BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Beta hcg wyniki kalkulator
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Milenkaaaaaaaaaa
Znajoma
Postów: 22
1

Wysłany: 3 listopada 2022, 16:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej ja nie wiem już co mam myśleć ale opowiem wam o co chodzi,
Zrobiłam test 19 października była blada 2 kreska to było 5 dni jakoś przed miesiączką także wybrałam się na drugi dzień do Ginekologa wiem za wcześnie i dał mi skierowanie na betę hcg a więc 20.10 zrobiłam pierwsze badanie wykazało mi 6,62 ml ginekolog dał notatkę pod tym że mam zrobić kolejne badanie za 4 dni także zrobiłam to badanie 24.10 wyszło 10,48 ml napisał ze zły rozwój ciąży proszę powtórzyć badanie za 5 dni w między czasie leciały mi małe plamki z pochwy takie brązowe to napisał mi ginekolog że to może być poronienie biochemiczne, przeraziłam się bo nie ukrywam staram się z chłopakiem rok już o dziecko i bez skutku. Nie miałam żaadnych dolegliwości po za tym plamieniem brązowym, apetyt jak nigdy zaczła mi dopisywać a i jak by co mam niedowagę lekką. Dobra zrobiłam trzecie badanie 29.10 wyszło mi 78,98 ml napisał pod tym proszę zrobić kolejne hcg za 5 dni no więc zrobiłam to badanie dzis 3.11 i wyszło mi 260.13 ml i ja nie wiem czy ja jestem w ciązy czy też nie jak bym poroniła to by beta nie szła w góre byłam też prywatnie u ginekologa 31.10. i ona powiedziała ze nie widzi bym wgl miała być w ciąży a badania nie wykazują jakiś tam raków bo mam wszystko okej jajniki itp. Mówiła że mam zjawić się u niej za 2 tyg wtedy jeśli rzeczywiście jestem w ciąży powina pojawić się na usg. Na kalkulatorze beta hcg wykazuje juz mi 2 razy ze jest wynik poniżej normy jak robiłam te pierwsze dwa wykazało mi nieprawidłowe zrobiłam pozniej 3 i 4 wynik to wykazało w normie po czym teraz 4 i 5 wynik dodałam to znowu jest nieprawidłowy rozwój. proszę wytłumaczcie mi to bo ja dostaje juz parnoji a jeden lekarz tylko wysyła mnie na badania a drugi mowi ze mam czekać


KarMar
Znajoma
Postów: 23
6

Wysłany: 4 listopada 2022, 12:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Wynik bety wskazuje na ciążę, co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Na tak wczesnym etapie żaden ginekolog nic nie zobaczy, dlatego jeden każe Ci robić kolejną betę (żeby na jej podstawie stwierdzić czy ciąża rozwija się prawidłowo) a drugi każe Ci poczekać 2 tygodnie (do czasu, aż ciąża powinna być widoczna na USG). Oba podejścia są słuszne.

Twoje wyniki są trochę poniżej normy, więc daj sobie czas, to jedyne, co możesz zrobić. Ewentualnie poproś ginekologa o Duphaston, troszeczkę wzmocni ciążę.


Babulka
Autorytet
Postów: 4168
2026

Wysłany: 4 listopada 2022, 13:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jeśli kalkulator wskazuje na przyrosty poniżej normy to niestety ciąża prawdopodobnie nie rozwija się prawidłowo, szczególnie jesli to kilka przyrostów z rzędu a nie jedno wahnięcie. Niestety w tej sytuacji nie pozostaje Ci nic innego, jak czekać. Na razie nie poroniłaś, bo beta rośnie i z czasem okaże się co dalej. Czasami zdarza się, że przyrosty na początku są gorsze a jednak jest z tego zdrowa ciąża, dlatego nikt nie jest w stanie określić na 100% co się wydarzy.

age.png
MbKpp2.png

Milenkaaaaaaaaaa
Znajoma
Postów: 22
1

Wysłany: 4 listopada 2022, 17:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
Uff narazie się uspokoiłam jutro idę na betę powtórzyć jeśli dalej będzie szła tak nisko poproszę tego lekarza o duphastan Dziękuję dziewczynyDowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)