X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze Mamusie 2019 :)
Odpowiedz

Bliźniacze Mamusie 2019 :)

Oceń ten wątek:
  • jagodowa Ekspertka
    Postów: 176 50

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Pom-pon tez chyba poszukamy stacjonarnie, żeby chociaż obejrzeć, mam nadzieje, że dzieciaki nie będą się bały jeździć, zaraz skończą 9 miesięcy, Wiktor też wszędzie chce stawać, Hela jest póki co bardziej ostrożna, ale pewnie do czasu🙂

    w5fKp2.png
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka, podobno prowadzanie za rączki nie jest dobre, bo wymusza nienaturalna pozycję. Lepiej prowadzac pod paszki.

    Ja jutro wracam do domu i zaczynam ogarniać imprezę roczkowa, mam nadzieję że nasz termin jest jeszcze wolny w restauracji która chciałam.

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem obecnie w 24 tyg ciąży bliźniaczej i podczytuje Was czasem;) przepraszam, że wtrącam się ale chciałabym Was zapytać, czy mialyscie zlecone przez waszego lekarza podanie sterydow na płuca? Jak to wyglądało? Mój lekarz nie pracuje w szpitalu i zastanawia mnie czy w ogóle mi to zaproponuje czy się dopominac?

    21.09.2020 - ❤❤
  • jagodowa Ekspertka
    Postów: 176 50

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Justyna, ja miałam dwukrotnie raz około 25 tc ( leżałam w szpitalu ze skrócona szyjka) i po 30 tc, też akurat byłam w szpitalu, tylko właśnie u mnie było ryzyko przedwczesnego porodu ze względu na szyjkę i skurcze i w sumie urodziłam przedwcześnie bo po ukończonym 32 tc. Możesz zapytać lekarza, ja pytałam i mój jak jeszcze było dobrze mówił, że profilaktycznie nie będziemy podawać, chyba że będzie coś się działo no i w sumie za jakiś czas podczas pobytu w szpitalu dostałam. Z tego co gdzieś czytałam to chyba przy jednokosmowkowej jest zalecone profilaktyczne podanie sterydów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2020, 14:42

    w5fKp2.png
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam ciążę 2k2o i miałam podane chyba w 30 TC. Nie miałam problemów z szyjka, zalecony oszczędzający tryb życia.
    Moja dr wystawiła receptę i kolega, który jest ratownikiem medycznym mi podał. I tyle 🤷 Nie leżałam w szpitalu.

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi;)
    Ja zaczęłam się martwić bo w ostatnich dniach pojawił się u mnie galaretowaty śluz i martwię się że to może mieć związek że skracaniem szyjki. Tydzien temu na wizycie miałam szyjka 4 cm zamknięta na całej długości, na nastepny dzień ten śluz i tak co parę dni. Pisałam w tej sprawie do lekarza i pytałam czy mam przyjechać żeby to sprawdzic bo planowo wizyte mam dopiero 2 wrzesnia i ppwoedzial, że nie ma takiej konieczności. Ufam mu ale martwię się i tak.

    21.09.2020 - ❤❤
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem Cię, ale nie sądzę żeby śluz mógł być objawem skracania szyjki. Prędzej plemienia. Ja w ciąży miałam wszystkie możliwe rodzaje wydzieliny, a było wszystko okej.

    JustynaFrog lubi tę wiadomość

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pom-pon wrote:
    Rozumiem Cię, ale nie sądzę żeby śluz mógł być objawem skracania szyjki. Prędzej plemienia. Ja w ciąży miałam wszystkie możliwe rodzaje wydzieliny, a było wszystko okej.
    Dziękuję, takie słowa zawsze uspokajają;)

    Pom-pon lubi tę wiadomość

    21.09.2020 - ❤❤
  • KeepCalm Autorytet
    Postów: 1354 1217

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 04:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Justyna! Nasz watek trochę padl, wybacz Pompon ze Cie opuściłyśmy!
    Ja tez mialam podawane 2 razy, raz profilaktycznie a drugi juz w szpitalu 32tc noc przed porodem(stan przedrzucawkowy). Dzięki temu moje maluchy krotko byly z tlenem dodatkowym. Powodzenia!

    2.02. 2019 poczatek stymulacji 1 IVF, PICSI
    14.02 - punkcja / hiperstymulacja (transfer odroczony), 3 blastki ❄️❄️❄️,25.03 - crio 2 zarodkow.
    15.04 - dwa serduszka <3 <3
    22.10 Maluszki sa z nami (32 tc.stan
    704b2a6a48.png[
  • Bajka_88 Autorytet
    Postów: 2791 2231

    Wysłany: 16 września 2020, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pom pon wszystkiego najlepszego dla chłopców. Już mają roczek. Kiedy to zleciało. Chodzą już?? Buziaki od forumowej ciotki.

    Bajka_88
    qb3cj44j0iv7jgvt.png

    Starania o juniora od 2014 r.
    04.2018 początek przygody z in vitro
    transfer 05.2018 ciąża biochemiczna :(
    transfer 06.2018 :(
    04.03.2019 Transfer dwóch trzydniowych kropków. 8dpt bhcg 75; 10dpt bhcg 236; 12 dpt bhcg 509,; 19dpt bhcg 7253, pęcherzyki w macicy; 26 dpt bhcg >10000; mamy dwa seruszka <3 <3. ; 28 dpt serduszka pięknie biją 😊
    31.10 - maluszki są z nami

    Cudzie trwaj...
‹‹ 89 90 91 92 93
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ