X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bio-oil czy na pewno bezpieczny?
Odpowiedz

Bio-oil czy na pewno bezpieczny?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Mammma Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie co sadzicie o skladzie Bio-oil i jego bezpiecznym uzywaniu w ciazy? Producent zapewnia ze w zaden sposob nie zagraza zdrowiu malenstwa. Przekopalam kilkanascie stron www i nigdzie nie znalazlam konkretnych informacji odnosnie negatywnych wplywow. Jednak caly czas zastanawiaja mnie wit. A i olejek rozmarynowy zawarte w skladzie? Wszedzie trabi sie o zagrozeniach wynikajacych z uzywania kosmetkow z ich udzialem. A bio-oil je zawiera... Jednak jest zalecany dla kobiet w ciazy... Przyznam ze uzywam go od 16 tygodnia regularnie, 2 razy dziennie. Chce wierzyc ze producent umieszczajac informacje odnosnie jego bezpieczenstwa zrobil to rzetelnie i jest to faktycznir sprawdzane przez jednostki zewnetrzne. Co sadzicie na ten temat? Uzywacie tego olejku z czystym sumieniem? Jestem z tych raczej dmuchajacych na zimne i nie daje mi to do konca spokoju. Czekam na Wasze opinie:-)

    p19u9jcgozpmnx8t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest strona gdzie producent wypowiada się na temat tych oto składników

    Witamina A
    Witamina A znajduje się w centrum uwagi jako potencjalne zagrożenie dla zdrowia płodu jeśli jest spożywana doustnie w bardzo dużych ilościach przez matkę. Ponieważ jest to niezwykle trudne, żeby wysokie stężenie witaminy A wniknęło do organizmu przez skórę, miejscowe stosowanie witaminy A (i jego pochodne) jest mniej ważne. Poziom witaminy A (palmitynian Retinolu na etykiecie) w Bio-Oil jest bezpieczny dla zdrowia, a jego stężenie zbyt niskie by stosowane miejscowo mogło przynieść jakiekolwiek zagrożenie.

    Rozmaryn
    W ostatnich latach nastąpił wielki rozgłos wokół bezpieczeństwa nadmiernego stosowania oleju Rosemary w czasie ciąży. Jednak zawarty w oleju Bio-Oil rozmaryn (Rosemarinus Officinalis na etykiecie) nie ma większego znaczenia, ponieważ trudno uzyskać jego wysokie stężenie gdy jest stosowany miejscowo w czasie aplikacji kosmetyku. Dlatego też poziom Rosemary w Bio-Oil jest zbyt niski, żeby mógł przynieść jakiekolwiek zagrożenie.

    A skoro się boisz to może zarzyj innego kosmetyku, ja obecnie używam olejek z rossmanna babydream fur mama i z tego co widzę to w jego składzie jest olejek migdałowy, olejek z makadamii i jojoba, olej sojowy i słonecznikowy, a także witamina E, narazie na niego nie narzekam ale z opinii podobno jest bardzo dobry, więc polecam :)
    Pozdrawiam

    Anoolka, Mammma lubią tę wiadomość

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammma nie wiem w którym tygodniu jesteś ale witamina A najbardziej niebezpieczna jest w pierwszym trymestrze, w drugim jest już nawet dodawana do preparatów witaminowych także moim zdaniem niewielka ilość nie może zaszkodzić, najlepiej tak jak Gosia radzi w I trymestrze stosuj oliwke babydream z rosmmanna a od drugiego zacznij Bio-oil , ja tak przynajmniej zrobiłam

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Mammma Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecnie koncze 21 tydzien. Od poczatku uzywalam oliwki j&j. Kupilam rowniez, zachecona opiniami babydream, oliwke i balsam, jednak u mnie sie kompletnie nie sprawdzily. Tak przesuszonej skory nie mialam nigdy w zyciu. Doslownie biale luski. Dodam ze mam skore raczej normalna, nie jest zbyt wymagajaca jesli chodzi o nawilzanie. Tak wiec jak widac mimo wielu glosow zachwytu u mnie klapa. Bio-oil uzywam od 15 tygodnia wiec juz od tego bezpiecznego okresu. Paula_29 czyli jak wynika z twojego postu uzywasz bio od II trymestru z czystym sumieniem? :-)

    p19u9jcgozpmnx8t.png
  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uzywam bio oil- na wyspach to jeden z najpopoularniejszych srodkow rekomendowanych na rozstepy:)
    Uzywam od poczatku

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2014, 22:52

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammma wrote:
    Obecnie koncze 21 tydzien. Od poczatku uzywalam oliwki j&j. Kupilam rowniez, zachecona opiniami babydream, oliwke i balsam, jednak u mnie sie kompletnie nie sprawdzily. Tak przesuszonej skory nie mialam nigdy w zyciu. Doslownie biale luski. Dodam ze mam skore raczej normalna, nie jest zbyt wymagajaca jesli chodzi o nawilzanie. Tak wiec jak widac mimo wielu glosow zachwytu u mnie klapa. Bio-oil uzywam od 15 tygodnia wiec juz od tego bezpiecznego okresu. Paula_29 czyli jak wynika z twojego postu uzywasz bio od II trymestru z czystym sumieniem? :-)



    Tak, z czystym sumieniem, nie dajmy się zwariować, pije też sok marchewkowy który ma witamine A a nie jest zabroniony w ciąży, kefir który ma 1% alkoholu mimo że nie jest napisane na opakowaniu a jak głowa mnie boli smaruje czasem amolem bo lekarka zaleciła
    Poza tym zauważ że na większości kosmetyków jeśli nie jest potwierdzone że można w ciąży używać jest to wyraźnie napisane, producenci płaciliby milionowe kary gdyby ktoś chciał udowodnić, że coś mogło się stać
    może nie u nas w Polsce, ale w stanach sądzą się o wszystko:)
    No ale każdy sam decyduje
    Co do rozstępów i tak niestety wyszły mi na piersiach więc jeśli ktoś ma tendencje to pewnie się nie ustrzeże:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 12:45

    lolka83, AgataP lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamina A wystepuje w formie retinolu i beta-karotenu. W witaminach ciążowych powinna ona być właśnie w formie beta-karotenu bo nie kumuluje się on w organiźmie w przeciwieństwie do retinolu. Czyli jeśli najemy się marchewki to będzie ok za to jeśli będziemy notorycznie podjadać wątróbkę to już gorzej :P

    Eklerka lubi tę wiadomość

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uzywam bio oil od chyba konca 3 mies :) na przemian z balsamem fur mama z rossmana ktory mi sie konczy niestety (uzupelnie jak bede w pl)..
    Bio oil zuzywam juz 3 opakowanie i mam zamiar kupowac nastepne :) poki co oprocz starych rozstepow ńie doszlo nic nowego a brzuch szybko wystrzelil...wiec jestem zadowolona. Zobaczymy jak dalej podziala :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Mammma Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wychodzi na to, że moge odetchnac jesli chodzi o bezpieczenstwo bio-oi:-) zamierzam dalej go uzywac z nadzieja ze zadziala. Mam juz zapas kilku opakowan po 200 ml takze na jakis czas wystarczy. A tak z ciekawosci, na jak dlugo starcza Wam opakowanie. U mnie 200 ml to prawie 4 tyg. przy uzywaniu 2 x dziennie.

    p19u9jcgozpmnx8t.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używałam rozmaitych specyfików - Babydream, Mamma mia, Sexy mama i jeszcze jakieś tam inne mazidła. Były spoko. Ale naczytałam się o cudownych właściwościach bio-oil, znalazłam na allegro wielki baniak 200ml w dobrej cenie i...

    Uczula mnie! Skóra zaczęła swędzieć i się łuszczyć, więc musiałam odstawić bio-oil i wróciłam do Rossmanowego Babydreama, który chyba najbardziej mi odpowiada.

    Ale jeżeli Tobie odpowiada bio-oil, to super :). I nie wiem, ile by musiał mieć tej witaminy A, żeby jakkolwiek zaszkodzić dziecku...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2014, 15:32

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja polecam jeszcze w aptece krem przeciwko jak i na istniejące rozstępy z firmy Pharmaceris

    jestem mamą dwójki dzieci i jak stosowałam ten krem przy pierwszej ciąży regularnie to rozstęp się pojawił jeden po porodzie, a na dodatek twn krem go ładnie wybielił :)

    i żel do higieny intymnej dla kobiet w ciąży i pologu z tej samej firmy :)

    mi te kosmetyki naprawdę pomogły :)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    qbxwkvq.png
  • Duchess Autorytet
    Postów: 326 633

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie, na tym blogu jest fajna analiza "specyfików" na rozstępy:

    http://www.srokao.pl/2011/03/analiza.html

    weronikabp lubi tę wiadomość

    f2wli09kll2jbdtn.png
  • Mammma Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm Duchess na blogu ktory podalas bio-oil nie ma dobrej opini. Wlasnie ze wzgledu na wit. A i olejek rozmarynowy- nie zalecane w ciazy. I znow namieszalo mi to w glowie. Moze odstawie ten bio dla swietego spokoju i zrobie jeszcze jedno podejscie do babydream- ze wzgledu na naturalny sklad. Obawiam sie tylko czy nie jest juz za slaby na ten etap ciazy?

    Dominique1995 lubi tę wiadomość

    p19u9jcgozpmnx8t.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.srokao.pl/2011/03/analiza.html

    swietna strona, poczytaj, moze wtedy znajdziesz inny odpowiednik, jesli do tego masz zastrzezenia.

    JA uzywam oliwki rossmanna jak dziewczyny, u mnie sie sprawdza super!
    (oliwka J&J, ktora kupilam na poczatku mnie mega uczulila, a nigdy nie mialam problemow ze skora. Dermatolog kazala unikac jak ognia).

    Do tego olej arganowy, drogi, ale warto.
    http://www.sklepkokosowy.pl/pl/p/Olej-Arganowy-BIO-Kosmetyczny-500ml/106

    Teraz kupialam olej migdalowy, stoi i czeka na swoja kolej.

    No i krem na rozstepy firmy Locherber Krem na rozstępy, dla mnie cudenko :)
    http://www.sklepkokosowy.pl/pl/p/Locherber-Krem-na-rozstepy/199

    Uzywam tych specyfikow na przemian,krem na dzien a olej lub oliwka na noc, na razie ok :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2014, 22:55

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 11 kwietnia 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammma wrote:
    Hmm Duchess na blogu ktory podalas bio-oil nie ma dobrej opini. Wlasnie ze wzgledu na wit. A i olejek rozmarynowy- nie zalecane w ciazy. I znow namieszalo mi to w glowie. Moze odstawie ten bio dla swietego spokoju i zrobie jeszcze jedno podejscie do babydream- ze wzgledu na naturalny sklad. Obawiam sie tylko czy nie jest juz za slaby na ten etap ciazy?

    Mammma powiem Ci tak
    Pasty do zębów, dezodorantu, żelu od prysznic czy kremu do twarzy używasz normalnych czy takich specjalnych dla dzieci?
    Bo jeśli normalnych to chyba nie ma co przesadzać z resztą skoro na tych kosmetykach napisane jest że dozwolone dla kobiet w ciąży czego nie ma na żelach pod prysznic, szamponach, zmywaczu do paznokci czy kremach do twarzy
    Nie dajmy się zwariować, nie wiem jak Tobie ale wiem, że mnie i wielu dziewczynom zdarza się zjeść frytki z KFC, gotowy sos do spaghetti czy wypić trochę coli co podejrzewam jest bardziej szkodliwe bo dostarczamy bezpośrednio do krwioobiegu a nie przez skórę. Tak jak napisałam najważniejszy jest pierwszy trymestr, teraz dziecko już ma wszystkie ważne narządy wykształcone, więc myślę że nie ma jakiegoś wielkiego ryzyka, inaczej trąbili by o tym wszech i wobec, ale to tylko moje zdanie

    lolka83, Limerikowo lubią tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 12 kwietnia 2014, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja mysle ze Paula ma racje :) nie popadajmy w paranoje bo wiecej dziadostwa mamy w jedzeniu niz w tych kosmetykach :)
    Oczywiscie warto spr sklad bo w niektorych jak sroka pisze na blogu sa subst szkodliwe ale mysle ze tyle wystarczy :)

    Ja tam zostaje przy bio oil i dokupie te kosmetyki z rossmana :)

    Paula_29, lolka83 lubią tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Mammma Debiutantka
    Postów: 12 2

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moze ktoras z Was uzywala olejku migdalowego Erboristica Natura Gold? Wyczytalam ze dobrze nawilza i jest wskazany w okresie ciazy. No i oczywiscie naturalny.

    p19u9jcgozpmnx8t.png
  • deidre Ekspertka
    Postów: 162 257

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się do Bio-oila nie przekonam raczej, bo to głównie płynna parafina (tak jak nie przekonuje mnie Oilatum, który też głównie składa się z parafiny)...

    Przeciw rozstępom stosuję natomiast olej arganowy, masło shea lub olej kokosowy.
    Wypróbuję też może olejek migdałowy - bo widzę że zachwalacie go, dziewczyny.

    v50lkjv.png
  • goto4 Autorytet
    Postów: 279 144

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie najlepsza jest oliwka Bambino. Sprawdziła się przy pierwszej ciąży i teraz też na nią stawiam :)

    esyqd4f.png
    vej6x4z.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ