z Bonprixa? Ile masz pieluch tetrowych?

    żona_męża lubi tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 28 września 2020, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona bardzo ładny biustonosz!
    ja bardzo chwalę sobie biustonosze do karmienia z medeli, mam 2 modele. Plusem jest to, ze nie mają fiszbin i sa bardzo elastyczne i spokojnie mogłam do nich wkładać muszle ochronne medeli dzięki czemu nie miałam draznionych sutków. Z całego serca polecam te muszle i wrzucam link.
    https://www.smyk.com/p/medela-ochronne-oslony-piersi-i1599999
    Biustonosze moze nie są tanie, ale akurat na tym nie warto oszczędzać, naprawde :)
    Przytulanko ja na poczatek kupiłam takie śpiworki
    https://mirmar-swiatmalucha.pl/oferta/spiworek-do-spania-ocieplany-z-rekawkami-z-s03/
    ale pisałam bezposrednio do producenta, bo nie prowadzą jako takiej sprzedazy detalicznej, dopiero sa w trakcie tworzenia sklepu. Im bliżej wiosny to postawię na markę natulino o ile będe mieć śpiworkowe dzieci :)
    W ogóle nie pamiętam czy Wam pisałam, ale w zeszłym tygodniu byłam na konsultacji u fizjoterapeuty z synkiem, ale u niego okazało się, ze wszystko ok więc nie chciałam zmarnowac wizyty i wypytałam o blixnieta i otrzymałam kilka bardzo sensownych informacji którymi się z Wami podzielę :)
    U bliźniąt bardzo często występują asymetrie, spowodowane brakiem miejsca w brzuchu. dzieci mają po prostu ciasno. Oprócz tego, ciąże bliźniacze zazwyczaj kończą się cc w wyniku czego, dziecko nie przeciska się przez kanał rodny i nie ma dostatecznie pobudzonych receptorów tzw czucia głębokiego, co w efekcie może skutkować tzw nadwrażliwością w przyszłości. Mogą być to różnego rodzaju zaburzenia zaczynając od tych dotykowych poprzez słuchowe aż to psychicznych. Żeby zminimalizowac ryzyko wystąpienia tych zaburzeń warto dzieci po cc mocno otulać, ponoć szczególnie wcześniaki bardzo łatwo się do tego przyzwyczajają, dużo lepiej śpią i nie wybudzaja się na skutek tzw odruchu Moro (polecam doczytać co to jest, żeby się nie przestraszyć;).
    Poza tym warto zadbac o to, ale nie kłaść dzieci w jednej pozycji, tylko je zmieniac, ja planuję kłąśc na boku i zmieniać ułożenie dziecka po każdym podniesieniu w celu nakarmienia czy przebrania :) Po pierwsze gwarantuje to ładny kształt głowy (jestem wyczulona na punkcie lotnisk z tyłu głowy) a po drugie minimalizuje ryzyko zachłysnięcia się :)

    żona_męża, Macey lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 28 września 2020, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wskazówki Rucola 💪🏻

    Przytulanka może już pisałaś ale na jaki wozek się zdecydowałaś ?
    Właśnie nie mam śpiworkow kupionych i nie wiem czy kupić takie do 3 m czy 0-3
    Mam rożki miękkie, może wystarcza ? Ale tez w sumie chciałam je używać w wózku jak będziemy spacerować


    Żona jak tam crp ?

    Ja się zaczynam złe czuć. Brak sil itd. Odpuściłam w zeszlym tyg zurawit i przez weekend miałam strasznie zapalenie dróg moczowych ze aż płakałam jak mąż mi pomagał wstać. Dziś już lepiej. Zurawit to 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

    Ja od dziś odliczam dni do szpitala
    💜💜💜💜💜💜2 tyg 😳😳😳😳😳

    Jutro pierwsze ktg, torba dopakowanana. Z medeli muszelki mam, biustonosz do karmienia mam póki co jeden. Ale mam mase sportowych i zobaczę może mi wystarcza



    Brakuje mi torby do wózka, najchętniej to bym na żywo oglądnęła ... ale to już po porodzie


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 28 września 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanka koszul z bon prix nie zamawiałam ale spodobała mi się ta https://www.bonprix.pl/style/koszula-nocna-ciazowa-i-do-karmienia-8616628/?catalogueNumber=943160&type=image&tagId=91&return=ref
    Może się skuszę 😊 a tetrowych zwykłych białych mam 20 szt, muślinowych 80x80 chyba 11 szt i otulaczy muślinowych 120x120 5 szt i czekam na jeszcze jedną z alie 😊 poza tym jeszcze takie małe muślinowe 30x30 10 szt 😊
    Rucola dziękuję za rady 😊 z chęcią skorzystam 😊❤️
    Dziewczyny my po wizycie! Bardzo dziękuję za kciuki 😊 Wynik crp 11 !! Tadaaaaammm 😊 jestem bardzo szczęśliwa, że udało się go zwalczyć na te ostatnie tygodnie. Poza tym moi chłopcy ważą jeden niecałe 2400 g a drugi 2470 g 😊👶🏻👶🏻 U nich wszystko super, szyjka też zamknięta, ulokowana wysoko (sprawdzana palpacyjnie, nie mierzył usg dopochwowym i nie wiem na tym etapie już się jej nie mierzy?)
    Lekarz zlecił mi już gbs więc po drodze podjechałam do labo pobrać 😊 mam nakaz leżenia, nic kompletnie nie wolno robić 🤷🏻‍♀️ Kolejna wizyta za tydzień 😊

    Rucola lubi tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 28 września 2020, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona wspaniałe wiadomości! Zarówno w temacie crp jak i wagi chłopaków. I w ogóle to mi się takie niesamowite wydaje, że w pojedynczych ciążach dzieci w ciąży donoszonej dobijają do 2,5kg a u Ciebie są takie wagi w 34tyg ciąży bliźniaczej :)

    żona_męża lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Przytulanka Ekspertka
    Postów: 142 79

    Wysłany: 29 września 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola
    Dzięki za wskazówki😉 Moja prowadząca gin też zaleciła mi ok miesiąc po porodzie kontrol z dzieciakami u fizjoterapeuty.

    Macey jeśli chodzi o wózek to myśmy się zdecydowali na baby jogger. Choć jeśli się nie sprawdzi to pewnie będziemy go wymieniać na inną spacerówkę. Ja też mam tylko rożki dlatego zastanawiam się czy dokupić śpiworki. Współczuję zapalenia pęcherza, wiem jak wygląda ten ból... Ja codziennie jem suszoną żurawinę, właśnie tak profilaktycznie. Ile zabrałaś ze sobą tych muszelek do szpitala?? Oczywiście kciuki za dzisiejsze KTG 👍👍 zazdroszczę Ci tych dwóch tygodni 😉

    Żona
    Oczywiście zobaczę sobie tą koszulę i dzięki za informację odnośnie pieluch. Gratuluję wyniku, w końcu jest sukces 💪 Dzieciaczki mają piękna masę, nic tylko można spokojnie rodzić 😉 oj znam ten ból dotyczący leżenia, ale zalecam dostosowanie się do zaleceń. Jeszcze chwila i też powitasz swoje Skarby na świecie 🥰

    żona_męża lubi tę wiadomość

  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 29 września 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola oj tak to jest niesamowite 😊 powiem wam, że nawet nie marzyłam o takiej wadze i tc 🥰👶🏻👶🏻
    Przytulanko przynajmniej w trakcie tego leżenia masz zajęcie w postaci zakupów, a ja już nie mam co kupować 😂🤦🏻‍♀️ Chyba, że ciuszki w następnych rozmiarach 😂
    Rucola za dzisiejszą wizytę ✊🏻
    Macey za dzisiejsze ktg ✊🏻
    Virad jak tam twoje samopoczucie?
    Mnie od tygodnia bolą stawy w dłoniach, ale to taki ból, że jak biorę butelkę wody to mam wrażenie, że ją wypuszczę, pytałam lekarza o to i podobno tak może być w ciąży...

    Sylwia_i_Niki lubi tę wiadomość

    💙💙 bliźniacza mama
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 29 września 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulanko muszle kupujesz 2 i tylko je myjesz/wyparzasz :) więcej nie potrzeba, ja mam jeszcze po synku.
    Żona jak będziesz robić jakieś badania to zbadaj sobie białko w moczu, takie obrzeki mogę świadczyć o wysokim białku własnie, wtedy warto to skonsultować z lekarzem.
    Virad jak z wózkiem? Mi emek powiedział, ze kupi jak wystawię stary, zatem wczoraj go umyłam z grubsza, dziś piorę poszczególne elementy, znalazłam też folie przeciwdeszczowe i mam nadzieję wystawić jak najszybciej :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 60 61 62 63 64 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ