X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze Mamusie 2019 :)
Odpowiedz

Bliźniacze Mamusie 2019 :)

Oceń ten wątek:
  • jagodowa Ekspertka
    Postów: 176 50

    Wysłany: 25 lipca 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie zostaje na obserwacji przez weekend, jeżeli szyjka będzie się skracać to wtedy jakieś interwencje będą brane pod uwagę.
    Cotton a u Ciebie wszystko w porzadku ?
    Teraz będę Was zasypywać postami bo nudy tutaj :)

    w5fKp2.png
  • cotton Autorytet
    Postów: 438 156

    Wysłany: 25 lipca 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodowa przynajmniej bedziesz leżeć i się byczyć, w domu zawsze się znajdzie coś do zrobienia i nigdy nie wyleży się aż tak😉
    Zorganizuj sobie jakąś dobrą książkę to jakos przeleci☺ Wiesz moze co rozkurczowego Ci podawali? Kroplowki z magnezem czy cos jeszcze?

    U mnie raczej w porządku, brzuch się czasem spina i pobolewa, poza tym już mam bóle spojenia lonowego, ale u mnie to norma w kazdej ciąży. Dzisiaj z głową gorzej, niestety wspomnienia wracają.

    Natalka 09.12.'15 ♥️
    Klaudusia 20 tc, (*) 08.01.'18
    Michaś 18 tc, (*) 09.08.'18
    Kornelka i Emilka ~1k2o~ 💕 02.12.'19
    ..............................................
    Hashimoto, trombofilia (białko S- 55%, MTHFR C677T homo, PAI 1 homo); ANA2 1:2560; niewydolność cieśniowo-szyjkowa-> TAC od X.'18
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 25 lipca 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za dobre słowa.

    Cotton, rozumiem samopoczucie, ja strasznie się obawiałam tygodnia w którym poprzednia ciąża się zatrzymała. Nic Cię nie pocieszy, ale przytulam wirtualnie i trzymam kciuki żeby tym razem było już tylko wszystko dobrze.

    Jagodowa, wg mnie dobrze że Cię zostawili. W domu to nie leżenie, a w szpitalu oprócz leżenia w łóżku nic nie ma do roboty, więc choćbyś nie chciała to odpoczniesz :) masz czytnik ebooków? Mogę podrzucić sporo pozycji jeśli byś chciała.

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • jagodowa Ekspertka
    Postów: 176 50

    Wysłany: 25 lipca 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) mąż mi podrzuci książki jakieś później, bo czytnika nie mam.
    Cotton mi tez dzisiaj co chwile zbiera się na płacz jak sobie pomyśle, ze coś mogłoby skończyć się zle ale wiem, ze to nic nie da i po prostu muszę się zawziąć, donosić te ciąże i urodzić zdrowe Dzieciaki, choćbym miała plackiem leżeć do końca. My do tych tygodni mamy jeszcze sporo, we wrześniu tez będzie rocznica, nie wierze, ze minęło już tyle czasu. Co do leków to w kroplowce była chyba tylko no-spa dwie ampułki.

    Oszczędzajcie się mamuśki pozdrawiam :)

    w5fKp2.png
  • cotton Autorytet
    Postów: 438 156

    Wysłany: 25 lipca 2019, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny:*

    Jagodowa dobre podejście, trzeba się otrząsnąć i walczyć, w końcu musi byc dobrze!

    Odpoczywajcie, ja robie to samo😉

    Natalka 09.12.'15 ♥️
    Klaudusia 20 tc, (*) 08.01.'18
    Michaś 18 tc, (*) 09.08.'18
    Kornelka i Emilka ~1k2o~ 💕 02.12.'19
    ..............................................
    Hashimoto, trombofilia (białko S- 55%, MTHFR C677T homo, PAI 1 homo); ANA2 1:2560; niewydolność cieśniowo-szyjkowa-> TAC od X.'18
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 26 lipca 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    Jak minęła noc? Ja z upału nie mogłam zasnąć ale jak już się udało to spałam bardzo długo i wypoczęłam :) brzuch też mi dzisisj mniej dokucza. Myślę że wczoraj to USG trwające godzinę też mnie wykończyło. Jak wstawałam z tego łóżka to aż mi było słabo.

    Miłego dnia!

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • cotton Autorytet
    Postów: 438 156

    Wysłany: 26 lipca 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Ja dzisiaj na nospie, cos brzuch pobolewa.
    Pom-pon dobrze, ze wypoczelas:)

    Jagodowa jak u Ciebie?

    Natalka 09.12.'15 ♥️
    Klaudusia 20 tc, (*) 08.01.'18
    Michaś 18 tc, (*) 09.08.'18
    Kornelka i Emilka ~1k2o~ 💕 02.12.'19
    ..............................................
    Hashimoto, trombofilia (białko S- 55%, MTHFR C677T homo, PAI 1 homo); ANA2 1:2560; niewydolność cieśniowo-szyjkowa-> TAC od X.'18
  • jagodowa Ekspertka
    Postów: 176 50

    Wysłany: 26 lipca 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej u mnie noc w porządku, nawet się wyspaliśmy jak na szpitalne warunki, dostaje kroplówki z no-spą i narazie nie ma dolegliwości wiec jest ok, leżę cały czas i odpoczywam. Wczoraj wieczorem znowu wymioty mnie dopadły i to mnie troche wykończyło. Żeby zająć głowę myślę nad wyprawką i imionami dla Dzieciaków.

    Cotton odpoczywaj, po weekendzie masz wizytę tak? A jak u Ciebie wyglada sprawa z ta szyjka jak masz te taśmę? Normalnie Ci ja mierzą i badają?

    Pon-pon możliwe ze to po usg cię bolał i może też ze stresu, ja przed każdym strasznie się denerwuje.
    Niech szybko mijają nam te tygodnie i niech nic złego się już nie dzieje :)


    w5fKp2.png
  • cotton Autorytet
    Postów: 438 156

    Wysłany: 26 lipca 2019, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze:) Masz tam jakies towarzystwo? U mnie generalnie problem szyjki jest rozwiązany, bo jest ona zwiazana na samej górze i nie ma prawa się rozwierać. Aczkolwiek sama uwierzę dopiero jak donoszę Dzieciaczki. Co do badań to ręcznego nie mialam ani razu żeby nic tam nie gmerać, w ogole nie jest zalecane, jedynie lekarka wklada wziernik żeby zobaczyć. No i usg dopochwowe mam normalnie.
    Tak, wizyta w poniedzialek. Jestem ciekawa co tam u Maluchów, tego prawego juz solidnie czuje, a po lewej stronie dalej nic, sama nie wiem czy to normalne.

    Natalka 09.12.'15 ♥️
    Klaudusia 20 tc, (*) 08.01.'18
    Michaś 18 tc, (*) 09.08.'18
    Kornelka i Emilka ~1k2o~ 💕 02.12.'19
    ..............................................
    Hashimoto, trombofilia (białko S- 55%, MTHFR C677T homo, PAI 1 homo); ANA2 1:2560; niewydolność cieśniowo-szyjkowa-> TAC od X.'18
  • jagodowa Ekspertka
    Postów: 176 50

    Wysłany: 26 lipca 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mam fajne dziewczyny wiec jest z kim pogadać i czas szybciej leci. Cotton w takim razie nie powinnaś się martwić o szyjkę, ale wiadomo, że po takich przejściach i tak będziesz cały czas się zastanawiać czy na pewno wszystko ok. Fajnie, ze czujesz ruchy, ja praktycznie nic no może wczoraj tak raz delikatnie ale tez okazało się ze oba łożyska są na przedniej ścianie wiec może to przez to, albo po prostu jeszcze jest wcześnie. No ciekawe jak tam Twoje Kobietki rosną :)

    w5fKp2.png
  • cotton Autorytet
    Postów: 438 156

    Wysłany: 26 lipca 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami znajomości ze szpitala zostają na dlugo, mogę powiedziec z wlasnego doswiadczenia😉 No wlasnie wiem, że szyjka nie powinnam się przejmować, ale jak mówisz po takich przejsciach ciężko wyłączyć głowę. Poza tym slyszalam tylko o jednym przypadku ciąży blizniaczej z taśmą, mam nadzieję, ze faktycznie ona ma moc i udźwignie tą dwojeczke☺ Haha no ja tak myślę, że kobietki, bo ostatnio mojej pani doktor tak pępowina dyndala, ze pierwsze co powiedziala ze chyba chlopaki, a potem juz tylko się śmialismy, bedziemy obserwować 😁

    Ja łożysko też mam na przedniej ścianie, może wlasnie bardziej jest po stronie Malenstwa ktorego nie czuję, będę pytac w poniedzialek.

    Natalka 09.12.'15 ♥️
    Klaudusia 20 tc, (*) 08.01.'18
    Michaś 18 tc, (*) 09.08.'18
    Kornelka i Emilka ~1k2o~ 💕 02.12.'19
    ..............................................
    Hashimoto, trombofilia (białko S- 55%, MTHFR C677T homo, PAI 1 homo); ANA2 1:2560; niewydolność cieśniowo-szyjkowa-> TAC od X.'18
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 27 lipca 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)

    Wyjątkowo dobrze dzisiaj spałam, ale przyszedł czas wstać i czar prysł ;) mam wrażenie że w ciągu 3 dni mój brzuch urósł i waży tone. Właśnie siedzę z nogami w kąpieli magnezowej.
    A wczoraj tak się napalilam na pizzę, na którą poszliśmy wieczorem że znajomymi, że myślałam że zjem cała. Zjadłam dwa kawałki i byłam pełna. Moje dzieci chyba urzędują w górnej części brzucha :)

    Ah dziewczyny, co do łożyska to ja faktycznie czuję bardziej tego malucha który ma je na tylnej ścianie, od razu mój dr powiedziała że tak może być więc to chyba normalne.
    Miłego dnia Wam życzę :)

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • Melissa93 Przyjaciółka
    Postów: 76 224

    Wysłany: 27 lipca 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny (:
    Chciałabym do Was dołączyć. We wtorek dowiedzieliśmy się z mężem, że spodziewamy się bliźniąt. To dopiero 8 tc i jeszcze nie można ostatecznie potwierdzić owodniowości i kosmówkowości, ale na USG ginekolog nie była w stanie dojrzeć dwóch owodni, więc wstępnie mamy 1k1o. Okropnie się martwimy, co będzie dalej, bo naczytaliśmy się o możliwych komplikacjach. Kolejną wizytę mamy 1.08 i mamy nadzieję, że jednak będą dwa worki owodniowe i dwa łożyska.
    Pozdrawiam Was i trzymam kciuki za Wasze Maluchy *;

    67wdp2.png
    marzec 2019 - CB
    29.06 - II
    23.07 - dwa Okruszki ❤️❤️
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 27 lipca 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melissa93 wrote:
    Cześć, dziewczyny (:
    Chciałabym do Was dołączyć. We wtorek dowiedzieliśmy się z mężem, że spodziewamy się bliźniąt. To dopiero 8 tc i jeszcze nie można ostatecznie potwierdzić owodniowości i kosmówkowości, ale na USG ginekolog nie była w stanie dojrzeć dwóch owodni, więc wstępnie mamy 1k1o. Okropnie się martwimy, co będzie dalej, bo naczytaliśmy się o możliwych komplikacjach. Kolejną wizytę mamy 1.08 i mamy nadzieję, że jednak będą dwa worki owodniowe i dwa łożyska.
    Pozdrawiam Was i trzymam kciuki za Wasze Maluchy *;

    Cześć :)
    Nawet jeśli Wasze dzieci będą 1o1k to przy dobrej opiece na pewno wszystko będzie dobrze. Wiąże się to z częstszymi wizytami i większą kontrolą ciąży ale w obecnych czasach jest do zrobienia. Głowa do góry :)

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • cotton Autorytet
    Postów: 438 156

    Wysłany: 27 lipca 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny:)
    Melissa miło, że dołączyłaś:) Gratuluję dwóch serduszek! Czekaj spokojnie do wizyty często się zdarza, że dwie owodnie dopiero później można dojrzeć. Nie czytaj też za dużo internetu, ja się przez to trochę nakrecilam. Bedzie dobrze:*

    Pom-pon też czasem myślę, ze tyyyle zjem, a się nie mieści (choć często też jest na odwrót😀)

    Jagodowa jak na dzisiaj?:*

    Natalka 09.12.'15 ♥️
    Klaudusia 20 tc, (*) 08.01.'18
    Michaś 18 tc, (*) 09.08.'18
    Kornelka i Emilka ~1k2o~ 💕 02.12.'19
    ..............................................
    Hashimoto, trombofilia (białko S- 55%, MTHFR C677T homo, PAI 1 homo); ANA2 1:2560; niewydolność cieśniowo-szyjkowa-> TAC od X.'18
  • Melissa93 Przyjaciółka
    Postów: 76 224

    Wysłany: 27 lipca 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, dziewczyny, za słowa wsparcia (: Staram się nie myśleć negatywnie, tylko cieszyć się z podwójnego szczęścia (;
    Dobrego wieczoru! *;

    67wdp2.png
    marzec 2019 - CB
    29.06 - II
    23.07 - dwa Okruszki ❤️❤️
  • jagodowa Ekspertka
    Postów: 176 50

    Wysłany: 27 lipca 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melissa93 fajnie ze do nas dołączyłaś :) Postaraj się nie martwić na zapas i nie czytaj internetów - człowiek się tylko niepotrzebnie stresuje.

    Myslalam, ze u mnie obędzie się już bez kroplówek, ale znowu brzuch wieczorem zaczął boleć. Do tego narasta mi niedokrwistość, mimo że biorę żelazo od jakiegoś czasu, no i walczę z zaparciami, które się z tym wiążą, no i mogą pogorszyć moja sytuacje ze skurczami i szyjka. Może macie jakieś sprawdzone sposoby? Szyjka będzie badana po weekendzie i wtedy się okaże, czy założą mi szew albo pessar narazie niewiadomo.
    Trzymajcie się :)

    w5fKp2.png
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 27 lipca 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jagodowa wrote:
    Melissa93 fajnie ze do nas dołączyłaś :) Postaraj się nie martwić na zapas i nie czytaj internetów - człowiek się tylko niepotrzebnie stresuje.

    Myslalam, ze u mnie obędzie się już bez kroplówek, ale znowu brzuch wieczorem zaczął boleć. Do tego narasta mi niedokrwistość, mimo że biorę żelazo od jakiegoś czasu, no i walczę z zaparciami, które się z tym wiążą, no i mogą pogorszyć moja sytuacje ze skurczami i szyjka. Może macie jakieś sprawdzone sposoby? Szyjka będzie badana po weekendzie i wtedy się okaże, czy założą mi szew albo pessar narazie niewiadomo.
    Trzymajcie się :)

    Że swojej strony polecam sok z buraków. Podnosi hemoglobinę i jednocześnie pomaga z zaparciami :) możesz też spróbować nasiona babki plasznik, podobno dzisiaj cuda ( osobiście nie używałam)
    Trzymam kciuki za szyjkę, na pewno lekarze wybiorą najlepsza opcję.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2019, 21:17

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • cotton Autorytet
    Postów: 438 156

    Wysłany: 28 lipca 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry:)
    Jagodowa mam nadzieję, że dolegliwości miną, daj znać jak sie dowiesz czegokolwiek. A powiedz mi jakie masz te bóle brzucha? Po prostu boli czy też masz takie skurcze i twardnienia? Co do zaparć mi zawsze pomagały suszone śliwki, ale raczej nie mam problemu,więc nie bardzo mogę pomóc 😕 Kiedyś czytałam o jakimś super syropie, ktory w ciazy można stosować, ale nazwy niestety nie pamiętam. Trzymaj się cieplo😘

    Miłego dnia Dziewczyny🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2019, 10:24

    Natalka 09.12.'15 ♥️
    Klaudusia 20 tc, (*) 08.01.'18
    Michaś 18 tc, (*) 09.08.'18
    Kornelka i Emilka ~1k2o~ 💕 02.12.'19
    ..............................................
    Hashimoto, trombofilia (białko S- 55%, MTHFR C677T homo, PAI 1 homo); ANA2 1:2560; niewydolność cieśniowo-szyjkowa-> TAC od X.'18
  • jagodowa Ekspertka
    Postów: 176 50

    Wysłany: 28 lipca 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cotton to raczej skurcze bo boli krzyż, dół brzucha, twardnienie też jest, a jak dostaje no-spe w kroplówce to brzuch od razu jest taki luźny i nic nie boli, niestety zaparcia mogą je wywołać wiec muszę z nimi walczyć.Sok z buraka mam, pije jogurty, suszone śliwki tez już mam choć ich nie cierpię ale staram się o tym nie myśleć, a jak to nie pomoże to właśnie mam lactulose dla ciężarnych wiec jutro na czczo się napije.
    Gdyby nie to ze szyjka jest krótka to może no-spa w tabletkach i leżenie w domu by wystarczyły na te dolegliwości ale w moim przypadku właśnie teraz ta szyjka jest największym problemem. Dzisiaj narazie jest ok, mam nadzieje, ze jutro będą jakieś decyzje, kurczę trochę boje się zakładania tego szwu.

    w5fKp2.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ