X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Beta hcg wyniki kalkulator
Odpowiedz

Beta hcg wyniki kalkulator

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Milenkaaaaaaaaaa Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 3 listopada 2022, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja nie wiem już co mam myśleć ale opowiem wam o co chodzi,
    Zrobiłam test 19 października była blada 2 kreska to było 5 dni jakoś przed miesiączką także wybrałam się na drugi dzień do Ginekologa wiem za wcześnie i dał mi skierowanie na betę hcg a więc 20.10 zrobiłam pierwsze badanie wykazało mi 6,62 ml ginekolog dał notatkę pod tym że mam zrobić kolejne badanie za 4 dni także zrobiłam to badanie 24.10 wyszło 10,48 ml napisał ze zły rozwój ciąży proszę powtórzyć badanie za 5 dni w między czasie leciały mi małe plamki z pochwy takie brązowe to napisał mi ginekolog że to może być poronienie biochemiczne, przeraziłam się bo nie ukrywam staram się z chłopakiem rok już o dziecko i bez skutku. Nie miałam żaadnych dolegliwości po za tym plamieniem brązowym, apetyt jak nigdy zaczła mi dopisywać a i jak by co mam niedowagę lekką. Dobra zrobiłam trzecie badanie 29.10 wyszło mi 78,98 ml napisał pod tym proszę zrobić kolejne hcg za 5 dni no więc zrobiłam to badanie dzis 3.11 i wyszło mi 260.13 ml i ja nie wiem czy ja jestem w ciązy czy też nie jak bym poroniła to by beta nie szła w góre byłam też prywatnie u ginekologa 31.10. i ona powiedziała ze nie widzi bym wgl miała być w ciąży a badania nie wykazują jakiś tam raków bo mam wszystko okej jajniki itp. Mówiła że mam zjawić się u niej za 2 tyg wtedy jeśli rzeczywiście jestem w ciąży powina pojawić się na usg. Na kalkulatorze beta hcg wykazuje juz mi 2 razy ze jest wynik poniżej normy jak robiłam te pierwsze dwa wykazało mi nieprawidłowe zrobiłam pozniej 3 i 4 wynik to wykazało w normie po czym teraz 4 i 5 wynik dodałam to znowu jest nieprawidłowy rozwój. proszę wytłumaczcie mi to bo ja dostaje juz parnoji a jeden lekarz tylko wysyła mnie na badania a drugi mowi ze mam czekać

  • KarMar Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 4 listopada 2022, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik bety wskazuje na ciążę, co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Na tak wczesnym etapie żaden ginekolog nic nie zobaczy, dlatego jeden każe Ci robić kolejną betę (żeby na jej podstawie stwierdzić czy ciąża rozwija się prawidłowo) a drugi każe Ci poczekać 2 tygodnie (do czasu, aż ciąża powinna być widoczna na USG). Oba podejścia są słuszne.

    Twoje wyniki są trochę poniżej normy, więc daj sobie czas, to jedyne, co możesz zrobić. Ewentualnie poproś ginekologa o Duphaston, troszeczkę wzmocni ciążę.

  • Babulka Autorytet
    Postów: 4824 2320

    Wysłany: 4 listopada 2022, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli kalkulator wskazuje na przyrosty poniżej normy to niestety ciąża prawdopodobnie nie rozwija się prawidłowo, szczególnie jesli to kilka przyrostów z rzędu a nie jedno wahnięcie. Niestety w tej sytuacji nie pozostaje Ci nic innego, jak czekać. Na razie nie poroniłaś, bo beta rośnie i z czasem okaże się co dalej. Czasami zdarza się, że przyrosty na początku są gorsze a jednak jest z tego zdrowa ciąża, dlatego nikt nie jest w stanie określić na 100% co się wydarzy.

    2019 💝👶💖
    2021 💔
    2022 💔💔
    2023 💝👶💖

    "Wszystkim głosić będę jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną 💙" Nowenna Pompejańska
  • Milenkaaaaaaaaaa Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 4 listopada 2022, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff narazie się uspokoiłam jutro idę na betę powtórzyć jeśli dalej będzie szła tak nisko poproszę tego lekarza o duphastan Dziękuję dziewczyny

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ